Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Φωτογραφία > Φωτογραφίες μελών

Φωτογραφίες μελών Για συζήτηση όσον αφορά το φωτογραφικό τους μέρος

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 18-12-10, 14:00
Raven Ο χρήστης Raven δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 11-07-2007
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 5.423
Προεπιλογή Παιζοντας με το Photoshop

Προσφατα, αρχισα να ασχολουμαι λιγο παραπανω με το PS5 και περαν απο τις κλασσικες λειτουργιες, προσπαθω να μαθω και πειραματιζομαι με πιο πολυπλοκες δημιουργιες με την χρηση των layers.
Ειναι αχανες προγραμμα !!!
Χτες μου εσπασε τα νευρα γιατι ηθελα να μαθω πως γινεται παρουσιαση ενυδρειου με πλαισιο, οπως αυτα της CAU

Tελικα τα καταφερα με την χρηση 3 layers και σαν πρωτο αποτελεσμα δεν ειναι τελειο μεν αλλα εγω ειμαι περηφανος γιατι το βρηκα μονος μου -αν και μου πηρε 4 ωρες να το φτιαξω

Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 18-12-10, 14:11
Το avatar του χρήστη prospathw
prospathw Ο χρήστης prospathw δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-11-2009
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 1.075
Προεπιλογή

Πολυ ωραιο Αλεξανδρε!
Λεω να ξεκινησουμε ενα θεμα με τιπς για photoshop και να γραφει οποιος θελει ο,τι ξερει!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 18-12-10, 14:23
Raven Ο χρήστης Raven δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 11-07-2007
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 5.423
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από prospathw Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολυ ωραιο Αλεξανδρε!
Λεω να ξεκινησουμε ενα θεμα με τιπς για photoshop και να γραφει οποιος θελει ο,τι ξερει!
Πολυ ωραια ιδεα Φιλιππε, βεβαια τα tips ειναι τοσο πολλα που θα γεμισουν 100 σελιδες Εγω αυτο που προσπαθω να μαθω τωρα ειναι τα βασικα shortcuts στο πληκτρολογιο.
ΠΧ.. με τις αγκυλες [ ] αυξανεις η μειωνεις το μεγεθος της βουρτσας και παλι με τις [ ] και πατημενο το shift αυξομειωνεις την σκληροτητα-απαλοτητα της πινελιας.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 18-12-10, 15:04
Το avatar του χρήστη frits
frits Ο χρήστης frits δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-12-2006
Περιοχή: ΑΘηνα Παπάγου
Μηνύματα: 556
Προεπιλογή

Πολύ ωραία προσπάθεια, όντως το Photoshop είναι αχανές πρόγραμμα, είχα φίλο γραφίστα που το είχε σπουδάσει και πάλι δεν ήξερε όλες τις δυνατότητές του όπως έλεγε. Οι δικές σου φωτογραφίες πάντως είναι πολύ ωραίες και χωρίς Photoshop
¶ντε, έλα καμιά μέρα για καφέ με τον Αντώνη να τραβήξεις και το δικό μου paludarium να κάνω παρουσίαση
__________________
Γιώργος


https://www.youtube.com/watch?v=u-nUTj7Ldgg
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 18-12-10, 16:53
Το avatar του χρήστη Churu
Churu Ο χρήστης Churu δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 30-11-2009
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 177
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από prospathw Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολυ ωραιο Αλεξανδρε!
Λεω να ξεκινησουμε ενα θεμα με τιπς για photoshop και να γραφει οποιος θελει ο,τι ξερει!
Ναι ρε παιδες βοηθατε και εμας τους ανιδεους με το προγραμμα!! Εγω δουλευω πανω σε ενα προγραμμα της canon χωρις βεβαια να ξερω αν ειναι καλο η στραβο και αναποδο αφου δεν εχω μετρο συγκρισης με αλλο προγραμμα. Το photoshop το εχω αλλα οποτε επιχειρω να διορθωσω μια φωτο πνιγομαι με το προγραμμα.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 18-12-10, 17:15
Το avatar του χρήστη georgis4
georgis4 Ο χρήστης georgis4 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 06-10-2010
Περιοχή: θεσσαλονικη/συκιες
Μηνύματα: 639
Προεπιλογή

Παιδια το photοshop απλα ΔΕΝ μαθαινεται!Οποτε ερχετε η στιγμη που θα πεις *οκ τωρα το κατεχω* παντα καποια καινουρια επιλογη ανακαλυπτεις.Ο καλυτερος τροπος να ξεκινησεις να το δουλευεις *δυνατα* ειναι να εχεις φιλο γραφιστα να σου δειξει τα βασικα..(και αυτος απο καποιον αλλο τα ειχε μαθει θα σου πει αν τον ρωτησεις)
Απο κει και περα θελει μπλοκ σημειωσεων να θυμασαι ΤΙ και ΠΩΣ το εκανες....
(μου χει τυχει να δημιουργησω μετα απο αρκετες ωρες δοκιμων ενα αποτελεσμα σε μια φωτο και στο τελος δεν θυμηθηκα ποτε πως το κανα... )
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 18-12-10, 17:25
Το avatar του χρήστη Churu
Churu Ο χρήστης Churu δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 30-11-2009
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 177
Προεπιλογή

Ενταξει δεν θελω να γινω expert στο photoshop αλλα αμα γινει η αρχη ολο και κατι θα γινει στην συνεχεια..... Κανενα tipακι δεν εχεις-θυμασαι?
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 18-12-10, 17:37
Raven Ο χρήστης Raven δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 11-07-2007
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 5.423
Προεπιλογή

Παιδες, εγω τα εμαθα τα βασικα απο τα βιντεακια του you tube. Εχει παρα πολλα, αξιζει να το ψαξετε.
Ειχα ανοιχτα 2 παραθυρα..στο 1 ειχα ανοιχτο το PS και στο αλλο εβλεπα το βιντεακι και εκανα οτι εκανε ο τυπος.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 18-12-10, 17:40
Το avatar του χρήστη georgis4
georgis4 Ο χρήστης georgis4 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 06-10-2010
Περιοχή: θεσσαλονικη/συκιες
Μηνύματα: 639
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Churu Εμφάνιση μηνυμάτων
Ενταξει δεν θελω να γινω expert στο photoshop αλλα αμα γινει η αρχη ολο και κατι θα γινει στην συνεχεια..... Κανενα tipακι δεν εχεις-θυμασαι?
Aπο corel (γιατι πιο πολυ για σχεδιο το θελω,οχι οτι ειναι ευκολο και αυτο αλλα καμμια σχεση με το photoshop) κατεχω πιο πολλα,το photoshop μου χε σπασει τα νευρα....
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raven Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδες, εγω τα εμαθα τα βασικα απο τα βιντεακια του you tube. Εχει παρα πολλα, αξιζει να το ψαξετε.
Ειχα ανοιχτα 2 παραθυρα..στο 1 ειχα ανοιχτο το PS και στο αλλο εβλεπα το βιντεακι και εκανα οτι εκανε ο τυπος.
Πολυ καλος τροπος ειναι αυτος..
http://www.youtube.com/results?searc...+tutorial&aq=1
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη georgis4 : 18-12-10 στις 17:40 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 18-12-10, 15:10
Το avatar του χρήστη alexx
alexx Ο χρήστης alexx δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-05-2008
Περιοχή: Aλεξανδρουπολη
Μηνύματα: 244
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raven Εμφάνιση μηνυμάτων
Προσφατα, αρχισα να ασχολουμαι λιγο παραπανω με το PS5 και περαν απο τις κλασσικες λειτουργιες, προσπαθω να μαθω και πειραματιζομαι με πιο πολυπλοκες δημιουργιες με την χρηση των layers.
Ειναι αχανες προγραμμα !!!
Χτες μου εσπασε τα νευρα γιατι ηθελα να μαθω πως γινεται παρουσιαση ενυδρειου με πλαισιο, οπως αυτα της CAU

Tελικα τα καταφερα με την χρηση 3 layers και σαν πρωτο αποτελεσμα δεν ειναι τελειο μεν αλλα εγω ειμαι περηφανος γιατι το βρηκα μονος μου -αν και μου πηρε 4 ωρες να το φτιαξω

Καταπληκτικη φωτο!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:58.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,04946 seconds with 13 queries