Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 25-10-11, 10:32
George_K Ο χρήστης George_K δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 22-10-2011
Περιοχή: Κυπρος
Μηνύματα: 10
Exclamation Ποιο ενυδρειο να διαλεξω

Θελω μια μεγαλη βοηθεια παιδια εχω δηλαδη κολλησει δεν μπορω να αποφασισω ποιο ενυδρειο να παρω. ειμαι αναμεσα στο ferplast dubai 80 η ferplast cayman 80. Ξερω ειναι και τα δυο πολυ καλα ενυδρεια αλλα εχουν καποιες διαφορες . μπορειτε να μου πειτε τις διαφορες και τα ελλατωματα που εχουν η καποια γνωμη? Στο Cayman μου αρεσε ο τροπος που ανοιγεις το καπακι αλλα δεν εχει σε ασπρο ενω το Dubai ερχεται και με ασπρο χρωμα και το Cayman ειναι ποιο ακριβο αλλα εχει extras που δεν εχει το dubai.. Εχω κολλησει παιδια..
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 25-10-11, 11:16
StefanosS Ο χρήστης StefanosS δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-05-2011
Περιοχή: Περιστέρι
Μηνύματα: 164
Προεπιλογή

Για μενα κανενα απο τα 2 πιστευω πως ειναι παρα πολυ ακριβα ενυδρεια και δεν προσφερουν κατι ιδιαιτερο
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 25-10-11, 11:20
tsiou9 Ο χρήστης tsiou9 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-10-2011
Περιοχή: Ζωγράφου
Μηνύματα: 194
Προεπιλογή

Θα συμφωνήσω με το Στέφανο, μπορείς με λιγότερα λεφτά να το φτιάξεις μόνος σου ή να πάρεις όλα τα πράγματα ξεχωριστά (ενυδρείο, φίλτρο, θερμοστάτη, βάση)..
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 25-10-11, 11:37
Το avatar του χρήστη eimaste aR21rwstoi
eimaste aR21rwstoi Ο χρήστης eimaste aR21rwstoi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-11-2010
Περιοχή: ΧΙΟΣ
Μηνύματα: 1.584
Προεπιλογή

εχουν δικιο τα παιδια με τα ιδια λεφτα κανεις πολλα περισσοτερα πραγματα


ποσα λιτρα ειναι αυτα τα ενυδρεια και τι τιμες εχουν?
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 25-10-11, 13:36
George_K Ο χρήστης George_K δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 22-10-2011
Περιοχή: Κυπρος
Μηνύματα: 10
Προεπιλογή

παιδεια δεν ζητησα ποιο φτηνες λυσεις η κινεζικα 8ελω κατι ετοιμο ολοκληρωμενο πακετο με φιλτρα απο ολλα μεσα εχω κανει μεγαλη ερευνα για να καταληξω και ετσι δεν ρωταω τυχαια απλα θελω γνωμες να αποφασισω εδω εχετε παρα πολυ καλες τιμες dubai 100 = 195 euro ..που ειναι το ακριβο?στην κυπρο το ιδιο ενυδρειο = 350 euro..μεγαλη διαφορα αλλα δεν βρισκω τροπο να το φερω κυπρο αν καποιος εχει υποψη καμια μεταφορικη θα ηταν δωρο για μενα.. και ποσα αλλα ενυδρεια υπαρχουν που λενε οτι ειναι καλα αλλα δεν ειναι και τοσα αλλα φιλτρα χιλιαδες που υπαρχουν στην αγορα και αν βρω φιλτρο και αν ταιριαζει στο ενυδρειο μεγαλη ιστορια δεν ειναι τοσο ευκολο να τα παρω ολλα τυχαια και αυτος ο λογος ειναι που θελω κατι ετοιμο που εγυαται η εταιρεια οτι θα δουλεψει τελεια αν θα θελω στο μελλον να βαλω αλλο φιλτρο εξωτερικο αυτο ειναι αλλο θεμα.. απλα θελω γνωμες παιδεια αν υπαρχει κατι καλυτερο να μου δωσετε reveiws αποδειξεις επειδη λογια λεμε ολοι μας και εχω κανει πολλες ερευνες για να καταληξω.. καποιος που τα εχει δοκιμασει και δουλεψει τα ενυδρεια να μου δωσει καποια σωστη απαντηση.. τα ενυδρεια που αναφερα ειναι των 120 λυτρων το dubai 100 190 λυτρα..
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 25-10-11, 14:00
Το avatar του χρήστη gemen
gemen Ο χρήστης gemen δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-01-2010
Περιοχή: Ν.Κιλκις
Μηνύματα: 400
Προεπιλογή

χωρις να επιρεασω γνωμες φιλων.

εγω εχω στην κατοχη μου την ferrari των ενυδρειων.cayman.
εαν μπορεις παρε το cayman αλλο πραγμα το καπακι να σηκωνεται.αλλο πραγμα να μην εχεις νερα στο πισω μερος του ενυδρειου.
.ferplast παντα.τζαμι χοντρο,κοληση τελεια,νερα τελος στο πισω μερος,οτι αλλο ενυδρειο ειχα το εδωσα.
φυσικα και το dubai ειναι και αυτο κορυφη.βγηκε για να χτυπηση ας πουμε τα ριο.απλα δεν εχει καπακι αυτο αλλα φυλλα.
λαμπες ενοειται και τα δυο τ5 απο δυο στο καθενα ενυδρειο
ενοειται ενσωματωμενος χρονοδιακοπτης για το αναμα σβισιμο (φως)
ενοειται ολα σε μια μπριζα(εαν δουλεψεις το δικο του φιλτρο,θερμοστατη)

sto dubai να ξερετε οτι βγαινη το φιλο το πισω και μπαινη καπακι το ιδιο διπλο φως με χρονοδιακοπτη και κλειδακι που ασφαλιζη τα πλαινα και 2χ24w λαμπες kai χωρις πατεντες ετσι?
φυσικα η τιμη ειναι το πρωτο που θα δεις στην περιοχη σου γιατι αυτο θα καθορισει την αγορα και την συγκριση με αλλα ενυδρεια αλλων εταιριων.

δες και αυτο εδω στο site http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=47270

η δικη μου γνωμη ειναι cayman.με κλειστα ματια.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
ποιο ειδος malawi θεωρειτε ποιο ομορφο? Gladiator Αρχάριοι γλυκού νερού 4 01-08-11 09:06
πιο φιλτρο να διαλεξω για ενυδρειο 260 λιτρα petraras Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 11 16-05-11 03:14
Τι να διαλεξω για υποστρωμα? Troll Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά 0 22-01-11 12:50
ποιο ειναι ποιο θορυβωδες??? drypes Αρχάριοι γλυκού νερού 3 24-04-09 21:21
Ποιο απο τα δυο βιβλια να διαλεξω ?? scissorhands Βιβλιογραφία Γλυκού Νερού 12 08-03-05 08:18

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 19:38.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,04051 seconds with 14 queries