Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Ανατολική Αφρική > Malawi

Malawi Αφιερωμένο στο "Greek Club about Cichlid Lovers from iliovas" απ' το οποίο άρχισαν ολα!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 22-07-07, 14:24
Το avatar του χρήστη chriskousis
chriskousis Ο χρήστης chriskousis δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 07-01-2005
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μηνύματα: 251
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην chriskousis
Προεπιλογή θέλω τα φώτα σας...

κατα της 12 το μεσημερι σκαει μύτη ένας φίλος μου μαζι με εναν κουβά... του λέω τι εγινε ρε τι ειναι ο κουβάς? ε μη σας τα πολυλογώ.. μου λέει οτι έσπασε το ενυδρείο του και αν μπορώ να του φιλοξενίσω τα ψάρια που πήρε... τώρα πως γινετε πριν 1 μηνα πηρε το ενυδρειο.. χθες έβαλε τα ψάρια μέσα.. σήμερα μου ήρθε με τα ψάρια σε κουβά και λέγοντας μου οτι το ενυδρείο του είναι σπασμένο... θα σας γελάσω.

είχα αλλο ενα Rio 240 το οποιο δε φιλοξενούσε ψάρια κάνα μήνα τώρα.. άρχισα να βάζω τα ψάρια για προσαρμογή ενω ποιο πριν τους εφτιαξα άρπα κόλα μια διακόσμηση...

επειδή όμως δεν έχω ξανακρατήσει αφρικάνες. δε γνωρίζω πολλα.. επειδη ειμαι σίγουρος οτι θα κανει πανω απο μηνα να αντικαταστησει το ενυδρειο ο φιλος μου (ο οποιος ειναι πιτσιρικας 15 χρονων) θέλω να μου πείτε τι να κάνω να κρατήσω τα ψάρια σε οσο καλύτερη κατάσταση γίνεται.

απο οσο ξέρω τα ψάρια ειναι 5 λαμπιδοχρόμις κερουλέους.. ενα νιμποχρομις πολιστιγμα , 1 συνοδοντις εουπτερους , 1 blue dolphin (moori?) , 1 το οποιο ειναι ή ομπλικουιντενς ή νυερερει και 2 τα οποια δε γνωριζω τι εινια.. ειναι μωβ-μπλε το χρώμα τους και τα πτερύγια τους κιτρινο προς πορτοκαλί το δε σχήμα τους μοιάζει με αυλονάκαρες.

επίσης θα ήθελα να μου πειτε απο που βρίσκετε αυτες τις πέτρες για τα αφρικανο ενυδρεία σας? γιατι σίγουρα αφου πάρει το παιδί τα ψάρια του πίσω , θα το κάνω το ενυδρείο για αφρικάνες mbuna απο malawi.

ευχαριστώ και συγνώμη εάν σας κούρασα... θα βγάλω και μερικές φωτογραφίες σε λίγο.
-------------------------
soz για τις άθλιες φωτογραφίες... αλλα κλαίω τα λεφτά μου με την sony που πήγα και αγόρασα.. εβγαλα γύρω στις 80 φωτογραφίες δοκίμασα όλες τις ρυθμίσεις .. και όμως.. αυτές ήταν ότι καλύτερο μπόρεσα να βγάλω απο το σύνολο...
τουλάχιστον εμπειρογνωμονικά κάποιος και απο τα χρώμματα.. ίσως μπορέσει να μου πει τι ψάρια ειναι τα 2 άγνωστα χ .







και μια απο το ενυδρείο


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη chriskousis : 22-07-07 στις 14:24 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 23-07-07, 16:55
Andros Ο χρήστης Andros δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 07-04-2007
Περιοχή: Tseri, Nicosia
Μηνύματα: 1.228
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Andros
Προεπιλογή

ΟΙ φωτογραφιες δεν ειναι καθολου καλες. Στις δυο φωτο κατω νομιζω ειναι iodotropheous sprengerae. Αν μπορεις ανεβασε καλυτερες φωτο.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Τα φώτα σας! PascM Θαλασσινό νερό - Γενικά 5 23-05-07 00:57
Τα φώτα ςας jimfytakis Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά 17 16-05-07 23:18
Τα φώτα σας vouros Αρχάριοι γλυκού νερού 5 16-03-07 11:38
Τα φώτα σας για φώτα!!! tsikis Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 8 28-02-07 15:01
Τα φώτα σας... guppies_2 Ζωοτόκα 6 30-01-07 03:26

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:28.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,03271 seconds with 13 queries