Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 16-04-12, 15:25
Το avatar του χρήστη KenJiNx
KenJiNx Ο χρήστης KenJiNx δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 11-12-2011
Περιοχή: Καβάλα
Μηνύματα: 266
Προεπιλογή Σύνδεση αντίστροφης όσμωσης σε βρύση

Καλησπέρα και χρόνια καλά! Επιτέλους λέω να πάρω μια Α.Ο. για να μαλακώσω το νερό που απ την βρύση βγαίνει 8.2 ph..

Μπορώ να συνδέσω αύτην την συσκευή, σε αυτήν την βρύση χωρίς γνώσεις υδραυλικού?
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 16-04-12, 21:16
Kostis-Salonika Ο χρήστης Kostis-Salonika δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-08-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 159
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από KenJiNx Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα και χρόνια καλά! Επιτέλους λέω να πάρω μια Α.Ο. για να μαλακώσω το νερό που απ την βρύση βγαίνει 8.2 ph..

Μπορώ να συνδέσω αύτην την συσκευή, σε αυτήν την βρύση χωρίς γνώσεις υδραυλικού?
Θέλεις να έχεις μόνιμα την ΑΟ κάτω από τον πάγκο;
Γιατί έχω την ίδια και την βιδώνω στη βρύση του μπαλκονιού κάθε φορά που θέλω νερό ΑΟ, χωρίς μόνιμες εγκαταστάσεις. Εύκολα και πολύ απλά.
Πάντος, στην φωτό, θέλει έξτρα Τ με μικρό βρυσάκι για μόνιμη θέση της ΑΟ κάτω από τον πάγκο. Και φυσικά να ξέρεις από που κλείνουν τα νερά της βρύσης, κάβουρα, κάναβι και μια μικρή εμπειρία, όχι κάτι το ιδιαίτερο αλλά να το έχεις ξανακάνει εσύ ή κάποιος που θα ασχοληθεί.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 16-04-12, 21:31
Το avatar του χρήστη KenJiNx
KenJiNx Ο χρήστης KenJiNx δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 11-12-2011
Περιοχή: Καβάλα
Μηνύματα: 266
Προεπιλογή

Είναι ντουλάπι κάτω από νιπτήρα τουαλέτας.. θα ήταν καλό να είναι μόνιμα εκεί μιας και βολεύει λόγω απόστασης..

Αυτό το Τ που λες, το παίρνω από απλό κατάστημα με υδραυλικά έτσι? δε χρειάζεται να πάρω από το waterwaves κάτι άλλο μαζί με την Α.Ο. ?
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 16-04-12, 21:44
Kostis-Salonika Ο χρήστης Kostis-Salonika δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-08-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 159
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από KenJiNx Εμφάνιση μηνυμάτων
Είναι ντουλάπι κάτω από νιπτήρα τουαλέτας.. θα ήταν καλό να είναι μόνιμα εκεί μιας και βολεύει λόγω απόστασης..

Αυτό το Τ που λες, το παίρνω από απλό κατάστημα με υδραυλικά έτσι? δε χρειάζεται να πάρω από το waterwaves κάτι άλλο μαζί με την Α.Ο. ?
Καλύτερα ζήτα το από Waterwaves κατευθείαν, Τ με μικρό βανάκι σύνδεσης της ΑΟ ή κάπως έτσι τέλος πάντων ζήτα το, θα σου βγεί πιο φθηνά, τσεκαρισμένο αυτό και πιο σίγουρα θα γίνει η δουλειά σου. Μίλα στο τηλ ή στείλε mail.
Το βαρελάκι που θα μαζεύεις το νερό της ΑΟ, μέσα στο WC θα το έχεις και αυτό; Μήπως μαζεύονται πολλά εκεί μέσα και πέσει παντόφλα λόγω χωροταξίας;
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 16-04-12, 23:11
Το avatar του χρήστη KenJiNx
KenJiNx Ο χρήστης KenJiNx δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 11-12-2011
Περιοχή: Καβάλα
Μηνύματα: 266
Προεπιλογή

Είμαι και αρχάριος γενικά, φαντάσου πόσο αρχάριος είμαι στο θέμα Α.Ο.

Θα πρέπει να μένει το βαρέλι εκεί συνέχεια? όχι μόνο για το γέμισμα?

Κάνω αλλαγή 35 λτ την βδομάδα από τα οποία δε θα είναι όλα όσμωσης.. άντε τα 20..
πόση ώρα θέλει για να βγάλει 20 λτ καθαρό? Εκτός αν κατάλαβα κάτι λάθος..
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 16-04-12, 23:40
Kostis-Salonika Ο χρήστης Kostis-Salonika δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-08-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 159
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από KenJiNx Εμφάνιση μηνυμάτων
Είμαι και αρχάριος γενικά, φαντάσου πόσο αρχάριος είμαι στο θέμα Α.Ο.

Θα πρέπει να μένει το βαρέλι εκεί συνέχεια? όχι μόνο για το γέμισμα?

Κάνω αλλαγή 35 λτ την βδομάδα από τα οποία δε θα είναι όλα όσμωσης.. άντε τα 20..
πόση ώρα θέλει για να βγάλει 20 λτ καθαρό? Εκτός αν κατάλαβα κάτι λάθος..
'Οχι, το βαρέλι δεν είναι απαραίτητο να είναι διαρκώς μέσα στο WC.
Όμως, ανάλογα και με την πίεση του νερού στο σπίτι σου, κάποιες ωρίτσες θα είναι στο χώρο κοντά στην ΑΟ και θα γεμίζει.
Αν το μπάνιο είναι ευρύχωρο και δεν έχεις θέμα, τότε οκ.
Πάντως, το μπαλκονάκι σου εφόσον έχει βρύση, είναι πιο ορθολογική λύση για το χόμπι, χωρίς να "ζορίζεις" επιπλέον τους υπόλοιπους του σπιτιού.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 17-04-12, 01:15
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Στειλε τη φωτο με τη βρυση με mail (info@waterwaves.gr ) στην waterwaves και πες οτι θελεις να σου δωσουν τον καταλληλο συνδεσμο παροχης νερου για να μπορεις να το γυριζεις οποτε θελεις στο φιλτρο, χωρις να χρειαστει υδρυαλικος. http://waterwaves.gr/index.php?targe...ategory_id=203\
Θα χρειαστεις ωστοσο καποιο κλειδι για να ξεσφιξεις τους σωληνες και να τον βαλεις και λιγο τεφλον για στεγανοποιηση

Θα σου προτεινα αν δεν εχεις παραγγειλει ακομα την ΑΟ, να δεις ενα αλλο πιο βολικο συστημα για flushing που ειναι ειναι πανω στο flow restrictor και ειναι διαθεσιμο μονο για την 50αρα μεμβρανη (που νομιζω θα παρεις).
Ζητας δλδ αντι να σου βαλει στην ΑΟ το απλο flow restrictor, και το προαιρετικο flush kit (που κατα την αποψη μου ειναι απαραιτητο για τη ευκολη συντηρηση/καθαρισμο της μεμβρανης), να παρεις το restrictor με το βανακι που κανει πολυ ευκολα αυτοματο flush και ειναι και "μαζεμενο"/κομψο.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 17-04-12, 12:19
Το avatar του χρήστη KenJiNx
KenJiNx Ο χρήστης KenJiNx δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 11-12-2011
Περιοχή: Καβάλα
Μηνύματα: 266
Προεπιλογή

Έστειλα εμαιλ, μου πρότειναν αυτό το Τ που νομίζω ότι ταιριάζει με την βρύση μου..
Τώρα, μου βγάζει επιλογή για μανόμετρο.. χρειάζομαι τέτοιο? τι μου δείχνει? πόση πίεση έχει το νερό που περνάει από την αντλιά?

άρα, 50άρα μεμβράνη, το extra, που όντως μαρέσει πιο πολύ, flow restrictor, και το Τ που μου έδειξαν.. χρειάζομαι κάτι άλλο?
Λάστιχο υπάρχει μέσα στο σετ?
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 17-04-12, 13:38
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Ναι αυτο πιστευω κι εγω σου κανει.

Μανομετρο οχι (αν εχει νορμαλ πιεση η βρυση)

Σωληνες γραφει οτι εχει. (αν θελεις πιο μακριους ρωτα το καταστημα)

-----------------------------------------------------------

Θα ελεγα να παρεις απο τωρα την προσφορα με τα δυο σετ προφιλτρα και να καθαρισεις για 2-3 χρονια (αφου θα βγαζεις μονο 20 λιτρα την εβδομαδα συν για αναπληρωση της εξατμισης).
Αλλαγη προφιλτρων σε σωστο χρονο και λιτρα, για να μη περασει χλωριο και καταστρεψει τη μεμβρανη. Αυτα τα 2.5 ιντσων ειναι για 2000-2500 γαλονια στην εισοδο του φιλτρου δλδ 7500-9500 λιτρα.
Αν εχεις αποδοση 1 καθαρο προς 3 βρωμικο θα αλλαζεις καθε 1800-2000 λιτρα καθαρο που θα παιρνεις ή εσυ που θα παιρνεις μονο20 λιτρα την εβδομαδα συν για αναπληρωση εξατμισης, αλλαζε καθε χρονο αντι για 4-6 μηνες που λεει)

Ενα φορητο tds meter για να ελεγχεις ΑΟ, βρυση και ενυδρειο.
http://www.ebay.com/sch/?_kw=tds%20m...&_stpos=&gbr=1
(ελεγχος της μεμβανης γινεται με αυτο μονο, οταν αρχισει και σου ανεβαζει tds σημαινει θελει αλλαγη - εμενα εχει κρατησει ηδη 5 χρονια παντως και βγαζει tds 2-5ppm ακομα. Εχω ομως σχετικα πολυ καθαρο νερο στη βρυση, tds 120ppm. Βγαζω 60-80 λιτρα μ.ο την εβδομαδα αυτα τα 5 χρονια, αλλαζω σωστα τα προφιλτρα και κανω Flush για 1-2 λεπτα καθε φορα πριν και μετα αφου την βαλω σε λειτουργια)

Βαρελι για ελιες, 50% χωρητικοτητα του ενυδρειου (για περιπτωση που χρειαστει μεγαλυτερη αλλαγη)

.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 17-04-12, 14:34
Το avatar του χρήστη KenJiNx
KenJiNx Ο χρήστης KenJiNx δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 11-12-2011
Περιοχή: Καβάλα
Μηνύματα: 266
Προεπιλογή

Δε θα πάρω από τώρα τα ανταλακτικά φίλτρα για οικονομικούς λόγους, 14 κιλά flourite black sand με περιμένουν..


Μάλλον αυτό το tds meter θα πάρω..

Βαρέλια έχω 2 από 35 λίτρα το ένα, και 50λτ αλλά από αμφιβόλου ποιότητας υλικό.. δεν ετοιμάζω νερό εκεί μέσα.. το παλιό νερό της αλλαγής βάζω μόνο..



Επίσης κάτι άσχετο.. Πως μπορώ να ξέρω μέχρι που, στο βαρέλι(για ελιές), είναι τα 35 λίτρα που λέει? δεν έχει καμία γραμμή ούτε από έξω ούτε από μέσα..



Ευχαριστώ για όλες τις απαντήσεις σας!
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 17-04-12, 14:37
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από KenJiNx Εμφάνιση μηνυμάτων
Επίσης κάτι άσχετο.. Πως μπορώ να ξέρω μέχρι που, στο βαρέλι(για ελιές), είναι τα 35 λίτρα που λέει? δεν έχει καμία γραμμή ούτε από έξω ούτε από μέσα.
Λογικα μεχρι το λαιμο.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 25-04-12, 17:23
Το avatar του χρήστη KenJiNx
KenJiNx Ο χρήστης KenJiNx δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 11-12-2011
Περιοχή: Καβάλα
Μηνύματα: 266
Προεπιλογή

Μια χαρά, ήρθε η Α.Ο., συνδέθηκε με αρκετό τεφλόν και δύναμη στον κάβουρα κτλ..

όλα καλά με το βρώμικο και καθαρό.. έβγαλε αρκετή μαυρίλα στα πρώτα 10-20 λεπτά στο βρώμικο αλλά μετά ήταν οκ..
Το επόμενό μου πρόβλημα είναι ότι κλείνω μεν το βρυσάκι που δίνει νερό στην συσκευή αλλά μέχρι και 48 ώρες μετά, τρέχουν σταγόνες από το σωληνάκι του βρώμικου..
Δεν βγάζω το μπλε σωληνάκι από την παροχή της βρύσης γιατί δένει με παξιμάδι και θέλει κάβουρα κάθε φορά που το βάζω για να σφίξει..

Υπάρχει κάποια λύση για αυτό? διάβασα κάπου εδώ στο φόρουμ ότι κάποιος έβαλε χαρτί υγείας στην άκρη απ' τα σωληνάκια.. το δοκίμασα αλλά συνεχίζει να στάζει..
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 25-04-12, 20:39
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από KenJiNx Εμφάνιση μηνυμάτων

όλα καλά με το βρώμικο και καθαρό.. έβγαλε αρκετή μαυρίλα στα πρώτα 10-20 λεπτά στο βρώμικο αλλά μετά ήταν οκ..
Το επόμενό μου πρόβλημα είναι ότι κλείνω μεν το βρυσάκι που δίνει νερό στην συσκευή αλλά μέχρι και 48 ώρες μετά, τρέχουν σταγόνες από το σωληνάκι του βρώμικου..
Δεν βγάζω το μπλε σωληνάκι από την παροχή της βρύσης γιατί δένει με παξιμάδι και θέλει κάβουρα κάθε φορά που το βάζω για να σφίξει..

Υπάρχει κάποια λύση για αυτό? διάβασα κάπου εδώ στο φόρουμ ότι κάποιος έβαλε χαρτί υγείας στην άκρη απ' τα σωληνάκια.. το δοκίμασα αλλά συνεχίζει να στάζει..
Εχει την οσμωση ορθια με το σωληνακι κατω?
Αν ναι θα αδειαζει οσ νερο εχει.
Το κακο δεν ειναι οι σταγνες που θα τρεχουν.
Αν μεινει χωρις νερο το φυσιγγιο της μεμβρανης και στεγνωσει η μεμβρτανη θα καταστραφει.
Βαλε μια ταπα σωληνα ή και ταπα απο ποτιστικο με λιγο ζορι, ή/και γυρνα το φυσιγγιο οριζοντια.



ΥΓ τη μεμβρανη επρεπε να τη συνδεσεις αφου ξεπλυνεις τα προφιλτρα να φυγει καρβουνιλα κα να μην επιβαρυνθει καθολου η μεμβρανη.
Να το θυμαισαι στην αλλαγη των προφιλτρων τουλαχιστον.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 25-04-12, 20:49
Το avatar του χρήστη KenJiNx
KenJiNx Ο χρήστης KenJiNx δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 11-12-2011
Περιοχή: Καβάλα
Μηνύματα: 266
Προεπιλογή

Η συσκευή είναι οριζόντια ακουμπησμένη σε ράφι στο ντουλάπι κάτω απ τον νιπτήρα του μπάνιου, συνδεδεμένη μόνιμα με την παροχή, με αυτό το βανάκι

http://www.waterwaves.gr/images/deta...mages/wat3.jpg


προς το παρόν τα σωληνάκια καθαρού και βρώμικου τα έχω γυρισμένα προς τα πάνω και στάζουν μέσα στο νιπτήρα..
αλλά δε γίνεται συνέχεια αυτό..

Μόνη λύση να βρω τέτοια τάπα? γιατί δε παίζει να βρω τόσο μικρά στην Καβάλα.. θα την κάνω την προσπάθεια όμως..
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 25-04-12, 20:54
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Αν δεν τρεχει λογω βαρυτητας, κατι δεν παει καλα τοτε με τη βανα (ή την τοποθετηση της) που κοβει την παροχη στην ΑΟ, δεν απομονωνει καλα και συνεχιζει και δινει νερο.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 25-04-12, 21:12
Το avatar του χρήστη KenJiNx
KenJiNx Ο χρήστης KenJiNx δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 11-12-2011
Περιοχή: Καβάλα
Μηνύματα: 266
Προεπιλογή

Αν δεν έχω το σωληνάκι της Α.Ο. πάνω στην βάνα δε στάζει καθόλου .. δε ξέρω τι γίνεται ..
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 25-04-12, 21:36
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Καμια φωτο παιζει γιατι δεν εχω καταλαβει τι γινεται ακριβως?
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 25-04-12, 21:48
Το avatar του χρήστη KenJiNx
KenJiNx Ο χρήστης KenJiNx δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 11-12-2011
Περιοχή: Καβάλα
Μηνύματα: 266
Προεπιλογή

έφτασαν.. ελπίζω να βγαίνει άκρη..
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  P4250192.jpg
Εμφανίσεις:  312
Μέγεθος:  42,3 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  P4250193.jpg
Εμφανίσεις:  334
Μέγεθος:  66,8 KB  
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 25-04-12, 22:06
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Βγαλε το μπλε σωληνακι απο την εισοδο του προφιλτρου στερεων (κατω δεξια οπως φαινεται στην φωτο η ΑΟ), και ενω εχεις κλειστη τη βανα παροχης, τσεκαρε αν τρεχει απο την ακρη του νερο.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Θέση αντίστροφης όσμωσης magman Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 18 30-01-11 17:21
σύνδεση 2 μεμβράνες σε α/ο theodarras Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 4 18-11-10 21:32
Αγορά αντίστροφης όσμωσης ...πολλές απορίες alexinio Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 9 12-08-08 09:52
Σύνδεση PVC σωλήνων silveraro DIY . Φτιάχτο μόνος σου 11 02-11-05 04:57

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:40.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,07343 seconds with 14 queries