Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Νότιος Αμερική > ¶λλες κιχλίδες Ν. Αμερικής

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 23-09-06, 17:59
Το avatar του χρήστη dr_yianni
dr_yianni Ο χρήστης dr_yianni δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 31-08-2006
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 149
Exclamation Γαιωφαγοι

Αγορασα σημερα 2 γαιωφαγους (δεν ξερω αν το γραφω σωστα) ,και θα ηθελα να μαθω οσα περισσοτερο γινετε για αυτα τα ψαρια, που μπορω να βρω πρηροφοριες σχετικα με το τι συθηκες νερου θελουν και με τι αλλα ειδοι ειναι συμβατοι ?
__________________
D c t r_
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 23-09-06, 18:01
Το avatar του χρήστη klaz
klaz Ο χρήστης klaz δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-09-2005
Περιοχή: εις την συμπρωτευουσαν....
Μηνύματα: 3.900
Προεπιλογή

εφτασεεεεεεε
http://www.tsamisaquarium.com/Selides/Fish/ramirezi.htm.
παρε και ακομη ενα λινκακι...γιατι μαλλον εκανα λαθακι......
http://www.tsamisaquarium.com/Selide...asiliensis.htm
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 23-09-06, 19:04
Το avatar του χρήστη dr_yianni
dr_yianni Ο χρήστης dr_yianni δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 31-08-2006
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 149
Unhappy

Μια ψηλοχαζη ερωτηση ακομα, εχω και νεον στο ενυδρειο, πιστευεις να την βγαλουν καθαρη ?
__________________
D c t r_
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 23-09-06, 20:38
Το avatar του χρήστη Apostolis
Apostolis Ο χρήστης Apostolis δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 16-11-2004
Περιοχή: Γέρακας Αττικής - Καρδίτσα
Μηνύματα: 1.281
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Apostolis Send a message via Skype™ to Apostolis
Προεπιλογή

Νέον και Ραμιρέζι, είναι πολύ καλός συνδυασμός...!
__________________
Αποστόλης - Γέρακας Αττικής
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 23-09-06, 21:12
Tolis Ο χρήστης Tolis δεν είναι συνδεδεμένος
Δικτάτωρ
 
Εγγραφή: 29-11-2002
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.612
Προεπιλογή

Δεν νομιζω να εννοει M. ramirezi
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 24-09-06, 10:52
Το avatar του χρήστη mikele
mikele Ο χρήστης mikele δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 06-12-2005
Περιοχή: thessaloniki
Μηνύματα: 2.027
Προεπιλογή

http://www.sydneycichlid.com/old_scp/geophagus.html

http://www.aquanet.de/privat/russegg...ophagus_ga.htm

http://www.thekrib.com/Fish/geophagus.html

ψαξε θα βρεις αρκετα για τις συνθηκες διαβιωσης....ποιο ειδος εβαλες....

http://www.malawicichlidhomepage.com...indachneri.htm

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη netblues : 26-09-06 στις 02:06
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 25-09-06, 21:48
Το avatar του χρήστη dr_yianni
dr_yianni Ο χρήστης dr_yianni δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 31-08-2006
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 149
Angry γαμ...το !!!

ταχω παρει στην κρανα εντελως. χτες το πρωι διαπιστωσα ick στους γαιοφαγους,ευτυχωςμονο σε αυτους. εκανα μπανιο με contraspot και τους 2, το πρωι σημερα ομως βρηκα τον εναν νεκρο, και τον αλλο με πολυ περισσοτερα white spots, και τωρα τον εχω -τον επιζων παλι σε μπανιο. δε μπορω να καταλαβω, τοσο γρηγορος θανατος? Και γιατι μονο αυτα τα 2 ?
__________________
D c t r_
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 25-09-06, 21:53
Το avatar του χρήστη george
george Ο χρήστης george δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 4.692
Προεπιλογή

Aς είμαστε λίγο πιο προσεκτικοί με χαρακτηρισμούς του τύπου γ...το.
Όσο αγανακτισμένοι και αν είμαστε υπάρχουν και άλλοι τρόποι να το εκφράσουμε.
__________________




Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 26-09-06, 02:08
Το avatar του χρήστη netblues
netblues Ο χρήστης netblues δεν είναι συνδεδεμένος
Nada
 
Εγγραφή: 02-05-2004
Περιοχή: ΧΟΛΑΡΓΟΣ
Μηνύματα: 6.302
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dr_yianni
ταχω παρει στην κρανα εντελως. χτες το πρωι διαπιστωσα ick στους γαιοφαγους,ευτυχωςμονο σε αυτους. εκανα μπανιο με contraspot και τους 2, το πρωι σημερα ομως βρηκα τον εναν νεκρο, και τον αλλο με πολυ περισσοτερα white spots, και τωρα τον εχω -τον επιζων παλι σε μπανιο. δε μπορω να καταλαβω, τοσο γρηγορος θανατος? Και γιατι μονο αυτα τα 2 ?
Γιατι προφανως αυτα ζορίστηκαν περισσοτερο απο τη μεταφορά/διαδικασια.
Μπανιο σε contaspot χωρις θεραπεια σε ολο το ενυδρειο δεν κανει απολυτως τιποτε. Δεν θεραπευεται ετσι το ick.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 26-09-06, 08:42
Το avatar του χρήστη Apostolis
Apostolis Ο χρήστης Apostolis δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 16-11-2004
Περιοχή: Γέρακας Αττικής - Καρδίτσα
Μηνύματα: 1.281
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Apostolis Send a message via Skype™ to Apostolis
Προεπιλογή

τελικά εγώ ακόμη δεν κατάλαβα για ποιό ψάρι μιλάμε... ΔΕΝ έχει επιστημονικό όνομα? Είναι "καινούριο" είδος
__________________
Αποστόλης - Γέρακας Αττικής
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 26-09-06, 08:47
Το avatar του χρήστη soza
soza Ο χρήστης soza δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: KEA
Μηνύματα: 898
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην soza
Προεπιλογή

http://www.aquanet.de/privat/russegg...ophagus_ga.htm
Διαλεγεις και περνεις
__________________
Kλιμακιο Κυκλαδων
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 28-09-06, 17:30
Το avatar του χρήστη dr_yianni
dr_yianni Ο χρήστης dr_yianni δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 31-08-2006
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 149
Thumbs down

Geophagus steindachneri. Δεν εχει ομως πλεον σημασια γιατι τα εχασα και τα 2 ψαρια. Οπως και 2 corydora. Ολο το ενυδρειο εχει ick , ξεκινησα θερπαεια με costapur (εβαλα 15 ml) απο χτες βραδυ, αλλα ακομα αποτελεσμα μηδεν ισα ισα, χειροτερευει η κατασταση. Ανεβασα και θερμοκρασια στους 29-30. Εβαλα και λιγο σχετικα αλατι, 6 κουταλιες σουπας, για τα 450 λιτρα, μια και φοβαμαι και για τα αληθινα φυτα. Καμια σοβαρη γνωμη-προταση ?
__________________
D c t r_
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 28-09-06, 17:35
Το avatar του χρήστη dr_yianni
dr_yianni Ο χρήστης dr_yianni δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 31-08-2006
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 149
Προεπιλογή Προς Γιωργο moderator

To γαμ...το μας πειραξε, εδω ολο το site ειναι γεματο απο τετοιους χαρακτηρισμους, οπως μ...ας, χοντρομ...ας, μ...α και αλλα, και αμα θες σου λεω και που ακριβως, σε μενα βρηκες να κανεις την παρατηρηση ,???, και μαλιστα ενω ρωταω κατι σοβαρο? Σου δειχνουν με το δακτυλο τη σεληνη δηλαδη,και εσυ μου λες να κοψω τα νυχια μου ? Ωραιος moderator, ευχαριστω.
__________________
D c t r_

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dr_yianni : 28-09-06 στις 17:38
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 28-09-06, 21:48
Το avatar του χρήστη Blanch
Blanch Ο χρήστης Blanch δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 775
Προεπιλογή

Όταν υπάρχουν αυτές οι εκφράσεις σε post πάντα προκαλούν την αντίδραση των moderators που προσπαθούν να κρατήσουν τις συζητήσεις σε κάποιο επίπεδο. Δεν πρόκειται για προσωπική επίθεση εναντίον σου. Επίσης δεν είναι δυνατόν ένας mod να ελέγχει καθημερινά όλα τα post ώστε να κάνει και την παρατήρηση.

Γι αυτό το λόγο ζητούμε την κατανόησή σας καθώς και τη συμβολή σας ώστε να γίνονται ομαλά οι συζητήσεις.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 28-09-06, 23:37
Το avatar του χρήστη george
george Ο χρήστης george δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 4.692
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dr_yianni
To γαμ...το μας πειραξε, εδω ολο το site ειναι γεματο απο τετοιους χαρακτηρισμους, οπως μ...ας, χοντρομ...ας, μ...α και αλλα, και αμα θες σου λεω και που ακριβως, σε μενα βρηκες να κανεις την παρατηρηση ,???, και μαλιστα ενω ρωταω κατι σοβαρο? Σου δειχνουν με το δακτυλο τη σεληνη δηλαδη,και εσυ μου λες να κοψω τα νυχια μου ? Ωραιος moderator, ευχαριστω.
Δεν είμαι συντηριτικός,ηθικολόγος ή σοβαροφανής και δεν έχω πρόβλημα με τις συγκεκριμένες λέξεις όταν τις χρησιμοποιεί κάποιος με την παρέα του,τους φίλους του,στο γήπεδο ή στο καφενείο και γενικά με αυτούς που του έχουν δώσει το δικαίωμα να το κάνει.

Σε ένα φόρουμ όμως στο οποίο υπάρχουν συγκεκριμένοι κανόνες συμπεριφοράς και που όλοι πρέπει να προσπαθήσουμε να τους τηρούμε....ΝΑΙ...έχω πρόβλημα.

Δεν κάνω διακρίσεις εδώ μέσα και ναι....εσένα είδα να το γράφεις,σε εσένα έκανα μια υπόδειξη.Ρώτησες κάτι σοβαρό και σου απάντησα ευγενέστατα και με κατανόηση ως προς το πρόβλημα σου.
Ζητώ συγγνώμη αν δεν είδα κάτι σε άλλη δημοσίευση ώστε να πράξω ανάλογα.

Kαι τελειώνοντας...το αν είμαι καλός διαχειριστής ας το κρίνουν αυτοί που μου εμπιστεύθηκαν αυτήν την ιδιότητα.
__________________




Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 29-09-06, 08:59
Το avatar του χρήστη dr_yianni
dr_yianni Ο χρήστης dr_yianni δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 31-08-2006
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 149
Προεπιλογή Ok

Για να κλεισει το θεμα, καταρχας συγνωμη εαν ημουν επιθετικος. Ομως ομολογω οτι περιμενα βοηθεια και οχι τετοιου ειδους ασχετη κριτικη ,ειδικα απο καποιον που ειναι σχετικος με το hobby. θα μπορουσες πολυ απλα να ασχοληθεις να γραψεις 4-5 γραμμες με χρησιμα πραγματα,οπως πχ θεραπειες, μια και αυτο θελω ΑΜΕΣΑ, τα ψαρια μου πεθαινουν το ενα μετα το αλλο, και αν θες καπου εκει αναμεσα να μου επισημανεις αυτο που ξεκαρφωτα πεταξες. Οπως και ναχει, δεν ειχα σκοπο να προσβαλλω κανενα, και αν το εκανα συγχωρεστε με.
__________________
D c t r_
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 29-09-06, 10:07
Το avatar του χρήστη Liolios
Liolios Ο χρήστης Liolios δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-12-2005
Περιοχή: N. Hρακλειο
Μηνύματα: 610
Προεπιλογή

Επανερχόμενος στο αρχικό θέμα, κοίτα εδώ για το ick: http://www.tsamisaquarium.com/Selide...ultifiliis.htm
__________________
Παναγιώτης Παγώνης


www.aquarist.gr/forum: το νέο φόρουμ του Π.Σ.Φ.Ε

Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 29-09-06, 11:40
Tolis Ο χρήστης Tolis δεν είναι συνδεδεμένος
Δικτάτωρ
 
Εγγραφή: 29-11-2002
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.612
Προεπιλογή

Αν ο καθενας μπορουσε αμεσα να απαντησει σε καθε προβλημα εδω μεσα, θα ηταν παραδεισος.
Το οτι δεν εχω ετοιμη μια απαντηση για το προβλημα σου, δεν σημαινει οτι αφηνω "κακες λεξεις" να περνανε. (Το οτι μας ξεφευγουν καποιες, δεν σημαινει οτι κανουμε επιλογες).
Και πιο ειδικα, μιας και δεν σου εχουν ξεφυγει οι παραλειψεις μας σε αλλες βωμολοχιες, κανε και τον κοπο και δες και σε ποσα προβληματα εχει απαντησει αμεσα ο συγκεκριμενος μοντερεητορ με καταλληλα λινκ..
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 29-09-06, 13:36
Το avatar του χρήστη dr_yianni
dr_yianni Ο χρήστης dr_yianni δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 31-08-2006
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 149
Thumbs down Ok

ΕΑΝ προσεξες, ζητησα συγνωμη για το υφος μου και ΕΑΝ προσεξες ειπα να τελειωσει το θεμα. Τωρα και εφοσον ΔΕΝ νομιζω οτι κανενας σου ζητησε να κανεις τον δικηγορο του Γιωργου, που ΔΕΝ νομιζω ουτε οτι ειχε την αναγκη δικηγορου για μια ισως παρεξηγηση που ηδη εχει λυθει-θελω να πιστευω-ουτε ηθελε καποιος να συνεχιστει το ιδιο θεμα, που καμια σχεση ειχε με την ουσια του προβληματος, εσυ που εχεις και τον τιτλο administrator ερχεσε απο το πουθενα να το ξαναρχισεις. Αυτο θεωρεις εσυ βοηθεια ? Η ειχε καποιο νομημα το μυνημα σου? Τι νεο μας ειπε? Τι καινουργιο προσεφερε στο μεχρι τωρα διαλογο, τι νεα πληροφορια προσεφερε ως προς την ουσια, για την οποια ανοιχτηκε το θεμα αυτο???Και στο κατω κατω της γραφης ΣΙΓΑ ΡΕ τη λεξη τη κακια, εδω ολοκληρη Πατουλιδου την ειπε, και τοτε ενοιωσες και υπερηφανεια. Σιγα τα ΩΑ !!! Ψαχνεστε για καυγα μου φενετε, πανω που ειπα πως βρηα κα μια ομαδα απο σοβαρα ατομα, με τα οποια μοιραζομαι το ιδιο HOBBY. ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙΤΕ ΚΥΡΙΟΙ ΑΛΛΟ ΜΕ ΕΜΕΝΑ, συγνωμη και παλι αν σας κουρασα. γεια σας, και σε σας, και στο συλλογο σας, που σας δινει και τιτλους και αξιωματα. Μπορειτε να συνεχιστε να προσφερετε τις βοηθειες σας στα ατομα που καλυπτουν τις προδιαγραφες σας, με γειασας και χαρα σας. Λυπαμαι πολυ για το επιπεδο που με αναγκαζετε να ριξω το διαλογο, αλλα δεν υπαρχει προβλημα, δεν προκειται να σας ενοχλησω αλλο δια της παρουσιας μου.
__________________
D c t r_
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 29-09-06, 13:53
Το avatar του χρήστη klaz
klaz Ο χρήστης klaz δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-09-2005
Περιοχή: εις την συμπρωτευουσαν....
Μηνύματα: 3.900
Προεπιλογή

πολυ χοντρες κουβεντες ξεστομιζεις αγαπητε χομπιστα,εγω που δεν ειμαι ο νομικος συμβουλος κανενος εδω μεσα,και ειμαι ενα απλο μελος,εχω την εντυπωση οτι ΑΡΚΕΤΑ ΜΕΧΡΙ ΕΔΩ...πολυ κακο για το τιποτα,και οι παρεξηγησεις εδωσαν και πηραν.....φτανει......
ας κοιταξει ο καθενας την δουλεια του,και δεν υπαρχει λογος για τετοιο αρνητικο κλιμα.....
φιλικα klaz.
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 29-09-06, 14:02
Το avatar του χρήστη Apostolis
Apostolis Ο χρήστης Apostolis δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 16-11-2004
Περιοχή: Γέρακας Αττικής - Καρδίτσα
Μηνύματα: 1.281
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Apostolis Send a message via Skype™ to Apostolis
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dr_yianni
ΕΑΝ προσεξες, ζητησα συγνωμη για το υφος μου και ΕΑΝ προσεξες ειπα να τελειωσει το θεμα. Τωρα και εφοσον ΔΕΝ νομιζω οτι κανενας σου ζητησε να κανεις τον δικηγορο του Γιωργου, που ΔΕΝ νομιζω ουτε οτι ειχε την αναγκη δικηγορου για μια ισως παρεξηγηση που ηδη εχει λυθει-θελω να πιστευω-ουτε ηθελε καποιος να συνεχιστει το ιδιο θεμα, που καμια σχεση ειχε με την ουσια του προβληματος, εσυ που εχεις και τον τιτλο administrator ερχεσε απο το πουθενα να το ξαναρχισεις. Αυτο θεωρεις εσυ βοηθεια ? Η ειχε καποιο νομημα το μυνημα σου? Τι νεο μας ειπε? Τι καινουργιο προσεφερε στο μεχρι τωρα διαλογο, τι νεα πληροφορια προσεφερε ως προς την ουσια, για την οποια ανοιχτηκε το θεμα αυτο???Και στο κατω κατω της γραφης ΣΙΓΑ ΡΕ τη λεξη τη κακια, εδω ολοκληρη Πατουλιδου την ειπε, και τοτε ενοιωσες και υπερηφανεια. Σιγα τα ΩΑ !!! Ψαχνεστε για καυγα μου φενετε, πανω που ειπα πως βρηα κα μια ομαδα απο σοβαρα ατομα, με τα οποια μοιραζομαι το ιδιο HOBBY. ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙΤΕ ΚΥΡΙΟΙ ΑΛΛΟ ΜΕ ΕΜΕΝΑ, συγνωμη και παλι αν σας κουρασα. γεια σας, και σε σας, και στο συλλογο σας, που σας δινει και τιτλους και αξιωματα. Μπορειτε να συνεχιστε να προσφερετε τις βοηθειες σας στα ατομα που καλυπτουν τις προδιαγραφες σας, με γειασας και χαρα σας. Λυπαμαι πολυ για το επιπεδο που με αναγκαζετε να ριξω το διαλογο, αλλα δεν υπαρχει προβλημα, δεν προκειται να σας ενοχλησω αλλο δια της παρουσιας μου.
άιντε πάλι...
ΒΡΕ! μήπως να μην έβγαζες τόσο αβίαστα τόσο ακραία συμπεράσματα και να ερχόσουν το Σάββατο μια βολτίτσα απο τον σύλλογο για καφεδάκι να τα πούμε κι'όλας...???
Θα φροντίσω να μαζευτούν και μερικά ΑΞΙΟΛΟΓΑ άτομα για να τα πούμε, όπως:
"γαυρος"
"gleboukas"
κλπ...
...και άμα έρθεις, κερνάω και καφέ!
__________________
Αποστόλης - Γέρακας Αττικής
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 29-09-06, 14:05
Το avatar του χρήστη george
george Ο χρήστης george δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 4.692
Προεπιλογή

Είναι κρίμα να μην μπορείς να συνεννοηθείς με ανθρώπους που υποτίθεται ότι έχουν μόρφωση και παιδεία αλλά τελικά να αποδεικνύεται ακριβώς το αντίθετο.
Το επίπεδο του καθενός κρίνεται και τα γραπτά μένουν.
Δεν ζήτησα πότε μου δικηγόρο γιατί παρόλο που δεν τελείωσα πανεπιστήμιο όπως εσύ μπορώ να αρθρώσω λόγο και να έχω άποψη την οποία και να μπορώ να υποστηρίξω.
Σχετικά με τον Τόλη (για να γίνω και εγώ ο δικηγόρος του) έχει κάθε λόγο,ως ιδιοκτήτης του Gab, να παρεμβαίνει όποτε κρίνει σκόπιμο για να διασφαλίσει την εύρυθμη λειτουργία του.

Και το σταματάω εδώ !!
Καλό σου ταξίδι γιατρέ....κρίμα.....
__________________




Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 29-09-06, 14:06
Το avatar του χρήστη Takis
Takis Ο χρήστης Takis δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 13-12-2002
Περιοχή: Πάτρα
Μηνύματα: 990
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Takis
Προεπιλογή

Η δική μου γνώμη (και ας μην την ζήτησε κανείς!!!) είναι ότι τελευταία πολλοί ευέξαπτοι δεν σηκώνουν μύγα στο σπαθί τους .
Όποιος έχει τέτοια προβλήματα, τα λύνει με άλλο τρόπο και δεν επιβαρύνει το φόρουμ.
Οι κανόνες υπάρχουν και αν σε κάποιον δεν αρέσουν, λαβαίνει τα μέτρα του.
Δεν είναι δουλειά των μοντς και του αντμιν να απολογούνται σε τίποτα.
Οι κανόνες είναι ίδιοι για όλους.
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 29-09-06, 15:32
Tolis Ο χρήστης Tolis δεν είναι συνδεδεμένος
Δικτάτωρ
 
Εγγραφή: 29-11-2002
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.612
Προεπιλογή

Aπο την θεση μου ως ιδιοκτητης του φορουμ, μερικες φορες "πρεπει" να κανω τον "δικηγορο" οταν αφορα στους μοδερατορες που ειναι και δικη μου επιλογη, ιδιως οταν θεωρω οτι η επιθεση ειναι αδικη.
Κατα τα άλλα, δεν ειπε κανεις οτι δεν ζητησες συγνωμη και μπραβο σου. Αν παλι νομιζεις οτι ο τροπος που δουλευει το φορουμ δεν σου κανει, δεν υποχρεωνουμε κανεναν...
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 29-09-06, 22:45
Το avatar του χρήστη dr_yianni
dr_yianni Ο χρήστης dr_yianni δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 31-08-2006
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 149
Προεπιλογή

Είναι κρίμα να μην μπορείς να συνεννοηθείς με ανθρώπους που υποτίθεται ότι έχουν μόρφωση και παιδεία αλλά τελικά να αποδεικνύεται ακριβώς το αντίθετο.
Σε αυτο εγω τωρα επρεπε να χαμηλωσω και παλι το κεφαλι και να το αποδεχτω ???
Μονο ενας κομλεξικος θα το συνεχιζε, και μαλιστα με αυτον τον τροπο. Δεν προσεβαλα ΠΟΤΕ κανεναν, απλα ειπα οτι υπαρχει σημαντικοτερο θεμα για ασχοληθουμε απο το αν καποιος ειπε, εστω και μια τοοοσο αισχρη βρισια, που μαλιστα ειχε και τελιτσες στη μεση, για γελια ειναι το θεμα πια.
Αλλα δεν ανεχομαι απο κανεναν μοδερατορα να προσβαλλει το επιπεδο και το επαγγελμα μου.
Ξανασημειωνω, πως ολο το σκηνικο συνεχιστηκε ακομα και μετα την συγνωμη μου, αρα συμπεραινω πως απλα ξυνεστε για καυγα.
Οσο για τον ιδιοκτητη, ευγε, αφου επιτρεπεις να προσβαλονται ετσι τα νεα σου μελοι. Και ευγε για την επιλογη σου στους μοδερατορες .
Τα συγχαρητηρια μου στον Αποστολη, τον μονο που προσπαθησε να ληξει το θεμα με τον ποιο ποιοτικο τροπο. Απλα αναρωτιεμαι αν αξιζει να ερθω να γνωρισω ατομα που μονο βοηθεια δεν θελησαν να δωσουν.
Δηλαδη κυριοι, και τελευταια φορα το ρωτω, ποσα συγνωμη θελατε για να το ληξετε ???
__________________
D c t r_
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 29-09-06, 22:56
Tolis Ο χρήστης Tolis δεν είναι συνδεδεμένος
Δικτάτωρ
 
Εγγραφή: 29-11-2002
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.612
Προεπιλογή

Κανενα, το πρωτο ηταν υπεραρκετο - απλως δεν καταλαβες οτι υστερα απο αυτο, εγω ετσι κι αλλιως επρεπε να παρω θεση - οπως παιρνω παντα οταν δεχεται επιθεση ενας μοδερατορας. Αρπαχτηκες απο αυτο, ταχωσες, αρπαχτηκε κι ο george, ταχωσε, και πηγε λεγοντας..
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 29-09-06, 23:05
Το avatar του χρήστη Blanch
Blanch Ο χρήστης Blanch δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 775
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dr_yianni
Τα συγχαρητηρια μου στον Αποστολη, τον μονο που προσπαθησε να ληξει το θεμα με τον ποιο ποιοτικο τροπο. Απλα αναρωτιεμαι αν αξιζει να ερθω να γνωρισω ατομα που μονο βοηθεια δεν θελησαν να δωσουν.
Εγώ τί έκανα;
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 29-09-06, 23:10
Το avatar του χρήστη Takis
Takis Ο χρήστης Takis δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 13-12-2002
Περιοχή: Πάτρα
Μηνύματα: 990
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Takis
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dr_yianni
[COLOR=red]
Απλα αναρωτιεμαι αν αξιζει να ερθω να γνωρισω ατομα που μονο βοηθεια δεν θελησαν να δωσουν.
Αν το πιστευεις αυτο, πραγματικα δεν εχεις κανενα λογο να πας...
Και εγω στη θεση σου το ιδιο θα εκανα...
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 29-09-06, 23:37
Giorgos Ο χρήστης Giorgos δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Κορυδαλλός
Μηνύματα: 3.496
Προεπιλογή

Πάντως καλό θα ήταν στο σημείο αυτό να μπει μια μεγάλη τελεία και να λήξει το όλο θέμα (μπορεί να συνεχιστεί και επί προσωπικού).
Πιστεύω πως το θέμα αυτό κακώς πήρε τέτοια διάσταση και είναι κρίμα αφού η αλήθεια (το δίκιο) κρύβεται κάπου στη μέση.
Και μιας και είμαι και μοδεράτορας στην ενότητα αυτή, δεν θα ήθελα να δω κι άλλο σχολιασμό σχετικά με την παρεξήγηση.

Όσον αφορά το ICK (γιατί στην πραγματικότητα αυτό είναι το θέμα μας εδώ), αν δεν έχεις πια ψάρια στο ενυδρείο, δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα για να εξοντώσεις το πρωτόζωο αφού η ζωή του εξαρτάται άμεσα από τον ξενιστή (αν δεν υπάρχει ξενιστής, το ICK δεν έχει τροφή και δεν μπορεί να ζήσει).
Αν έχεις ψάρια, καλά έκανες που ανέβασες την θερμοκρασία και πρόσθεσες αλάτι... λίγο παραπάνω δεν θα έβλαπτε. Από εκεί και μετά είναι θέμα χρόνου να περιορίσεις το παράσιτο.

Τέλος, Γιάννη, όταν ηρεμήσεις και το σκεφτείς καλύτερα, θα σου έλεγα να έρθεις έστω για έναν καφέ στα γραφεία του Συλλόγου.
__________________
Πέταλο
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 30-09-06, 09:38
Το avatar του χρήστη dr_yianni
dr_yianni Ο χρήστης dr_yianni δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 31-08-2006
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 149
Thumbs down ok παιδες

καταρχην ευχαριστω που εστω και μετα απο ολη την ιστορια πηγαμε επιτελους στο θεμα μας.
ευτυχως εχω ακομα ψαρια, αλλα σιγουρα θα χασω καποια απο αυτα. εχω χασι ηδη 2 ραμιρεζ, 2 γαιοφαγους ,2 κλοουν, 2 κορυντορα, και ενα γουραμι. παει ομως πεμτη μερα θεραπεις και αποτελεσμα μηδεν, τα χω δει ολα πια. πεταχα το κοσταπουρ και μετα απο 50-60-% αλλαγη ξεκινησα σουπερ ικ . θερμοκρασια ακομα 30 βαθμοι, αλλα ... τιποτα αισιοδοξο.
αν εχετε καμια σκεψη η εστω κατι να μου δωσει λιγο αισιοδοξια, γραψτε .
τωρα φευγω για ψαροντουφεκο-μπας και ηρεμισω λιγο, παντως καποια στιγμη θα περασω απο το συλλογο.
ευχαριστω παιδια.

ps και σε σενα ευχαριστω blanch !!!
__________________
D c t r_
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:56.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,09301 seconds with 12 queries