Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου (http://www.aquatek.gr/vb/index.php)
-   Γλυκό νερό - Γενικά (http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=8)
-   -   προτασεις (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=47686)

zapatas 04-01-11 01:24

προτασεις
 
θελω να μου πειτε ψαρακια για ενυδρειο 54 λιτρων ψαρακια!
πεχα 6,8-7.
ψαχνω να βαλω ενα μονο ειδος που να ειναι ηρεμο, να πηγαινει σε χαρεμακι η κοπαδακι να ειναι μικρα και αργα ψαρακια και να μην ειναι iriatherina werneri.
(ζηταω πολλα????)
ααααααααααααααααααα, ξεχασα:D και αν γινεται να κινηται στην μεσαια ζωνη του ενυδριου...

υ.γ. μπορειτε να κραξετε ελευθερα:D:D:D:D

bokostas 04-01-11 01:50

preudomugil furcatus ή gertrudae.:)

zapatas 04-01-11 01:58

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από bokostas (Μήνυμα 531177)
preudomugil furcatus ή gertrudae.:)

για τα φουρκατους τρελενομαι και αυτα ελεγα να βαλω, αλλα ειναι λιγο νευρικα(κοινουντε γρηγορα δλδ) και ειναι ψαρακια του αφρου..
οσο για τα gertrudae το μονο που ξερω ειναι οτι εχουνε κακασχημες θηλυκιες(καλα τα λεω?:D)

bokostas 04-01-11 03:19

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από zapatas (Μήνυμα 531179)
για τα φουρκατους τρελενομαι και αυτα ελεγα να βαλω, αλλα ειναι λιγο νευρικα(κοινουντε γρηγορα δλδ) και ειναι ψαρακια του αφρου..
οσο για τα gertrudae το μονο που ξερω ειναι οτι εχουνε κακασχημες θηλυκιες(καλα τα λεω?:D)

χαχα, καλά τα λες, αλλά οι θηλυκιές είναι άσχημες στα περισσότερα ψάρια, σε σχέση με τους πανέμορφους αρσενικούς (ποιός ακούει τώρα τις κυρίες).:D
Τα δικά μου φουρκατους δεν είναι ιδιαίτερα νευρικά και κινούνται στην μεσαία ζώνη, όχι στον αφρό κι από ομορφιά είναι κουκλιά, μην διστάζεις.

zapatas 04-01-11 03:29

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από bokostas (Μήνυμα 531193)
χαχα, καλά τα λες, αλλά οι θηλυκιές είναι άσχημες στα περισσότερα ψάρια, σε σχέση με τους πανέμορφους αρσενικούς (ποιός ακούει τώρα τις κυρίες).:D
Τα δικά μου φουρκατους δεν είναι ιδιαίτερα νευρικά και κινούνται στην μεσαία ζώνη, όχι στον αφρό κι από ομορφιά είναι κουκλιά, μην διστάζεις.

το πρωτο σκελος του μηνυματος σου, δεν το σχολιαζω, γιατι θα μας παρουν με τις πετρες οι κυριες:smt044:smt044:smt044:smt044

ποσα ψαρακια λες για τα λιτρα μου?
και δεν πιστευω να εχουνε θεμα με τις γαριδουλες μου,ε:confused:

scooby14 04-01-11 03:47

εγω πηρα pseudomugil signifer! πολυ κινητικα και κοπαδιαζουν αρκετα παρολο που εχω μονο 8!! παντως στον αφρο δεν τα βλεπω καθολου στην μεση συνεχεια

bokostas 04-01-11 03:52

Εμείς εδώ πάνω πού να βρούμε signifer, ούτε που τα έχουμε δει.:)

Νομίζω 8-10 ψαράκια (μισά αρσενικά, μισά θηλυκά) μπαίνουν στα λίτρα σου, για τις γαρίδες μη φοβάσαι, κι εγώ τα έχω μαζί, χωρίς πρόβλημα.

scooby14 04-01-11 04:22

με τισ γαριδες?? αναπαραγωγες εχεισ στις γαριδες???
τα furcatus ειναι ποιο ομορφα αλλα οταν πηγα ειχε μονο 5 και ειπα ας παρω signifer που ειναι και ποιο σπανια!!!

bokostas 04-01-11 04:31

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από scooby14 (Μήνυμα 531217)
με τισ γαριδες?? αναπαραγωγες εχεισ στις γαριδες???
τα furcatus ειναι ποιο ομορφα αλλα οταν πηγα ειχε μονο 5 και ειπα ας παρω signifer που ειναι και ποιο σπανια!!!

Κι αναπαραγωγές έχω, δεν ξέρω αν τρώνε τον γόνο (δεν τα έχω δει ποτέ), πάντως αρκετά γαριδάκια επιβιώνουν και μεγαλώνουν.

scooby14 04-01-11 04:36

red cherry??

bokostas 04-01-11 04:53

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από scooby14 (Μήνυμα 531220)
red cherry??

Ναι.:)

george1981 04-01-11 07:51

Εγώ θα σου πρότεινα και cpd που είναι μικρά και πανέμορφα ψαράκια !

poppy 04-01-11 08:56

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από bokostas (Μήνυμα 531193)
χαχα, καλά τα λες, αλλά οι θηλυκιές είναι άσχημες στα περισσότερα ψάρια, σε σχέση με τους πανέμορφους αρσενικούς (ποιός ακούει τώρα τις κυρίες).:D
.........................................

ΟΥΦ!!!!! Επιτέλους !!!!!!!!!!!!! Το καταλάβατε:smt038:smt038:smt038:smt038 Ετσι είναι το φυσιολογικό στη φύση!

Αντε......να γλυτώσουμε και μεις απο κραγιον, μεικαπ, μασκαρες κλπ κλπ και από επισκεψεις στην αισθητικό σε αυτους του χαλεπους καιρούς που ζούμε!
Και για να δείτε πόσο καλές είμαστε όλα τα προαναφερθέντα που θα μας ξεμείνουν, θα σας τα χαρίσουμε βρε:smt043:smt043:smt043

(αν βέβαια μετα δεν σας μένει χρόνος είμαστε διατεθειμένες να φιλοξενησουμε τα ψαράκια σας στα ενυδρεία μας-- εν ανάγκη και τα ενυδρεία:grin::grin::grin:)

drbig 04-01-11 09:59

Και tateurdina να βάλεις επίσης ηρεμο ψαράκι και όμορφο..

Τηλέμαχος 04-01-11 10:12

Μπορώ να πώ carassius auratus auratus για τόσα λίτρα;
Όχι, δεν μπορώ:smt092

drbig 04-01-11 10:19

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από Τηλέμαχος (Μήνυμα 531276)
Μπορώ να πώ carassius auratus auratus για τόσα λίτρα;
Όχι, δεν μπορώ:smt092

Όχι δεν μπορείς!!!!! :D:D:D

zapatas 04-01-11 10:24

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από bokostas (Μήνυμα 531219)
Κι αναπαραγωγές έχω, δεν ξέρω αν τρώνε τον γόνο (δεν τα έχω δει ποτέ), πάντως αρκετά γαριδάκια επιβιώνουν και μεγαλώνουν.

αυτο μπορουμε να το μαθουμε κωστα? θα εχω red kai crs μεσα στο ενυδρειακι..
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από george1981 (Μήνυμα 531231)
Εγώ θα σου πρότεινα και cpd που είναι μικρά και πανέμορφα ψαράκια !

θα σημφωνησω μαζι σου, αλλα, ειναι πολυ φοβιτσιαρικα και εγω θελω να τα βλεπω τα ψαρακια μου:D:D:D

για αυτο κλεισαμε στα φουρκατους:smt023:smt023
-------------------------
Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από drbig (Μήνυμα 531270)
Και tateurdina να βάλεις επίσης ηρεμο ψαράκι και όμορφο..

πολυ ομορφα και αυτα, αλλα νομιζω οτι κοινουντε στην κατω ζωνη!!!


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:06.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board

Page generated in 0,10876 seconds with 10 queries