Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Bettas (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=39)
-   -   Κρακ σε 60λιτρο μονομαχοενυδρειο (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=77630)

tepe 03-02-14 15:16

Κρακ σε 60λιτρο μονομαχοενυδρειο
 
Δυστυχως τα νερα που εισδα στο πλακακι ήταν απο το ενυδρείο εχω τωρα την μονομαχινα μου σε μια γυαλα και εχω πολυ στεναχωρηθει δεν μπορω να την βλεπω εκει μεσα μετα το βασιλειο της

Την χαριζω οποιος θελει ας μου στειλει μηνυμα προτιμω να την χαρισω και να την αποχωριστω και να φιλοξενηθει οπως πρεπει παρα να την βλεπω εδω και τρεις μερες στην γυαλα (10λτ) προσπαθω με αλλαγες καθημερινες και θερμοστατη μικρο να διατηρω καλες συνθηκες και δειχνει καλα αλλα δεν μου αρεσει αυτο

Οποιος ειναι προθυμος για υοθεσια ας στειλει πμ
ή καμια αλλη ιδέα

Κουραμπιές 03-02-14 15:21

Κατσε βρε μην τρελενεσαι, που εσπασε το ενυδρειο, κατα 90% επισκευαζεται ψυχραιμια. Και μενα η 60λιτρη μονομαχιερα ειχε ανοιξει σαν γαρυφαλλο και την επισκευασα και τωρα ειναι μια χαρα.

Τάκης 03-02-14 15:28

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Κουραμπιές (Μήνυμα 818546)
Κατσε βρε μην τρελενεσαι, που εσπασε το ενυδρειο, κατα 90% επισκευαζεται ψυχραιμια. Και μενα η 60λιτρη μονομαχιερα ειχε ανοιξει σαν γαρυφαλλο και την επισκευασα και τωρα ειναι μια χαρα.

Συμφωνώ, όλα (σχεδόν) φτιάχνονται

tepe 03-02-14 15:42

πρεπει να ειναι στον πατο γιατι αδειασε ολο
ο πανικος μου ειναι οτι δουλευω απειρες ωρες αυτη την περιοδο και δεν εχω προλαβει ουτε να αδειασω τον φλουρητη απο μεσα για να δω που ακριβως ειναι το κρακ φανταστειτε οτι ακομα και την μετακομηση στην γυαλα την εκανε η γυναικα μου με τηλεφωνικες οδηγιες
-------------------------
καθε πρωι ξυπναω με το ανχος μην εχει κανει βουτια εξω απο την γυαλα αν και εχω αφησει περιθωριο >10εκ

Κουραμπιές 03-02-14 15:45

δεν παιζει να πηδηξει με τετοιο περιθωριο, πηδανε αλλα δεν νομιζω τοσο. Οσον αφορα το ενυδρειο ο χρονος ειναι ενα προβλημα. Το φιλτρο ελπιζω να μην εμεινε εκτος και "πεθανε", ελπιζω να τα ξαναφτιαξει ολα. Μολις βρεις χρονο ανεβασε καμια φωτο να φουμε τι γινεται.

tepe 03-02-14 15:47

οκ παντως η προσφορα ειναι ακομα σε ισχυ οποιος την θελει την δινω δωρο τον πληρωνω κιολας το φιλτρο το εχω βαλει και δουλευει στο 125λιτρο για να μην πεθανει.
Αμα την βαλω εκει μεσα θα την πετσοκοψουν τα σκαλαρια και τα κριμπς

Τάκης 03-02-14 15:47

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από tepe (Μήνυμα 818551)
πρεπει να ειναι στον πατο γιατι αδειασε ολο
ο πανικος μου ειναι οτι δουλευω απειρες ωρες αυτη την περιοδο και δεν εχω προλαβει ουτε να αδειασω τον φλουρητη απο μεσα για να δω που ακριβως ειναι το κρακ φανταστειτε οτι ακομα και την μετακομηση στην γυαλα την εκανε η γυναικα μου με τηλεφωνικες οδηγιες
-------------------------
καθε πρωι ξυπναω με το ανχος μην εχει κανει βουτια εξω απο την γυαλα αν και εχω αφησει περιθωριο >10εκ

αν μπορεις να βρεις απο που χάνει θα σου δώσουμε ιδέες και τρόπους για γρήγορη επισκευή

tepe 03-02-14 15:49

στις 2300 το βραδυ που γυρναω καθε μερα ειναι λιγο δυσκολο με το μωρο να κοιμαται να κανω μαστωρεματα το σκ μονο αν θα μπορεσω να λασκαρω λιγο

stratigos24 03-02-14 15:51

Aν θες να την κρατησεις τη μονομαχινα σου, μπορεις οπως σου λενε τα παιδια να το επισκευασεις (εννοω κανε μια υπομονη 5 μερες ειναι μεχρι το ΣΚ). Δεν ειναι τιποτα καμια 10αρια μερες να μεινει στο 10λιτρο με αλλαγες νερου και την φροντιδα που εχει απο σενα...

Κουραμπιές 03-02-14 15:54

Oντως δεν ειναι τιποτα, ασε που μπορεις ανετα να κλεψεις χωρο απτο 125αρι, με καποιο χωρισμα και να την βαλεις να σουλατσαρει εκει. (βεβαια σκαλαρια στο 125αρι δεν ακουγεται και το ιδανικοτερο....) τοχα κανει εξαναγκης σε μεγαλυτερο ενυδρειο, αρκει ναναι ασφαλες χωρισμα γιατι οι μονομαχοι οπως αποδειχτηκε ειναι ΠΑΝΕΞΥΠΝΟΙ.

tepe 03-02-14 15:57

οκ ευχαριστω εχω το νου μου συνεχεια και στις αγγελιες μηπως δω κανενα ενυδρειο να το εχω υποψην
-------------------------
τα σκαλαρια ειναι 2 αλλα δεν αφηνουν τιποτα να κυκλοφορει χωρις να τραμπουκισμα
την ειχα βαλει σε γενηστρα μεσα στο 125αρι μεχρι να στησω το60λιτρο για 2 μερες και μου εκανε 2 αποδρασεις και την κυνηγαγα καλα που τοτε τα σκαλαρια ηταν μωρα και δεν διναν σημασια
την εχω ενα χρονο περιπου στο 60λιτρο και ειναι τσαμπουκας ουτε τα σαλιγκαρια δεν αφηνει να κυνηθουν οσο ειναι ανοιχτο το φως χε χε χε εχουν βρει μπελα οτι κινειται πεθαινει

Τάκης 03-02-14 15:59

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από tepe (Μήνυμα 818557)
στις 2300 το βραδυ που γυρναω καθε μερα ειναι λιγο δυσκολο με το μωρο να κοιμαται να κανω μαστωρεματα το σκ μονο αν θα μπορεσω να λασκαρω λιγο

Σ/Κ, μη τρελένεσαι, κάτσε να δουμε που ανοιξε και τι ζημια έγινε και μετα θα δούμε τι μαστορεματα θελει

Κουραμπιές 03-02-14 16:01

ρε δεν παιζονται στις αποδρασεις και εγω τα ιδια ειχα μεινει καγκελο να αναρωτιεμαι ΑΠΟ ΠΟΥ ΒΓΗΚΕΣΣΣΣΣΣΣΣ. Και τα σκαλαρια δεν ηταν μικρα μια χαρα σημασια εδιναν.....:rolleyes:

tepe 03-02-14 16:03

χα χα ναι και αμα κρυφτει μεσα στο φυτεμενο αντε μετα βρες την να την βγαλεις εξω πρεπει να την περιμενεις οταν βγει να παρει ανασα να της την πεσεις οπως μπορεις χε χε


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:07.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,01745 seconds with 10 queries