Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Ανατολική Αφρική > Tanganyika

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 18-01-16, 21:17
sotirissotiris Ο χρήστης sotirissotiris δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 07-01-2016
Περιοχή: καρδιτσα
Μηνύματα: 65
Προεπιλογή διακοσμηση : πλατη ενυδρειου!αγορα απο καταστημα της ρωσσιας η απο την juwel??

γεια σας σε δυο εβδομαδες προκειται να φτιαξω επιτελους το ενυδρειο καθως εχει ερθει και τωρα τελειωνω με καποια εξαρτηματα επιπλεον...θα ηθελα να ρωτησω τι με συμβουλευετε να εχω σαν πλατη??το ενδεχομενο να το βαψω η να βαλω αφισα τα αποκλειω...επισης μου ειναι αδυνατο να φτιαξω εγω μια πλατη καθως δεν πιανει το χερι μου και δεν εχω καθολου ελευθερο χρονο για αυτην την κατασκευη...σκευτομουν να παρω 3 κομματια απο την πλατη της juwel stone clay που φερνει και λιγο σε κοκκινο...κανει περιπου 30 ευρω το κομματι οποτε θα δωσω γυρω στα 100 ευρω για να τα παρω μιας και το ενυδρειο μου ειναι 1,50x50 και η καθε πλατη εχει διαστασεις 66x55... πανω σε αυτο το θεμα εχω να κανω μια ερωτηση επειδη τα κομματια ειναι τα ιδια γινεται να τα κολλησω και αναποδα?επειδη δεν θα φαινεται και τοσο φυσικο αν ειναι ομοιομορφα..http://www.aquadecor.rs/en/onlineshop.php αυτη εδω ειναι μια διευθυνση απο ενα ηλεκτρονικο καταστημα στην ρωσσια...μου αρεσαν παρα πολυ οι κατασκευες αλλα ειναι ακριβα (για τις διαστασεις μου θα χρειαστει να δωσω 200 ευρω) και με προβληματιζει το γεγονος αν θα ειναι καλα και ποσο γρηγορα θα ερθουν...εχει παρει κατι παρομοιο καποιος απο εδω????ευχαριστω..
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 18-01-16, 22:07
Λάμπρος.Τ Ο χρήστης Λάμπρος.Τ δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 10-11-2015
Περιοχή: Μοσχάτο
Μηνύματα: 1.520
Προεπιλογή

Φίλε μου και εγώ το κοιτάζω το συγκεκριμένο site για κάποια 3D ντεκορ που μου αρέσουν. Να ξέρεις όμως ότι το site είναι στην Σερβία και όχι στη Ρωσία.
Αν πάντως υπάρχει κάποιος που έχει πάρει από αυτούς θα ήθελα να ακούσω και εγώ άποψη.
Παρεπιπτόντως μου είπαν ότι αυτά τα 3D background δημιουργούν προβλήματα και πιάνουν εύκολα άλγη. Οπότε όποιος μπορεί ας απαντήσει και σε αυτό.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 18-01-16, 22:19
sotirissotiris Ο χρήστης sotirissotiris δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 07-01-2016
Περιοχή: καρδιτσα
Μηνύματα: 65
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Λάμπρος.Τ Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε μου και εγώ το κοιτάζω το συγκεκριμένο site για κάποια 3D ντεκορ που μου αρέσουν. Να ξέρεις όμως ότι το site είναι στην Σερβία και όχι στη Ρωσία.
Αν πάντως υπάρχει κάποιος που έχει πάρει από αυτούς θα ήθελα να ακούσω και εγώ άποψη.
Παρεπιπτόντως μου είπαν ότι αυτά τα 3D background δημιουργούν προβλήματα και πιάνουν εύκολα άλγη. Οπότε όποιος μπορεί ας απαντήσει και σε αυτό.
οντως εχεις δικιο δεν ειναι απο ρωσσια συγνωμη.. και αυτα της juwel πιανουν αλγη??εγω εχω 2 πλατες της juwel που τις εχω στο ενυδρειο 7 χρονια και δεν εχουν πιασει τοσο πολυ...η τουλαχιστον τα πρωτα 5 χρονια ηταν μια χαρα...βασικα και με την αλγη πιστευω φαινεται πιο φυσικο..η αποψη μου ειναι αυτη βεβαια..
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 19-01-16, 18:45
Το avatar του χρήστη Κλεόβουλος
Κλεόβουλος Ο χρήστης Κλεόβουλος είναι συνδεδεμένος
Mratibu wa Afrika jeshi
 
Εγγραφή: 20-12-2007
Περιοχή: 41.192471Ν, 26.304201Ε
Μηνύματα: 19.386
Προεπιλογή

Εδώ θα βρεις ωραίες πλάτες (πάρε τις thin για να μη χάνεις πολύ χώρο απ' το ενυδρείο) http://www.igna.gr/index.php/eshop/d...isi-4/plate-42
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 19-01-16, 22:50
sotirissotiris Ο χρήστης sotirissotiris δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 07-01-2016
Περιοχή: καρδιτσα
Μηνύματα: 65
Προεπιλογή

κλεοβουλε τις εχω δει αυτες τις πλατες απλα το ενυδρειο μου ειναι φτιαχτο απο πετ σοπ και ετσι εχει καποιες κοντρες στο πανω μερος και δεν γινεται να μπει ενιαια πλατη δυστηχως..οποτε με βλεπω να παω στις juwel..μπορω τις πλατες τις juwel για να αποφυγω καπως την ομοιομορφια να την γυρισω την μια αναποδα?για να μην επαναλαμβανεται το μοτιβο αυτο...υπαρχει καμια φωτογραφια μεσα σε ενυδρειο με τις πλατες απο το igna??
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 20-01-16, 11:23
Το avatar του χρήστη Κλεόβουλος
Κλεόβουλος Ο χρήστης Κλεόβουλος είναι συνδεδεμένος
Mratibu wa Afrika jeshi
 
Εγγραφή: 20-12-2007
Περιοχή: 41.192471Ν, 26.304201Ε
Μηνύματα: 19.386
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sotirissotiris Εμφάνιση μηνυμάτων
...υπαρχει καμια φωτογραφια μεσα σε ενυδρειο με τις πλατες απο το igna??
μπαίνουν και σε κομμάτια......εδώ αλλά δεν φαίνονται καλά
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 26-01-16, 19:32
Το avatar του χρήστη DEXFISH
DEXFISH Ο χρήστης DEXFISH δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-02-2014
Περιοχή: Χίος
Μηνύματα: 856
Προεπιλογή

Σε αυτό το aquadecor έμπαινα για ιδέες όταν έφτιαχνα την πλάτη για το ενυδρείο μου. Έχει φοβερά σχέδια! Αλλά λίγο ακριβά γενικά τα αγοραστά.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
ΑΓΟΡΑ ΝΕΟΥ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ JUWEL ή ANUBIAS evina Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 96 26-12-11 21:55
πλατη ενυδρειου Λάζαρος Αρχάριοι γλυκού νερού 6 08-07-11 12:58

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 08:16.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,03790 seconds with 13 queries