Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Νότιος Αμερική > Δίσκοι

Δίσκοι Κατά πολλούς οι βασιλιάδες του ενυδρείου.

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Next
  #1  
Παλιά 31-01-05, 10:13
ΚΩΣΤΑΣ ΚΕΦΑΛΑΣ Ο χρήστης ΚΩΣΤΑΣ ΚΕΦΑΛΑΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 21-12-2004
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μηνύματα: 20
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην ΚΩΣΤΑΣ ΚΕΦΑΛΑΣ
Προεπιλογή Βοήθεια χάνω τους δίσκους !!!!

Καλημέρα παιδιά θα ήθελα τι βοήθεια σας σε ένα σοβαρό πρόβλημα που αντιμετωπίζω με τους δίσκους μου .
Πριν από λίγο καιρό και αφού είχα στήσει το ενυδρείο όπως ήθελα για να βάλω δίσκους
(πριν είχα άλλα ψάρια)έτσι λοιπόν πήρα από κατάστημα 2 δίσκους όταν τους προτοεβαλα πήγαν και κρυφτήκανε αμέσως και δεν κυκλοφορούσαμε καθόλου και όταν έριχνα τροφή δεν βγαίνανε να φάνε μόνο μετά από μισή ώρα βγάνανε και ψάχνανε στο δυθο να τσιμπολογήσουνε αυτή η κατάσταση συνεχίστηκε για μια εβδομάδα όταν πήγα σε ένα φίλο μου που είχε ενυδρείο με δίσκους και αντίκρισα τι φρίκη , 4 δίσκους σε κακά χάλια η 2 εντελώς σκελετωμένη με πεσμένα πτερύγια και μετά από παρατηρήσει άσπρα και ιμιδιαφανα απορρίμματα εντελώς νωχελική και να μην μπορούν να πάρουν τα πόδια τους μετά από καυγά μου τους χάρισε έτσι τώρα προσπαθώ να τους σώσω . τους έβαλα στο ενυδρείο μου και με το που τους έβαλα η δύο δική μου και η δύο του φίλου μου που ήταν σε καλύτεροι κατάσταση άρχισαν τις βόλτες βέβαια δεν λείπουν η ψιλοφασαριες ο ένας να κυνηγάει τον άλλον αλλά όχι σοβαρά πράγματα το πρόβλημα είναι ότι όταν τους ρίχνω φάει δεν τρώνε αλλά κρύβονται και βγαίνουν μετά όταν έχει πέσει κάτω η τροφή και ψάχνουν στο βυθό είναι σωστό αυτό ???
τους άλλους δίσκους που είναι σε σοβαρή κατάσταση τους έβαλα σε ένα 100λιτρο που είχα αλλά δεν τρώνε δεν κουνιούνται και αν το κάνουν το κάνουν πολλή νωχελικά και συχνά τους βλέπω να στέκονται κατακόρυφα με το στόμα στην επιφάνια πείτε μου αν μπορώ να τους βοηθήσω δεν θέλω να μου πεθάνουν
το ενυδρείο μου είναι 240 λίτρα και Τα στοιχεία νερού είναι τα εξής
ph 6.7
kh 4
no2 =0
nh3,4 =0
no3 = 0.1
θερμοκρασία 28 βαθμοί
__________________
Ανάμεσα στο αεροπλάνο το οποίο πηγαίνει με πολλά χιλιόμετρα και στο έδαφος το οποίο είναι σταθερό νικητής βγαίνει πάντα το έδαφος
Απάντηση με παράθεση
 


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:04.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,08323 seconds with 12 queries