Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Νότιος Αμερική > Δίσκοι

Δίσκοι Κατά πολλούς οι βασιλιάδες του ενυδρείου.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 01-05-13, 07:09
Το avatar του χρήστη pantelos
pantelos Ο χρήστης pantelos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-01-2011
Περιοχή: αθηνα (παλληνη)
Μηνύματα: 496
Προεπιλογή

καλημερα κυριε σπυρο.... εχω δει 10δες ποστ εδω μεσα με δισκους σε αυτα τα λιτρα....και το μονο προβλημα απο οτι καταλαβα ειναι οτι θελει πολυ παραπανω συντηρηση και περισοτερες αλλαγες για να μενει το νερο φρεσκο συνεχεια..... με λιγα λογια περισσοτερο πρωσοπικο χρονο....να κρατισω παραμετρουσ κτλπ ξερω.... εχω ηδη ενυδρειο με στυλ Ν.Αμερικης..... οποτε παραμετροι ειναι ιδιοι.....απλα θα χρειαστω περισσοτερη φροντιδα που αυτο δεν με χαλαει... ισα ισα που θελω να ασχολιθω..... οποτε μην κατακρινετε κατευθειαν τα λιτρα αφου υπαρχει θελιση....
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 01-05-13, 07:11
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Οπως νομιζεις.
Καλα συνεχεια και καλη τυχη
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 01-05-13, 07:15
Το avatar του χρήστη pantelos
pantelos Ο χρήστης pantelos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-01-2011
Περιοχή: αθηνα (παλληνη)
Μηνύματα: 496
Προεπιλογή

συγνωμη κιολας αν κανω λαθος αλλα με το να μην μου δινετε μια απαντηση σε αυτο που ρωταω δεν ειναι λυση.... προσπαθω να μαθω καποια πραματα ρωτοντας εδω μεσα... ειπα (ΔΕΝ) εχω ξεκινισει τιποτα ακομα (ΑΠΛΑ) θελω να (ΜΑΘΩ).... δεν νομιζω οτι ζηταω κατι παραλογο......
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 01-05-13, 07:25
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Ποια ηταν ακριβως η ερωτηση που δεν απαντηθηκε?
-------------------------
Αυτη την ερωτηση (που εχω κανει με εντονα γραμματα) βλεπω, και αυτη απαντηθηκε.
Απο τα λιτρα ξεκινας.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από pantelos Εμφάνιση μηνυμάτων
καλημερα λοιπον!!! ασχολουμαι καιρο με το χομπυ του ενυδρειου εδω και κανα 4-5 χρονια.... κατα καιρους περασαν πολλα ηδη ψαριων και ενυδρειων απο τα χερια μου.. οι δισκοι παντα με μαγευαν σαν ψαρι..ειναι οντος ο βασιλιας!!αλλα ποτε μου δεν δοκιμασα να κρατισω θεωρωντας πως δεν εχω τοση εμπειρια και δεν θα μπορουσα αφου οπως ολοι λενε ειναι δυσκολοι στην συντηρηση... τον τελευταιο καιρο εχω διαβασει αρκετα θα ελεγα για το θεμα δισκοι και θελω να κανω ενα ξεκινιμα με αυτα τα υπεροχα πλασματα!!! τις προαλλες λοιπον ηρθε στα χερια μου ενα rio240 ας ξεκινισω με αυτο που μαλλον θα ειναι και το μεγαλυτερο θεμα της συζιτισης..... ξερω οτι χρειαζομαι αρκετα λιτρα αλλα δεν θελω να παω σε πολλα για αρχη..... σκεφτομαι να βαλω 3-4 ατομα για αρχη και μετα αν ολα πανε καλα να ερθει και ενα μεγαλυτερο ενυδρειο.... εχω διαβασει σχετικα με απαιτισεις νερου,ρουτινα αλλαγων,διατροφης,στισιμο ενυδρειου φιλτρανσης κτλπ.... τωρα σαν ξεκινιμα πειτε μου εσεις απο που θα ηταν καλο να αρχισω....δεν βιαζομαι απλα θελω πρωτα να μαθω και μετα να κανω οποιοδηποτε βημα!!!περιμενω τις γνωμες σας και σας ευχαριστω προκαταβολικα!!!
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη delta66 : 01-05-13 στις 07:25 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 01-05-13, 07:28
Το avatar του χρήστη pantelos
pantelos Ο χρήστης pantelos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-01-2011
Περιοχή: αθηνα (παλληνη)
Μηνύματα: 496
Προεπιλογή

το βασικο μου ερωτιμα ειναι να μαθω περοσσοτερα πραματα για τους δισκους και τι θα πρεπει να ξερω πριν κανω καποιο βημα....τις γνωσεις εσας των ποιο εμπειρων με λιγα λογια ζηταω.... και κοντευει να κλησει μια σελιδα του ποστ με το να σηζιταμε για τα λιτρα που στο κατω κατω αναφερω οτι αν κατι παει στραβα αργοτερα οταν μεγαλωσουν τα ψαρια θα παρω μεγαλυτερο χωρο και δεν μου εχει παντισει κανενας στο αρχικο ερωτιμα μου δηλαδη στο τι θα πρεπει να ξερω πριν ξεκινισω....αν εχω καπου λαθος πειτε μου...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 01-05-13, 07:30
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Διαβασε αυτο http://www.greekdiscus.com/test2000/...E%B9-%E2%80%9D
Ισως σε βοηθησει να καταλαβεις τι εννοουμε και να μη γεμιζουμε σελιδες ασκοπα και παλι.
Μετα διαβασε ολα τα υπολοιπα αρθρα εδω http://www.greekdiscus.com/test2000/...B6%F1%E8%F1%E1
Οτι απορια υπαρχει μετα, τη συζηταμε.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 01-05-13, 08:58
Το avatar του χρήστη pantelos
pantelos Ο χρήστης pantelos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-01-2011
Περιοχή: αθηνα (παλληνη)
Μηνύματα: 496
Προεπιλογή

το πρωτο λινκ το διαβασα πριν μιση ωρα... το 2ο φαινεται ενδιαφερον ευχαριστω!!!
-------------------------
μολις τελειωσα και με ολο το 2ο λινκ....οσα αφορουν τα λιτρα απο οτι ειδα συστινουν ως μικροτερο ενυδρειο τα 300 λιτρα.... εχει τοση πολυ μεγαλη διαφορα τα 240 απο τα 300 λιτρα????δλδ μπορω να βαλω δισκους στα 300 και στα 240 οχι???ξερω οτι γινομαι κουραστικος με τετοιες ερωτισεις αλλα νομιζω οτι κατα καποιον τροπο δεν εχω αδικο....
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη pantelos : 01-05-13 στις 08:58 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Ο Καινουργιος Bill Bizkit Bettas 19 18-09-11 18:18
ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ... takisgoa Αρχάριοι γλυκού νερού 44 06-01-11 02:47
προβλημα στους δισκους Mikepap Ασθένειες - Θεραπείες γλυκού νερού 3 19-01-08 15:02

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:09.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,04522 seconds with 14 queries