Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γενικά > Άλλα ζώα

Άλλα ζώα Συζήτηση για άλλα κατοικίδια

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 28-09-10, 08:34
Το avatar του χρήστη Roussaks
Roussaks Ο χρήστης Roussaks δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-10-2008
Περιοχή: Αρκαλοχωρι Ηρακλειου Κρητης
Μηνύματα: 816
Προεπιλογή

@Delta66
Η επιλεγμενη αναπαραγωγη γινεται εδω και χρονια απο εκτροφεις , οχι παντα για να τονισουν ενα σημειο ή να κανουν καπως διαφορετικο το στησιμο του σκυλου αλλα για να αποφυγουν καποια προβληματα που "σερνει" η ρατσα μαζι της . Η τραβιγμενη στα ακρα αναπαραγωγη ειναι π.χ η κατασκευη του πιτ μπουλ , απο 20 ρατσες αιματα , και 15 διαφορετικα ειδη .Προς θεου δεν εχω κατι με τα πιτ ισα ισα ειναι πολυ καλα και ευχαρα σκυλια .

@bokostas
Εχουν περασει απο τα χερια μου , πλεον ως ενηλικα γιατι σαν παιδια στο χωριο ειχαμε μαζεψει δεκαδες , 4-5 αδεσποτακια . Μερικα εξ επιλογης μερικα απο τυχη .... πολυ καλα σκυλια με 1-2 εξαιρεσεις που μου ριμαξαν το σπιτι ...
Μετα απο αυτα και με γνωμωνα οτι θα κανω οικογενεια και θελω ενα σκυλο με καποια Α χαρακτηριστηκα να περιμενω απο τον χαρακτηρα του πηρα το Μποξερ, καθε σκυλος διαφερει στον χαρακτηρα για να προλαβω τους "οι ιδιοκτητες τα κανουν ...." οριστε για το Πεκινουα . Στο δε δευτερο σιτε θα βρειτε πολλες ρατσες/πληροφοριες/χαρακτηρες .
Ναι να περνουμε αδεσποτα ,εαν εχουμε τον χωροχρονο να ασχοληθουμε μαζι τους ,
Ναι να περνουμε καθαροαιμα γιατι θελουμε να περιμενουμε κατι απο αυτα
Οχι να γινομαστε συλλεκτες ζωων ,καθαροαιμων ή μη , ή η αγαπη μας προς αυτα να μας κανει δεσμιους τους .

Οσο για την αναπαραγωγη του σκυλου μου , ειπα ξεκαθαρα , θελω ενα κουταβι του οταν θα αρχισει να γερναει ~5 χρονων , ωστε και να το μαθει αυτος , και να εχω ενα "κομματι του" . Ο Λακης , ειναι 1.5 χρονων και ηδη του χρωσταω πολλα ! Φανταστητε να φτασει 5 χρονων....
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
«Τους μονομάχους τους κρατάμε μόνους τους», μύθος? Tolis Bettas 52 20-01-15 00:14
Αναπαραγωγή Bee Τσιόνογλου Σταύρος Γαρίδες του γένους Caridina 5 20-05-10 12:16
Αναπαραγωγή puravlos Bettas 4 18-06-07 15:07
Αναπαραγωγή Ροδόστομων John T Άλλα ψάρια Ν. Αμερικής 9 09-04-05 12:15

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:20.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,06945 seconds with 15 queries