Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Αρχάριοι γλυκού νερού

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 18-06-11, 00:29
george1995 Ο χρήστης george1995 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 19-07-2010
Περιοχή: Αττική
Μηνύματα: 111
Προεπιλογή

Συγγνώμη αλλά θα ανάψεις το κλιματιστικό (όχι μονο εσυ αλλα και άλλοι που έχουν ενυδρεία) για να δροσίζονται τα ψάρια??? Πιστεύω ότι το περιβάλλον μας και η επιβάρυνση που δέχεται από την κατανάλωση ενέργειας είναι πιο σημαντικό γεγονός από μερικά ψαράκια σε ένα ενυδρείο που έχουμε σπίτι μας. Έτσι και αλλιώς τροπικά ψάρια είναι...δεν νομίζω να πάθουν τίποτα σε 2-3 βαθμούς πιο ζεστό νερό. Υπάρχουν άτομα όπως ηλικιωμένοι και ασθενείς που έχουν περισσότερη ανάγκη τη δροσιά ενός κλιματιστικού.... Μην είμαστε υπερβολικοί...... Φιλικά πάντα
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 18-06-11, 00:58
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από george1995 Εμφάνιση μηνυμάτων
Συγγνώμη αλλά θα ανάψεις το κλιματιστικό (όχι μονο εσυ αλλα και άλλοι που έχουν ενυδρεία) για να δροσίζονται τα ψάρια??? Πιστεύω ότι το περιβάλλον μας και η επιβάρυνση που δέχεται από την κατανάλωση ενέργειας είναι πιο σημαντικό γεγονός από μερικά ψαράκια σε ένα ενυδρείο που έχουμε σπίτι μας. Έτσι και αλλιώς τροπικά ψάρια είναι...δεν νομίζω να πάθουν τίποτα σε 2-3 βαθμούς πιο ζεστό νερό. Υπάρχουν άτομα όπως ηλικιωμένοι και ασθενείς που έχουν περισσότερη ανάγκη τη δροσιά ενός κλιματιστικού.... Μην είμαστε υπερβολικοί...... Φιλικά πάντα
Ενα δικιο το εχεις.
Κατεπεκτασιν ομως θα μπορουσαμε αντι για να αγοραζουμε ενυδρεια και ψαρια, να αγοραζαμε κανενα εμβολιο και κανενα γαλα να στελναμε στην αφρικη.

Απο τη στιγμη που εχουμε τα ψαρια σπιτι μας ομως, πρεπει να τους δινουμε αυτο που χρειαζονται και ενα απο αυτα ειναι συγκεκριμενα ορια θερμοκρασιων.

Κατα τα αλλα συμφωνω οτι η χρηση του airco αν γινεται μονο για τα ψαρια ειναι περιττη.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 19-06-11, 06:54
Το avatar του χρήστη faceck
faceck Ο χρήστης faceck δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-06-2011
Περιοχή: Αμπελόκηπους
Μηνύματα: 612
Προεπιλογή

george εγω το εγραψα αυτο γιατι δεν εχω ανεμιστηρακια και ουτε θελω να κανω τετοιες πατεντες και φου εχω αναμμενο το airco σπιτι αν κανει δουλεια..
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Κυκλοφορητης SEN HJ-1141. Κανει δουλεια? diaton101 Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 5 04-12-10 20:59
Η δουλεια μου Raven Επί παντός επιστητού 53 15-10-10 09:25
νερο απο κλιματιστικο josephjuve Γλυκό νερό - Γενικά 22 27-05-09 13:40
Κανει δουλεια;;;; bill Φίλτρανση 9 15-12-07 01:18
δουλεια δεν ειχα GP250381 Παρουσιάσεις Φυτεμένων Ενυδρείων 18 19-11-06 12:07

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:04.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,03872 seconds with 14 queries