Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Ασία > Bettas

Bettas Μονομάχοι, όλων των μορφών.

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Next
  #1  
Παλιά 09-04-09, 18:51
Arte Ο χρήστης Arte δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 08-04-2009
Περιοχή: Thessaloniki
Μηνύματα: 6
Προεπιλογή Φιλτράκι για 5λιτρο

Καλησπέρα.
Προσπαθώ εδώ και μέρες να βρω ένα φιλτράκι για ενα 5/λιτρο ενυδρειάκι που εχω και φιλοξενεί έναν μονομάχο. Με δεδομένο το πρόβλημα χώρου θα ήθελα κάτι (ίσως κρεμαστό) που να μην επηρεάζει τον πολύ μικρό χώρο. Οι petshopαδες στους οποίους απευθυνθηκα με αντιμετώπισαν ως γραφική: Τι να το κανεις το φίλτρο, οι μονομαχοι ζουνε μηνες στα πλαστικα ποτηράκια, ενα πενταλιτρο θελει αλλαγή 70% 1 φορά το μήνα κλπ και δε μου σύστησαν τίποτα.
Επειδή γνωρίζω σχετικά τις γενικές αρχές του χόμπι, εξαρχής θέλω να σας πω ότι επειδή προς το παρόν δεν υπάρχει δυνατότητα μεταφοράς του μονομάχου σε μεγαλύτερο χώρο, κι επειδή εχω πραγματικά τύψεις που δεν μπορώ να του προσφέρω κάτι καλύτερο,που θα ήταν και το ορθότερο, προσπαθώ να κανω όσο πιο ανετη μπορώ τη διαβίωση του στο 5/λιτρο. Προς το παρόν το παλέυω με συχνες αλλαγες νερού και λίγο τάισμα, αλλα με ενα φίλτρο και λιγότερες αλλαγές (τώρα κάνω 2 τη βδομαδα στο 80% περίπου του νερού) θα μου ήταν ευκολότερο. Επειδή έχω διαβάσει ότι αρκετοι χομπίστες εχουν φιλοξενήσει μονομάχους σε 5λιτρα, αν κάποιος ξερει καποιο συγκεκριμένο φίλτρο ας μου το γράψει επακριβώς ώστε να ξέρω πως θα το ζητήσω.
ΥΓ.Σε περίπτωση που βρεθεί φίλτρο, θα μπορούσα να το στρώσω σε μια μεγάλη γυάλα και μετά να το μεταφέρω στο 5 λιτρο με τον μονομάχο;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Αρτ
Απάντηση με παράθεση
 


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
HELP!! Πρόβλημα με φιλτράκι... nashty11 Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 0 24-12-08 17:26
Το DIY φιλτράκι μου treno DIY . Φτιάχτο μόνος σου 8 06-11-06 00:01
Φίλτρο, φιλτράκι .... και νευρα ! crazyio Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 8 23-09-05 09:33

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:36.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,03348 seconds with 13 queries