Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γενικά > DIY . Φτιάχτο μόνος σου

DIY . Φτιάχτο μόνος σου Ο τίτλος τα λέει όλα.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #511  
Παλιά 06-06-13, 18:23
Το avatar του χρήστη thanasis76
thanasis76 Ο χρήστης thanasis76 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-09-2007
Περιοχή: ΣΥΡΟΣ!!!
Μηνύματα: 4.821
Προεπιλογή

[QUOTE=ANEMOS;769356]
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thanasis76 Εμφάνιση μηνυμάτων
μπορει να μην χρεωνω αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν δεχομαι προσφορες...
-------------------------


Αν με αφησεις να βαλω ταμπελα στο τοιχο το συζηταμε
ταμπελα???
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #512  
Παλιά 06-06-13, 18:30
ANEMOS Ο χρήστης ANEMOS δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-04-2004
Περιοχή: ATHINA
Μηνύματα: 302
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην ANEMOS
Προεπιλογή

[QUOTE=thanasis76;769357]
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ANEMOS Εμφάνιση μηνυμάτων

ταμπελα???
ε ναι κατι σαν Γραφειο Τελετων Ο αλλος κοσμος
__________________
live the moment
Απάντηση με παράθεση
  #513  
Παλιά 06-06-13, 18:34
Το avatar του χρήστη thanasis76
thanasis76 Ο χρήστης thanasis76 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-09-2007
Περιοχή: ΣΥΡΟΣ!!!
Μηνύματα: 4.821
Προεπιλογή

[QUOTE=ANEMOS;769359]
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thanasis76 Εμφάνιση μηνυμάτων

ε ναι κατι σαν Γραφειο Τελετων Ο αλλος κοσμος
κατι πιο μακαυριο δεν ειχες..... ανεβαζω φωτο απο τα μαστορεματα με τα πλακακια...
-------------------------
αν και ξεχασα να παρω κοφτη εβαλα μερικα πλακακια για να κανω την αρχη...
πρωτη φορα βαζω πλακακια, και τα στραβα χτισιματα με ταλαιπωρησαν...















__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη thanasis76 : 06-06-13 στις 18:34 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #514  
Παλιά 06-06-13, 18:43
ANEMOS Ο χρήστης ANEMOS δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-04-2004
Περιοχή: ATHINA
Μηνύματα: 302
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην ANEMOS
Προεπιλογή

Μια χαρα τα πηγαιναμε ως τωρα,εμενα με χαλαει το πλακακι,αλλα αυτα ειναι γουστα αν εσενα σου αρεσει στους αλλους περισευει,εγω θα προτιμουσα μια πηχτη στρωση isomat ακομα και περασμα με σφουγγαρι να γινει αναγλυφο
__________________
live the moment
Απάντηση με παράθεση
  #515  
Παλιά 06-06-13, 18:53
Το avatar του χρήστη thanasis76
thanasis76 Ο χρήστης thanasis76 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-09-2007
Περιοχή: ΣΥΡΟΣ!!!
Μηνύματα: 4.821
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ANEMOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Μια χαρα τα πηγαιναμε ως τωρα,εμενα με χαλαει το πλακακι,αλλα αυτα ειναι γουστα αν εσενα σου αρεσει στους αλλους περισευει,εγω θα προτιμουσα μια πηχτη στρωση isomat ακομα και περασμα με σφουγγαρι να γινει αναγλυφο
το κανω για να μπορω να το καθαριζω πιο ευκολα και γενικα για να ειναι καλα τα ψαρια μου... εμενα και πριν δεν με χαλαγε...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #516  
Παλιά 06-06-13, 21:29
ANEMOS Ο χρήστης ANEMOS δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-04-2004
Περιοχή: ATHINA
Μηνύματα: 302
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην ANEMOS
Προεπιλογή

τεσπα αμα τα ψαρια θελανε πλακακι παω πασο,η μονη ενσταση που εχω στην κατασκευη σου και στο ειχα πει και οταν το εφτιαχνες ειναι η ενωση καθετου τοιχειου και πατου ευχομαι να μην εχεις προβλημα,τελειωνε παντως γιατι πραγματικα ανυπομονουμε να το δουμε γεματο
__________________
live the moment
Απάντηση με παράθεση
  #517  
Παλιά 06-06-13, 21:57
Το avatar του χρήστη thanasis76
thanasis76 Ο χρήστης thanasis76 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-09-2007
Περιοχή: ΣΥΡΟΣ!!!
Μηνύματα: 4.821
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ANEMOS Εμφάνιση μηνυμάτων
τεσπα αμα τα ψαρια θελανε πλακακι παω πασο,η μονη ενσταση που εχω στην κατασκευη σου και στο ειχα πει και οταν το εφτιαχνες ειναι η ενωση καθετου τοιχειου και πατου ευχομαι να μην εχεις προβλημα,τελειωνε παντως γιατι πραγματικα ανυπομονουμε να το δουμε γεματο
μπηκαν σιδερα και εδεσαν ολα μαζι... δεν νομιζω να εχω προβλημα, με τοσα σιδερα και τοσο μπετον οταν στο εξωτερικο τα φτιαχνουν πολυ πιο χαλαρα απο θεμα υλικων..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #518  
Παλιά 07-06-13, 07:43
ελιοτ Ο χρήστης ελιοτ δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-07-2010
Περιοχή: Ανω Γλυφαδα
Μηνύματα: 221
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thanasis76 Εμφάνιση μηνυμάτων
το κανω για να μπορω να το καθαριζω πιο ευκολα και γενικα για να ειναι καλα τα ψαρια μου... εμενα και πριν δεν με χαλαγε...



δηλαδη το πας και για πισινα
πολυ ωραιο θα γινει ζηλευω.
Απάντηση με παράθεση
  #519  
Παλιά 07-06-13, 08:10
Το avatar του χρήστη Billy T
Billy T Ο χρήστης Billy T δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-12-2010
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ (ΚΥΨΕΛΗ) και σπουδαζω ΡΕΘΥΜΝΟ
Μηνύματα: 508
Send a message via Skype™ to Billy T
Προεπιλογή

Oταν μπουν ολα τα πλακακια θα εχουμε τελικη γνωμη.παντως δεν φαινεται ασχημο...
__________________
Life is too short to cry
long enough to try
Απάντηση με παράθεση
  #520  
Παλιά 07-06-13, 09:47
Το avatar του χρήστη Stefs
Stefs Ο χρήστης Stefs δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 07-04-2012
Περιοχή: θεσσαλονικη
Μηνύματα: 76
Προεπιλογή

Εγω δεν θα εβαζα πλακακι αλλα καμια πετρουλα για να γινει πιο ωραιο
__________________
Ζωότοκα Λατρεία
Απάντηση με παράθεση
  #521  
Παλιά 07-06-13, 11:14
Το avatar του χρήστη thanasis76
thanasis76 Ο χρήστης thanasis76 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-09-2007
Περιοχή: ΣΥΡΟΣ!!!
Μηνύματα: 4.821
Προεπιλογή

παιδια οπως σας ειπα το πλακακι δεν ειναι μονο για αισθητικο αποτελεσμα....
επιδη παντα κοιταμε το καλο τον ψαριων μας με αυτα τα κριτηρια φτιαχνω αυτο το ενυδρειο.
παντα προσπαθουσα για οσο πιο φυσικο αποτελεσμα γινετε, αλλα με τα ψαρια που ασχολουμε αυτο πρεπει να ερχετε σε τελευταια μοιρα...
τα ψαρια γινονται μεγαλα πραγμα που σημαινει οτι θελουν χωρο, οποτε η διακοσμιση του ενυδρειου πρεπει αν ειναι οσο γινετε πιο μικρη.
ακομη και τα πλακακια μπαινουν για το καλο των ψαριων.
τα μεγαλα ψαρια εχουν πολυ μεγαλη δυμανη και μεγαλο ογκο οταν παιζουν, οταν φλερταρουν , οταν κυνηγιουνται πεφτουν συχνα πανω στα τοιχοματα η στην διακοσμιση. η οποια ανωμαλια στα τοιχοματα η στην διακοσμιση τρα τραυματιζει... πολλες φορες αυτο ειναι μοιραιο μιας και στα ψαρια που ασχολουμε οταν καποιο ψαρι ειναι αδυνατο θα το φαει καποιο αλλο που ειναι πιο δυνατο...
οποτε για ολα τα παραπανω και για πολλα αλλα το ενυδρειο φτιαχνετε για να ειναι τα ψαρια μου καλα...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #522  
Παλιά 07-06-13, 14:14
Το avatar του χρήστη Billy T
Billy T Ο χρήστης Billy T δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-12-2010
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ (ΚΥΨΕΛΗ) και σπουδαζω ΡΕΘΥΜΝΟ
Μηνύματα: 508
Send a message via Skype™ to Billy T
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thanasis76 Εμφάνιση μηνυμάτων
παιδια οπως σας ειπα το πλακακι δεν ειναι μονο για αισθητικο αποτελεσμα....
επιδη παντα κοιταμε το καλο τον ψαριων μας με αυτα τα κριτηρια φτιαχνω αυτο το ενυδρειο.
παντα προσπαθουσα για οσο πιο φυσικο αποτελεσμα γινετε, αλλα με τα ψαρια που ασχολουμε αυτο πρεπει να ερχετε σε τελευταια μοιρα...
τα ψαρια γινονται μεγαλα πραγμα που σημαινει οτι θελουν χωρο, οποτε η διακοσμιση του ενυδρειου πρεπει αν ειναι οσο γινετε πιο μικρη.
ακομη και τα πλακακια μπαινουν για το καλο των ψαριων.
τα μεγαλα ψαρια εχουν πολυ μεγαλη δυμανη και μεγαλο ογκο οταν παιζουν, οταν φλερταρουν , οταν κυνηγιουνται πεφτουν συχνα πανω στα τοιχοματα η στην διακοσμιση. η οποια ανωμαλια στα τοιχοματα η στην διακοσμιση τρα τραυματιζει... πολλες φορες αυτο ειναι μοιραιο μιας και στα ψαρια που ασχολουμε οταν καποιο ψαρι ειναι αδυνατο θα το φαει καποιο αλλο που ειναι πιο δυνατο...
οποτε για ολα τα παραπανω και για πολλα αλλα το ενυδρειο φτιαχνετε για να ειναι τα ψαρια μου καλα...
__________________
Life is too short to cry
long enough to try
Απάντηση με παράθεση
  #523  
Παλιά 07-06-13, 16:05
Το avatar του χρήστη κ.ω.σ.τ.α.ς.
κ.ω.σ.τ.α.ς. Ο χρήστης κ.ω.σ.τ.α.ς. δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-05-2010
Περιοχή: Πρεβεζα
Μηνύματα: 917
Προεπιλογή

Πρωτα μπαινει το πατωμα και μετα ο τοιχος, ο τοιχος δεν μπαινει ετσι Θαναση.
Απάντηση με παράθεση
  #524  
Παλιά 07-06-13, 16:19
Το avatar του χρήστη thanasis76
thanasis76 Ο χρήστης thanasis76 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-09-2007
Περιοχή: ΣΥΡΟΣ!!!
Μηνύματα: 4.821
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από κ.ω.σ.τ.α.ς. Εμφάνιση μηνυμάτων
Πρωτα μπαινει το πατωμα και μετα ο τοιχος, ο τοιχος δεν μπαινει ετσι Θαναση.
δεν ειμαι πλακατζης αλλα οσες φορες ειδα εδω που εβαζαν πλακακια σε μπανια... πρωτα βαζουν τους τοιχους και μετα το δαπεδο... ο τοιχος γιατι δεν μπαινει ετσι?? δηλαδη??
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #525  
Παλιά 07-06-13, 16:36
Το avatar του χρήστη maria p
maria p Ο χρήστης maria p δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-01-2009
Περιοχή: χαλάνδρι
Μηνύματα: 1.891
Προεπιλογή

μου αρέσει το πλακάκι και νομίζω θα βοηθάει το πιο σκούρο χρώμα να είναι χαλαρά τα ψάρια
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #526  
Παλιά 07-06-13, 19:03
Το avatar του χρήστη thanasis76
thanasis76 Ο χρήστης thanasis76 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-09-2007
Περιοχή: ΣΥΡΟΣ!!!
Μηνύματα: 4.821
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από maria p Εμφάνιση μηνυμάτων
μου αρέσει το πλακάκι και νομίζω θα βοηθάει το πιο σκούρο χρώμα να είναι χαλαρά τα ψάρια
σε ευχαριστω Μαρια!!!! το πλακακι θα βοηθησε σε πολλα και το σκουρο χρωμα επισης. θα δουμε πως θα φανει και μεσα στο νερο. θα μπει και στους αρμους σιλικονη...

-------------------------
καλησπερα!!! εβαλα και σημερα λιγα πλακακια, και τωρα μενουν κυριος τα σημεια που θελουν κοψιματα.
κατα κυριο λογο παει καλα η τοποθετηση εκτος απο ενα σημειο δεξια που με ταλαιπωρει και οπως βλεπετε εχω λερωσει τα παντα...









__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη thanasis76 : 07-06-13 στις 19:03 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #527  
Παλιά 07-06-13, 19:54
Το avatar του χρήστη κ.ω.σ.τ.α.ς.
κ.ω.σ.τ.α.ς. Ο χρήστης κ.ω.σ.τ.α.ς. δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-05-2010
Περιοχή: Πρεβεζα
Μηνύματα: 917
Προεπιλογή

Τορα τι να πω τα εβαλες,απλος δεν βαζουμε το τελεφτεο πλακακι που ακουμπα στο πατομα το βαζουμε αφου βαλουμε το πατομα.Βαζουμε μια πιχη στον τιχο απο αλουμινιο με το αλφαδι και απο εκι ξεκιναμε να βαζουμε τον τιχο αφινουμε μια φασα στο κατο μερος και την βαζουμε αφου βαλουμε το πατομα,αυτος ειναι και ο λογος που δεν σου καθετε δεξια δεν ειναι με πιχι αλφαδιασμενο το προ τελεφτεο πλακακιΔεν θα σου ερχοντε οι αρμι, εβαλες σταβρουδακια? και στον τιχο απεναντι δεν τον μετρισες να μιρασεις το κομενο πλακακι δεξια και στις δυο γωνιες για να ειναι πιο ορεο. Ξερο οτι κουραστικες να τα βαλεις αλα με δικισου αποφασι μαλον πρεπι να τα βγαλις, τορα αν ειναι να το κανις αυτο που δεν εχει στεγνοσι η κολα.Φενοντε που σου εχουν φιγι στους αρμους και στο πανο μερος αυτο θα φενετε θα κανει μπαμ.Για το κατο δεν το σιζιτας πρεπι να το βγαλις οταν θα βαλις το πατομα θα εχεις μεγαλους αρμους στις γονιες που θα ενονι το πατομα με τον τιχο.

Δεν σε προλαβα σορι
Απάντηση με παράθεση
  #528  
Παλιά 07-06-13, 20:19
Το avatar του χρήστη Nektamen
Nektamen Ο χρήστης Nektamen δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 06-03-2011
Περιοχή: Χαιδάρι
Μηνύματα: 114
Προεπιλογή

Μια χαρα! αρχισε να παιρνει μορφη σιγα σιγα και μου αρεσει ολο και πιο πολυ, θαναση επειδη καταλαβαινω την τρελα σου να περασεις γρηγορα τα πλακακια και να δεις αποτελεσμα (το ιδιο θα παθαινα και εγω) θα σου ελεγα να μην βιαζεσε να τα περασεις ωστε να εχεις καλυτερο αποτελεσμα μιας και θα ειναι το τελικό, ξερω δεν εισαι πλακατζης ΑΛΛΑ μπορεις και καλύτερα !!!!

Μην με παρεξηγησεις ε τρελε !! παντα φιλικα , ξερω πος εχει πολυ κουραση αλλα θελουμε το καλυτερο που μπορεις!!
Δωστα ολα , keep working!!!!!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #529  
Παλιά 07-06-13, 21:57
Το avatar του χρήστη thanasis76
thanasis76 Ο χρήστης thanasis76 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-09-2007
Περιοχή: ΣΥΡΟΣ!!!
Μηνύματα: 4.821
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από κ.ω.σ.τ.α.ς. Εμφάνιση μηνυμάτων
Τορα τι να πω τα εβαλες,απλος δεν βαζουμε το τελεφτεο πλακακι που ακουμπα στο πατομα το βαζουμε αφου βαλουμε το πατομα.Βαζουμε μια πιχη στον τιχο απο αλουμινιο με το αλφαδι και απο εκι ξεκιναμε να βαζουμε τον τιχο αφινουμε μια φασα στο κατο μερος και την βαζουμε αφου βαλουμε το πατομα,αυτος ειναι και ο λογος που δεν σου καθετε δεξια δεν ειναι με πιχι αλφαδιασμενο το προ τελεφτεο πλακακιΔεν θα σου ερχοντε οι αρμι, εβαλες σταβρουδακια? και στον τιχο απεναντι δεν τον μετρισες να μιρασεις το κομενο πλακακι δεξια και στις δυο γωνιες για να ειναι πιο ορεο. Ξερο οτι κουραστικες να τα βαλεις αλα με δικισου αποφασι μαλον πρεπι να τα βγαλις, τορα αν ειναι να το κανις αυτο που δεν εχει στεγνοσι η κολα.Φενοντε που σου εχουν φιγι στους αρμους και στο πανο μερος αυτο θα φενετε θα κανει μπαμ.Για το κατο δεν το σιζιτας πρεπι να το βγαλις οταν θα βαλις το πατομα θα εχεις μεγαλους αρμους στις γονιες που θα ενονι το πατομα με τον τιχο.


Δεν σε προλαβα σορι
καλησπερα φιλε!!! το θεμα με το αλφαδι το ειχα δει αλλα δεν το θεωρησα οτι θα μου χαλασει κατι στην τοποθετηση στα πλακακια. αν δεις ολη την αριστερη πλευρα και την πισω ειναι πολυ καλα και χανουν ελαχιστα οι αρμοι.. κατι που δεν με τρελενει κι ολας. στη δεξια μερια δυστυχος στο χτισιμο λογο πορτας - κασας και τα σχετικα σε ενα σημειο βγηκε λιγο πιο εξω ενας τσιμεντολιθος και η βλακια μου ηταν που δεν εσπασα την εξωχη...
αυτο που δεν σκεφτηκα καθολου να ξεκινησω απο το κεντρο και να ισομοιρασω στην πισω μερια τα πλακακια...
να τα βγαλω φυσικα ουτε που το σκεφτομαι μιας και τα μισα εχουν μπει απο χθες, και τα υπολοιπα σημερα... και δεν ρισκαρω την μονωση και την κατασκευη γενικα.
για τους αρμους που σε μερικα σημεια θα ειναι λιγο πιο μεγαλοι δεν πειραζει... εξαλου ενυδρειο ειναι, λιγο το σκουρο πλακακι, λιγο ο μαυρος αρμος που θα μπει, μαζι με τιν αλγη που θα πιασει δεν θα ειναι και τοσο χαλια... στο πατο εξαλου θα εχει αμμο, οποτε τα πλακακια ουτε που θα φαινονται..

σε ευχαριστω πολυ για τις υποδιξεις σου αλλα ηρθαν αργα...
δεν πειραζει.. ολα καλα..
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nektamen Εμφάνιση μηνυμάτων
Μια χαρα! αρχισε να παιρνει μορφη σιγα σιγα και μου αρεσει ολο και πιο πολυ, θαναση επειδη καταλαβαινω την τρελα σου να περασεις γρηγορα τα πλακακια και να δεις αποτελεσμα (το ιδιο θα παθαινα και εγω) θα σου ελεγα να μην βιαζεσε να τα περασεις ωστε να εχεις καλυτερο αποτελεσμα μιας και θα ειναι το τελικό, ξερω δεν εισαι πλακατζης ΑΛΛΑ μπορεις και καλύτερα !!!!

Μην με παρεξηγησεις ε τρελε !! παντα φιλικα , ξερω πος εχει πολυ κουραση αλλα θελουμε το καλυτερο που μπορεις!!
Δωστα ολα , keep working!!!!!!
τι να παρεξηγησω βρε πλακα κανεις...
οταν κανεις πραγματα που δεν ειναι η δουλεια σου λογικο ειναι να μην γινουν οπως θα τα εκανε ενας μαστορας...
δεν εχω προβλημα να εχει λαθακια αισθητικα... εξαλου αυτη ειναι και η ομορφια του να τα φτιαχνουμε μονοι μας...
ολα εχουν παει καλα , αν δεν ηταν το στραβο χτισιμο λιγο στα δεξια δεν θα ειχε γινει τιποτα...
δεν πειραζει, ολα καλα ειναι.
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη thanasis76 : 07-06-13 στις 21:57 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #530  
Παλιά 08-06-13, 16:25
Το avatar του χρήστη kouman
kouman Ο χρήστης kouman δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-12-2010
Περιοχή: τυρναβος / λαρισας
Μηνύματα: 857
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην kouman
Προεπιλογή

πολυ μου αρεσε το χρωμα απο το πλακακι!
__________________
700 λιτρα malawi http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=49108
700 λιτρα με φροντοζες blue zair moba http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=57957
η λίμνη μου! http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=49324
Απάντηση με παράθεση
  #532  
Παλιά 08-06-13, 18:01
Το avatar του χρήστη thanasis76
thanasis76 Ο χρήστης thanasis76 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-09-2007
Περιοχή: ΣΥΡΟΣ!!!
Μηνύματα: 4.821
Προεπιλογή

παιδια σας ευχαριστω πολυ...!!! να στε καλα!!!! σημερα καθαριζω τις βρωμιες μου απο τα πλακακια και κοβω τα ρεταλια για να κολληθουν και αυτα. '
η σκονη μιλαμε αλλο πραγμα... δεν καταφερα να βρω κοφτη και τα κοβω με τον τροχο...
αυριο θα κολληθουν...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #533  
Παλιά 08-06-13, 18:19
Το avatar του χρήστη tsoui
tsoui Ο χρήστης tsoui δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-01-2011
Περιοχή: Κατω Πατησια
Μηνύματα: 2.245
Προεπιλογή

Σε νοιωθω ξερω για τι σκονη μιλαμε, ετσι εκοβα πλακακια στο σαλονι μεγαλη φρικη παντως εσυ τα εβαλες καλυτερα απο τον μαστορα που εβαλε τα δικα μου μη σου πω και απο αυτα που εβαλα εγω το χρωμα τελειο για τις μικροαστοχιες μη σκας οταν τρεξει το ενυδρειο ουτε που θα φαινονται!
Απάντηση με παράθεση
  #534  
Παλιά 08-06-13, 18:30
Commando Ο χρήστης Commando δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-07-2012
Περιοχή: Αττική
Μηνύματα: 351
Προεπιλογή

βαλε καμια φωτο με καθαρα πλακακια και δεν πειραζει ας υπαρχει σκονη......δεν παραξηγουμε εμεις!χεχε
Απάντηση με παράθεση
  #535  
Παλιά 08-06-13, 19:17
Το avatar του χρήστη thanasis76
thanasis76 Ο χρήστης thanasis76 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-09-2007
Περιοχή: ΣΥΡΟΣ!!!
Μηνύματα: 4.821
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Commando Εμφάνιση μηνυμάτων
βαλε καμια φωτο με καθαρα πλακακια και δεν πειραζει ας υπαρχει σκονη......δεν παραξηγουμε εμεις!χεχε
αφου θελεις , τραβαω και ανεβαζω...
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tsoui Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε νοιωθω ξερω για τι σκονη μιλαμε, ετσι εκοβα πλακακια στο σαλονι μεγαλη φρικη παντως εσυ τα εβαλες καλυτερα απο τον μαστορα που εβαλε τα δικα μου μη σου πω και απο αυτα που εβαλα εγω το χρωμα τελειο για τις μικροαστοχιες μη σκας οταν τρεξει το ενυδρειο ουτε που θα φαινονται!
μια χαρα, ειναι ιδικα για πρωτη φορα με πλακακια... οσο για τις μικροαστοχιες δεν σκαω και τοσο θα μπει μαυρη σιλικονη, θα πιασει και αλγη και τελος ολα καλα.... στα κοψιματα ασε , εμενα ειναι χειροτερα μαλλον, ειναι γρανιτης ολο το πλακακι, δεν εχει κεραμικο υλικο.... και ηθελα και κατι περιεργα κοψιματα... χαχαχαχα
-------------------------
ετοιμες και οι φωτο...
στις δυο πρωτες τα πλακακια καθαρα...
και στην τριτη μια φωτο απο ρεταλια που εκοψα και τις γωνιες που επρεπε ταιριαξω...







αυριο θα τα κολλησω και μετα αναμενω την σιλικονη...
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη thanasis76 : 08-06-13 στις 19:17 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #536  
Παλιά 08-06-13, 20:39
Το avatar του χρήστη leandros69
leandros69 Ο χρήστης leandros69 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-07-2012
Περιοχή: syros
Μηνύματα: 694
Προεπιλογή

οταν ειναι να βαλεις τα τζαμια φωναξε να παρω τις βεντουζες μου και να ερθω για καφε
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #537  
Παλιά 08-06-13, 21:42
ANEMOS Ο χρήστης ANEMOS δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-04-2004
Περιοχή: ATHINA
Μηνύματα: 302
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην ANEMOS
Προεπιλογή

χεχε σορρυ αλλα δεν κρατιεμαι
μηπως θα ηταν καλυτερα κατι τετοιο αντι για ψαρια
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  iak4.jpg
Εμφανίσεις:  362
Μέγεθος:  43,8 KB  
__________________
live the moment
Απάντηση με παράθεση
  #538  
Παλιά 08-06-13, 22:17
Το avatar του χρήστη thanasis76
thanasis76 Ο χρήστης thanasis76 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-09-2007
Περιοχή: ΣΥΡΟΣ!!!
Μηνύματα: 4.821
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από leandros69 Εμφάνιση μηνυμάτων
οταν ειναι να βαλεις τα τζαμια φωναξε να παρω τις βεντουζες μου και να ερθω για καφε

-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ANEMOS Εμφάνιση μηνυμάτων
χεχε σορρυ αλλα δεν κρατιεμαι
μηπως θα ηταν καλυτερα κατι τετοιο αντι για ψαρια
ειπαμε , θα ειναι 2 σε ενα... λεω να κανω συχνα παρεα με τα ψαρια μου...
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη thanasis76 : 08-06-13 στις 22:17 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #539  
Παλιά 09-06-13, 00:52
Το avatar του χρήστη Billy T
Billy T Ο χρήστης Billy T δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-12-2010
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ (ΚΥΨΕΛΗ) και σπουδαζω ΡΕΘΥΜΝΟ
Μηνύματα: 508
Send a message via Skype™ to Billy T
Προεπιλογή

μπράβο φίλε μου.τα τζάμια και τις σιλικόνες πότε θα τα έχεις;
__________________
Life is too short to cry
long enough to try
Απάντηση με παράθεση
  #540  
Παλιά 09-06-13, 08:05
Το avatar του χρήστη 60lt
60lt Ο χρήστης 60lt δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-06-2013
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 77
Προεπιλογή

Αν και είμαι πολύ άπειρος στο aquatic κομμάτι, κάτι πάει κι έρχεται στο κατασκευαστικό. Αν δεν έχεις παραγγείλει ακόμα τζάμια, πες μου να σου δώσω ένα τηλ. Μάλλον θα πάρεις πολύ καλές τιμές.

Και πάλι συγχαρητήρια για το εγχείρημα... ¶ξιος...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Νεο ενυδρειο 60 λιτρα dimitris1150 Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 0 17-12-12 14:28
απο το ενυδρειο μου 96 λιτρα iorste Φωτογραφίες μελών 12 19-09-11 09:36
Tunze turbelle stream 6000 nikman Κυκλοφορία 7 03-07-09 14:27
ενυδρειο 8 λιτρα antonis15 Γλυκό νερό - Γενικά 29 07-05-09 15:06

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:18.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,12827 seconds with 16 queries