Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Αρχάριοι γλυκού νερού

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 01-01-10, 14:20
Tolis Ο χρήστης Tolis δεν είναι συνδεδεμένος
Δικτάτωρ
 
Εγγραφή: 29-11-2002
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.612
Προεπιλογή

Βεβαιως εισαι κακοπροαιρετος, που ακουστηκε να απαντας ακουραστα σε οσους εχουν προβληματα, και να μοιραζεις μπολια και συμβουλες απο κοντα στη μιση ενυδρειακη κοινοτητα?
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 01-01-10, 18:10
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ δεν είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.442
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από chemical mac Εμφάνιση μηνυμάτων
Εκτός από κακοπροαίρετος είσαι και γκρινιάρης. ¶ντε καλή χρόνια βρε...σκρουτζ
Α ναι και γκρινιαρης το ακουσα και αυτο χαχαχαχα
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tolis Εμφάνιση μηνυμάτων
Βεβαιως εισαι κακοπροαιρετος, που ακουστηκε να απαντας ακουραστα σε οσους εχουν προβληματα, και να μοιραζεις μπολια και συμβουλες απο κοντα στη μιση ενυδρειακη κοινοτητα?
Μηπως εχουν πεσει οι πωλησεις "υγρων" βακτηριων για αυτο το λογο?
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 01-01-10, 18:41
Το avatar του χρήστη harris samos
harris samos Ο χρήστης harris samos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-12-2008
Περιοχή: Σαμος
Μηνύματα: 4.507
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην harris samos
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από georgarask Εμφάνιση μηνυμάτων
Α ναι και γκρινιαρης το ακουσα και αυτο χαχαχαχα

Μηπως εχουν πεσει οι πωλησεις "υγρων" βακτηριων για αυτο το λογο?
εσύ κοντεύεις να κλήσεις τα εργοστάσια
και είσαι και γκρινιάρης
εδώ θα δείτε με τη κόπο ο γιώργος φτιάχνει το πολύτιμο μπόλι που σας δίνει http://www.youtube.com/watch?v=YTpuAOrKmVE
-------------------------
: smt044
__________________
Ένας βλάκας που περπατάει, αξίζει πιο πολύ από δέκα διανοούμενους που κάθονται...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη harris samos : 01-01-10 στις 18:41 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 01-01-10, 19:20
Το avatar του χρήστη Κλεόβουλος
Κλεόβουλος Ο χρήστης Κλεόβουλος είναι συνδεδεμένος
Mratibu wa Afrika jeshi
 
Εγγραφή: 20-12-2007
Περιοχή: 41.192471Ν, 26.304201Ε
Μηνύματα: 19.391
Προεπιλογή

Φίλε Γιώργο Καλή Χρονιά!
Η εκτίμηση και η συμπάθεια όλων όσων έχουν δεχθεί τη βοήθεια σου είναι δεδομένη και δεν εξαρτάται απο τους "καπεταναίους" του γνωστού φόρουμ.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 01-01-10, 19:56
Το avatar του χρήστη Αλέξης6
Αλέξης6 Ο χρήστης Αλέξης6 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-10-2009
Περιοχή: Hannover, Germany
Μηνύματα: 734
Προεπιλογή

ίσως ένα από τα καλύτερα ποστ που έχω διαβάσει από τότε που μπήκα στο φόρουμ....

Τι να πω....

Τα λόγια περισσεύουν.... απλά σε ευχαριστώ πολύ, γιατι τέτοιοι ''κακοπροαίρετοι'' είναι που δίνουν έμπνευση σε εμάς τους νεότερους και αρχάριους και μας βοηθούν να γινόμαστε καλύτεροι και να την ψάχνουμε τη δουλεία περισσότερο...

Υ.Γ. 1) Να σου ζήσουν τα δισκάκια!!!!!!

Υ.Γ. 2) Χρόνια πολλά και ευτυχισμένο το 2010!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 01-01-10, 21:05
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ δεν είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.442
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Smile

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από maria1983 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ομολογουμένως εξεπλάγην από το σχόλιο που ειπώθηκε...Δεν έτυχε να πέσει στην προσοχή μου κάτι το παρεξηγήσιμο, ίσα ίσα που απαντάς όντως σε όλες τις εκκλήσεις βοηθείας από τους συναδέλφους αρχάριους και μάλιστα με καλό ύφος (βέβαια δεν έχω διαβάσει ακόμα όλα τα posts, αλλά είμαι σε καλό δρόμο!)!
Συγχαρητήρια πάντως για την πρόοδό σου στα ενυδρεία (και δόξα το Θεό δηλαδή που την έκανες ) και νομίζω ότι η "εξομολόγησή " σου θα βοηθήσει πολλούς στο να αλλάξουν τρόπο σκέψης!
Υ.Γ. Προσφάτως είχα συζήτηση με συνάδελφο ενυδρειόφιλο, ο οποίος υποστήριζε ότι τα ψάρια μεγαλώνουν αποκλειστικά σε εξάρτηση με το τι ενυδρείο διαθέτουν! Για μετρήσεις ούτε λόγος βέβαια (τα ψάρια έτσι γίνεται μωρέ, σου πεθαίνουν)!Όλοι αρχάριοι ξεκινάμε, αλλά κάποιοι εξελίσσονται και κάποιοι όχι...
Oχι Μαρια εδω δε θα βρεις κατι ασχημο!! Σε αλλο φορουμ αναφερομαι! Αλλα δε στεκομαι εκει! ...
Μακαρι να βοηθησει ... και ελπιζω να καταλαβαινουν ολοι οτι ειμαστε μια παρεα ανθρωπων που ασχολουνται με τα ιδια πραγματα! Ολοι ψαχνουν το καλυτερο παντα και δεν υπαρχουν εμπειροι και αρχαριοι ... Απλα ανθρωποι εχουν κατσει και εχουν διαβασει βιβλια ... συμμετεχουν σε ξενα φορουμ και ποτε δεν καθονται αλλα συνεχεια ψαχνουν ... Αυτοι οι ανθρωποι ειναι πρωτοποροι και κανουν τον κοσμο μας καλυτερο!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από harris samos Εμφάνιση μηνυμάτων
εσύ κοντεύεις να κλήσεις τα εργοστάσια
και είσαι και γκρινιάρης
εδώ θα δείτε με τη κόπο ο γιώργος φτιάχνει το πολύτιμο μπόλι που σας δίνει http://www.youtube.com/watch?v=YTpuAOrKmVE
-------------------------
: smt044
κοιτα τι επαθε ο Πανοραμιξ (το μπολι ειναι μια μυστικη συνταγη)
BORKED
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Κλεόβουλος Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε Γιώργο Καλή Χρονιά!
Η εκτίμηση και η συμπάθεια όλων όσων έχουν δεχθεί τη βοήθεια σου είναι δεδομένη και δεν εξαρτάται απο τους "καπεταναίους" του γνωστού φόρουμ.
Ευτηχως με το να εκτραπει η συζητηση σε τσακωμο ... φανηκαν οι προθεσεις των "καπεταναιων" ... Οι νοημοντες ανθρωποι καταλαβαινουν παρα πολυ καλα!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Andros Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιωργο χρονια πολλα καταρχας και να πω οτι ο καθε ενας δειχνει και φαινεται ποιος ειναι μεσα απο τα εργα του, τον χρονο, τον κοπο και το χρημα που ξοδευει γι'αυτο που αγαπα, αλλα κυριως την καλη διαθεση που δειχνει να εχει, για να βηθησει καποιους.......

Τωρα...αν για καποιο λογο σε καποιους δεν αρεσει.... οχι ο τροπος που απαντα καποιος, αλλα ισως επειδη αυτος ο καποιος γνωριζει κατι παραπανω και θελει να βοηθησει με αποτελεσμα μεσα απο τα λεγομενα του ο αλλος να παρεξηγειται....τι να πω!

Αυτο το βλεπω συχνα....και ειναι κριμα και αδικο ειδικα γι'αυτους που ειναι γνωστες και θελουν να βηθησουν και καποιοι δυστυχως τους παρεξηγουν....
Ο γραπτος λογος δυστυχως παρεξηγειται........ενω ολα αυτα που παρεξηγουν καποιοι αν τα ακουγαν γυρω απο ενα τραπεζι με φραπεδια....δεν θα ελεγαν κιχ.......

Και δεν βγαζω τον εαυτο μου εξω, γιατι και εγω εχω παρεξηγησει καποιους στο παρελθον (ισως ολοι μας) και απολογουμε γι'αυτο.....

Οταν ομως αυτοι που παρεξηγουν, στην μετεπειτα πορεια τους μαθουν καποια πραγματα θα ηθελα πολυ να δω την αντιδραση τους οταν ερθει η σειρα τους να τους παρεξηγησει καποιος........

Ισως τελικα ο γραπτος λογος...... να μην ειναι και το καλυτερο μεσο εκφρασης..
Μια χαρα ειναι ο γραπτος λογος!
Ειναι γνωστη τακτικη αν δεν εχεις απαντησεις σε ερωτηματα (η μαλλον εχεις αλλα δεν μπορεις να τις πεις αλλιως θα εκθεσεις τον εαυτο σου) να μειωσεις την αξιοπιστια του αλλου και συγχρονα κατεβαζεις το επιπεδο της συζητησης ωστε να εκτραπει εσκεμμενα στη πεποιθηση οτι δεν βγαινει τιποτα ! Δεν με ενδιαφερει καθολου η τακτικη των αλλων αλλα οι χρηστες ειναι οι ιδιοι σε ολα τα φορουμ και με αυτο το τροπο βλεπουν οτι ολοι ειμαστε ιδιοι και να μην "μασανε" απο υποδειξεις "εμπειρων" αλλα να το ψαχνουν ακομα περισσοτερο αφου δεν υπαρχουν αυθεντειες!!
Ωστοσο θα ηθελα να υπηρχε κατι αναλογο να ειχα διαβασει και ισως με εβαζε σε μεγαλυτερη σκεψη και να ειχα διορθωσει πιο γρηγορα ολα τις λανθασμενες επιλογες! Θα μου πεις ολοι στο ελεγαν αλλα και εγω ελεγα ... ελα μωρε καλα ειναι τα ψαρακια αφου ειναι ζωηρα και πανε περα δωθε και τρωνε σαν τρελα!! Οταν ομως τα εβρισκα αναποδα εψαχνα να βρω φαρμακα λες και θα μπορουσαν να σωθουν απο ενα θαυματουργο μπουκαλακι! Δεν ειναι ετσι ... ηταν καταδικασμενα!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από repanas6 Εμφάνιση μηνυμάτων
ίσως ένα από τα καλύτερα ποστ που έχω διαβάσει από τότε που μπήκα στο φόρουμ....

Τι να πω....

Τα λόγια περισσεύουν.... απλά σε ευχαριστώ πολύ, γιατι τέτοιοι ''κακοπροαίρετοι'' είναι που δίνουν έμπνευση σε εμάς τους νεότερους και αρχάριους και μας βοηθούν να γινόμαστε καλύτεροι και να την ψάχνουμε τη δουλεία περισσότερο...

Υ.Γ. 1) Να σου ζήσουν τα δισκάκια!!!!!!

Υ.Γ. 2) Χρόνια πολλά και ευτυχισμένο το 2010!!!!
Να εισαι καλα φιλε μου! Χρονια πολλα!!!
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 01-01-10, 23:49
Το avatar του χρήστη Serafeim
Serafeim Ο χρήστης Serafeim δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-01-2009
Περιοχή: Μαδρίτη (πρώην) Λαμία (νυν και αεί)
Μηνύματα: 273
Send a message via Skype™ to Serafeim
Προεπιλογή

Μπράβο Γιώργο για τη δουλειά που κάνεις και τη βοήθεια στους νέους φίλους.
Καλή και δημιουργική χρονιά.

Κοίτα.... καμμιά φορά πρέπει να εφαρμόζουμε το : <<Στου κουφού την πόρτα....>>
__________________

Serafeim
Ποτέ μη μιλάς άσχημα για τον εαυτό σου. Οι φίλοι σου μπορούν να καλύψουν πλήρως αυτό το θέμα!!!
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 01-01-10, 23:49
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ δεν είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.442
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Wink

Στο ιδιο μηκος κυματος το ... φυτεμενο ...
Βεβαια ο Αλεξανδρος Raven ειδηκα με το υπομνημα του: http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=32303 αλλα και οι συμβουλες πολλων απο εδω... με βοηθουσαν να εξελιχτει το παρακατω 60λιτρο ενυδρειο: απο τη 1η φωτογραφια στην ....... τελευταια! Καλα μη πω για τα κλαδεματα που μου εχουν δωσει εντελως δωρεαν!!

















__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 01-01-10, 19:59
bokostas Ο χρήστης bokostas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-05-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη Καλαμαριά
Μηνύματα: 3.551
Προεπιλογή

Καλή Χρονιά Γιώργαρε, χίλιες φορές καλύτερα να σε αγαπάει όλη η ενυδρειακή κοινότητα και να μη σε χωνεύουν 3-4
συγκεκριμένοι άνθρωποι, όπως συμβαίνει στη δική σου περίπτωση κι αυτό γιατί μιλάς "πολύ" και τα λες έξω από τα δόντια.
Κι αυτό κάποιοι δεν το αντέχουν, αλλά μη δίνεις σημασία, γιατί όλοι μας έχουμε κρίση και καταλαβαίνουμε τι "παίζεται".
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 01-01-10, 18:16
Το avatar του χρήστη maria1983
maria1983 Ο χρήστης maria1983 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-11-2009
Περιοχή: χολαργός
Μηνύματα: 309
Προεπιλογή

Ομολογουμένως εξεπλάγην από το σχόλιο που ειπώθηκε...Δεν έτυχε να πέσει στην προσοχή μου κάτι το παρεξηγήσιμο, ίσα ίσα που απαντάς όντως σε όλες τις εκκλήσεις βοηθείας από τους συναδέλφους αρχάριους και μάλιστα με καλό ύφος (βέβαια δεν έχω διαβάσει ακόμα όλα τα posts, αλλά είμαι σε καλό δρόμο!)!
Συγχαρητήρια πάντως για την πρόοδό σου στα ενυδρεία (και δόξα το Θεό δηλαδή που την έκανες ) και νομίζω ότι η "εξομολόγησή " σου θα βοηθήσει πολλούς στο να αλλάξουν τρόπο σκέψης!
Υ.Γ. Προσφάτως είχα συζήτηση με συνάδελφο ενυδρειόφιλο, ο οποίος υποστήριζε ότι τα ψάρια μεγαλώνουν αποκλειστικά σε εξάρτηση με το τι ενυδρείο διαθέτουν! Για μετρήσεις ούτε λόγος βέβαια (τα ψάρια έτσι γίνεται μωρέ, σου πεθαίνουν)!Όλοι αρχάριοι ξεκινάμε, αλλά κάποιοι εξελίσσονται και κάποιοι όχι...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
sos ενιδρειο 60 lt ειμαι αρχαριος θελω βοηθεια stefoc Αρχάριοι γλυκού νερού 13 21-01-09 07:50
ερωτηση ειμαι αρχαριος μετρησεις sos teo7 Αρχάριοι γλυκού νερού 25 21-10-08 12:27
Εγω ειμαι ο ΑΡΧΑΡΙΟΣ βοηθηστε με!!!!! johnpecn` Αρχάριοι γλυκού νερού 4 12-08-08 02:26
Πως μπορω να καταλαβω αν το guppy μου ειναι εγκυος??? ΑΡΧΑΡΙΟΣ ob-la-di Ζωοτόκα 8 22-04-07 22:16
Πως μπορω να καταλαβω αν το molly μου ειναι εγκυος??? ΑΡΧΑΡΙΟΣ ob-la-di Ζωοτόκα 1 22-04-07 14:44

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:17.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,06103 seconds with 15 queries