Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γενικά > DIY . Φτιάχτο μόνος σου

DIY . Φτιάχτο μόνος σου Ο τίτλος τα λέει όλα.

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Next
  #1  
Παλιά 17-07-17, 13:14
Evaggelos X Ο χρήστης Evaggelos X δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 18-02-2015
Μηνύματα: 2
Προεπιλογή Ενυδρείο με κακή κατασκευή ή όχι;

Καλημέρα

Μου έφτιαξαν ένα ενυδρείο με διαστάσεις 200x60x80Υ. Η χρήση του θα είναι ως μέρος της διακόσμησης της καφετέριας μου. Το πάχος του γυαλιού είναι μόνο 1 εκατοστό και νομίζω ότι είναι λίγο για τόσο μεγάλο όγκο νερού. Ο πάτος είναι μονός και δεν έχει κόντρες ή άλλου είδους ενισχύσεις.

Νομίζω ότι πρόκειται για κακοτεχνία και ότι δεν είναι ασφαλές να το γεμίσω, ακόμα και αν προσθέσω κόντρες και άλλες ενισχύσεις, νομίζω το πάχος των τοιχωμάτων είναι μικρό.
Το ερώτημα είναι αν μπορεί να σωθεί η κατάσταση ή αν θα πρέπει να το διαλύσω (να κάνω κάτι άλλο τα τζάμια και να αγοράσω ένα νέο.

Θα μου ήταν χρήσιμες οι γνώμες σας και η βοήθεια σας. Ειδικά αν κάποιος επαγγελματίας μπορεί να το διορθώσει σε μια λογική τιμή ας επικοινωνήσει μαζί μου. Η έδρα μας είναι στην Σαλαμίνα.
Απάντηση με παράθεση
 


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Κατασκευή φωτισμού για ενυδρείο gkontos Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 24 07-06-16 00:40
Νέο Ενυδρείο υπό κατασκευή - Ζητούνται ιδέες & συμβουλές szcs Γλυκό νερό - Γενικά 26 12-10-08 21:33
Ζητείται ενυδρείο με βάση μαύρο χρώμα τουλάχιστον 450 λίτρα σε καλή τιμή ή προσφορά. WILD_RIDER Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 33 02-12-07 06:24

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:56.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,04776 seconds with 14 queries