Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Ασία > Bettas

Bettas Μονομάχοι, όλων των μορφών.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 26-09-10, 08:41
hello Ο χρήστης hello δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 26-09-2010
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 16
Προεπιλογή Άρρωστος μονομάχος-αντιμετώπιση

Καλημέρα.
έχω έναν μονομάχο σε ένα ενυδρείο 20 λίτρων.
αρχικά όταν τον έβαλα στο ενυδρείο ήταν σχετικά καλά μόνο που παρουσίαζε κάποια άσπρα σημάδια στα πτερύγιά του (τα είχε πριν τον βάλω στο ενυδρείο όσο ήταν στη γυάλα). μέσα σε τρεις ημέρες το φαινόμενο επεκτάθηκε και πηγαίνοντας σε ένα πετ σοπ, μου έδωσαν φάρμακο για fungus. από τότε που του έβαλα το φάρμακο σταμάτησε να κινείται και αρχικά καθόταν συνέχεια στην επιφανεία ενώ τώρα στον πάτο (έχουν περάσει τρεις ημέρες). και βεβαίως δεν τρώει. οπότε μετά την πρώτη φορά δεν ξαναέβαλα το φάρμακο, έκανα αλλαγή νερού κατά 50% και μετά έβαλα και τον ενεργό άνθρακα για να καθαρίσει (και επιπρόσθετα βακτήρια). όμως ο καημενούλης μου φαίνεται όλο και χειρότερα. τα πτερύγια του τρώγονται, γίνονται διαφανή και βγάζει σε κάποια άσπρη πάχνη. τελικά τι έχει fin rot ή fungus; δεν μπορώ να καταλάβω. και δεν ξέρω τι να κάνω...
επίσης, διαβάζοντας κατέληξα να παω να πάρω ενυδρειακό αλάτι. Και στο πετ σοπ μου έδωσαν αλάτι για κηχλίδες. είναι κατάλληλο; δεν το χρησιμοποίησα γιατί λέει ότι είναι χημικό...

ελπίζω να με βοηθήσετε. και να προλάβω να μην τον χάσω!
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 26-09-10, 08:55
Το avatar του χρήστη Τηλέμαχος
Τηλέμαχος Ο χρήστης Τηλέμαχος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 06-06-2010
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 1.266
Προεπιλογή

Η ασθένεια που έχει ο μονομαχούλης σου λέγεται ικ.
Θα πρέπει να προσθέσεις ΕΝΥΔΡΕΙΑΚΟ ΑΛΑΤΙ αναλογία 3 γρ/λ διαλυμένο σε αποχλωριωμένο νερό... Επίσης ανέβαζε σταδιακά τη θερμοκρασία ως τους 30 με θερμοστάτη και μείνε εκεί 10 μέρες και τότε αρχίζεις να ρίχνεις το αλάτι... Αφού έχει φύγει το παράσιτο, κάνεις μικρές αλλαγές νερού για να επαναφέρεις την αλατότητα τη φυσιολογική...
Αν έχει και άλλη ασθένεια, άρχισε θεραπεία με το φάρμακο esha 2000

Το ενυδρείο έχει φίλτρο; Το φίλτρο το έχεις στρώσει; Πόσο καιρό είναι έτσι;
Συμπλήρωσε αυτή τη φόρμα
http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=14298

Οι μοντς ας μεταφέρουν το θέμα...
__________________
The tigers of wrath are wiser than the horses of instruction. Expect poison from the standing water.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Τηλέμαχος : 26-09-10 στις 08:55 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 26-09-10, 09:27
hello Ο χρήστης hello δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 26-09-2010
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 16
Προεπιλογή

δηλ αρχικά να μην βάλω άλλα φάρμακα αλλά μόνο ενυδρειακό αλάτι; αυτό που ανέφερα πιο πάνω δεν κάνει; συγκεκριμένα λέει: cichlid lake salt. δεν μπορούσα να συνεννοηθώ στο πετ σοπ. και δεν έχουν κάτι άλλο...με το φάρμακο δηλ που του έβαλα για fungus τον επιβάρυνα;
-------------------------
επίσης τη θερμοκρασία την έχω ήδη στους 29 από εχθές...
και 10 ημέρες θα τον αφήσω έτσι...χωρίς καμία θεραπεία...μπορεί να πεθάνει...

pls help

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη hello : 26-09-10 στις 09:27 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 26-09-10, 09:37
Το avatar του χρήστη drak7family
drak7family Ο χρήστης drak7family δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-12-2009
Περιοχή: αγιος νικολαος κρητης
Μηνύματα: 433
Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην drak7family
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από hello Εμφάνιση μηνυμάτων
δηλ αρχικά να μην βάλω άλλα φάρμακα αλλά μόνο ενυδρειακό αλάτι; αυτό που ανέφερα πιο πάνω δεν κάνει; συγκεκριμένα λέει: cichlid lake salt. δεν μπορούσα να συνεννοηθώ στο πετ σοπ. και δεν έχουν κάτι άλλο...με το φάρμακο δηλ που του έβαλα για fungus τον επιβάρυνα;
-------------------------
επίσης τη θερμοκρασία την έχω ήδη στους 29 από εχθές...
και 10 ημέρες θα τον αφήσω έτσι...χωρίς καμία θεραπεία...μπορεί να πεθάνει...

pls help

αλατι ειναι αυτο που εχεις!
στο λεει πανω
αλλα ειναι για ψαρια λιμνης!!!!!!!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 26-09-10, 09:42
Το avatar του χρήστη Τηλέμαχος
Τηλέμαχος Ο χρήστης Τηλέμαχος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 06-06-2010
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 1.266
Προεπιλογή

τους πετσοπαδες μην τους εμπιστευεσαι γιατι δεν ξερουν την τύφλα τους...
αλάτι λίμνης κιχλίδων; τί αηδίες πήγε και πούλησε!
βάλε ενυδρειακό αλάτι API Mineral Salt 3 γρ/λ αλλά σταδιακά όχι αμέσως μην προκαλέσεις οσμωτικό σοκ και αποκολληθεί η μεμβράνη...
Βάζε σιγά σιγά το αλάτι και περίμενε... Αν δεις και χειροτερεύει πας για
esha 2000
Ναι το φάρμακο που έβαλες τον επιβάρυνε δυστυχώς αλλά δεν φταις εσύ...

- Ανεβάζεις στους 30 βαθμούς
Γιατί: Το ικ αναπτύσσεται στους 30 βαθμούς και αποκκολάται από το σώμα του ψαριού
- Βάζεις αλάτι 3 γρ/λ
Γιατί: το αλάτι αφυδατώνει το παράσιτο και το σκοτώνει...
- Καθαρίζεις πολύ καλά τον βυθό με σκούπα βυθού
Γιατί: Τα αυγά του ικ παραμένουν και θα πρέπει να τα αφαιρέσεις


* Αν δεις πως χειροτερεύει χορηγείς esha 2000

Συμπήρωσε αυτό http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=14298 και ποσταρέ το σε αυτό το θέμα...
__________________
The tigers of wrath are wiser than the horses of instruction. Expect poison from the standing water.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 26-09-10, 09:52
hello Ο χρήστης hello δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 26-09-2010
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 16
Προεπιλογή

αχ! μα δεν έχουν άλλο ενυδρειακό αλάτι...γι αυτό και το πήρα αυτό...και δεν νομίζω να βρω (δεν ξέρω αν σας φαίνεται περίεργο αλλά πήγα σε 4 πετ σοπ εχθές). να ξεκινήσω αυτό που έχω ή όχι; λέει ότι είναι ένα χημικό μίγμα αλάτων σχεδιασμένο να αντικαταστήσει το φυσικό περιβάλλον των κηχλίδων...
σας ζάλισα, σόρρυ!
-------------------------
ναι θα την συμπληρώσω τη φόρμα...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη hello : 26-09-10 στις 09:52 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 26-09-10, 10:05
Το avatar του χρήστη Τηλέμαχος
Τηλέμαχος Ο χρήστης Τηλέμαχος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 06-06-2010
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 1.266
Προεπιλογή

Ο μονομάχος ΔΕΝ είναι κιχλίδα οπότε το αλάτι αυτό δεν κάνει...
Λοιπόν αντί για ενυδρειακό μπορείς να πάρεις ΤΥΡΟΚΟΜΙΚΟ αλάτι από το σούπερ μάρκετ, αυτό που βάζουν στα τυροκομικά και στις ελιές...
__________________
The tigers of wrath are wiser than the horses of instruction. Expect poison from the standing water.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 26-09-10, 10:10
Το avatar του χρήστη sakura-chan
sakura-chan Ο χρήστης sakura-chan δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-08-2010
Περιοχή: Utopia
Μηνύματα: 52
Προεπιλογή

εμενα μου ακουγεται αυτο σαν fin rot απο fungus. Αν ειχε ick δεν θα ειχε ασπρα σημαδια και στο σωμα του;
__________________

Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 26-09-10, 10:13
Το avatar του χρήστη Τηλέμαχος
Τηλέμαχος Ο χρήστης Τηλέμαχος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 06-06-2010
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 1.266
Προεπιλογή

To fin rot είναι φάγωμα και όχι σημάδια και το ικ αρχίζει από τα πτερύγια και όταν φτάσει στα βράγχια...
__________________
The tigers of wrath are wiser than the horses of instruction. Expect poison from the standing water.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 26-09-10, 10:15
hello Ο χρήστης hello δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 26-09-2010
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 16
Προεπιλογή

και εγώ μετά από διάφορα που διάβασα αυτό συμπέρανα...αλλά μετά το φάρμακο για fungus έγινε χειρότερα...στο σώμα όχι δεν έχει σημάδια...είναι όμως πολύ καταπονεμένος μέρα με την μέρα...
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 26-09-10, 10:18
Το avatar του χρήστη Τηλέμαχος
Τηλέμαχος Ο χρήστης Τηλέμαχος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 06-06-2010
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 1.266
Προεπιλογή

Συμπλήρωσε τη φόρμα γιατί τα μπερδέψαμε!
Εγώ νόμιζα πως όταν είπες ''εξαπλώθηκε'' πήγε και στο υπόλοιπο σώμα!
Φωτογραφία και τη φόρμα|!
Και πάνω από όλα ψυχραιμία.!
__________________
The tigers of wrath are wiser than the horses of instruction. Expect poison from the standing water.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 26-09-10, 10:43
Το avatar του χρήστη Maverick
Maverick Ο χρήστης Maverick δεν είναι συνδεδεμένος
Shaman
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 2.186
Προεπιλογή

Για να μην μεταφέρω το θέμα, συμπλήρωσε τη φόρμα και άνοιξε ένα νέο thread στην κατηγορία "Ασθένειες - θεραπείες γλυκού νερού".
Κι εμένα για ick μου ακούστηκε αρχικά, το οποίο εξελίχτηκε σε fin rot(?) Τώρα έχει άσπρα σημάδια στα πτερύγια ή στο σώμα του, ή μόνο φαγωμένα πτερύγια? Καμίά φωτογραφία θα βοηθούσε αρκετά.

Το αλάτι είναι αυτό: http://www.seachem.com/Products/prod...dLakeSalt.html ???
__________________
Γιάννης

Φυλλάδιο πληροφοριών/φροντίδας μονομάχου από το GAB - Προωθήστε το!
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 26-09-10, 10:43
Το avatar του χρήστη sakura-chan
sakura-chan Ο χρήστης sakura-chan δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-08-2010
Περιοχή: Utopia
Μηνύματα: 52
Προεπιλογή

χμμ αν το φαρμακο για μηκυτες δεν τον επιασε, τοτε μαλλον χρειαζεσαι αντιβιωση (maracyn tc). Δοκιμασε να βαλεις αλατι στο ενυδρειο σε συνδιασμο με αυτο το φαρμακο ή με melafix. Καλη τυχη! Εγω εχω πολλη ασχημη εμπειρια απο fin rot, ευχομαι να καταφερεις να το σωσεις το ψαρακι σου
__________________

Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 26-09-10, 10:44
Το avatar του χρήστη Τηλέμαχος
Τηλέμαχος Ο χρήστης Τηλέμαχος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 06-06-2010
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 1.266
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Maverick Εμφάνιση μηνυμάτων
Για να μην μεταφέρω το θέμα, συμπλήρωσε τη φόρμα και άνοιξε ένα νέο thread στην κατηγορία "Ασθένειες - θεραπείες γλυκού νερού".
Κι εμένα για ick μου ακούστηκε αρχικά, το οποίο εξελίχτηκε σε fin rot(?) Τώρα έχει άσπρα σημάδια στα πτερύγια ή στο σώμα του, ή μόνο φαγωμένα πτερύγια? Καμίά φωτογραφία θα βοηθούσε αρκετά.
Άντε όμως γρήγορα για να μην ο ψάρης!
__________________
The tigers of wrath are wiser than the horses of instruction. Expect poison from the standing water.
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 26-09-10, 12:43
hello Ο χρήστης hello δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 26-09-2010
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 16
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Maverick Εμφάνιση μηνυμάτων
Για να μην μεταφέρω το θέμα, συμπλήρωσε τη φόρμα και άνοιξε ένα νέο thread στην κατηγορία "Ασθένειες - θεραπείες γλυκού νερού".
Κι εμένα για ick μου ακούστηκε αρχικά, το οποίο εξελίχτηκε σε fin rot(?) Τώρα έχει άσπρα σημάδια στα πτερύγια ή στο σώμα του, ή μόνο φαγωμένα πτερύγια? Καμίά φωτογραφία θα βοηθούσε αρκετά.

Το αλάτι είναι αυτό: http://www.seachem.com/Products/prod...dLakeSalt.html ???

ναι αυτό είναι το αλάτι! να το πάω πίσω; το άλλο που είχαν να μου δώσουν ήταν το ectopur.
συμπλήρωσα τη φόρμα και την έβαλα στη σωστή κατηγορία.
σόρρυ αλλά δεν το πολυξέρω το forum...
όσο για το αν εξαπλώθηκε και στο σώμα...νομίζω πως όχι...
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 26-09-10, 13:19
Το avatar του χρήστη Maverick
Maverick Ο χρήστης Maverick δεν είναι συνδεδεμένος
Shaman
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 2.186
Προεπιλογή

Δεν κάνει για τη δουλειά που το θεσ δυστυχώς. Αν μπορείς πήγαινέ το πίσω. Μου κάνει εντύπωση που δεν έχουν αλάτι τα πετσοπ που πας.. Που μένεις στην Αθήνα (μήπως σου προτείνουμε κανένα στην περιοχή σου)?
__________________
Γιάννης

Φυλλάδιο πληροφοριών/φροντίδας μονομάχου από το GAB - Προωθήστε το!
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 12-12-11, 21:51
nikh2307
Guest
 
Μηνύματα: n/a
Προεπιλογή AΡΡΩΣΤΟΣ ΜΟΝΟΜΑΧΟΣ

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ/ΕΣ, ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 2,5 ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΩ ΓΙΑ 3 ΕΧΩ ΕΝΑΝ ΜΟΝΟΜΑΧΟ, Ο ΟΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΩΣ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΓΥΑΛΑ. ΑΝΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥΣ ΟΤΑΝ ΕΒΛΕΠΑ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΠΕΣΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΥΠΕΡΚΙΝΗΤΙΚΟΣ ΟΠΩΣ ΣΥΝΗΘΩΣ ΤΟΥ ΕΚΑΝΑ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΘΕΡΑΠΙΕΣ , ΑΠΟ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΕΒΡΙΣΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ ΕΙΧΑΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ. ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ 20 ΜΕΡΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΟΡΕΞΗ ΝΑ ΦΑΕΙ, ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΟΝ ΠΑΤΟ ΤΗΣ ΓΥΑΛΑΣ ΠΛΑΓΙΑΣΤΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΡΟΜΑΖΕΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΟΤΙ ΤΟΝ ΕΧΑΣΑ, ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΕΠΟΦΑΝΙΑ ΜΕΤΑ ΒΙΑΣ Ο ΚΑΚΟΜΟΙΡΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΛΙΓΟ ΑΕΡΑ ( ΑΦΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΙΔΙΟΤΗΤΑ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΟΞΥΓΟΝΟ)ΚΑΙ ΞΑΝΑΠΕΦΤΕΙ ΠΑΛΙ ΚΑΤΩ..ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΑΘΕΙ? ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑ ΓΕΡΟΣ , ΟΙ ΑΛΛΑΓΕΣ ΧΡΩΜΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΚΟΛΟΓΙΚΕΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΚΟΝΤΑ..ΜΗΠΩΣ ΠΕΘΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΓΗΡΑΤΙΑ? ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ..ΕΙΜΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΔΕΜΕΝΗ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ Κ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ..
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 12-12-11, 22:34
Το avatar του χρήστη Maverick
Maverick Ο χρήστης Maverick δεν είναι συνδεδεμένος
Shaman
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 2.186
Προεπιλογή

Καλησπέρα και καλώς ήρθες! Θα σε συμβούλευα να συμπληρώσεις αυτή τη φόρμα και να ανοίξεις με αυτήν ένα νέο thread στην κατηγορία των ασθενειών. Πάντως, 2,5-3 χρόνια + 4-6 μήνες μέχρι να παει στο πετσοπ είναι αρκετά μεγάλος ηλικιακά οπότε μπορεί να μην είναι πλέον στο χέρι σου να κάνεις κάτι. Συμπλήρωσε τη φόρμα και γράψε και τι άλλα συμπτώματα έχει μήπως μπορέσουμε να τον βοηθήσουμε. Καλή συνέχεια!
__________________
Γιάννης

Φυλλάδιο πληροφοριών/φροντίδας μονομάχου από το GAB - Προωθήστε το!
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 07-05-12, 17:44
nemo21 Ο χρήστης nemo21 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 07-05-2012
Περιοχή: κολωνος
Μηνύματα: 17
Προεπιλογή SOS

O MONOMAXOS MOY AΡΡΩΣΤΗΣΕ.ΕΙΝΑΙ 2 ΕΤΩΝ.ΕΧΩ 15ΛΙΤΡΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ.ΚΑΘΕΤΑΙ ΚΑΤΩ ΣΤΙΣ ΠΕΤΡΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΩΜΑ ΤΟΥ ΓΕΡΝΕΙ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΜΟΣ ΟΛΟ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΤΡΩΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΦΩΝΑΖΩ ΕΡΧΕΤΑΙ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΛΕΠΤΟ ΞΑΝΑΚΟΙΜΑΤΑΙ.ΔΙΑΒΑΣΑ ΓΙΑ ΤΟ ΙΚ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΙΣΩΣ ΒΛΕΠΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΚΗΛΙΔΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΥΠΗΡΧΑΝ ΚΑΙ ΠΡΙΝ.ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nemo21 Εμφάνιση μηνυμάτων
O MONOMAXOS MOY AΡΡΩΣΤΗΣΕ.ΕΙΝΑΙ 2 ΕΤΩΝ.ΕΧΩ 15ΛΙΤΡΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ.ΚΑΘΕΤΑΙ ΚΑΤΩ ΣΤΙΣ ΠΕΤΡΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΩΜΑ ΤΟΥ ΓΕΡΝΕΙ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΜΟΣ ΟΛΟ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΤΡΩΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΦΩΝΑΖΩ ΕΡΧΕΤΑΙ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΛΕΠΤΟ ΞΑΝΑΚΟΙΜΑΤΑΙ.ΔΙΑΒΑΣΑ ΓΙΑ ΤΟ ΙΚ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΙΣΩΣ ΒΛΕΠΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΚΗΛΙΔΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΥΠΗΡΧΑΝ ΚΑΙ ΠΡΙΝ.ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?
ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΚΑΜΙΑ ΦΩΤΟ ΤΟΥ ΜΟΝΟΜΑΧΟΥ?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nemo21 : 07-05-12 στις 17:44 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 07-05-12, 17:57
nemo21 Ο χρήστης nemo21 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 07-05-2012
Περιοχή: κολωνος
Μηνύματα: 17
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nemo21 Εμφάνιση μηνυμάτων
O MONOMAXOS MOY AΡΡΩΣΤΗΣΕ.ΕΙΝΑΙ 2 ΕΤΩΝ.ΕΧΩ 15ΛΙΤΡΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ.ΚΑΘΕΤΑΙ ΚΑΤΩ ΣΤΙΣ ΠΕΤΡΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΩΜΑ ΤΟΥ ΓΕΡΝΕΙ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΜΟΣ ΟΛΟ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΤΡΩΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΦΩΝΑΖΩ ΕΡΧΕΤΑΙ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΛΕΠΤΟ ΞΑΝΑΚΟΙΜΑΤΑΙ.ΔΙΑΒΑΣΑ ΓΙΑ ΤΟ ΙΚ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΙΣΩΣ ΒΛΕΠΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΚΗΛΙΔΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΥΠΗΡΧΑΝ ΚΑΙ ΠΡΙΝ.ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?
-------------------------

ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΚΑΜΙΑ ΦΩΤΟ ΤΟΥ ΜΟΝΟΜΑΧΟΥ?
ΝΑ ΟΙ ΦΩΤΟ
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  DSC01445.jpg
Εμφανίσεις:  1308
Μέγεθος:  54,1 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  DSC01446.jpg
Εμφανίσεις:  536
Μέγεθος:  27,5 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  DSC01444.jpg
Εμφανίσεις:  955
Μέγεθος:  65,1 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  DSC01441.jpg
Εμφανίσεις:  979
Μέγεθος:  29,1 KB  
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 07-05-12, 20:09
Το avatar του χρήστη Maverick
Maverick Ο χρήστης Maverick δεν είναι συνδεδεμένος
Shaman
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 2.186
Προεπιλογή

Νομίζω πως πρόκειται για φιν ροτ (δες εδώ http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=48325). Αν μπορείς συμπλήρωσε τη φόρμα ασθενειών με τις απαραίτητες πληροφορίες (http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=14298) για να πούμε πιο σίγουρα. Πολύ ωραίο το χρώμα του μονομάχου σου, κρίμα που είναι άρρωστος.
__________________
Γιάννης

Φυλλάδιο πληροφοριών/φροντίδας μονομάχου από το GAB - Προωθήστε το!
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 07-05-12, 20:13
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nemo21 Εμφάνιση μηνυμάτων
O MONOMAXOS MOY AΡΡΩΣΤΗΣΕ.ΕΙΝΑΙ 2 ΕΤΩΝ.ΕΧΩ 15ΛΙΤΡΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ.ΚΑΘΕΤΑΙ ΚΑΤΩ ΣΤΙΣ ΠΕΤΡΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΩΜΑ ΤΟΥ ΓΕΡΝΕΙ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΜΟΣ ΟΛΟ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΤΡΩΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΦΩΝΑΖΩ ΕΡΧΕΤΑΙ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΛΕΠΤΟ ΞΑΝΑΚΟΙΜΑΤΑΙ.ΔΙΑΒΑΣΑ ΓΙΑ ΤΟ ΙΚ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΙΣΩΣ ΒΛΕΠΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΚΗΛΙΔΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΥΠΗΡΧΑΝ ΚΑΙ ΠΡΙΝ.ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Maverick Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα και καλώς ήρθες! Θα σε συμβούλευα να συμπληρώσεις αυτή τη φόρμα και να ανοίξεις με αυτήν ένα νέο thread στην κατηγορία των ασθενειών. Πάντως, 2,5-3 χρόνια + 4-6 μήνες μέχρι να παει στο πετσοπ είναι αρκετά μεγάλος ηλικιακά οπότε μπορεί να μην είναι πλέον στο χέρι σου να κάνεις κάτι. Συμπλήρωσε τη φόρμα και γράψε και τι άλλα συμπτώματα έχει μήπως μπορέσουμε να τον βοηθήσουμε. Καλή συνέχεια!
Και γραψε εκτος αυτων, αν αλλαξε κατι στη ρουτινα του ενυδρειου τωρα τελευταια ή εγινε κατι ασυνηθιστο.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 08-05-12, 16:50
nemo21 Ο χρήστης nemo21 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 07-05-2012
Περιοχή: κολωνος
Μηνύματα: 17
Προεπιλογή στελνω με συνημμενο τη φορμα

ΛΟΙΠΟΝ Ο ΜΟΝΟΜΑΧΟΣ ΑΡΧΙΣΕ ΛΙΓΟ ΝΑ ΑΛΛΑΖΕΙ ΟΤΑΝ ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΑ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΟΝ ΕΒΑΛΑ ΣΕ ΔΩΜΑΤΙΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΜΕΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 10 ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΚΟΤΕΙΝΟ.ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΑΛΛΑΞΕ Η ΔΙΑΘΕΣΗ ΤΟΥ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ.ΤΗΝ ΚΑΘΑΡΑ ΔΕΥΤΕΡΑ ΕΛΕΙΠΑ ΚΑΙ ΕΠΕΣΕ ΤΟ ΡΕΥΜΑ ΚΑΙ ΕΦΤΑΣΕ ΤΟ ΝΕΡΟ ΣΤΟΥΣ 18 ΒΑΘΜΟΥΣ ΛΕΤΕ ΕΠΑΘΕ ΚΑΤΙ ΑΠΟΠ ΑΥΤΟ?ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΜΕΡΑ ΣΥΝΗΘΙΖΕ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ ΧΑΜΗΛΑ.ΤΡΩΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΛΥΜΠΑΕΙ ΕΚΕΙ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΣΑΝ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΑΜΕΣΑ.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nemo21 Εμφάνιση μηνυμάτων
ΛΟΙΠΟΝ Ο ΜΟΝΟΜΑΧΟΣ ΑΡΧΙΣΕ ΛΙΓΟ ΝΑ ΑΛΛΑΖΕΙ ΟΤΑΝ ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΑ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΟΝ ΕΒΑΛΑ ΣΕ ΔΩΜΑΤΙΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΜΕΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 10 ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΚΟΤΕΙΝΟ.ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΑΛΛΑΞΕ Η ΔΙΑΘΕΣΗ ΤΟΥ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ.ΤΗΝ ΚΑΘΑΡΑ ΔΕΥΤΕΡΑ ΕΛΕΙΠΑ ΚΑΙ ΕΠΕΣΕ ΤΟ ΡΕΥΜΑ ΚΑΙ ΕΦΤΑΣΕ ΤΟ ΝΕΡΟ ΣΤΟΥΣ 18 ΒΑΘΜΟΥΣ ΛΕΤΕ ΕΠΑΘΕ ΚΑΤΙ ΑΠΟΠ ΑΥΤΟ?ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΜΕΡΑ ΣΥΝΗΘΙΖΕ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ ΧΑΜΗΛΑ.ΤΡΩΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΛΥΜΠΑΕΙ ΕΚΕΙ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΣΑΝ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΑΜΕΣΑ.
ΣΟΣΣΣΣΣ ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΤΗ ΦΟΡΜΑ ΤΗ ΣΚΑΝΑΡΑ ΚΑΙ ΤΗ ΕΒΑΛΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΜΠΟΡΩ ΚΑΠΩΣ ΝΑ ΤΗΝ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΩ ΣΤΟ ΚΟΜΠΙΟΥΤΕΡ?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nemo21 : 08-05-12 στις 16:50 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 08-05-12, 16:53
Το avatar του χρήστη exelix
exelix Ο χρήστης exelix δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 17-12-2009
Περιοχή: Πάτρα-Αθήνα
Μηνύματα: 3.997
Προεπιλογή

Δε χρειάζεται να σκανάρεις τίποτα. Επίλεξέ την, δεξί κλικ πάνω στο επιλεγμένο, αντιγραφή, πας στο θέμα που θες να γράψεις, δεξί κλικ, επικόλληση κα συμπληρώνεις δίπλα σε κάθε παράμετρο τις τιμές και τα σχόλιά σου.
__________________
Aquascaping Contest 2013
Στέλιος
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 08-05-12, 17:04
nemo21 Ο χρήστης nemo21 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 07-05-2012
Περιοχή: κολωνος
Μηνύματα: 17
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nemo21 Εμφάνιση μηνυμάτων
ΛΟΙΠΟΝ Ο ΜΟΝΟΜΑΧΟΣ ΑΡΧΙΣΕ ΛΙΓΟ ΝΑ ΑΛΛΑΖΕΙ ΟΤΑΝ ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΑ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΟΝ ΕΒΑΛΑ ΣΕ ΔΩΜΑΤΙΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΜΕΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 10 ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΚΟΤΕΙΝΟ.ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΑΛΛΑΞΕ Η ΔΙΑΘΕΣΗ ΤΟΥ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ.ΤΗΝ ΚΑΘΑΡΑ ΔΕΥΤΕΡΑ ΕΛΕΙΠΑ ΚΑΙ ΕΠΕΣΕ ΤΟ ΡΕΥΜΑ ΚΑΙ ΕΦΤΑΣΕ ΤΟ ΝΕΡΟ ΣΤΟΥΣ 18 ΒΑΘΜΟΥΣ ΛΕΤΕ ΕΠΑΘΕ ΚΑΤΙ ΑΠΟΠ ΑΥΤΟ?ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΜΕΡΑ ΣΥΝΗΘΙΖΕ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ ΧΑΜΗΛΑ.ΤΡΩΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΟΛΥΜΠΑΕΙ ΕΚΕΙ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΣΑΝ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΑΜΕΣΑ.
-------------------------

ΣΟΣΣΣΣΣ ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΤΗ ΦΟΡΜΑ ΤΗ ΣΚΑΝΑΡΑ ΚΑΙ ΤΗ ΕΒΑΛΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΜΠΟΡΩ ΚΑΠΩΣ ΝΑ ΤΗΝ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΩ ΣΤΟ ΚΟΜΠΙΟΥΤΕΡ?
ΕΚΑΝΑ ΝΕΟ THREAD ΚΑΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΑ ΕΚΕΙ ΤΗ ΦΟΡΜΑ ΛΕΓΕΤΑΙ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΤΟ ΝΕΜΟ
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nemo21 Εμφάνιση μηνυμάτων
ΕΚΑΝΑ ΝΕΟ THREAD ΚΑΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΑ ΕΚΕΙ ΤΗ ΦΟΡΜΑ ΛΕΓΕΤΑΙ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΤΟ ΝΕΜΟ
ΕΧΕΛΙΧ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΡΙΞΕ ΚΑΙ ΕΣΥ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΤΟ ΙΣΤΟΡΙΚΟ

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nemo21 : 08-05-12 στις 17:04 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 11-05-12, 12:56
nemo21 Ο χρήστης nemo21 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 07-05-2012
Περιοχή: κολωνος
Μηνύματα: 17
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nemo21 Εμφάνιση μηνυμάτων
ΕΚΑΝΑ ΝΕΟ THREAD ΚΑΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΑ ΕΚΕΙ ΤΗ ΦΟΡΜΑ ΛΕΓΕΤΑΙ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΤΟ ΝΕΜΟ
-------------------------

ΕΧΕΛΙΧ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΡΙΞΕ ΚΑΙ ΕΣΥ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΤΟ ΙΣΤΟΡΙΚΟ
Καλημερα.εκανα μετρησεις σε αμμωνια και νιτρικα ολα καλα.τελικα το ψαρακι εχει φιν ροτ αλλα νομιζω το προλαβαινουμε.πηρα φιλτρο θα το δοκιμασω,πηρα και βακτηρια να βαζω.αγορασα μελαφιξ που ειπατε αλλα πειτε μου για δοδολογια για να γινει σωστη θεραπεια.αλλοι μου ειπαν καθε δυο μερεσ 4 μλ και αλλοι 1,5 μλ και οχι τοσο συχνα γιατι ειναι 15 λιτρα το ενυδρειο και ειναι ισχυρο φαρμακο.πειτε μου σασ παερακαλω!
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nemo21 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημερα.εκανα μετρησεις σε αμμωνια και νιτρικα ολα καλα.τελικα το ψαρακι εχει φιν ροτ αλλα νομιζω το προλαβαινουμε.πηρα φιλτρο θα το δοκιμασω,πηρα και βακτηρια να βαζω.αγορασα μελαφιξ που ειπατε αλλα πειτε μου για δοδολογια για να γινει σωστη θεραπεια.αλλοι μου ειπαν καθε δυο μερεσ 4 μλ και αλλοι 1,5 μλ και οχι τοσο συχνα γιατι ειναι 15 λιτρα το ενυδρειο και ειναι ισχυρο φαρμακο.πειτε μου σασ παερακαλω!

και κατι ακομα ποση ωρα μετα την αλλαγη νερου που θα κανω με αντιχλωριο να βαλω μελαφιξ?μου ειπαν δεν κανει αμεσα

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nemo21 : 11-05-12 στις 12:56 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 12-05-12, 15:10
Το avatar του χρήστη Maverick
Maverick Ο χρήστης Maverick δεν είναι συνδεδεμένος
Shaman
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 2.186
Προεπιλογή

Δε γράφει το κουτί επάνω ποια είναι η σωστή δοσολογία και αν έχει πρόβλημα με το αντιχλώριο;
__________________
Γιάννης

Φυλλάδιο πληροφοριών/φροντίδας μονομάχου από το GAB - Προωθήστε το!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Άρρωστος μονομάχος! Fin Rot??? Artsi Ασθένειες - Θεραπείες γλυκού νερού 6 21-08-09 14:59
Άρρωστος μονομάχος Antonisjk Bettas 11 15-05-09 18:18
Fin rot σε μονομάχο που πέρασε ich πρόσφατα. Ζητώ βοήθεια για αντιμετώπιση. Stathis.k Ασθένειες - Θεραπείες γλυκού νερού 13 20-04-09 20:48
Άρρωστος μονομάχος? nikhatzi Ασθένειες - Θεραπείες γλυκού νερού 23 15-02-09 22:44
Άρρωστος μονομάχος nashty11 Ασθένειες - Θεραπείες γλυκού νερού 27 23-06-08 13:32

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 08:55.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,14418 seconds with 16 queries