Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Φυτεμένα Ενυδρεία > Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά

Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά Οτι δεν εμπίπτει στις εξειδικευμένες κατηγορίες.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 15-07-10, 08:34
tzortzisj Ο χρήστης tzortzisj δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 31-03-2010
Περιοχή: korinthos
Μηνύματα: 84
Προεπιλογή ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΑ ΦΥΤΑ ΜΟΥ

Καλημερα.Εχω ενα προβλημα με τα φυτα μου τα οποιΑ ενω ηταν μια χαρα , εχουν παρει την κατω βολτα.Προσφατα ενα 120 αρι ηρθε στα χερια μου απο μελος του φορουμ. Ηταν και ειναι στρωμενο και εχει αρκετα και ευκολα φυτα.Το προβλημα ειναι οπως προειπα οτι τα φυτα εχουν παρει την κατω βολτα.
Αλλα κιτρινιζουν ,αλλα βγαζουν ασπρες κιλιδες και κανουν τρυπες και γενικα η εικονα του ειναι κακη.Χτες στισ μετρησεις μου βγηκαν ολα μηδεν,ακομα και τα νιτρικα ,επομενωςνομιζω οτι εκει ειναι το προβλημα.
Το λιπασμα που βαζω εινα το FLOURISH iron THS SEAHEIM H καπως ετσι ,με το οποιο ισως εχω λιγακι υπερβαλει με σκοπο να λυσω το προβλημα.Θα ηθελα να μου πειτε πωσ μπορω να ανεβασω τα νιτρικα και τι λιπασμα να ριχνω και αν οντως φταινε τα νιτρικα.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ.
υ.γ Ειδα και λιγη αλγη να σχηματιζεται.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 15-07-10, 08:37
Το avatar του χρήστη Τηλέμαχος
Τηλέμαχος Ο χρήστης Τηλέμαχος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 06-06-2010
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 1.266
Προεπιλογή

τί φυτά έχεις;
έχεις ρίξει αλάτι;
έχεις καλό φωτισμό;
__________________
The tigers of wrath are wiser than the horses of instruction. Expect poison from the standing water.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 15-07-10, 08:39
Το avatar του χρήστη manos_samos
manos_samos Ο χρήστης manos_samos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-07-2010
Περιοχή: καρλοβασι, Σαμος
Μηνύματα: 529
Προεπιλογή

ριχνε μεσα στο ενυδρειο παραπανω τροφη ωστε να σχηματιζονται νιτρικα αν οντος εκει ειναι το προβλημα
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 15-07-10, 09:34
tzortzisj Ο χρήστης tzortzisj δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 31-03-2010
Περιοχή: korinthos
Μηνύματα: 84
Προεπιλογή

TΑ φυτα μου τα βρηκα απο τον προηγουμενο,τα οποια τα αναφερει σαν echinodorus,leykokefalus ,anubias και καποια αλλα.Επισεισ αλατι δεν εχω ριξει και απο φωτισμο μια philps με ροζ αποχρωση 30 watt δεκα ωρεσ την μερα...... Για να πω την αληθεια η παρατηρηση του δευτερου φιλου για την τροφη με προβληματισε γιατι τις πρωτες 4-5 μερες εριχνα λιγο τροφη
και επειδη δεν την ετρωγαν (στρεσαρισμενα απο την μεταφορα) τις υπολοιπες εριχνα καθε δυο μερες απο πολυ λιγοφοβουμενοςαμμωνια.Αλλα και αυτη (τροφη) που επεφτε κατω την ετρωγαν τα apple snail (7)
Επομενως σκεφτομαι να ταιζω κανονικα τρωνε δεν τρωνε και να μετρω τα αποτελεσματα τι λετε;
ΓΑΜΩΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΜΑΡΤΙΑ ΝΑ ΤΑ ΧΑΣΩ . ΑΦΟΥ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.
ΑΠΟ ΛΙΠΑΣΜΑ;
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 15-07-10, 09:36
Το avatar του χρήστη Τηλέμαχος
Τηλέμαχος Ο χρήστης Τηλέμαχος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 06-06-2010
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 1.266
Προεπιλογή

βαλτους λίγο flourish excel και μην βρίζεις!
μείωσε ώρες φωτισμού στις 7-8 γιατί δεν σε βλέπω καλά με την άλγη...
__________________
The tigers of wrath are wiser than the horses of instruction. Expect poison from the standing water.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 15-07-10, 09:56
Το avatar του χρήστη lion
lion Ο χρήστης lion δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-02-2008
Περιοχή: ΘεσαΛΛονίκη
Μηνύματα: 1.300
Προεπιλογή

Αν τα φυτά σου είναι εύκολα, όπως λες, τότε πάρε ένα γενικό λίπασμα και ρίχνε την μισή δόση αρχικά από ότι λένε οι οδηγίες. Το seachem iron είναι σίδηρος και σίγουρα θα σου δημιουργήσει προβλήματα με άλγες.
__________________
τί δεν καταΛΛΛαβαίνεις;
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 15-07-10, 10:00
Το avatar του χρήστη exelix
exelix Ο χρήστης exelix δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 17-12-2009
Περιοχή: Πάτρα-Αθήνα
Μηνύματα: 3.997
Προεπιλογή

Αν θέλεις γράψε καλύτερα όλες τις ρουτίνες σου και τα στοιχεία του ενυδρείου σου, για να μη γίνονται μαντεψιές, γιατί μπορεί να είναι έλλειψη καλίου π.χ..

Μην ακούς τι λέω ότι είναι, απλά για να πάρεις πιο σίγουρη απάντηση από όσους μπορούν να σε βοηθήσουν. Και αν μπορείς να βάλεις και φωτογραφίες και από τα φυτά και από την άλγη καλό θα ήταν!
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 15-07-10, 10:05
Το avatar του χρήστη kingrim
kingrim Ο χρήστης kingrim δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-02-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 3.102
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην kingrim
Προεπιλογή

η λάμπα ποσό καιρό είναι στο ενυδρείο?
με 30w στα 120 λίτρα έχεις ελάχιστο φως.
θες τουλάχιστον άλλη μια 30w την οποία αν την βάλεις ρωτά πως να κανείς προσαρμογή

τα φυτά που πήρες τα ξεφυτεψατε και τα ξαναφυτέψατε ???
μήπως κλαδέψατε τις ρίζες λάθος?


τι υπόστρωμα έχεις?
πάρε seachem Flourish (το γενικό λίπασμα ) και βαλε την μισή δόση για αρχή
με μετρό το seachem ιρον μπορεί να γεμίσεις με άλγες
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 15-07-10, 10:24
Raven Ο χρήστης Raven δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 11-07-2007
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 5.423
Προεπιλογή

Θα παρακαλεσω θερμα αν δεν γνωριζουμε και δεν ειμαστε σιγουροι για κατι , να αποφευγουμε να απανταμε και να το αφηνουμε σε πιο εμπειρους. Καποιες συμβουλες που ακουστηκαν θα μπορουσαν να αποβουν καταστροφικες !

Εγω σου προτεινω φιλε tzortzisj να σταματησεις να ριχνεις οτιδηποτε απο λιπασμα προς το παρον, να κανεις μια καλη αλλαγη νερου και να συμπληρωσεις αυτη τη φορμα για τις αλγες ωστε να εχουμε πληρη αποψη και να μπορεσουμε να σε βοηθησουμε.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 15-07-10, 10:39
tzortzisj Ο χρήστης tzortzisj δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 31-03-2010
Περιοχή: korinthos
Μηνύματα: 84
Προεπιλογή

Λοιπον ,Ευχαριστω για τις γρηγορες απαντησεις σας
και το ενυδρειο μου εναι αυτο:

Διαστάσεις: 1,00*030*0,40
Όγκος: 120λ μεικτα
Κατηγορία: Κοινωνικο
Φυτά: echinodorus,leykokefalus και μερικα αλλα
Ψάρια / ¶λλα είδη: 3 congo tetra kai 3 black widow tetra
Ασπονδυλα: 6 applesnails ,2 helena clea, διαφορα κωνοειδη
Διακοσμητικά υλικά:3 πετρες
(χαλίκι, ξύλα κ.λ.π.)
Φόντο: ---
Φωτισμός: 30w ροζε φασμα
Διάρκεια φωτισμού: 10 ωρες
Φιλτράρισμα: Biobox2 με μακαρονι και υαλοβαμβακα
Θερμοστάτης: 100w
Λίπανση: seachem flourish (Το ξεκινησα τωρα...)
Παροχή CO2: ---
Αλλαγες νερου καθε μια εβδομαδα 30%
Φωτογραφιες αργοτερα γιατι ειμαι στην δουλεια.
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 15-07-10, 10:40
Το avatar του χρήστη Τηλέμαχος
Τηλέμαχος Ο χρήστης Τηλέμαχος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 06-06-2010
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 1.266
Προεπιλογή

ωραία μόλις γυρίσεις αλλαγή 40-50% και μειώνεις ώρες φωτισμού. είναι πολλές. βάζεις πάρα πολύ λίγο λίπασμα.
__________________
The tigers of wrath are wiser than the horses of instruction. Expect poison from the standing water.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 15-07-10, 10:48
Raven Ο χρήστης Raven δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 11-07-2007
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 5.423
Προεπιλογή

Βασικα αυτα που ηλπιζα να δω ειναι αυτα που δεν εγραψες...
Χρονος λειτουργιας
Μετρησεις (ιδιαιτερα σε ΝΗ3/4-ΝΟ2-ΝΟ3)
Θερμοκρασια
Αν μετρας με υγρα τεστ ή με στικς.

Την φωτοπεριοδο δεν χρειαζεται να την μειωσεις, εχεις ηδη πολυ χαμηλο φωτισμο και το προβλημα σου δεν ειναι οι αλγες αλλα οτι χαλανε τα φυτα. Κοβεις ΕΝΤΕΛΩΣ τα λιπασματα μεχρι νεωτερας.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 15-07-10, 12:09
tzortzisj Ο χρήστης tzortzisj δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 31-03-2010
Περιοχή: korinthos
Μηνύματα: 84
Προεπιλογή

Σας ευχαριστω για τις γρηγορες απαντησεις σας.δυστηχως εγω αργω να επαναπαντησω γιατι ειμαι στο γραφειο και στο σπιτι εχω χαλασμενο pc.RAVENτην φορμα σου μετα την ειδα.Τωρα:
χρονος λειτουργειας στον προηγουμενο περιπου 1,5 χρονο,σε εμενα 1 μηνα.
Μετρησεις χτες το βραδυ NH3/NH4=0 NO2=0 NO3=O
Ολες οι μετρησεις εγιναν με υγρα τεστ απο τρεις φορες
επισεις τα φυτα δεν τα επαναφυτεψα. Ενυδρειο υποστρωμα ,φυτα ηρθαν μαζι.
Υ.Γ οι μετρησεις αμμωνιας και νιτρωδες απο τοτε που το πηρα 0 ησαν,και τα νιτρικα απο 10 εωσ 30.τωρα γιατι εγιναν 0 ,why
-------------------------
Επισεις θερμοκρασια οχι σταθερη. απο 26 εως 28 το μεσημερι
μετρηση με ψηφιακο θερμομετρο (τσεκαρισμενο)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tzortzisj : 15-07-10 στις 12:09 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 15-07-10, 16:09
Το avatar του χρήστη Τηλέμαχος
Τηλέμαχος Ο χρήστης Τηλέμαχος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 06-06-2010
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 1.266
Προεπιλογή

τα watt σου είναι λίγα, τα μισα απο οτι θα επρεπε... τωρα ειδα ποσα βατ ειναι...
λοιπον τοτε μην ριξεις λίπασμα και κάνε αλλαγή νερού 40% κάθε 3 μέρες για 1 εβδομάδα. ρίχνε ελάχιστα παραπάνω τροφή. άλγη έχεις;
τα φυτά μπορεί να πέρασαν κάποιο 'σοκ' και πρέπει να τους δώσεις χρόνο.
-------------------------
πρόσεχε γιατί η άλγη εκμεταλλεύεται τα άρρωστα φυτά!
Δες εδώ! Αυτό το άρθρο μπορεί να σε σώσει!
__________________
The tigers of wrath are wiser than the horses of instruction. Expect poison from the standing water.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Τηλέμαχος : 15-07-10 στις 16:09 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 15-07-10, 18:23
Raven Ο χρήστης Raven δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 11-07-2007
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 5.423
Προεπιλογή

Αυτο που ηθελα να σιγουρεψω ειναι οτι εχεις στρωμενο ενυδρειο γι αυτο και οι ερωτησεις. Απ οτι καταλαβα, το ενυδρειο δεν ξεστηθηκε εντελως και η βιολογια παρεμεινε, οποτε αν δεν εχεις κανει καποιο μεγαλο λαθος (οπως πχ σχολαστικο πλυσιμο των υλικων του φιλτρου κατω απο την βρυση κλπ) τοτε εχεις ενα καλα στρωμενο φιλτρο.
Τα kongo tetra ισως δεν ειναι και η καλυτερη επιλογη για το μεγεθος του ενυδρειου σου, θελουν περισσοτερα λιτρα.. Και τα 2 ειδη που εχεις ειναι κοπαδοψαρα και θελουν τουλαχιστον 5-6 ατομα για να νοιωσουν ασφαλεια.

Τα watt σου ειναι μια χαρα για ενυδρειο χαμηλων απαιτησεων αν κρατηθεις σε πολυ ευκολα φυτα οπως οι ανουμπιες, οι φτερες Ιαβας, πρασινοι εχινοδωροι και κρυπτοκορινες.Oποτε θα πρεπει να διαλεξεις τα καταλληλα φυτα. Αν θες πιο απαιτητικα σε φως φυτα, τοτε μονο θα χρειαστεις αλλη μια λαμπα τουλαχιστον ή ...και δυο.
Tην H. leucocephala αφησε την στην επιφανεια να επιπλεει ωστε να ειναι πιο κοντα στο φως.
Τις αλλαγες νερου συνεχισε τες κανονικα οπως και τωρα. 30%-40% καθε εβδομαδα ειναι μια χαρα.
Μην ριχνεις παραπανω τροφη. Με 6 ψαρακια ταιζε ελαχιστα και σωστα. Και μια μερα την εβδομαδα διαιτα.Το υπερβολικο ταισμα μπορει να προκαλεσει αλλα προβληματα. Αν χρειαστει ποτε να αυξησεις τα ΝΟ3 μπορεις να το κανεις με υγρο λιπασμα οπως το nitrogen της seachem.
Αν κρατησεις αυτο τον φωτισμο, δεν θα χρειαστεις σχεδον ποτε να λιπαινεις. Ισως μονο λιγο καλιο και λιγο γενικο λιπασμα προληπτικα καθε 3η αλλαγη νερου.Ακομα κι αν εμφανιστει αλγη , θα την προλαβαινουν τα apple snails σου,.. (αν επιβιωσουν απο τα helena ).
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 15-07-10, 18:27
Το avatar του χρήστη kingrim
kingrim Ο χρήστης kingrim δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-02-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 3.102
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην kingrim
Προεπιλογή

raven ειχα και εγω εχινοδορους οι οποιοι δεν ηταν και πολυ ζωντανοι με μια λαμπα 25w μολις εβαλα αλλη μια 30w τα φυτα πηραν τα πανω τους (αλλα αρχισαν να ζητουν λιπασματα σιδηρο καλιο ) αλλα πηραν ενα πολυ ομορφο χρωμμα

ολα αυτα στα 120λ
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 15-07-10, 18:42
Raven Ο χρήστης Raven δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 11-07-2007
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 5.423
Προεπιλογή

Eχω διατηρησει κοκκινο εχινοδωρο κατω απο πολυ χαμηλο φωτισμο και black water , με νερο σκετης οσμωσης, χωρις θρεπτικο υποστρωμα και χωρις καθολου λιπασματα και μαλιστα για πολλους μηνες και υγιεστατο. Οι πρασινες ποικιλιες ειναι ακομα πιο ευκολες και λιγοτερο απαιτητικες σε φως. Απλως σε χαμηλο φωτισμο η αναπτυξη ειναι πολυ αργη ,πραγμα που δεν ειναι και κακο για μικροτερα ενυδρεια
Αν ο φιλος θελει να κρατησει τον χαμηλο φωτισμο του, υπαρχουν αρκετες λυσεις σε φυτα και μακροπροθεσμα μπορει να διατηρησει ενα ελαφρα φυτεμενο , οικονομικο, ευκολο στην συντηρηση και υγιες ενυδρειο.
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 15-07-10, 18:44
Το avatar του χρήστη kingrim
kingrim Ο χρήστης kingrim δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-02-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 3.102
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην kingrim
Προεπιλογή

τι να πω ισως ηταν κατι αλλο και το συνδιασα με την λαμπα....
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 16-07-10, 09:21
tzortzisj Ο χρήστης tzortzisj δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 31-03-2010
Περιοχή: korinthos
Μηνύματα: 84
Προεπιλογή

Φιλοι μου ευχαριστω για το αμεσο ενδιαφερον σας.
RAVEN η αληθεια ειναι οτι επιθυμω, για αρχη τουλαχιστον,ενα ελαφρα φυτεμενο , οικονομικο, ευκολο στην συντηρηση και υγιες ενυδρειο.
Γι' αυτο θα ακολουθησω τις συμβουλες σου .Χτες εκανα μια μεγαλη αλλαγη νερου και το βραδυ στις μετρησεις ολα μηδεν.ΜΗπως λεω μηπως
σε αυτο( μηδεν νιτρικα) εχει να κανει και μια αεραντλια που ειχα βαλει για καμια εβδομαδα;Γιατi καπου διαβασα κατι με το co2.Τελος,αυτο με τα ψαρια με προβληματισε,αλλα και τι να βαλω;Πλατυ γκαπυ εχω στο 54 αρι.
Προς το παρων θα ασχοληθω με τα φυτα και βλεπουμε.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ.
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 17-07-10, 02:17
Raven Ο χρήστης Raven δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 11-07-2007
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 5.423
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tzortzisj Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλοι μου ευχαριστω για το αμεσο ενδιαφερον σας.
RAVEN η αληθεια ειναι οτι επιθυμω, για αρχη τουλαχιστον,ενα ελαφρα φυτεμενο , οικονομικο, ευκολο στην συντηρηση και υγιες ενυδρειο.
Γι' αυτο θα ακολουθησω τις συμβουλες σου .Χτες εκανα μια μεγαλη αλλαγη νερου και το βραδυ στις μετρησεις ολα μηδεν.ΜΗπως λεω μηπως
σε αυτο( μηδεν νιτρικα) εχει να κανει και μια αεραντλια που ειχα βαλει για καμια εβδομαδα;Δεν ισχυει..Γιατi καπου διαβασα κατι με το co2.Τελος,αυτο με τα ψαρια με προβληματισε,αλλα και τι να βαλω;Πλατυ γκαπυ εχω στο 54 αρι.
Προς το παρων θα ασχοληθω με τα φυτα και βλεπουμε.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ.
Ωραια, με την αλλλαγη νερου, πρεπει να εφυγε η τυχον περισσεια του σιδηρου. Να ξερεις οτι ο σιδηρος σε υπερβολικες συγκεντρωσεις μπορει να γινει τοξικος για τα φυτα, κι εσυ ειπες ηδη οτι το παρακανες.
Για τα νιτρικα μην δινεις τοσο μεγαλη σημασια, σιγουρα παραγονται καποιες ποσοτητες απο τα ζωντανα σου οι οποιες πιθανον να ειναι αρκετες και απορροφουνται γρηγορα απο τα λιγα ευκολα φυτα σου κατω απο τον χαμηλο φωτισμο.
Οσο για τα ψαρια θα ελεγα να κρατησεις μονο ενα ειδος και να μεγαλωσεις το κοπαδι. Αν πας στα kongo tetra,πρεπει να τα κανεις τουλαχιτον 5-6 αλλα θα ειναι στριμωγμενα γιατι γινονται μεγαλουτσικα και κινητικα.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Προβλημα με φυτα ANEMOS Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά 14 28-03-13 10:04
ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΦΥΤΑ Sir George Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά 40 19-06-10 09:13
προβλημα με φυτα mixalis Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά 8 07-10-08 09:14
Προβλημα Με Τα Φυτα kazanasb Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά 2 20-11-05 01:27
Προβλημα Στα Φυτα hoby Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά 2 19-10-05 13:37

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:22.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,07024 seconds with 13 queries