Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Θαλασσινό νερό > Θαλασσινό νερό - Γενικά

Θαλασσινό νερό - Γενικά Οτι δεν εμπίπτει στις εξειδικευμένες κατηγορίες.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 29-05-07, 19:37
accnt Ο χρήστης accnt δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2003
Περιοχή: ΑΛΙΜΟΣ
Μηνύματα: 3.097
Προεπιλογή

Φίλε cobra....

Αν μετά από 15 χρόνια ενασχολήσεως με το χόμπι των ενυδρείων δεν γνωρίζεις τι είναι Gh, σημαίνει ότι είσαι πολύ πίσω.
Αυτό όμως που δεν μ΄ αρέσει είναι ότι παρόλες τις παροτρύνσεις μας για διάβασμα, εσύ δεν κάνεις τπτ…
Δυστυχώς δεν μπορώ να θεωρήσω ότι θες σοβαρά να ασχοληθείς με θαλασσινό ενυδρείο.
Θα σε παρακαλούσα δε να μην ρωτάς ότι σου ΄ρχεται στο μυαλό, εφόσον πρώτα δεν κάτσεις να το ψάξεις και λίγο μόνος σου.
Αν και κανονικά αν κάτσω και «πονηρευτώ» λίγο, μάλλον μας κοροϊδεύεις….

Sorry κιόλας!
__________________
small minds just talk about people, medium minds talk about things, but the great minds talk about ideas...
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 29-05-07, 21:33
COBRA60 Ο χρήστης COBRA60 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 26-05-2007
Περιοχή: ΚΥΠΡΟ
Μηνύματα: 16
Προεπιλογή

αυτο ειναι περα για περα αναλυθησ εχω πραγματι δωσει 15 χρονια
παθοσ σε αυτο τον τομεα το οτι(Αν και κανονικά αν κάτσω και «πονηρευτώ» λίγο, μάλλον μας κοροϊδεύεις…. )ουτε κατα διανοια.απλοσ εκτοσ απο τα βασικα ποτε μα ποτε δεν χρειαστικε να κανω κανενα αλλο
τεστ στο ενυδρειο μου διοτι η εξοριξη νερου που εχω στην αυλη μου ειναι με αριστα σε ολα τα τεστ και αυτο ηταν ευκολο για μενα .για αυτο σασ λεω ουτε χρονο για χασιμο εχω ουτε κανενα αλλον σκοπο.το αν δεν διαβαζω σου λεω οτι το printer μου εβγαλε πανω απο 20 θεματα και παραγγειλα και τα βιβλια που νομιζω οτι θα θελω συγνωμη αν σασ κουρασα απο μενα δεν θα εχετε αλλην απορια θα παραμινω ενασ σερβερ που διαβαζει

σε ευχαριστω
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 29-05-07, 21:39
Το avatar του χρήστη klaz
klaz Ο χρήστης klaz δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-09-2005
Περιοχή: εις την συμπρωτευουσαν....
Μηνύματα: 3.900
Lightbulb η πτωχη μου γνωμη...

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από COBRA60 Εμφάνιση μηνυμάτων
τεστ στο ενυδρειο μου διοτι η εξοριξη νερου που εχω στην αυλη μου ειναι με αριστα σε ολα τα τεστ και αυτο ηταν ευκολο για μενα .για αυτο σασ λεω ουτε χρονο για χασιμο εχω ουτε κανενα αλλον σκοπο.
αγαπητε μας φιλε ,ολα τα κανουμε η τα γραφουμε απο μεγαλο ενδιαφερον για τους φιλους χομπιστες και το χομπι μας....
καταλαβαινεις λοιπον πως οταν καποιος μας λεει οτι,η εξορυξη που κανει ειναι ενταξει σε ολα τα τεστ.....???????,και δεν εχει αλλο χρονο για χασιμο.....δεν μας εμπνεει και πολυ για να συνεχισουμε τη βοηθεια.μας προς αυτον....
απο την αλλη βεβαια και αν ενας βουβος σερβερ,παραμενει βουβος...ειναι παλι ακραιο...αλλα οχι και σωστο.....η γνωση ειναι ενα αγαθο,που πρεπει να μοιραζεται μεταξυ των ανθρωπων,και οχι να νεκρωνει αναμεσα στις κιτρινες σελιδες μερικων σκονισμενων βιβλιων σε καποιο ραφι....................
εντελως ακακα,και φιλικα..
ο καλος θειος κλαζ.!!
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 29-05-07, 22:36
COBRA60 Ο χρήστης COBRA60 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 26-05-2007
Περιοχή: ΚΥΠΡΟ
Μηνύματα: 16
Προεπιλογή

καταλαβαινεις λοιπον πως οταν καποιος μας λεει οτι,η εξορυξη που κανει ειναι ενταξει σε ολα τα τεστ.....???????,και δεν εχει αλλο χρονο για χασιμο.....δεν μας εμπνεει και πολυ για να συνεχισουμε τη βοηθεια.μας προς αυτον....
στραβα το πηρεσ στραβα ασ μεινει
νασε καλα απο κυπρο

COBRA60
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 29-05-07, 23:11
Το avatar του χρήστη klaz
klaz Ο χρήστης klaz δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-09-2005
Περιοχή: εις την συμπρωτευουσαν....
Μηνύματα: 3.900
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από COBRA60 Εμφάνιση μηνυμάτων
στραβα το πηρεσ στραβα ασ μεινει
νασε καλα απο κυπρο

COBRA60
δεν το πηρα στραβα,προς θεου.....γιατι εχεις παρεξηγηθει μαζι μας....??
απλα λεω,και λεει και ο φιλος γιαννης(accnt),οτι πρεπει να διαβασεις,και να διαβασεις και καλα,γιατι πολλα απο αυτα που νομιζαμε οτι ξεραμε στο παρελθον....ΔΕΝ ΙΣΧΥΟΥΝ.........εγω ειμαι 37,και εχω ψαρακια απο τα 12 μου.....δηλαδη τι θα επρεπε να λεω...οτι εχω εμπειρια 25 χρονια.....???
θα με περνανε με τα γιαουρτια....
σ'αυτα τα χρονια,που δεν υπηρχε και πολυ μαθηση,ιντερνετ κλπ.....οτι μαθαινες ,το μαθαινες απο μονος σου...ασε που επρεπε να σκοτωσεις πρωτα μια θαλασσα απο ζωα μεσα στην αμαθεια σου....
και επειδη ο γραπτος λογος παρεξηγηται πολλες φορες,θα σου ελεγα να ξανασκεφτεις τα λογια σου.....
χαιρετισμους στην ομορφη κυπρο μας..!!
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 30-05-07, 06:39
Το avatar του χρήστη Isidoros
Isidoros Ο χρήστης Isidoros δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-08-2004
Περιοχή: ΕΛΛΗΝΙΚΟ
Μηνύματα: 338
Προεπιλογή

Καλημερα σας.Εγω θα ελεγα να αρχισετε παλι απο την αρχη
Φιλε cobra δεν πρεπει να τα περνεις στραβα τα πραγματα.Ο accnt μπορει να ειναι λιγο πιο αποτομος γιατι εχει γραψει παρα πολλα αρθρα εδω μεσα που αν ψαξεις λιγο στις ενοτητες θα τα βρεις.
Το βασικο που μου εκανε εντυπωση ειναι που λες πως δεν εχεις χρονο για χασιμο.Πρωτον αν ισχυει τοσο πολυ μην κανεις τον κοπο να ασχοληθεις καν με το θαλασσινο γιατι πολυ απλα θα σκοτωσεις λιγα εως αρκετα ζωντανα και θα τα παρατησεις.
Δευτερον.Λες ολοι εμεις οι εκατονταδες χομπυστες που ασχολουμαστε με το θαλασσινο να εχουμε χρονο για χασιμο?
Εφοσον μας λες οτι εχεις παραγγειλει βιβλια και εχεις εκτυπωσει καποιες πληροφοριες διαβασε και μας παραθετεις τις εντυπωσεις σου.
Κατι βασικο εχεις αντιστροφη οσμωση?Επισης ξεχνας τα 3 εξωτερικα φιλτρα.Αν θες θα χρησιμοποιησεις μονο ενα για ανθρακα ,αντιφωσφορο.
__________________
4-8-2006
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 30-05-07, 13:52
COBRA60 Ο χρήστης COBRA60 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 26-05-2007
Περιοχή: ΚΥΠΡΟ
Μηνύματα: 16
Προεπιλογή

το καιρο για χασιμο γιαυτο και μονο το ειπα (Αν και κανονικά αν κάτσω και «πονηρευτώ» λίγο, μάλλον μας κοροϊδεύεις) τελοσπαντον ταλεμε φιλαρακια
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 30-05-07, 22:35
Το avatar του χρήστη Isidoros
Isidoros Ο χρήστης Isidoros δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-08-2004
Περιοχή: ΕΛΛΗΝΙΚΟ
Μηνύματα: 338
Προεπιλογή

ok τα λεμε.
__________________
4-8-2006
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:29.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,04337 seconds with 13 queries