Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Αρχάριοι γλυκού νερού

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 06-04-12, 20:51   #1
Τι έπαθε το νερό;Δείτε τη φωτό. SOS!
 
Το avatar του χρήστη maria_i_asxeti
maria_i_asxeti
Junior Member
Εγγραφή: 08-03-2008
Περιοχή: Βόλος
Μηνύματα: 20

Εμφάνιση έκδοσης για εκτύπωση Αποστολή αυτής της σελίδας μέσω email
maria_i_asxeti Ο χρήστης maria_i_asxeti δεν είναι συνδεδεμένος 06-04-12, 20:51
Αξιολόγηση: (0 votes - average)

Καλησπερα σας! Ξαφνικα προέκυψε ένα πρόβλημα στο ενυδρειο μου: Εχω ενα 20λιτρο ενυδρειο με εναν μονομαχο εδω και 2 χρονια,ειχα και αληθινα φυτά μέσα, αλλά αρχίσανε να χαλάνε και πριν 2 εβδομάδες έκανα "ανακαίνηση". Πέταξα τα χαλασμένα φυτά, το υπόστρωμα με την άμμο, καθάρισα το ενυδρείο μόνο με νερό και το γέμισα ξανά (με αντιχλώριο εννοείται) και έβαλα νέα πετραδάκια που αγόρασα από πετ σοπ αφού τα έβρασα, και ψευτικα φυτά που επίσης τα έβρασα. Κράτησα το ίδιο φίλτρο, το οποίο απλά το ξέπλυνα λίγο στο παλιό νερό του ενυδρείου, έκανα τις μετρήσεις μου με υγρά τεστ και αφού ήτανε όλα καλά, μετά από κάποιες μέρες έβαλα ξανά και το ψάρι. Εντωμεταξυ είχα και έναν αεραγωγό αλλά επειδή ξεκόλλησε και δεν έκανε φυσσαλίδες, τον έβγαλα για να τον φτιάξω (αυτό ειναι το πλαστικό σωλινάκι που φαινεται). Μέσα σε 2-3 μέρες αφου εβγαλα τον αεραγωγό, σημερα έβγαλε αυτές τις φυσσαλίδες, σαν σαπουνάδα, και αυτό το μπλε στην επιφάνεια του νερου... Επίσης,στα πετραδάκια κάτι αρχίζει να πιάνει... Εχω διαβάσει πολλά άρθρα για άλγες κλπ, αλλά ποτέ κατι τετοιο.
Αν ξέρει κάποιος ας μου πει σας παρακαλώ τι ειναι και τι να κανω. Μόνο να σημειωσω ότι γεννάω σε 2 μερες, και δεν ειμαι και στην καλυτερη κατασταση, θα πρεπει ο συζυγος να τα κάνει. Δηλαδη, καμια αλλαγη νερου... Για μετρησεις κλπ δεν ξερει και δε θελει να κανει εκεινος, κι εγω δε μπορω.... Δυστυχως! Εγω ειμαι αυτη που φροντιζω το ενυδρειο τοσα χρονια,αλλα τωρα δυστυχως δε μπορω... Απλα αν ειναι κατι ανησυχητικο, αν πρεπει να βγει και το ψαρι απο εκει, ή οχι).
Ευχαριστω εκ των προτερων.

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  P1010001.jpg
Εμφανίσεις:  525
Μέγεθος:  89,8 KB  

__________________
Εμφανίσεις: 4495
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 06-04-12, 21:05
Το avatar του χρήστη exelix
exelix Ο χρήστης exelix δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 17-12-2009
Περιοχή: Πάτρα-Αθήνα
Μηνύματα: 3.997
Προεπιλογή

Η αλήθεια είναι ότι εγώ δεν έχω ξαναδεί κάτι τέτοιο και αν δεν έχεις κάποιο μπλε φως (που δε φαίνεται κάτι τέτοιο) το μόνο που μου περνάει από το μυαλό είναι να έβγαλαν τα ψεύτικα διακοσμητικά χρωστικές. Η αεραντλία δε σου χρειάζεται, ειδικά με μονομάχο, αλλά δεν είναι λόγος να βγει κάτι τέτοιο σε ένα ενυδρείο. Έτσι για να το εξετάσουμε και αυτό την έχεις σε χαμηλότερο επίπεδο από το ενυδρείο; Έχεις αντεπίστροφη βαλβίδα στο σωληνάκι; Ρωτάω μήπως τράβηξε νερό. Επίσης κανονικά για να μη χάσεις τη βιολογία στο φίλτρο σου πρέπει να ταΐζεις το ενυδρείο σαν να είχες ψάρι.

Και το σημαντικότερο με το καλό και με ένα πόνο!
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 06-04-12, 21:30
Το avatar του χρήστη maxmike
maxmike Ο χρήστης maxmike δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-10-2011
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μηνύματα: 922
Προεπιλογή

http://www.tsamisaquarium.gr/Selides/Fish/betta.htm
οταν οι μονομαχοι φτιαχνουν φωλια κανουν ενα συνεφακι με φυσσαλιδες λογικα αυτπ πρεπει να ναι το φιλμ το μπλε που λες πρεπει ναναι πρωτεινικο φιλμ που φευγει με αναταραξη της επιφανειας.

ΜΕ ΕΝΑ ΠΟΝΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΧΑΙΡΕΣΤΕ
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 06-04-12, 21:46
Το avatar του χρήστη Samian
Samian Ο χρήστης Samian δεν είναι συνδεδεμένος
Mare nostrum moderator
 
Εγγραφή: 02-02-2010
Περιοχή: Σάμος
Μηνύματα: 957
Προεπιλογή

Οι φυσαλίδες μάλλον είναι από τον μονομάχο σου.
Το φίλμ που φαίνεται πάνω στην επιφάνεια είναι πρωτεϊνικό και χρειάζεται ανατάραξη της επιφανείας για να εξαφανιστεί. Ανέβασε λίγο το φιλτράκι σου να ρουφάει και νερό από την επιφάνεια ή η ροή του να την αναταράζει και θα είσαι εντάξει.
Τώρα για τον "αεραγωγό", εάν σου αρέσει αισθητικά ...κράτησέ τον. Δεν είναι πάντως κάτι που χρειάζεται στο ενυδρείο σου.

Καλή συνέχεια
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 06-04-12, 22:42
Το avatar του χρήστη maria_i_asxeti
maria_i_asxeti Ο χρήστης maria_i_asxeti δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 08-03-2008
Περιοχή: Βόλος
Μηνύματα: 20
Προεπιλογή

Η αεραντλια που ειχα εκανε μια μικρη αναταραξη στο νερο,γι αυτο την ειχα (αλλά και για ομορφια) , γιατι το φιλτρο δεν εκανε ιδιαιτερη αναταραξη και ιδρωνε και το ενυδρειο. Αρα απ οτι φαινεται εχετε δικιο σ αυτο που λετε για το φιλμ που εγινε γιατι ταιριαζει χρονικα και με το κλεισιμο της αεραντλιας. Απλα οι φυσαλιδες μου θυμισανε...σαπουναδα-αν και σαπουναδα δε μπηκε ποτέ στο ενυδρειο,και τα ψευτικα φυτα τα ειχα απο παλια και τα εβρασα και δε νομιζω να βγαλανε χρωμα-δεν ειχα ξαναδει ποτέ! Και μου εκανε εντυπωση πως αποφασισε να κανει φωλια ο μονομαχος μου, μονος του,χωρις να εχει δει ποτέ μονομαχινα...χαχα. Αυριο κανονικα ειναι να αλλαξω το νερο... με τη φωλια τι θα κανω; Να προσεξω να μη χαλασει; Να ρωτησω και κατι αλλο,μια που το θυμηθηκα; Εχει μεγεθος γυρω στα 5 εκατοστα χωρις την ουρα, ειναι μικρουλης κι αδυνατος,και δεν μου φαινεται να εχει μεγαλωσει εδω και 2 χρονια! Τον ταιζω ξερη τροφη (σαν φυλλαρακια,η κλασσικη απο τα πετ σοπ,της σερα) μια φορα τη μερα λιγη (στη μαγειρικη λενε "μια πρεζα αλατι πχ,δηλαδη οσο πιανουν τα 2 δαχτυλα). Μηπως πρεπει να τρωει πιο πολυ; (Μη μου πειτε για ζωντανη τροφη,με το ζορι το ταιζει αυτο ο αντρας μου!)
Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις και τις ευχες! Να ειστε καλα!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 06-04-12, 23:11
Το avatar του χρήστη janickrules
janickrules Ο χρήστης janickrules δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-08-2011
Περιοχή: ημαθία
Μηνύματα: 1.364
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από maria_i_asxeti Εμφάνιση μηνυμάτων
Η αεραντλια που ειχα εκανε μια μικρη αναταραξη στο νερο,γι αυτο την ειχα (αλλά και για ομορφια) , γιατι το φιλτρο δεν εκανε ιδιαιτερη αναταραξη και ιδρωνε και το ενυδρειο. Αρα απ οτι φαινεται εχετε δικιο σ αυτο που λετε για το φιλμ που εγινε γιατι ταιριαζει χρονικα και με το κλεισιμο της αεραντλιας. Απλα οι φυσαλιδες μου θυμισανε...σαπουναδα-αν και σαπουναδα δε μπηκε ποτέ στο ενυδρειο,και τα ψευτικα φυτα τα ειχα απο παλια και τα εβρασα και δε νομιζω να βγαλανε χρωμα-δεν ειχα ξαναδει ποτέ! Και μου εκανε εντυπωση πως αποφασισε να κανει φωλια ο μονομαχος μου, μονος του,χωρις να εχει δει ποτέ μονομαχινα...χαχα. Αυριο κανονικα ειναι να αλλαξω το νερο... με τη φωλια τι θα κανω; Να προσεξω να μη χαλασει; Να ρωτησω και κατι αλλο,μια που το θυμηθηκα; Εχει μεγεθος γυρω στα 5 εκατοστα χωρις την ουρα, ειναι μικρουλης κι αδυνατος,και δεν μου φαινεται να εχει μεγαλωσει εδω και 2 χρονια! Τον ταιζω ξερη τροφη (σαν φυλλαρακια,η κλασσικη απο τα πετ σοπ,της σερα) μια φορα τη μερα λιγη (στη μαγειρικη λενε "μια πρεζα αλατι πχ,δηλαδη οσο πιανουν τα 2 δαχτυλα). Μηπως πρεπει να τρωει πιο πολυ; (Μη μου πειτε για ζωντανη τροφη,με το ζορι το ταιζει αυτο ο αντρας μου!)
Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις και τις ευχες! Να ειστε καλα!

καλη λευτερια!



δεν χρειαζεται να ταιζεις και πολυ!
οι μονομαχοι δεν μεγαλωνουν και παρα πολυ!

αυτο που πρεπει να κανεις ειναι να παιρνεις καινουρια τροφη καθε 4 μηνες γιατι χανουν τις βιταμινες τους!
και καλο ειναι να εχεις καθε φορα δυο τροφες,ωστε να δινεις εναλαξ καθε μερα!

τα πλαστικα φυτα βγαλτα καλυτερα!ποτε δεν ειμαστε σιγουροι το τι βγαζουν στο νερο.

σιγα σιγα,μολις μπορεσεις βαλε και παλι κανενα ευκολο (ανουμπια,κερατοφυλλο) αληθινι φυτακι!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 06-04-12, 23:17
Το avatar του χρήστη Roussaks
Roussaks Ο χρήστης Roussaks δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-10-2008
Περιοχή: Αρκαλοχωρι Ηρακλειου Κρητης
Μηνύματα: 816
Προεπιλογή

Στο 20λιτρο το κερατοφυλλο θα λιωσει ανουμπια ...και βγαλε πλαστικα!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 06-04-12, 23:24
Το avatar του χρήστη Dimitris77
Dimitris77 Ο χρήστης Dimitris77 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 07-03-2011
Περιοχή: Μilano
Μηνύματα: 1.187
Προεπιλογή

Φιλη Μαρια παρε τροφη της Ocean Nutrition και συγκεκριμενα την betta pro.
Στον Βολο δεν ξερω αν θα την βρεις αλλα αν θελεις μπορω να σου την στειλω με καποιον φιλο απο τους πολλους που ανεβοκατεναινουν Αθηνα-Βολο καθοτι και γω ειμαι μισος Βολιοτης.......
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 06-04-12, 23:24
Το avatar του χρήστη janickrules
janickrules Ο χρήστης janickrules δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-08-2011
Περιοχή: ημαθία
Μηνύματα: 1.364
Προεπιλογή

θα λιωσει σε 20 λιτρα το κερατοφυλλο;
γιατι;
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 07-04-12, 03:23
Το avatar του χρήστη exelix
exelix Ο χρήστης exelix δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 17-12-2009
Περιοχή: Πάτρα-Αθήνα
Μηνύματα: 3.997
Προεπιλογή

Ρε παιδιά έχετε δει ποτέ μπλε πρωτεϊνικό φιλμ; Ναι φαίνεται η επιφάνεια να έχει φιλμ, αλλά το χρώμα είναι πολύ έντονο. Εγώ θα το μάζευα με χαρτί κουζίνας, θα έκανα μια αλλαγή κι αν είχα θα έβαζα και άνθρακα και θα πέταγα τα ψεύτικα. Δεν το βρίσκω φυσιολογικό με όσα έχω δει.
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 07-04-12, 08:58
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

το πρωτεινικο φιλμ...ειναι οπως η "λαδιλα"..ιριδιζει. αναλογα το φλας..η τη γωνια που το κοιτας μπορει να δεις διαφορα χρωματα....σαν το lsd ενα πραγμα...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 07-04-12, 09:36
maikl Ο χρήστης maikl δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-12-2006
Περιοχή: Βεροια
Μηνύματα: 3.464
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis Εμφάνιση μηνυμάτων
το πρωτεινικο φιλμ...ειναι οπως η "λαδιλα"..ιριδιζει. αναλογα το φλας..η τη γωνια που το κοιτας μπορει να δεις διαφορα χρωματα....σαν το lsd ενα πραγμα...
...ελεγα και γω τι μου θυμιζει..
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 07-04-12, 09:39
Το avatar του χρήστη exelix
exelix Ο χρήστης exelix δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 17-12-2009
Περιοχή: Πάτρα-Αθήνα
Μηνύματα: 3.997
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis Εμφάνιση μηνυμάτων
το πρωτεινικο φιλμ...ειναι οπως η "λαδιλα"..ιριδιζει. αναλογα το φλας..η τη γωνια που το κοιτας μπορει να δεις διαφορα χρωματα....σαν το lsd ενα πραγμα...
Σε τρία ενυδρεία μου έχει βγει, τέτοια... χαρά δε μου την πρόσφερε!

Εντάξει ο ιριδισμός, αλλά εδώ είναι σα βαμένη η επιφάνεια, μάλλον πρέπει να κόψω τα βιάγκρα... Με αναστατώνουν!
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 07-04-12, 12:03
Το avatar του χρήστη Stivv27
Stivv27 Ο χρήστης Stivv27 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-09-2011
Περιοχή: Γιαννιτσα
Μηνύματα: 1.130
Προεπιλογή

Κατ αρχην καλη λευτερια.
Το ιδιο φιλτρο αλλα λογικα το μεγαλυτερο το εχω και γω και οχι σε μονομαχο αλλα σε μωρα γκαπυ.Εχεις αλλαξει καμια φορα τα σφουγγαρια?Οχι το μαυρο τα ασπρο-πρασινο!Απ οτι φενετε απο την φωτο το φιλτρο σου δεν εχει καθολου καλη ροη!Πρεπει να το βγαλεις να αλλαξεις τα υλικα του εκτος απο τις βιομπαλες που εχει στο κατω μερος μεσα στο κουτακι και να το σηκωσεις μεχρι εκει που εχει το δοντακι και λεει minimun water level ετσι θα σταματησει αυτος ο αφρος και θα κανει πολυ καλη αναταραξη του νερου καθως το φιλτρο ειναι καταρακτης αρα δεν χρειαζεσε και την αεραντλεια.Το επαθα και γω και εψαχνα αρκετο καιρο την λυση.
http://www.youtube.com/watch?v=GiH5l_zDc_M οπως βγαζεις το πρωτο μερος που εχει τα σφουγγαρια μεσα απο κατω εχει 2 βιδες αν τις ανοιξεις θα δεις την αντλια που σιγουρα και αυτη θα θελει καθαρισμα.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 07-04-12, 15:12
Το avatar του χρήστη douran_p
douran_p Ο χρήστης douran_p δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-05-2009
Περιοχή: Ορεστιαδα
Μηνύματα: 855
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis Εμφάνιση μηνυμάτων
το πρωτεινικο φιλμ...ειναι οπως η "λαδιλα"..ιριδιζει. αναλογα το φλας..η τη γωνια που το κοιτας μπορει να δεις διαφορα χρωματα....σαν το lsd ενα πραγμα...
xaxaxaxa ναι σαν το lsd !!!!!
__________________
ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΣ
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 07-04-12, 22:03
Το avatar του χρήστη maria_i_asxeti
maria_i_asxeti Ο χρήστης maria_i_asxeti δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 08-03-2008
Περιοχή: Βόλος
Μηνύματα: 20
Προεπιλογή

Γεια σας και παλι!
Θα προσπαθήσω να απαντήσω σε όλους σας!
1)Έχω ένα θέμα με τη φωτογραφική μηχανή,δε μπορώ να βγάλω το φλας... και πολλές φορές αλλοιώνει τα χρώματα! Όπως και στη φωτό, που βγήκε πολύ έντονο το χρώμα απο το "πρωτεινικο φιλμ". Δε φαίνεται τόσο έντονο. Να φανταστείτε τη μέρα με το ζόρι το έβλεπα. Τελικά σήμερα έφυγε το περισσότερο "φιλμ" από μόνο του!!! Πριν προλάβω να κάνω κάτι! (Έκανα και αλλαγή νερού μετά)
2)Τα ψεύτικα φυτά τα είχα χρόνια στο ενυδρείο (πιο παλια, πριν τα αληθινα) και ΠΟΤΕ δεν είχανε βγάλει τίποτα. Και τώρα πριν τα ξαναβάλω τα ξαναέβρασα! Αν κρίνετε ότι πρέπει να φύγουν,να τα βγάλω. Αλλά θα μείνει το ενυδρείο ΜΟΝΟ με το ξύλο, και εκτός αυτου, αρέσουν πολύ στον ψαρούλη μου! Πηγαίνει και κρύβεται εκεί!!! Για αληθινα φυτά ούτε λογος στη φαση που είμαι! Ανούμπιες είχα, και τι ειχα τραβήξει... αφήστε τα! Αμα θέλετε σας τα λεω! Αν καποια στιγμή μεγαλωσει το μωρό, ναι, θα ήθελα να ξαναπροσπαθήσω γιατί εννοείται οτι και μου αρέσουν, αλλά και ξέρω οτι ειναι πολύ καλύτερα!
3)Για το φίλτρο, το πρασινο-ασπρο σφουγγάρι το είχα αλλάξει πιο παλιά- νομίζω οταν εβαλα τα αληθινα φυτα,πριν 2 χρονια-αν και μετα καπου ειχα διαβασει ότι δεν πρέπει να το αλλαζουμε ποτέ. Το μονο που δεν εχω κανει και πρεπει να ψαξω ειναι να το ξεβιδωσω. Δεν το εχω δει. Παντως απο την αρχη δεν εκανε περισσοτερη αναταραξη ποτέ. Ξαναφτιάξαμε τον αεραγωγο και τον βαλαμε (κι αυτο αρεσει πολυ στον ψαρουλη!!!)
4)Σας στέλνω φωτο με τον ψαρουλη,οσο μπορεσα να βγαλω γιατι δεν καθοτανε! Στη φωτο φαινεται μεγαλυτερος! Μου ειπατε για τροφες κλπ αλλα εγω εμεινα με την απορια...θα μεγαλωσει άλλο; Μηπως να το ταιζω πιο πολυ; Παλια ειχα χρυσοψαρα, και μεγαλωνανε πιο γρηγορα! Κι εχω δει φωτο μονομαχου στο google στα ιδια χρωματα με τον δικο μου, αλλα πιο μεγαλο,και με μεγαλυτερα φτερα!

Συνοψιζοντας, οι ερωτησεις μου ειναι 2:πρεπει να βγαλω οπωσδηποτε τα φυτα; και αν θα μεγαλωσει ο ψαρουλης, να τον ταιζω πιο πολυ, ή ετσι αργει να μεγαλωσει; Και γιατι καποιοι μονομαχοι ειναι μεγαλυτεροι; Ειναι πιο μεγαλης ηλικιας; Εγω τον πηρα μολις τον ειχανε φερει στο πετ σοπ στο ποτηρακι τον καημενο (ειχα φιλη σε πετ σοπ και της ειχα πει πότε θα κανει νεα παραλαβη να με ειδοποιησει,ωστε να μη ζησει πολυ στο ποτηρακι )

Ευχαριστω και πάλι για τις απαντησεις σας και για τις ευχές σας! Θα περιμενω μεχρι αυριο (Κυριακη) να δω και τις νεες απαντησεις, και Δευτερα πρωι-πρωι, αναχωρω για το μαιευτηριο!!!
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  P1010006.jpg
Εμφανίσεις:  219
Μέγεθος:  49,4 KB  
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 07-04-12, 22:05
Το avatar του χρήστη maria_i_asxeti
maria_i_asxeti Ο χρήστης maria_i_asxeti δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 08-03-2008
Περιοχή: Βόλος
Μηνύματα: 20
Προεπιλογή

αλλη μια φωτο
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  P1010012.jpg
Εμφανίσεις:  201
Μέγεθος:  39,4 KB  
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 08-04-12, 18:15
Το avatar του χρήστη stratri1
stratri1 Ο χρήστης stratri1 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 17-06-2011
Περιοχή: Τρίπολη
Μηνύματα: 294
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Roussaks Εμφάνιση μηνυμάτων
Στο 20λιτρο το κερατοφυλλο θα λιωσει ανουμπια ...και βγαλε πλαστικα!
Και εγώ εκεί κόλλησα. Γιατί θα λιώσει;;;
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 11-04-12, 16:18
Manuel Ο χρήστης Manuel δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-07-2011
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 150
Talking

Μαρία ο μονομάχος σου είναι πυρομένος, θέλει γυναίκα και φτιάχνει φωλιά με το σάλιο του!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Τι έπαθε? Ξαφνικα! sv2gfx Κιχλίδες ποταμών Αφρικής 5 02-01-10 11:41
Τι έπαθε? ispyii Ασθένειες - Θεραπείες γλυκού νερού 8 20-11-09 03:07
Μα τί στο καλό έπαθε??? jimarassss Αρχάριοι γλυκού νερού 12 06-03-08 14:16
Τι έπαθε ο δίσκος μου? Μάριος Δίσκοι 10 18-12-06 15:35
Τί έπαθε το κρεμύδι μου? namesis Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά 7 02-04-06 21:07

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:59.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,08725 seconds with 14 queries