Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Αρχάριοι γλυκού νερού

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 14-03-09, 00:51   #1
ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ
Nikos26
Junior Member
Εγγραφή: 14-03-2009
Περιοχή: Naxos
Μηνύματα: 11

Εμφάνιση έκδοσης για εκτύπωση Αποστολή αυτής της σελίδας μέσω email
Nikos26 Ο χρήστης Nikos26 δεν είναι συνδεδεμένος 14-03-09, 00:51
Αξιολόγηση: (0 votes - average)

Παιδια καλησπερα,

ειμαι καινουριος στο χομπυ και εχω ενα ενυδρειο 100 λιτρων που δουλευει 1 μηνα περιπου αλλα μαλλον δεν εχω ξεκινησει καλα.Η κατασταση εχει ως εξης...

ενυδρειο 100x35x45, εσωτερικο φιλτρο bluwave 03 power,ενα πλαστικο φυτο,ενα αληθινο Hydrocotyle leucocephala και 2 ψευτικα διακοσμητικα εκ των οποιων το ενα ειναι ενας ροζ βραχος (σαν ψευτικο κοραλι) 30x15x20.ο τελευταιος μπηκε πριν λιγες μερες.

αυτη τη στιγμη κατοικουν στο ενυδρειο ενα corydoras acrensis ενα albino shark ενα σκαλαρι, ενας μονομαχος και ενας γλειφτης.ειχα και αλλο 1 σκαλαρι και 2 πλατυ αλλα δυστυχως πριν απο λιγες μερες πεθαναν.πολλα ψαρια πολυ γρηγορα, υπαρξη Νο2 στο ενυδρειο, αλλα δεν ηξερα για ολα αυτα νωριτερα.Τωρα κανω τεστ, αλλαγες καθε 3 μερες το 30% και βακτηρια καθημερινα και δεν βαζω αλλο ψαρι μεχρι να εξαφανιστει το Νο2.Αυτη τη στιγμη εντοπιζω 2 προβληματα στο ενυδρειο και χρειαζομαι την γνωμη απο καποιον υπευθυνο....

και τα 2 διακοσμητικα που εχω ειναι κουφια ωστε να παρεχουν καλυψη στα ψαρια που την θελουν.στην αρχη λοιπον στο μικρο διακοσμητικο που ειχα(μπαουλο με σταμνες) ηταν μεσα το καρχαριακι με τον γλειφτη.οταν μπηκε το δευτερο μεσα , το καρχαριακι ειναι μονιμως εκει,δεν φαινεται σχεδον καθολου, αλλα εχω εντοπισει μερικα ροζ κομματακια πολυ μικρα στον πυθμενα του ενυδρειου και πολλα περρισοτερα μεσα στην πρωτη κρυψωνα, στο μπαουλακι με τις σταμνες.ετσι λοιπον πιστευω πως μαλλον τα κοβει το καρχαριακι απο τη νεα του φωλια, γιατι φαινεται πως εχει σημεια που μπορουν να αποσπαστουν (πολυ λεπτα σημεια που προεξεχουν ελαχιστα).φυσικα αφαιρεσα καποια απ' αυτα απο το ενυδρειο και παρατηρησα πως λιωνουν στο χερι μου κι ετσι αναρωτιεμαι αν θα πρεπει να ανυσηχω μηπως μου δημιουργησει προβλημα στο νερο.απο την αλλη βεβαια σκεφτομαι οτι αυτο το διακοσμητικο το πηρα απο πολυ αξιοπιστο καταστημα και δεν πιστευω να μου εδιναν κατι που να δημιουργει προβλημα στα ψαρια.επισης αλλος ενας λογος που δεν μπορω να το βγαλω εναι οτι αρεσει πολυ στη γυναικα μου...αυτη το διαλεξε!!
δεν μπορω να καταλαβω απο τι υλικο ειναι φτιαγμενο.να το εμπιστευτω???τι να κανω??

το δευτερο προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι με τον μονομαχο.εδω και 2 μερες του επιτιθεται το σκαλαρι και του εχει μαδησει την ουρα.δεν τον αφηνει σε ησυχια.πιστευω πως αν βαλω παλι ενα δευτερο σκαλαρι μεσα θα παψει να τον εννοχλει αλλα δεν εχω βαλει ακομα λογω του Νο2.Ποια ειναι η γνωμη σας?
Εμφανίσεις: 4823
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 14-03-09, 01:33
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nikos26 Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδια καλησπερα,καλως ηρθες!!!

ειμαι καινουριος στο χομπυ και εχω ενα ενυδρειο 100 λιτρων που δουλευει 1 μηνα περιπου αλλα μαλλον δεν εχω ξεκινησει καλα.πολλοι απο εμας ετσι αρχισαμε....Η κατασταση εχει ως εξης...

ενυδρειο 100x35x45, εσωτερικο φιλτρο bluwave 03 power,ενα πλαστικο φυτο,ενα αληθινο Hydrocotyle leucocephala και 2 ψευτικα διακοσμητικα εκ των οποιων το ενα ειναι ενας ροζ βραχος (σαν ψευτικο κοραλι) 30x15x20.ο τελευταιος μπηκε πριν λιγες μερες.

αυτη τη στιγμη κατοικουν στο ενυδρειο ενα corydoras acrensis τα κορυ θελουν κοπαδι και μαλακο νερο...ενα albino shark καρχαριες λενε συνηθως τα rainbow sharks τα silversharks και τα pangasius....το 1ο και το 3ο κυκλοφορουν σε αλφικη μορφη..εσυ ποιο εννοεις?
ενα σκαλαρι επισης πρεπει να ειναι κοπαδι (απαγορευτικο για τα λιτρα σου) η ζευγαρι και θελουν μαλακο νερο.., ενας μονομαχος οχι με ψαρια που τον ενοχλουν οπως τιγρακια σκαλαρια κ.τ.λ.και ενας γλειφτης ποιος γλυφτης?.ειχα και αλλο 1 σκαλαρι και 2 πλατυ αλλα δυστυχως πριν απο λιγες μερες πεθαναν.πολλα ψαρια πολυ γρηγορα, υπαρξη Νο2 στο ενυδρειο, αλλα δεν ηξερα για ολα αυτα νωριτερα.Τωρα κανω τεστ, αλλαγες καθε 3 μερες το 30% και βακτηρια καθημερινα και δεν βαζω αλλο ψαρι μεχρι να εξαφανιστει το Νο2.αν χρειαστει μπορεις να κανεις και καθημερινες αλλαγες και μεχρι 50%...φροντισε απλα να κρατας πολυ χαμηλα τα no2..τα ψαρια που δε μπορεις να φιλοξενησεις και θα πρεπει να δωσεις δωσε τα μια ωρα αρχιτερα-τωρα- να μην ταλαιπωρουνται αλλα και να "ελαφρυνεις" την ιχθυοφορτιση..Αυτη τη στιγμη εντοπιζω 2 προβληματα στο ενυδρειο και χρειαζομαι την γνωμη απο καποιον υπευθυνο....

και τα 2 διακοσμητικα που εχω ειναι κουφια ωστε να παρεχουν καλυψη στα ψαρια που την θελουν.στην αρχη λοιπον στο μικρο διακοσμητικο που ειχα(μπαουλο με σταμνες) ηταν μεσα το καρχαριακι με τον γλειφτη.οταν μπηκε το δευτερο μεσα , το καρχαριακι ειναι μονιμως εκει,αρα ειναι στρεσσαρισμενο...δεν φαινεται σχεδον καθολου, αλλα εχω εντοπισει μερικα ροζ κομματακια πολυ μικρα στον πυθμενα του ενυδρειου και πολλα περρισοτερα μεσα στην πρωτη κρυψωνα, στο μπαουλακι με τις σταμνες.ετσι λοιπον πιστευω πως μαλλον τα κοβει το καρχαριακι απο τη νεα του φωλια, γιατι φαινεται πως εχει σημεια που μπορουν να αποσπαστουν (πολυ λεπτα σημεια που προεξεχουν ελαχιστα).φυσικα αφαιρεσα καποια απ' αυτα απο το ενυδρειο και παρατηρησα πως λιωνουν στο χερι μου κι ετσι αναρωτιεμαι αν θα πρεπει να ανυσηχω μηπως μου δημιουργησει προβλημα στο νερο.απο την αλλη βεβαια σκεφτομαι οτι αυτο το διακοσμητικο το πηρα απο πολυ αξιοπιστο καταστημα και δεν πιστευω να μου εδιναν κατι που να δημιουργει προβλημα στα ψαρια.τα ειδη που προοριζονται για ψαρια στα πετσοπ ειναι σε γενικες γραμμες ασφαλη....αλλα εφοσον παρατηρεις τετοια κατασταση καλυτερα να το βγαλεις και να πας σε κατι πιο φυσικο..επισης αλλος ενας λογος που δεν μπορω να το βγαλω εναι οτι αρεσει πολυ στη γυναικα μου...αυτη το διαλεξε!!αν θελεις να κανεις ενα σωστο ενυδρειο θα φυγουνοι συναισθηματισμοι..."η γυναικα μου διαλεξε αυτο το διακοσμητικο η αυτο το ψαρακι" γιατι αυτη μετα θα κλαιει και περισσοτερο για τα ψαρια που θα χανονται....περι ορεξεως κολοκυθοπιτα αλλα μιας και το ενυδρειο ειναι ενα κοματι της φυσης στο σπιτι μας γιατι δεν κανεις μια φυσικη διακοσμηση??
δεν μπορω να καταλαβω απο τι υλικο ειναι φτιαγμενο.να το εμπιστευτω???τι να κανω??παιξε "φυσικα"..

το δευτερο προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι με τον μονομαχο.εδω και 2 μερες του επιτιθεται το σκαλαρι και του εχει μαδησει την ουρα.δεν τον αφηνει σε ησυχια.πιστευω πως αν βαλω παλι ενα δευτερο σκαλαρι μεσα θα παψει να τον εννοχλει αλλα δεν εχω βαλει ακομα λογω του Νο2.Ποια ειναι η γνωμη σας?
να φυγει ειτε το σκαλαρι ειτε ο μονομαχος...αυτα τα ειδη μαζι δε πανε..παντα θα εχεις προβλημα....το 2ο σκαλαρι δεν ειναι λυση....
για αρχη θα σου προτεινα να διαβασεις εδω..http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=29949 και πανω σε αυτο να ψαξεις για απαντησεις εδω στο φορουμ και εδω.. www.tsamisaquarium.gr
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πάνος : 14-03-09 στις 12:43
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 14-03-09, 09:59
Το avatar του χρήστη Λιβέρης Σταύρος
Λιβέρης Σταύρος Ο χρήστης Λιβέρης Σταύρος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-12-2007
Περιοχή: Ζάκυνθος
Μηνύματα: 616
Προεπιλογή

Καλώς όρισες κι' απο μένα και καλό διάβασμα.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 14-03-09, 14:01
Το avatar του χρήστη netblues
netblues Ο χρήστης netblues δεν είναι συνδεδεμένος
Nada
 
Εγγραφή: 02-05-2004
Περιοχή: ΧΟΛΑΡΓΟΣ
Μηνύματα: 6.302
Προεπιλογή

Εχεις σκεφτει τα πλεονεκτηματα του να αλλαξεις γυναικα?
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 14-03-09, 14:34
Το avatar του χρήστη Yiannis59
Yiannis59 Ο χρήστης Yiannis59 είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-02-2007
Περιοχή: Καπανδρίτι-Αττικής
Μηνύματα: 1.440
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
Εχεις σκεφτει τα πλεονεκτηματα του να αλλαξεις γυναικα?

Μπα αποτυχημένη τεχνική μετα απο λιγο καιρό μια απο τα ίδια
__________________
Δισκοπάθεια
Και άσχετος από λίμνες
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 14-03-09, 18:17
Nikos26 Ο χρήστης Nikos26 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 14-03-2009
Περιοχή: Naxos
Μηνύματα: 11
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis Εμφάνιση μηνυμάτων
να φυγει ειτε το σκαλαρι ειτε ο μονομαχος...αυτα τα ειδη μαζι δε πανε..παντα θα εχεις προβλημα....το 2ο σκαλαρι δεν ειναι λυση....
για αρχη θα σου προτεινα να διαβασεις εδω..http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=29949 και πανω σε αυτο να ψαξεις για απαντησεις εδω στο φορουμ και εδω.. www.tsamisaquarium.gr
Σ'ευχαριστω πολυ για την απαντηση.Το καρχαριακι που εχω ειναι η αλφικη μορφη του rainbow νομιζω, εχω δει να το γραφουν και labeo.απ' οτι καταλαβαινω μαλλον του αρεσει η νεα του φωλια στο ροζ κοραλι, ειναι βεβαια αρκετη ωρα εκει μεσα οπου εγω δεν εχω οπτικη επαφη, αλλα το ιδιο εκανε και στην μικροτερη,απλως εκει μπορουσα να τον βλεπω.βγαινει για λιγη ωρα και μετα ξανα παλι μεσα.Οσο για το σκαλαρι και τον μονομαχο δεν ειχαν κανενα προβλημα οταν ηταν 2 τα σκαλαρια.τα σκαλαρια ηταν συνεχεια κοντα και δεν τον ενοχλουσαν καθολου, ουτε και αυτος φυσικα.γι αυτο σκεφτηκα πως ισως ενα 2ο σκαλαρι "σωσει" τον μονομαχο.ξερω πως δεν ειναι μεγαλο το ενυδρειο, αλλα νομιζω πως 2 σκαλαρια δεν θα εχουν προβλημα.Ποια ειναι η γνωμη σου?
corys θελω να παρω κι αλλα 2-3 , αλλα δεν ειχε αλλα ο πετσοπας τωρα.Ο γλειφτης δεν μπορω να βρω ποιος ειναι, αλλα ειναι μικρος ακομα 4 -5 εκ. και στο πετσοπ μου ειπαν οτι φτανει τα 7-8.
καποια στιγμη αν ολα πηγαινουν καλα σκεφτομαι να βαλω και 2-3 guppy και στην τελικη του μορφη το ενυδρειο να αποτελειται απο 10-11 ψαρακια απο τα οποια τα περισσοτερα ομως θα ειναι μικρα σε μεγεθος.τα guppy θα μπορουν να συμβιωσουν με τα σκαλαρια?
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 14-03-09, 18:24
Το avatar του χρήστη netblues
netblues Ο χρήστης netblues δεν είναι συνδεδεμένος
Nada
 
Εγγραφή: 02-05-2004
Περιοχή: ΧΟΛΑΡΓΟΣ
Μηνύματα: 6.302
Προεπιλογή

guppies με μονομαχο ΔΕΝ.. Επισης σκαλαρια σε 100 λιτρα ειναι οριακα.
Ξεκιναμε με το γεγονος οτι το ενυδρειο ειναι αστρωτο...
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 14-03-09, 18:28
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nikos26 Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ'ευχαριστω πολυ για την απαντηση.Το καρχαριακι που εχω ειναι η αλφικη μορφη του rainbow νομιζω, εχω δει να το γραφουν και labeo..θελει πολλα λιτρα και γινεται επιθετικο...στρεσσαρει συνηθως με τη συμπεριφορα του τα αλλα ψαρια...δες εδω.. http://www.tsamisaquarium.gr/Selides...s_frenatus.htm
Οσο για το σκαλαρι και τον μονομαχο δεν ειχαν κανενα προβλημα οταν ηταν 2 τα σκαλαρια.τα σκαλαρια ηταν συνεχεια κοντα και δεν τον ενοχλουσαν καθολου, ουτε και αυτος φυσικα. τα σκαλαρια σου μπορει να ηταν και ζευγαρι και ασχολουνταν το ενα με το αλλο..αλλα αν εκαναν καποια αποπειρα αναπαραγωγης το μονομαχο θα σου τον κανανε φυλλο και φτερο....το οτι κατι για λιγο καιρο δε δημιουργησε προβλημα δε σημαινει οτι ειναι σωστο...ξερω πως δεν ειναι μεγαλο το ενυδρειο, αλλα νομιζω πως 2 σκαλαρια δεν θα εχουν προβλημα.αρκει να σου βγουν ζευγαρι..να τους δωσεις μαλακο νερο και καταλληλους συγκατοικους...
corys θελω να παρω κι αλλα 2-3 , αλλα δεν ειχε αλλα ο πετσοπας τωρα.Ο γλειφτης δεν μπορω να βρω ποιος ειναι, αλλα ειναι μικρος ακομα 4 -5 εκ. και στο πετσοπ μου ειπαν οτι φτανει τα 7-8.βαλε μια φωτο για αναγνωριση του ειδους...τα πιο κοινα ειδη συνηθως μεγαλωνουν πολυ...
τα guppy θα μπορουν να συμβιωσουν με τα σκαλαρια?
οχι δε μπορουν...αν διαβασεις τα λινκ που σου εδωσα θα μαθεις γιατι...
οποτε πρεπει να αποφασισεις τι ενυδρειο θελεις να κανεις....λυπαμαι μα οσες ωρες και να περασουμε εδω απαντωντας σε δε θα μπορεσεις να κανεις ενα σωστο ενυδρειο αν δε διαβασεις αρκετα....

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
Ξεκιναμε με το γεγονος οτι το ενυδρειο ειναι αστρωτο...
ενα μηνα με ψαρια μεσα...λες να μην εστρωσε ακομη??
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 14-03-09, 19:03
Το avatar του χρήστη netblues
netblues Ο χρήστης netblues δεν είναι συνδεδεμένος
Nada
 
Εγγραφή: 02-05-2004
Περιοχή: ΧΟΛΑΡΓΟΣ
Μηνύματα: 6.302
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nikos26 Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδια καλησπερα,

ειμαι καινουριος στο χομπυ και εχω ενα ενυδρειο 100 λιτρων που δουλευει 1 μηνα περιπου αλλα μαλλον δεν εχω ξεκινησει καλα.Η κατασταση εχει ως εξης...
.Τωρα κανω τεστ, αλλαγες καθε 3 μερες το 30% και βακτηρια καθημερινα και δεν βαζω αλλο ψαρι μεχρι να εξαφανιστει το Νο2.Αυτη τη στιγμη εντοπιζω 2 προβληματα στο ενυδρειο και χρειαζομαι την γνωμη απο καποιον υπευθυνο....
.....
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 14-03-09, 19:16
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

ουπς..το ξεχασα....γεραματα...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 15-03-09, 09:17
Nikos26 Ο χρήστης Nikos26 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 14-03-2009
Περιοχή: Naxos
Μηνύματα: 11
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis Εμφάνιση μηνυμάτων
ουπς..το ξεχασα....γεραματα...
τις τελευταιες μερες ριχνω καθημερινα βακτηρια για να πεσει το Νο2....υπαρχει περιπτωση να δημιουργησει προβλημα στο ενυδρειο η καθημερινη προσθεση βακτηριων?ριχνω καθημερινα 1 εβδομαδα τωρα!
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 15-03-09, 11:07
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

κανοντας μια αναζητηση θα δεις οτι το θεμα των ετοιμων βακτηριων ειναι απο τα πιο πολυσυζυτημενα....οσοι εριχναν κακο δεν επαθαν...αλλα δεν ειδαν και μεγαλο καλο....ορισμενοι ειδαν πως το ενυδρειο τους εστρωσε σε ιδιο χρονο με τις αλλες μεθοδους και οτι ουσιαστικα δε προσεφεραν τιποτα...
αν υπαρχει θεμα υπερδοσολογιας (οχι για τα ιδια τα βακτηρια αλλα για τα εκδοχα που μπορει να περιεχονται) θα το αναφερει η συσκευασια...
μια καλη κινηση ειναι να βρεις μπολι....ολο και καποιος θα μπορει να σου δωσει....για κανε μια αναζητηση και γιαυτο...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 15-03-09, 14:14
Το avatar του χρήστη Ηλίας
Ηλίας Ο χρήστης Ηλίας δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-06-2008
Περιοχή: -
Μηνύματα: 1.027
Προεπιλογή

Καλος ήρθες!
και οπως σου ειπανε καλο διαβασμα
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 31-03-09, 21:40
Το avatar του χρήστη costas_kumitsu
costas_kumitsu Ο χρήστης costas_kumitsu δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-08-2008
Περιοχή: ΓΛΥΦΑΔΑ ΑΤΤΙΚΗΣ
Μηνύματα: 57
Προεπιλογή

Καλως ηρθες!Υπαρχει μηπως η δυνατοτητα να επιστρεψεις ψαρια στο πετ σοπ η σε στρωμενο ενυδρειο?αν ναι κανε το αμεσα γιατι εχεις ασυμβατα μεταξυ τους ψαρια και σε αστρωτο ενυδρειο..αν καποιος Nαξιωτης εχει μπολι να σου δωσει θα βοηθαγε.θα βοηθαγε να κανεις και μετρησεις..διαβασε και δρασε και ολα θα πανε καλα!!
__________________
flames to dust..lovers to friends..all the good thinks comes to an end!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΑΤΤΣΑ Αρχάριοι γλυκού νερού 12 30-12-07 13:57

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:13.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,06563 seconds with 13 queries