Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γενικά > Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου

Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου Ανακοινώσεις και νέα από τον ΠΣΦΕ.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 13-04-08, 23:00
theodwros Ο χρήστης theodwros δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 20-03-2008
Περιοχή: πειραιας
Μηνύματα: 71
Προεπιλογή

Αυτα τα ποτακια και τα τσιπουρα ποιος τα πληρωνει george;
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 13-04-08, 23:06
Το avatar του χρήστη george
george Ο χρήστης george δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 4.692
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από theodwros Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτα τα ποτακια και τα τσιπουρα ποιος τα πληρωνει george;
Όποιος πίνει...πληρώνει.
__________________




Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 13-04-08, 23:09
theodwros Ο χρήστης theodwros δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 20-03-2008
Περιοχή: πειραιας
Μηνύματα: 71
Προεπιλογή

Ωραια. ας τα κουβεντιασουμε καλυτερα απο κοντα στην επομενη συναντηση.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 13-04-08, 23:16
Το avatar του χρήστη chris129
chris129 Ο χρήστης chris129 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-03-2007
Περιοχή: Καλαμαρια΄- θεσσαλονικης
Μηνύματα: 727
Smile

δεν αρπαχτητα ρε Γιωργο γκρινιαζω ομως γιατι φιλε θελω κατι καλο να βγει απο την ιδεα που εριξα στο τραπεζι και βλεπω οτι ουτε καν μπαινουν στον κοπο μερικοι (δεν εννοω εσενα) να σχολιασουν το θεμα αντιθετος ειναι τελειως αρνητηκοι χωρις να εχουν εξετασει καν το θεμα
__________________
ΑΝ Ο ΚΡΟΚΟΔΕΙΛΟΣ ΕΦΑΓΕ ΤΟΝ ΕΧΘΡΟ ΣΟΥ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΦΙΛΟΣ ΣΟΥ (ΓΙΟΧΑΝ ΒΟΛΦΑΝΓΚ ΦΟΝ ΓΚΑΙΤΕ)
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 13-04-08, 23:16
Το avatar του χρήστη basillis
basillis Ο χρήστης basillis δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-06-2005
Περιοχή: Φλώρινα
Μηνύματα: 604
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από george Εμφάνιση μηνυμάτων
Όποιος πίνει...πληρώνει.
Να αρχίσουμε να πίνουμε τότε, ώστε να βοηθήσουμε στα οικονομικά.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 13-04-08, 23:20
Cydox Ο χρήστης Cydox δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-12-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη/Κορδελιό
Μηνύματα: 255
Προεπιλογή

Για μια ακόμη φορά συμφωνώ (ΚΑΙ) με την Lucy. Πολύ αρνητικότητα ρε παιδιά.. γιατί έτσι? Εντάξει θέλει κουβέντα, αλλά εδώ μιλάμε για έναν δωρεάν χώρο στον οποίο απλά δεν θα έχουμε την βαβούρα της καφετέριας θα μπορούμε φαντάζομαι να μιλάμε σαν μια παρέα και όχι πηγαδάκια και υπάρχει η προοπτική της διατήρησης ενυδρείων.. ουσιαστικά και με τον τελευταίο παράγοντα να υφίσταται είμαστε σαν την Αθήνα αλλά τσάμπα.. Και αν κάποιος σταματήσει να έρχεται στις συναντήσεις επειδή δεν θα έχει θέαμα στα διπλανά τραπέζια, προσωπικά δεν θα στενοχωρηθώ.. από τις 2 φορές που πάτησα το πόδι μου στις συναντήσεις.. σας έκοψα για εγκεφαλικά άτομα αν μη τι άλλο
__________________
Επιστροφή στο χόμπι !

Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 13-04-08, 23:28
Το avatar του χρήστη george
george Ο χρήστης george δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 4.692
Προεπιλογή

Έχω ακούσει πολλές φορές να μου λένε...δεν πάμε σε ένα μέρος να έχει και λίγη κίνηση

Να βλέπουμε και τίποτα

Και δεν το έλεγαν μόνοι οι παντρεμένοι
__________________




Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 13-04-08, 23:38
Το avatar του χρήστη Τσιόνογλου Σταύρος
Τσιόνογλου Σταύρος Ο χρήστης Τσιόνογλου Σταύρος δεν είναι συνδεδεμένος
Moderator
 
Εγγραφή: 05-08-2007
Περιοχή: Κατερινιώτης που μετανάστευσε στη Κομοτηνή (Νύφη).
Μηνύματα: 2.298
Προεπιλογή

Να ρίξω και εγω μία ιδέα ? Λοιπόν η ιδέα είναι να μαζευτούμε να τα πούμε στα σοβαρά και όχι όπως τις άλλες φορές που μαζευομασταν λέγαμε τις φιλοσοφίες μας πίναμε τον καφέ μας και φέυγαμε και μέχρι εκει,πιστεύω να θυμάσται όσοι μαζευτίκαμε την πρώτη φορα στον καινούργιο χώρο και μιλήσαμε για το φυλλάδιο για το περιοδικό για την προώθηση του στα μαγαζιά και για την προσέλκηση νέων μελών .ΤΙ ΕΓΙΝΕ μόνο στο φυλλάδιο μπήκε ο καινούργιος χώρος ούτε στα μαγαζιά πήγε κανεις ούτε τίποτε ο ένας περίμενε τον άλλο.Στην προηγούμενη συγκέντρωση ήταν να μιλήσουμε για μια ημερήσια εκδρομή,μιλήσαμε ?μάλλον μίλησαν 5-6 μεταξί τους και αποφάσισαν να κατέβουν στην Αθήνα,εγώ δεν πήρα μυρωδιά τίποτε,όπως ήρθα μοίρασα 8 σακκούλες φυτά με κέρασαν καφέ και έφυγα,όπως πάντα .Μάλλον θα πρεπει να σηκώσουμε τα μανίκια και να πάρουμε σοβαρές αποφάσεις γιατι πιστεύω ότι στο τέλος οι συγκεντρώσεις του συλλόγου του ΚΒΕ δεν έχουν κανένα νόημα γιατι με αυτούς που κάνω παρέα στις συγκεντρώσεις μπορώ να τους δώ και σε άλλο χρόνο και τόπο και υπο καλύτερες συνθήκες.ΠΧ στο σπίτι κάποιου χαζεύοντας το ενυδρείο του.Εγώ υποστηρίζω την ενέργεια του ΝΙΚ 25 ,και δεν φοβάμαι να πω την άποψη μου (όπως ακούστηκε )η οποία ήταν ότι ο άνθρωπος προσφέρθηκε για κάτι και στι τέλος θα τον πούμε και μμμ......κα ,αν κάτι δεν γίνει,ΣΤΗΝ ΒΡΑΣΗ ΚΟΛΛΑΕΙ ΤΟ ΣΙΔΕΡΟ.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 13-04-08, 23:49
Το avatar του χρήστη george
george Ο χρήστης george δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 4.692
Προεπιλογή

Επειδή η ευθύνη για την οργάνωση αυτής της συνάντησης πέφτει πάνω μου και έχοντας την εμπειρία από προηγούμενες έκτακτες συναντήσεις του ΚΒΕ στις οποίες είμασταν τρεις κι ο κούκος θα ήθελα να έχουμε όσο το δυνατόν περισσότερη συμμετοχή.

Η συνάντηση θα πρέπει να γίνει μετά τις αργίες του Πάσχα και της πρωτομαγιάς άρα το βλέπω στο τέλος Μαίου.

Αν γίνει μέσα στην βδομάδα κάποιο απόγευμα...δεν θα έχουμε συμμετοχές.
¶ρα μένει το Σάββατο ή η Κυριακή.

Θα είναι ανοιχτή σε όλους ή μόνο σε μέλη ; Θα γίνει στο Benningan's ή αλλού ;

Στρατηγέ μου το ξέρω ότι η πολύ δημοκρατία βλάπτει αλλά πάλι θα αρχίσει η γκρίνια και δεν το θέλω.
__________________




Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 14-04-08, 00:11
Το avatar του χρήστη Τσιόνογλου Σταύρος
Τσιόνογλου Σταύρος Ο χρήστης Τσιόνογλου Σταύρος δεν είναι συνδεδεμένος
Moderator
 
Εγγραφή: 05-08-2007
Περιοχή: Κατερινιώτης που μετανάστευσε στη Κομοτηνή (Νύφη).
Μηνύματα: 2.298
Προεπιλογή

Γιώργο πες μέρα και τοπο και να δηλώσουμε εδω όσοι είναι να έρθουμε,ας έρθουν και μη μέλη κατα την προσωπική μου άποψη (με 30 Ευρώ στην τσέπη χεχεχε).Με την προϋπόθεση να είναι ο ΝΙΚ25 ώστε αν γίνεται να δούμε και τον χώρο που προτεινε (οπ[οτε όπως κατάλαβες απαραίτητη προυπόθεση είναι να συνεννοηθείτε οι δυό σας) .Για την 30αρα πλάκα έκανα .
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 14-04-08, 08:42
Το avatar του χρήστη chemical mac
chemical mac Ο χρήστης chemical mac δεν είναι συνδεδεμένος
algae grower
 
Εγγραφή: 24-01-2007
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.900
Προεπιλογή

Περιμένουμε με αγωνία λοιπόν την ημερομηνία που θα οριστεί για να συζητηθούν αυτά τα θέματα. Η συνάντηση πιστεύω ότι πρέπει να είναι ανοικτή σε όλους μέλη και μη γιατί υπάρχουν και κάποιοι άνθρωποι εδώ με γόνιμες ιδέες (πχ Cydox) που δεν είναι μέλη αλλά θα μπορούσαν να προσφέρουν. Επίσης προτείνω να δημιουργηθεί μια ατζέντα συζήτησης η οποία θα ανακοινωθεί εκ των προτέρων για να έχουμε συγκεκριμένα θέματα και να μην μιλάμε στο βρόντο.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 14-04-08, 11:08
Το avatar του χρήστη gwgw
gwgw Ο χρήστης gwgw δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-06-2006
Περιοχή: Θεσσαλονίκη-Κέρκυρα....
Μηνύματα: 148
Προεπιλογή

εγω παλι δεν συμφωνω απολυτα.. Λυπαμαι και ειλικρινα δεν εχω ΚΑΝΕΝΑ προβλημα με κανεναν ΑΛΛΑ καποια στιγμη πρεπει επιτελους να γινετε διαχωρισμος μεταξυ μελων και ΜΗ.

και αυτο γιατι τον εξης κυριοτερο λογο. Ειναι αδικια προς αυτους που ειναι μελη!
εδω και ποσο καιρο λενε οι υπευθυνοι του συλλογου οτι ο συλλογος εχει οικονομικο προβλημα! ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ!

εδω ακομη δεν μπορουμε να βρουμε αρκετα μελη που να πληρωνουν το εξεφτελιστικο ποσο των 30 ευρω ωστε να στηριζετε ο συλλογος και να μπορουμε να κανουμε ολες τις κινησεις που θελουμε ειτε αυτο ειναι χωρος ειτε ειναι εκδηλωσεις ειτε ειναι οτιδηποτε αλλο!

για το συγκεκριμενο θεμα θα συμφωνισω μονο με
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Τσιόνογλου Σταύρος Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιώργο πες μέρα και τοπο και να δηλώσουμε εδω όσοι είναι να έρθουμε,ας έρθουν και μη μέλη κατα την προσωπική μου άποψη (με 30 Ευρώ στην τσέπη χεχεχε).Με την προϋπόθεση να είναι ο ΝΙΚ25 ώστε αν γίνεται να δούμε και τον χώρο που προτεινε (οπ[οτε όπως κατάλαβες απαραίτητη προυπόθεση είναι να συνεννοηθείτε οι δυό σας) .Για την 30αρα πλάκα έκανα .
εγω δεν κανω πλακα για τα 30 ευρω ! να ερθουν οσοι εχουν σκοπο να γινουν και μελη!


στις μηνιαες συναντησεις ειναι ΕΥΠΡΟΣΔΕΚΤΟΙ ΟΛΟΙ.
στη συγκεκριμενη ομως που αφορα το μελλον του κλιμακιου να ερουν μονο οσοι ενδιαφερονται σοβαρα για το συλλογο.
-------------------------
και εξηγουμε για να μη παρεξηγουμε
σε ολους τους συλλογους και σε ολες τις οργανωσεις του κοσμου, λογο για τα τεκτενομενα και για τις αποφασεις του συλλογους τις παιρνουν τα ΜΕΛΗ.

δε μπορει ο οποιοσδηποτε που απλα θελει να παρευρεθει να εχει βημα σε μια τετοια συναντηση..

Λυπαμαι αλλα εγω ετσι το λεω. και επαναλαμβανω οτι δεν εχω κανενα προσωπικο προβλημα με κανεναν.. ειλικρινα. αυτο δεν εχει να κανει με προσωπικα ζητηματα. ειναι καθαρα θεμα συλλογου. δε μπορει να αποφασιζει καποιος και να ψηφιζει καποιος και να λεει τι θελει, ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕΛΟΣ..και να εχει βημα σε τετοια συναντηση που θα καθορισει το μελλον του κλιμακιου.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη gwgw : 14-04-08 στις 11:08 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
μια πρωτη ιδεα! nikitasp Βιοτοπικά - Γεωγραφικά ενυδρεία Ν. Αμερικής 3 23-11-07 01:37
καμια ιδεα ; aristomenis Γλυκό νερό - Γενικά 4 13-10-07 15:23
ιδεα για φωτισμο popay72 Αρχάριοι γλυκού νερού 7 16-02-07 15:37
καμμια ιδεα Giwrgos23 Γλυκό νερό - Γενικά 2 05-04-06 15:31
Τρελη ιδεα ! livel DIY . Φτιάχτο μόνος σου 16 09-12-05 09:25

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:03.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,06790 seconds with 13 queries