Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Γλυκό νερό - Γενικά

Γλυκό νερό - Γενικά Οτι δεν εμπίπτει στις εξειδικευμένες κατηγορίες.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 12-05-13, 21:57
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος Κ Εμφάνιση μηνυμάτων
Συγνωμη λιγο ασχετο αλλα επειδη το βλεπω συχνα ...
Δεν ειναι οικολογικο να ριχνουμε νερο στις αποχετευσεις? Ο φυσικος κυκλος του νερου ειναι να φτανει στη θαλασσα και απο εκει να εξατμιζεται ξανα και μετα ξανα το ιδιο!!

ελα ντε, αυτο ειπα δυο φορες πιο πανω...

Παράθεση:
Απο την οσμωση βγαινει καθαρο νερο ... Αν εχουμε οικολογικες ανυσηχιες θα πρεπει να σκεφτουμε τα νερα που πανε στην αποχετευση που περιεχουν λαδια, απορυπαντικα, σαμπουαν, αφρολουτρα, χλωρινες, καθαριστικα, απονερα απο το πλυντηριο ρουχων κοκ .... Αυτο ναι να το θεωρησω οικολογικη συνειδηση ... Ο καθαρισμος δηλαδη του νερου ΠΡΙΝ το ριξουμε στην αποχετευση!!
Γιωργο εδω εχω ενστασεις για το τι μπορει να κανει ο μεσος καταναλωτης σχετικα με αυτο το θεμα.
Τετοιου ειδους διαχωρισμοι ειναι αδυνατο να γινουν απο το καθε σπιτι ξεχωριστα, γι αυτο και υπαρχουν τα κεντρα επεξεργασιας λυματων.
Εδω στην Αθηνα εχουμε τη μοναδα της Ψυτταλειας που ειναι ΥΠΕΡ-συγχρονη μοναδα, προτυπο για τα μεσα Ευρωπαικα δεδομενα (πολυ θεωρητικα βεβαια, το παραγομενο νερο ειναι εφαμιλο του ποσιμου), αλλα στην υπολοιπη Ελλαδα δεν ειναι τοσο προχωρημενα τα συστηματα, και σε πολλα μερη δεν υπαρχουν καν
__________________


Βγαλτε τους μονομαχους απο τις γυαλες και τα δεκαλιτρα και βαλτε μεσα τον petshop-ά που σας το προτεινε.
Γλυφτες ΔΕΝ υπαρχουν (λετε ο Αμαζονιος να εχει τζάμια) ? Και τα γατοψαρα ειναι κανονικα ψαρια κι οχι καθαριστες, οποιος θελει καθαριστρια, εχει στη Χρυση Ευκαιρια
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 12-05-13, 21:59
Το avatar του χρήστη john99
john99 Ο χρήστης john99 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 23-03-2013
Περιοχή: θεσσαλονικη
Μηνύματα: 274
Προεπιλογή

Η δικιά μου όσμωση το ' βρώμικο ' νερό που βγάζει λόγω του ότι έχουμε ανθοπολείο ποτίζουμε τα λουλούδια και έτσι δεν πάει χαμένο
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 12-05-13, 22:02
Undertaker Ο χρήστης Undertaker δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 14-04-2013
Περιοχή: -
Μηνύματα: 1.473
Προεπιλογή

Φίλε μου οικολογική συνείδηση δεν είναι μάλλον αυτό που έχεις στο μυαλό σου. Το νερό για την αποχέτευση προορίζεται, ναι αλλά η οικολογική συνείδηση επιβάλλει να μη σκορπάς άσκοπα ένα τόσο πολίτιμο αγαθό που μπορεί σε κάποια χρόνια να είναι ακόμα και δυσεύρετο και πολύ περισσότερο όταν υπάρχουν και λαοί που πεθαίνουν από την έλλειψή του (και για ανθρωπιστικούς λόγους λοιπόν αν θέλεις). Είναι ακραίες οι απόψεις μου ή νομίζω;...φιλικά πάντα!
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 12-05-13, 22:03
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.440
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Προεπιλογή

Παράθεση:
Τετοιου ειδους διαχωρισμοι ειναι αδυνατο να γινουν απο το καθε σπιτι ξεχωριστα, γι αυτο και υπαρχουν τα κεντρα επεξεργασιας λυματων
Ασε με να γκρινιαξω ωρε για ενα πραγματικο θεμα που αφορα την οικολογια ...
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 12-05-13, 22:04
Το avatar του χρήστη ChocolatePuma
ChocolatePuma Ο χρήστης ChocolatePuma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2012
Περιοχή: Μαρκόπουλο Αττικής
Μηνύματα: 4.653
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Safarpn Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε μου οικολογική συνείδηση δεν είναι μάλλον αυτό που έχεις στο μυαλό σου. Το νερό για την αποχέτευση προορίζεται, ναι αλλά η οικολογική συνείδηση επιβάλλει να μη σκορπάς άσκοπα ένα τόσο πολίτιμο αγαθό που μπορεί σε κάποια χρόνια να είναι ακόμα και δυσεύρετο και πολύ περισσότερο όταν υπάρχουν και λαοί που πεθαίνουν από την έλλειψή του (και για ανθρωπιστικούς λόγους λοιπόν αν θέλεις). Είναι ακραίες οι απόψεις μου ή νομίζω;...φιλικά πάντα!
Να ρωτήσω κάτι μια που είμαι άσχετος με τις αντίστροφες οσμώσεις και χωρίς να θέλω να πάρει λάθος κατευθυνση το θέμα

Το νερό που θα άλλαζες ή που αλλάξεις (περίπου 30% ανά εβδομάδα) τι το κάνεις?
__________________
Σύμφωνα με τελευταία μελέτη του Εθνικού Θαλάσσιου Ενυδρείου της Βρετανίας και των πανεπιστημίων του Πλίμουθ και του Έξετερ, η παρατήρηση των ψαριών την ώρα που κολυμπούν «ρίχνει» την αρτηριακή πίεση και τους καρδιακούς παλμούς, μειώνοντας το στρες και οδηγώντας σε κατάσταση ηρεμίας.
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 12-05-13, 22:05
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.440
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Safarpn Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε μου οικολογική συνείδηση δεν είναι μάλλον αυτό που έχεις στο μυαλό σου. Το νερό για την αποχέτευση προορίζεται, ναι αλλά η οικολογική συνείδηση επιβάλλει να μη σκορπάς άσκοπα ένα τόσο πολίτιμο αγαθό που μπορεί σε κάποια χρόνια να είναι ακόμα και δυσεύρετο και πολύ περισσότερο όταν υπάρχουν και λαοί που πεθαίνουν από την έλλειψή του (και για ανθρωπιστικούς λόγους λοιπόν αν θέλεις). Είναι ακραίες οι απόψεις μου ή νομίζω;...φιλικά πάντα!
Μπερδευεις την οικολογια με το συμφερων του ανθρωπου!! Σε διαβεβαιω οτι τα συμφέροντα της φυσης ειναι αντιθετα απο του ανθρωπου ...
Η οικολογια δεν εχει καμια σχεση με την επιβιωση του ανθρωπου!!
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 12-05-13, 22:10
Undertaker Ο χρήστης Undertaker δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 14-04-2013
Περιοχή: -
Μηνύματα: 1.473
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ChocolatePuma Εμφάνιση μηνυμάτων
Να ρωτήσω κάτι μια που είμαι άσχετος με τις αντίστροφες οσμώσεις και χωρίς να θέλω να πάρει λάθος κατευθυνση το θέμα

Το νερό που θα άλλαζες ή που αλλάξεις (περίπου 30% ανά εβδομάδα) τι το κάνεις?
Το θεωρώ ερώτηση παγίδα αλλά θα σου απαντήσω ως εξής: το ρίχνω στην αποχέτευση αλλά προτιμώ να ρίχνω 30 λίτρα παρά 200 κάθε εβδομάδα. Είναι θέμα καθαρά επιλογών. Οι ειρωνίες λοιπόν για τις αντιλήψεις κάποιου που εμείς δεν τις έχουμε, καλό είναι να μη γίνονται. Αν δε σέβεσαι τις αντιλήψεις μου το δέχομαι, τουλάχιστον όμως μη με ειρωνευεσαι. Φιλικά
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 12-05-13, 22:11
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Safarpn Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε μου οικολογική συνείδηση δεν είναι μάλλον αυτό που έχεις στο μυαλό σου. Το νερό για την αποχέτευση προορίζεται, ναι αλλά η οικολογική συνείδηση επιβάλλει να μη σκορπάς άσκοπα ένα τόσο πολίτιμο αγαθό που μπορεί σε κάποια χρόνια να είναι ακόμα και δυσεύρετο

αν γινει δυσευρετο θα ειναι γιατι καποιοι θελουν να γινει δυσευρετο (η να μας πεισουν πως ειναι δυσευρετο)...
Αν το θελησουν, τοτε ακομα κι αν εχεις καβατζα ενα ακομα πλανητη γεματο ποσιμο νερο, παλι "δυσευρετο" και "πολυτιμο" θα ειναι...

Παράθεση:
και πολύ περισσότερο όταν υπάρχουν και λαοί που πεθαίνουν από την έλλειψή του (και για ανθρωπιστικούς λόγους λοιπόν αν θέλεις)
φυσικο ειναι, αλλα παλι δε φταιει ο πλανητης και οι ποροι του.
Η φυση εχει νερο για να σκεπασει ολο τον πλανητη σχεδον.
Τωρα αν καποιοι θελουν να πουλανε νερο σε μπουκαλακια αυτο δεν εχει να κανει με τους φυσικους μας πορους αλλα με την ανθρωπινη διαστροφη

Παράθεση:
. Είναι ακραίες οι απόψεις μου ή νομίζω;...φιλικά πάντα!
Οι αποψεις σου κατα τη γνωμη μου δεν ειναι ακριβως οικολογικες αλλα περισσοτερο προσεγγιζουν την "μοδατη οικολογια".
Δε λεω πως το κανεις επιτηδες -προφανως και εχεις ανησυχιες και σε ενδιαφερει το καλο, γι αυτο και σκεφτεσαι ετσι- ομως θα ηταν καλυτερο να ψαχτεις λιγο περισσοτερο γιατι μπορει να βλεπεις θεματα εκει που δεν υπαρχουν, και να μη βλεπεις θεματα εκει που υπαρχουν (ισως αυτος ειναι και ο ρολος της μοδατης οικολογιας, να στρεψει τα βλεματα των ανησυχων ανθρωπων σε ψευδοπροβληματα προκειμενου να μη δουν καποια υπαρκτα)
__________________


Βγαλτε τους μονομαχους απο τις γυαλες και τα δεκαλιτρα και βαλτε μεσα τον petshop-ά που σας το προτεινε.
Γλυφτες ΔΕΝ υπαρχουν (λετε ο Αμαζονιος να εχει τζάμια) ? Και τα γατοψαρα ειναι κανονικα ψαρια κι οχι καθαριστες, οποιος θελει καθαριστρια, εχει στη Χρυση Ευκαιρια
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 12-05-13, 22:12
Undertaker Ο χρήστης Undertaker δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 14-04-2013
Περιοχή: -
Μηνύματα: 1.473
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος Κ Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπερδευεις την οικολογια με το συμφερων του ανθρωπου!! Σε διαβεβαιω οτι τα συμφέροντα της φυσης ειναι αντιθετα απο του ανθρωπου ...
Η οικολογια δεν εχει καμια σχεση με την επιβιωση του ανθρωπου!!
Φίλε μου, όπως το βλέπει κανείς. Είναι μια μεγάλη κουβέντα που δε θα έπρεπε να γίνει μέσα από τις οθόνες των υπολογιστών.
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 12-05-13, 22:14
Το avatar του χρήστη maria p
maria p Ο χρήστης maria p δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-01-2009
Περιοχή: χαλάνδρι
Μηνύματα: 1.891
Προεπιλογή

οικολογικά, το νερό και να το πετάξεις, νερό θα ξαναγίνει.
όσο για τους λαούς που πεθαίνουν από την έλλειψή του, δεν αφορά στην έλλειψή του αλλά τον τρόπο εκμετάλευσής του. μην ανοίξουμε αυτό το θέμα, θα βρεις αναφορές και στο ίντερνετ, ακόμα και εδώ στο φόρουμ στα "επί παντός επιστητού".
τώρα ένα θέμα που είχε προκύψει με τα διαθέσιμα της δεξαμενής του Μαραθώνα, αφορούσε εποχές μεγάλης ανομβρίας και ήταν εντοπισμένο εδώ στην Αττική.
απ όσο έχει τύχει να γνωρίζω εσείς εκεί έχετε καταπληκτικές πηγές με το καθαρότερο νερό της Ευρώπης.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #41  
Παλιά 12-05-13, 22:15
Το avatar του χρήστη ChocolatePuma
ChocolatePuma Ο χρήστης ChocolatePuma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2012
Περιοχή: Μαρκόπουλο Αττικής
Μηνύματα: 4.653
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Safarpn Εμφάνιση μηνυμάτων
Το θεωρώ ερώτηση παγίδα αλλά θα σου απαντήσω ως εξής: το ρίχνω στην αποχέτευση αλλά προτιμώ να ρίχνω 30 λίτρα παρά 200 κάθε εβδομάδα. Είναι θέμα καθαρά επιλογών. Οι ειρωνίες λοιπόν για τις αντιλήψεις κάποιου που εμείς δεν τις έχουμε, καλό είναι να μη γίνονται. Αν δε σέβεσαι τις αντιλήψεις μου το δέχομαι, τουλάχιστον όμως μη με ειρωνευεσαι. Φιλικά
Ερωτηση ήταν, παγιδα οχι (ήδη εγραψα οτι ειμαι ασχετος με τις οσμωσεις, μαλλον δεν το διαβασες)
Ειρωνια δεν υπηρξε στο παραμικρο (ειλικρινα απορω που την ειδες?)

Εννοειται πως ολα ειναι θεμα επιλογων. Απλα δεν συμφωνω στο οτι η ποσοτητα επηρεαζει και την ποιοτητα στις επιλογες μας

Οσο για την οικολογια και την οικολογικη συνειδηση...θεωρώ πως έχεις μπερδεψει τις πραγματικες εννοιες, μ αυτα που μας έχουν κάνει να σκεφτόμαστε

Το φιλικα στο τελος νομιζω πλεοναζει, αν σκεφτεις τι εγραψες μερικες γραμμες πιο πανω

Το δικό μου όμως "φιλικά όλα τα παραπάνω" και το λέω και το εννοω
__________________
Σύμφωνα με τελευταία μελέτη του Εθνικού Θαλάσσιου Ενυδρείου της Βρετανίας και των πανεπιστημίων του Πλίμουθ και του Έξετερ, η παρατήρηση των ψαριών την ώρα που κολυμπούν «ρίχνει» την αρτηριακή πίεση και τους καρδιακούς παλμούς, μειώνοντας το στρες και οδηγώντας σε κατάσταση ηρεμίας.
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 12-05-13, 22:19
Undertaker Ο χρήστης Undertaker δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 14-04-2013
Περιοχή: -
Μηνύματα: 1.473
Προεπιλογή

Γιατί έχω μια τάση να κάνω ερωτήσεις που καταλήγουν σε άσχετα θέματα με το αρχικό ερώτημα; Σέβομαι όλες τις απόψεις ωστόσο. Ο κάθε ένας είναι διαφορετικός. Η λέξη οικολογία έχει ένα τεράστιο εύρος. Δεν είναι γυαλάκι, πλαστικό, χαρτάκι στις χρώματος τους κάδους μόνο. Είναι πολλά πράγματα. Οσο αφορά τους λαούς που δεν το έχουν, δεν είναι οικολογικό θέμα, σα σφήνα το εθιξα.
Τελικά να πάρω την όσμωση ή όχι; θα τον κάψω τον πλανήτη, να έχω τύψεις ή να μην έχω;
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 12-05-13, 22:22
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.440
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Προεπιλογή

Εγω εχω οσμωση χωρις καμια τυψη αφου δεν κανει κακο στο περιβαλλον ...
Εχω παρει μια με διπλη μεμβρανη και εχω προσθεσει αλλη μια και η αναλογια ειναι πολυ καλη!!
(οσες πιο πολλες μεμβρανες συνδεμενες σε σειρα τοσο πιο λιγο νερο στην αποχετευση)
αν εχεις και ενα ενυδρειο με ψαρια "σκληρου νερου" τοτε το χρησιμοποιεις και αυτο κανοντας διπλη αλλαγη νερου και δε πετας τιποτα!!
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 12-05-13, 22:24
Undertaker Ο χρήστης Undertaker δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 14-04-2013
Περιοχή: -
Μηνύματα: 1.473
Thumbs down

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ChocolatePuma Εμφάνιση μηνυμάτων
Ερωτηση ήταν, παγιδα οχι (ήδη εγραψα οτι ειμαι ασχετος με τις οσμωσεις, μαλλον δεν το διαβασες)
Ειρωνια δεν υπηρξε στο παραμικρο (ειλικρινα απορω που την ειδες?)

Εννοειται πως ολα ειναι θεμα επιλογων. Απλα δεν συμφωνω στο οτι η ποσοτητα επηρεαζει και την ποιοτητα στις επιλογες μας

Οσο για την οικολογια και την οικολογικη συνειδηση...θεωρώ πως έχεις μπερδεψει τις πραγματικες εννοιες, μ αυτα που μας έχουν κάνει να σκεφτόμαστε

Το φιλικα στο τελος νομιζω πλεοναζει, αν σκεφτεις τι εγραψες μερικες γραμμες πιο πανω

Το δικό μου όμως "φιλικά όλα τα παραπάνω" και το λέω και το εννοω
Βρε Σάκη, αν σε μάλωνα θα έγραφα με κεφαλαία ...χαχαχα, νόμισα ότι με ειρωνευτηκες γιατί βλέπεις ότι δε θέλω να σπαταλαω νερό και με την ερώτησή σου θα με οδηγούσες σε μια τέτοια απάντηση. Το "φιλικά" το εννοούσα. Να είσαι σίγουρος πως αν ποτέ σου την έλεγα, θα το καταλάβαινες. Απλά ο γραπτός λόγος έχει το μειωνέκτημα ότι δε βλέπεις τον άλλο, τις εκφράσεις του, δεν ακούς τον τονισμό των λέξεων, το ύφος κτλ.
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 12-05-13, 22:33
Το avatar του χρήστη ChocolatePuma
ChocolatePuma Ο χρήστης ChocolatePuma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2012
Περιοχή: Μαρκόπουλο Αττικής
Μηνύματα: 4.653
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Safarpn Εμφάνιση μηνυμάτων
Βρε Σάκη, αν σε μάλωνα θα έγραφα με κεφαλαία είτε κεφαλαία είτε μικρά, το ίδιο στραφι...θα πήγαιναν, δεν μπαινει θεμα μαλώματος (νομίζω???)...χαχαχα, νόμισα διαβασε την τελευταια σου προταση και θα καταλαβεις για ποιον λογο "νομισες" λαθος ότι με ειρωνευτηκες γιατί βλέπεις ότι δε θέλω να σπαταλαω νερό και με την ερώτησή σου θα με οδηγούσες σε μια τέτοια απάντηση. Το "φιλικά" το εννοούσα. Να είσαι σίγουρος πως αν ποτέ σου την έλεγα, θα το καταλάβαινες. επίσης Απλά ο γραπτός λόγος έχει το μειωνέκτημα ότι δε βλέπεις τον άλλο, τις εκφράσεις του, δεν ακούς τον τονισμό των λέξεων, το ύφος κτλ. Απλά όταν επαναλαμβανεται...δεν είναι τυχαίο...
Χάσαμε το θέμα της συζήτησης
Εφόσον δεν θέλεις να χρησιμοποιήσεις ΑΟ και εφόσον θεωρείς τον εαυτό σου οικολόγο, επέλεξε ψαράκια που προτιμουν νερό βρύσης... (πρόταση ειναι, όχι ειρωνία)
__________________
Σύμφωνα με τελευταία μελέτη του Εθνικού Θαλάσσιου Ενυδρείου της Βρετανίας και των πανεπιστημίων του Πλίμουθ και του Έξετερ, η παρατήρηση των ψαριών την ώρα που κολυμπούν «ρίχνει» την αρτηριακή πίεση και τους καρδιακούς παλμούς, μειώνοντας το στρες και οδηγώντας σε κατάσταση ηρεμίας.
Απάντηση με παράθεση
  #46  
Παλιά 12-05-13, 22:35
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Safarpn Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιατί έχω μια τάση να κάνω ερωτήσεις που καταλήγουν σε άσχετα θέματα με το αρχικό ερώτημα;
γιατι αυτο ακριβως συμβαινει με το διαλογο και τα ομορφα θεματα ομορφα διαμελυζονται

Παράθεση:
Σέβομαι όλες τις απόψεις ωστόσο. Ο κάθε ένας είναι διαφορετικός. Η λέξη οικολογία έχει ένα τεράστιο εύρος. Δεν είναι γυαλάκι, πλαστικό, χαρτάκι στις χρώματος τους κάδους μόνο.
το πλαστικο καλυτερα να μην υπηρχε καν ουτε σε καδους ουτε πουθενα.
μας ελυσε βεβαια τα χερια αλλα υπηρχαν κι αλλες λυσεις

Παράθεση:
Τελικά να πάρω την όσμωση ή όχι; θα τον κάψω τον πλανήτη, να έχω τύψεις ή να μην έχω;
στο μονο που ειναι αντιοικολογικη (οπως το 90% των πραγματων που χρησιμοποιουμε) ειναι πως ειναι απο πλαστικο
__________________


Βγαλτε τους μονομαχους απο τις γυαλες και τα δεκαλιτρα και βαλτε μεσα τον petshop-ά που σας το προτεινε.
Γλυφτες ΔΕΝ υπαρχουν (λετε ο Αμαζονιος να εχει τζάμια) ? Και τα γατοψαρα ειναι κανονικα ψαρια κι οχι καθαριστες, οποιος θελει καθαριστρια, εχει στη Χρυση Ευκαιρια
Απάντηση με παράθεση
  #47  
Παλιά 12-05-13, 22:41
Undertaker Ο χρήστης Undertaker δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 14-04-2013
Περιοχή: -
Μηνύματα: 1.473
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ChocolatePuma Εμφάνιση μηνυμάτων
Χάσαμε το θέμα της συζήτησης
Εφόσον δεν θέλεις να χρησιμοποιήσεις ΑΟ και εφόσον θεωρείς τον εαυτό σου οικολόγο, επέλεξε ψαράκια που προτιμουν νερό βρύσης... (πρόταση ειναι, όχι ειρωνία)
Θα παρω όσμωση όπως προείπα αλλά επειδή σου αρέσει να έχεις τον τελευταίο λόγο, πες μου κι εσύ μια καληνύχτα και όλα καλά.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick74 Εμφάνιση μηνυμάτων
γιατι αυτο ακριβως συμβαινει με το διαλογο και τα ομορφα θεματα ομορφα διαμελυζονται



το πλαστικο καλυτερα να μην υπηρχε καν ουτε σε καδους ουτε πουθενα.
μας ελυσε βεβαια τα χερια αλλα υπηρχαν κι αλλες λυσεις



στο μονο που ειναι αντιοικολογικη (οπως το 90% των πραγματων που χρησιμοποιουμε) ειναι πως ειναι απο πλαστικο
Είσαι αρχηγός....ΤΕΛΟΣ!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Undertaker : 12-05-13 στις 22:41 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #48  
Παλιά 12-05-13, 22:42
Το avatar του χρήστη ChocolatePuma
ChocolatePuma Ο χρήστης ChocolatePuma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2012
Περιοχή: Μαρκόπουλο Αττικής
Μηνύματα: 4.653
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Safarpn Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα παρω όσμωση όπως προείπα αλλά επειδή σου αρέσει να έχεις τον τελευταίο λόγο, πες μου κι εσύ μια καληνύχτα και όλα καλά.
Η καληνυχτα ερχεται 2η
Πρωτα θα ερθει η ευχη να σου πανε ολα καλα
Και να ξερεις πως αυτοι που ηδη χρησιμοποιουν ΑΟ (ισως) ειναι περισσοτερο οικολογοι κι απο σενα κι απο μενα
__________________
Σύμφωνα με τελευταία μελέτη του Εθνικού Θαλάσσιου Ενυδρείου της Βρετανίας και των πανεπιστημίων του Πλίμουθ και του Έξετερ, η παρατήρηση των ψαριών την ώρα που κολυμπούν «ρίχνει» την αρτηριακή πίεση και τους καρδιακούς παλμούς, μειώνοντας το στρες και οδηγώντας σε κατάσταση ηρεμίας.
Απάντηση με παράθεση
  #49  
Παλιά 12-05-13, 22:44
Undertaker Ο χρήστης Undertaker δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 14-04-2013
Περιοχή: -
Μηνύματα: 1.473
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ChocolatePuma Εμφάνιση μηνυμάτων
Η καληνυχτα ερχεται 2η
Πρωτα θα ερθει η ευχη να σου πανε ολα καλα
Και να ξερεις πως αυτοι που ηδη χρησιμοποιουν ΑΟ (ισως) ειναι περισσοτερο οικολογοι κι απο σενα κι απο μενα
Να σαι καλά φιλαράκι. Με τις συμβουλές σας, των έμπειρων, σίγουρα όλα καλά θα μου πανε.
Απάντηση με παράθεση
  #50  
Παλιά 12-05-13, 22:56
Το avatar του χρήστη ChocolatePuma
ChocolatePuma Ο χρήστης ChocolatePuma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2012
Περιοχή: Μαρκόπουλο Αττικής
Μηνύματα: 4.653
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Safarpn Εμφάνιση μηνυμάτων
Να σαι καλά φιλαράκι. Με τις συμβουλές σας, των έμπειρων, σίγουρα όλα καλά θα μου πανε.
¶σε που εδώ και ώρα, φανήκαμε ποιοι δεν είμαστε Ολυμπιακοι!!!
__________________
Σύμφωνα με τελευταία μελέτη του Εθνικού Θαλάσσιου Ενυδρείου της Βρετανίας και των πανεπιστημίων του Πλίμουθ και του Έξετερ, η παρατήρηση των ψαριών την ώρα που κολυμπούν «ρίχνει» την αρτηριακή πίεση και τους καρδιακούς παλμούς, μειώνοντας το στρες και οδηγώντας σε κατάσταση ηρεμίας.
Απάντηση με παράθεση
  #51  
Παλιά 12-05-13, 23:57
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Πατριδα, τελειως φιλικα, αλλα υπαρχουν καποιες αντιφασεις και κενα στις σκεψεις σου.
Θελεις να φερεσαι οικολογικα και να μη πετας νερο.
ΟΚ
Αν ειναι ετσι, και θες να κανεις και το κεφι σου με ψαρια μαλακου νερου, παρε μια οικολογικη ΑΟ και μαλιστα την πιο ακριβη, με τις 3 μεμβρανες που πεταει μισο λιτρο νερο για καθε ενα καθαρο. Και φωναξε και υδραυλικο να σου στησει συστημα να μαζευεις τκι αυτο το μισο λιτρο στο καζανακι.
Αν ομως υπαρχει ομως οικονομικο θεμα, τοτε μη θες να κανεις το κεφι σου και βαλε ψαρια σκληρου νερου. (ή ξεστησε και τελειως το ενυδρειο να μη σπαταλος καθολου νερο).
Ετσι φερεσαι "οικολογικα" οταν δεν υπαρχει χρημα.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #52  
Παλιά 13-05-13, 08:46
manos76 Ο χρήστης manos76 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-12-2011
Περιοχή: ...
Μηνύματα: 531
Προεπιλογή

Εχω κάνει στο παρελθόν 2 φορες χρήση απιονισμένου νερού και είχα δει οτι μετά απο λίγο καιρό (3-4 μήνες) τα ψάρια εξασθενούσαν.. τα κάρντιναλ για παράδειγμα έχαναν το έντονο κόκκινο χρώμα τους..
Αυτή μου η παρατήρηση δεν έχει κάποια σταθερή βάση η απόδειξη γιατί είναι υπόθεση εμπειρική.. αλλά καλό είναι να λέμε της εμπειρίες μας.
Απάντηση με παράθεση
  #53  
Παλιά 13-05-13, 10:09
Undertaker Ο χρήστης Undertaker δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 14-04-2013
Περιοχή: -
Μηνύματα: 1.473
Προεπιλογή

Δείτε λίγο αυτή τη μονάδα :
http://waterwaves.gr/index.php?targe...oduct_id=30174
Σκέφτομαι να την πάρω με 150GPD μεμβράνη και Flush Kit. Μήπως παραείναι φθηνή και μου μείνει γρήγορα στα χέρια;
Την έχει χρησιμοποιήσει κανένας;
Απάντηση με παράθεση
  #54  
Παλιά 13-05-13, 10:26
Το avatar του χρήστη maxmike
maxmike Ο χρήστης maxmike δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-10-2011
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μηνύματα: 922
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος Κ Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω εχω οσμωση χωρις καμια τυψη αφου δεν κανει κακο στο περιβαλλον ...
Εχω παρει μια με διπλη μεμβρανη και εχω προσθεσει αλλη μια και η αναλογια ειναι πολυ καλη!!
(οσες πιο πολλες μεμβρανες συνδεμενες σε σειρα τοσο πιο λιγο νερο στην αποχετευση)
αν εχεις και ενα ενυδρειο με ψαρια "σκληρου νερου" τοτε το χρησιμοποιεις και αυτο κανοντας διπλη αλλαγη νερου και δε πετας τιποτα!!
για ποιο λογο πεταει λιγοτερο νερο?λογικα σε σειρα πεταει περρισοτερο αφου το νερο θα συνανταει περρισοτερη αντισταση
εγω παντως φιλε μου απο τον σεμτεβρη στο θαλασσινο μου βαζω απιονησμενο με μπετονακι απο σ.μ και δεν εχω κανενα προβλημα.επισης θα συμφωνισω οτι εδω δεν τιθετε θεμα με το κακο νερο της οσμωσης ή του ενυδρειο λογο οτι το νερο δεν ειναι επιβαρυμενο με χημηκα πχ απορρυπαντικα και μπαινει ομαλα στον φυσηκο του κυκλο.....το οτι σε καποια μεροι του κοσμου διψανε δεν εχει να κανει με αυτον τον τομεα της οικολογιας.
εν κατα κλειδι και γω θα σου προτηνα την αο αλλα αντι να παρεις την pure στα 77ε καλητερα παρε την cardinall στα 100ε και φυσηκα το φλους κιτ αλλα μπορεις να το παρεις και ποιο μετα πχ μετα την πρωτη αλλαγη μεβρανης.ωστε να μην δωσεις μαζεμενα λεφτα
Απάντηση με παράθεση
  #55  
Παλιά 13-05-13, 11:46
Undertaker Ο χρήστης Undertaker δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 14-04-2013
Περιοχή: -
Μηνύματα: 1.473
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από maxmike Εμφάνιση μηνυμάτων
για ποιο λογο πεταει λιγοτερο νερο?λογικα σε σειρα πεταει περρισοτερο αφου το νερο θα συνανταει περρισοτερη αντισταση
εγω παντως φιλε μου απο τον σεμτεβρη στο θαλασσινο μου βαζω απιονησμενο με μπετονακι απο σ.μ και δεν εχω κανενα προβλημα.επισης θα συμφωνισω οτι εδω δεν τιθετε θεμα με το κακο νερο της οσμωσης ή του ενυδρειο λογο οτι το νερο δεν ειναι επιβαρυμενο με χημηκα πχ απορρυπαντικα και μπαινει ομαλα στον φυσηκο του κυκλο.....το οτι σε καποια μεροι του κοσμου διψανε δεν εχει να κανει με αυτον τον τομεα της οικολογιας.
εν κατα κλειδι και γω θα σου προτηνα την αο αλλα αντι να παρεις την pure στα 77ε καλητερα παρε την cardinall στα 100ε και φυσηκα το φλους κιτ αλλα μπορεις να το παρεις και ποιο μετα πχ μετα την πρωτη αλλαγη μεβρανης.ωστε να μην δωσεις μαζεμενα λεφτα
Βρε μανία με τα αλλά μέρη που δίνανε. Αφού είπαμε αυτό δεν είναι θέμα οικολογίας, ας το ξεχάσουμε λοιπόν. Εσύ συνεχίσεις και βάζεις απιονισμένο δηλαδή; Η cardinal που μου προτείνεις ποια είναι, είναι στο ίδιο site; Αν και δε το βλέπω γιατί ανεβαίνει λιγάκι το κοστολόγιο. Αυτή που επέλεξα δηλαδή δε λέει και πολλά;

Φιλιά στην πανέμορφη Κρήτη!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #56  
Παλιά 13-05-13, 11:50
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Safarpn Εμφάνιση μηνυμάτων
Δείτε λίγο αυτή τη μονάδα :
http://waterwaves.gr/index.php?targe...oduct_id=30174
Σκέφτομαι να την πάρω με 150GPD μεμβράνη και Flush Kit. Μήπως παραείναι φθηνή και μου μείνει γρήγορα στα χέρια;
Την έχει χρησιμοποιήσει κανένας;
Δεν παιζει κατι τετοιο.
Ολες περιπου ιδιες ειναι στην ποιοτητα κατασκευης ως προς το θεμα αντοχης.
Εγω εχω εδω και 5 χρονια την μικρη των 60 ευρω (για 500αρι ενυδρειο Αμαζονιου) και δεν εχει παθει τιποτα. Μονο προφιλτρα αλλαζω φυσικα (στην ωρα τους).
Η διαφορα στην τιμη ειναι βασικα για την αποδοση των μεμβρανων, το ποσα προφιλτρα εχει πανω, αν ειναι σε compact μορφη με φυσσιγια, ή full size με θηκες, αν εχει booster για την πιεση, μανομετρα, tds meter κλπ
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #57  
Παλιά 13-05-13, 11:53
Το avatar του χρήστη maxmike
maxmike Ο χρήστης maxmike δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-10-2011
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μηνύματα: 922
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Safarpn Εμφάνιση μηνυμάτων
Βρε μανία με τα αλλά μέρη που δίνανε. Αφού είπαμε αυτό δεν είναι θέμα οικολογίας, ας το ξεχάσουμε λοιπόν. Εσύ συνεχίσεις και βάζεις απιονισμένο δηλαδή; Η cardinal που μου προτείνεις ποια είναι, είναι στο ίδιο site; Αν και δε το βλέπω γιατί ανεβαίνει λιγάκι το κοστολόγιο. Αυτή που επέλεξα δηλαδή δε λέει και πολλά;

Φιλιά στην πανέμορφη Κρήτη!!!!
http://waterwaves.gr/index.php?targe...oduct_id=30122
ειναι σημαντηκα καλητερη κατα την αποψη μου μιας και εχει 3 σταδια πριν την μεβρανη και νερο καλητερο και μεγαλητερη ζωη της μεβρανης παντα η αποψη μου ετσιμε την ανυδρεια το ιδιο ειπα και γω δεν ειναι αυτου του κλαδου της οικολογιας.μια χαρα εινια και αυτη που λες απλα με λιγο παραπανω λεφτα παιρνεις μια καλητερη.
φιλια και απο μας

ααα ναι ακομα βαζω αλλα μολις μπορεσω θα ξαναπαρω μια αο καθαρα για οικονομικους λογους
Απάντηση με παράθεση
  #58  
Παλιά 13-05-13, 12:03
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Ξεχασα να πω οτι εχω παρει για να κανω τη δουλεια μου (εκτος απο καταλληλο βαρελι συλλογης νερου),
το flush kit (για να μη αποσυνδεω καθε λιγο για να κανω Flush),
ενα tds meter για να τσεκαρω ποιοτητα νερου (σε ΑΟ, βρυση και ενυδρειο)
και μια βαλβιδα που κοβει την παροχη νερου, την οποια εχω εφαρμοσει με μια τρυπα στο λαιμο του βαρελιου, για να μη εχω αγχος ποτε θα γεμισειω (αν και την εχω τοποθετησει στο μπαλκονι) για να μη τρεχει τσαμπα το νερο.

Η σοφοτερη κινηση (απο τη στιγμη που δεν εχεις την εμπειρια να ξερεις ακριβως τι θελεις) ειναι να επικοινωνησεις τηλεφωνικα με το καταστημα για να του πεις που θα συνδεσεις κλπ, και να σου στειλει τα καταλληλοτερα εξαρτηματα συνδεσης κλπ για την περιπτωση σου.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #59  
Παλιά 13-05-13, 17:57
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Safarpn Εμφάνιση μηνυμάτων
Δείτε λίγο αυτή τη μονάδα :
http://waterwaves.gr/index.php?targe...oduct_id=30174
Σκέφτομαι να την πάρω με 150GPD μεμβράνη και Flush Kit. Μήπως παραείναι φθηνή και μου μείνει γρήγορα στα χέρια;
Την έχει χρησιμοποιήσει κανένας;


εγω τη δικη μου την εχτισα μονος μου, αφου ειχα τα προφιλτρα (αλλα χρονια χρησιμοποιουσα ριτινες -ειναι αλλος τροπος μαλακωματος αλλα μην μπλεξεις, παραειναι ασυμφορος εκτος κι αν βρεις τις ριτινες τζαμπα οπως ετυχε στη δικη μου περιπτωση) μολις μου τελειωσαν οι ριτινες πηρα μια μεμβρανη 150 GPD, την ανταλλακτικη θηκη και το flush kit και τη συνδεσα μετα τα προφιλτρα μου, τοσο απλα...
Ολες οι οσμωσεις ειναι ακριβως αυτο, δηλαδη προφιλτρα (αν τη χτισεις μονος σου χρησιμοποιεις προφιλτρα της επιλογης σου) και η μεμβρανη, οποτε διαφερουν μεταξυ τους μονο στην τιμη
__________________


Βγαλτε τους μονομαχους απο τις γυαλες και τα δεκαλιτρα και βαλτε μεσα τον petshop-ά που σας το προτεινε.
Γλυφτες ΔΕΝ υπαρχουν (λετε ο Αμαζονιος να εχει τζάμια) ? Και τα γατοψαρα ειναι κανονικα ψαρια κι οχι καθαριστες, οποιος θελει καθαριστρια, εχει στη Χρυση Ευκαιρια
Απάντηση με παράθεση
  #60  
Παλιά 13-05-13, 18:34
Undertaker Ο χρήστης Undertaker δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 14-04-2013
Περιοχή: -
Μηνύματα: 1.473
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick74 Εμφάνιση μηνυμάτων
εγω τη δικη μου την εχτισα μονος μου, αφου ειχα τα προφιλτρα (αλλα χρονια χρησιμοποιουσα ριτινες -ειναι αλλος τροπος μαλακωματος αλλα μην μπλεξεις, παραειναι ασυμφορος εκτος κι αν βρεις τις ριτινες τζαμπα οπως ετυχε στη δικη μου περιπτωση) μολις μου τελειωσαν οι ριτινες πηρα μια μεμβρανη 150 GPD, την ανταλλακτικη θηκη και το flush kit και τη συνδεσα μετα τα προφιλτρα μου, τοσο απλα...
Ολες οι οσμωσεις ειναι ακριβως αυτο, δηλαδη προφιλτρα (αν τη χτισεις μονος σου χρησιμοποιεις προφιλτρα της επιλογης σου) και η μεμβρανη, οποτε διαφερουν μεταξυ τους μονο στην τιμη
Η παραγγελία έγινε λοιπόν. Αντε καλή μου επιτυχία στη συνέχεια. Σας ευχαριστώ για τις συμβουλές και τη βοήθεια. Οσα διάβασα ήταν πράγματι χρήσιμα. Τώρα θα ανοίξω και ένα θεματάκι με τίτλο ΨΑΡΟΣΎΝΘΕΣΗ για να σας τα κάνω κι εκεί τσουρέκια ....ευχαριστώ και πάλι!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Απιονισμένο Νερό OlgaM Στήσιμο Κοινωνικών ενυδρείων 8 28-01-11 22:47
Απιονισμένο νερό ???? namesis Αρχάριοι γλυκού νερού 21 02-08-09 11:43
Aπιονισμένο νερό?? Minakki Γλυκό νερό - Γενικά 19 26-07-09 18:36
Νερό ΑΟ = Απιονισμένο ;;; gplatakis Γλυκό νερό - Γενικά 8 10-07-09 03:14
Απιονισμένο νερό η νερό βρύσης? stamp Αρχάριοι γλυκού νερού 4 04-11-08 00:30

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 19:33.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,10634 seconds with 15 queries