Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Θαλασσινό νερό > Παρουσιάσεις θαλασσινών ενυδρείων > Reef

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 15-10-07, 20:20
deMetrIs Ο χρήστης deMetrIs δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 20-09-2005
Περιοχή: Cyprus (Nicosia)
Μηνύματα: 745
Προεπιλογή Η αρχή του reef μου !!

Επιτέλους το reef μου άρχισε να πέρνει μορφή!!!
πως σας φένετε το στεισημο του βράχου ?
οι μετρήσεις είναι αρκετά καλές αλλά όχι τελειες μπορώ να βάλω κατι ανθεκτικά ψαρια αλλά θα περιμενω μεχρι να γίνουν τέλειες γτ δεν θελω να μου πεθάνουν.
Νh4 = 0
po4 = 0.5 mg/l
no3=10
No2= 0.025





Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 15-10-07, 20:39
Το avatar του χρήστη klaz
klaz Ο χρήστης klaz δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-09-2005
Περιοχή: εις την συμπρωτευουσαν....
Μηνύματα: 3.900
Προεπιλογή

δημητρακη,αρκετα καλο στησιμο,και θα σου επιστησω την προσοχη στα φωσφορικα.καλο θα ειναι να μην ειναι μετρησιμα,και αυτο προυποθετει μπολικο αντιφωσφορο,για να μην κολυμπας σε πολλες και περιεργες αλγες......
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 15-10-07, 20:40
deMetrIs Ο χρήστης deMetrIs δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 20-09-2005
Περιοχή: Cyprus (Nicosia)
Μηνύματα: 745
Προεπιλογή

ναι το ξερω και εχω βαλει αντιφώσφορο
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 15-10-07, 20:44
Το avatar του χρήστη mmbuna
mmbuna Ο χρήστης mmbuna δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2004
Περιοχή: ¶γιος Στέφανος
Μηνύματα: 402
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην mmbuna Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην mmbuna
Προεπιλογή

Με νιτρικά ΚΑΙ νιτρώδη θα σου έλεγα ότι οι μετρήσεις σου ΔΕΝ είναι καθόλου καλές για ψάρι.
Φαινομενικά το ενυδρείο στρώνει ακόμα, οπότε ψαράκια... δεν λεει ακόμα.

Πέραν τούτου, οσο περισσότερο μείνει χωρίς ψάρια, τόσο πιο πολύ τροφή θα 'χτιστεί' στο ενυδρείο (κοκύποδα κλπ), οπότε μόνο καλό κάνεις να περιμένεις.

Όμορφο όμως και φυσικά θα πρέπει να καμαρώνεις

Πές μας τα υπόλοιπα όμως για το όμορφο ενδυρείο σου?

Λίτρα?

Sump υπάρχει? Πόσα λιτρα?

Κυκλοφορία βλέπω καλή -νομίζω- βέβαια δεν ξέρω ποιές Nano Stream είναι αυτές και πόσα λίτρα νερό έχεις?

Πόσος βράχος είναι μέσα?

Πόσος από αυτόν ζωντανός?

Κάποια κομμάτια μου φαίνονται έτοιμα ναπέσουν,και επίσης θα μπορούσες να αλλάξεις τον βράχο ώστε να μην πολυ ακουμπάει στην άμμο?

Τι άμμο έχει κάτω?

Φίλτρα?

Φωτισμός?

Σκίμμερ?
__________________
eLearning Industry Learn all about Corporate eLearning


Γιάννης
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 15-10-07, 20:56
Το avatar του χρήστη Tricky
Tricky Ο χρήστης Tricky δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-12-2004
Περιοχή: Χαλανδρι , Αττικης
Μηνύματα: 1.424
Προεπιλογή

Το ενυδρειο σου Δημητρη φαινεται μια χαρα .

Συμφωνω απολυτα με τον Γιαννη (mbuna) οτι νιτρωδη θα πρεπει να μηδενισουν....αστο fishless οσο μπορεις ταιζοντας με καποια υγρη τροφη κοραλιων (πχ Coral food Salifert) ή ξηρη τροφη σε σκονη...Ριχνε αν θες Carib sea purple up και καποιο alkalinity builder


Κανε μια συνολικη παρουσιαση να ξερουμε τι λεμε
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 15-10-07, 20:59
deMetrIs Ο χρήστης deMetrIs δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 20-09-2005
Περιοχή: Cyprus (Nicosia)
Μηνύματα: 745
Προεπιλογή

δες εδω http://www.aquatek.gr/board/showthread.php?t=14912
ο βραχος 40 kg και ειναι όλος ζωντανος στη φωτο αδικήται λίγο...
αμμος τελικα δεν βρηκα ζωντανο αραγωνίτη έτσι εβαλα νεκρο...
ο βραχος δεν ακουμπάει πολύ ... ο δεξιος ειναι καμπυλοτός απο μεσα ετσι δεν ακουμπάει τελίος στην αμμο...

nanostream 6025
skimmer sl
φωτισμό http://www.aquaristic.net/shop.php/s...%20-%20marine/

ψαρια οπως ειπα και στο 1ο ποστ
Παράθεση:
οι μετρήσεις είναι αρκετά καλές αλλά όχι τελειες μπορώ να βάλω κατι ανθεκτικά ψαρια αλλά θα περιμενω μεχρι να γίνουν τέλειες γτ δεν θελω να μου πεθάνουν.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 15-10-07, 21:20
Το avatar του χρήστη Isidoros
Isidoros Ο χρήστης Isidoros δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-08-2004
Περιοχή: ΕΛΛΗΝΙΚΟ
Μηνύματα: 338
Προεπιλογή

Πολυ καλό φίλε μου.Τα πας μια χαρά και το βασικό έχεις υπομονή.
Μια ερώτηση μόνο ,έχεις καλά στηριγμένο τον βράχο σου?
__________________
4-8-2006
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 15-10-07, 22:03
accnt Ο χρήστης accnt δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2003
Περιοχή: ΑΛΙΜΟΣ
Μηνύματα: 3.097
Προεπιλογή

Το γενικότερο στήσιμο είναι καλό, αλλά όντως μερικά βράχια φαίνονται ετοιμόρροπα… μπορεί βέβαια απλά να φαίνονται, εσύ ξέρεις καλύτερα…
Μην στενοχωριέσαι που δεν πήρες ζωντανή άμμο…. Σύντομα και η δικιά σου θα ζωντανέψει…
Λίγη υπομονή ακόμη…αν και πιστεύω ότι την έχεις….
__________________
small minds just talk about people, medium minds talk about things, but the great minds talk about ideas...
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 16-10-07, 05:43
NPS Ο χρήστης NPS δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-11-2006
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 92
Προεπιλογή

Πολύ ωραίο δείχνει το ενυδρείο σου και πιστεύω πως έχει όλες τις προδιαγραφές να εξελιχθεί σε ένα τέλειο φυσικό σύστημα.

Οι προσωπικές μου παρατηρήσεις είναι στο θέμα της κυκλοφορίας.
Βλέπω ότι οι θέσεις των κυκλοφορητών, προκαλούν αντιμέτωπη ροή, με αποτέλεσμα να χάνεται η επιθυμητή ομοιογενής ροή σε όσο το δυνατόν περισσότερα σημεία του βράχου. Επίσης, η απουσία αναταραχής της επιφάνειας, μειώνει την οξυγόνωση του συστήματος, με ότι συνεπάγεται από αυτό.
Θα πρότεινα λοιπόν μια καλύτερη τοποθέτηση των κυκλοφορητών σου, για καλύτερα λειτουργικά αποτελέσματα.
Καλή συνέχεια.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 16-10-07, 13:52
Το avatar του χρήστη NAVY
NAVY Ο χρήστης NAVY δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-10-2007
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 37
Προεπιλογή

Μπράβο Δημήτρη, ..... καλή η γενική εικόνα του ενυδρείου σου.
Εγώ θα πρότεινα μια καλύτερη στήριξη του βράχου, και προσωπικά θα τον έβαζα σε βάση για να κερδίσω μεγαλύτερη ζωντανή επιφανεια..
Η κυκλοφορία θέλει μια μικρή διόρθωση, ώστε να αποφύγεις το σκάψιμο της άμμου.
Καλή συνέχεια, με βήματα ΑΡΓΑ αλλά σταθερά.
__________________
Φιλικά NAVY
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 16-10-07, 14:10
sps4ever(niktso) Ο χρήστης sps4ever(niktso) δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-02-2003
Περιοχή: ΒΥΡΩΝΑΣ
Μηνύματα: 652
Προεπιλογή

Συγνώμη αλλά αν βλέπω καλά διαφωνώ με το στήσιμο. Βλέπω βράχο από άκρη σε άκρη με λεπτό πλάτος, χωρίς όμως να υπάρχει σημείο στο οποίο να μπορεί να μπει το ψάρι και να παραμείνει χωρίς να φαίνεται. Μια σπηλιά "σκοτεινή" ώστε να νιώθει ασφάλεια και να μπορεί να ξεκουράζεται.

Αν τώρα σκοπεύεις να βάλεις soft το στήσιμο μακροπρόθεσμα είναι καλό. Αλλά σε όλες τις άλλες περιπτώσεις οι επιφάνειες σου για τοποθέτηση κοραλιών είναι πολύ λίγες και η οποιαδήποτε απόπειρα να κολλήσεις κοράλι θα οδηγούν σε πτώσεις του βράχου.

ΙΜΗΟ καλό είναι να κάνεις μια προσπάθεια για ένα βουναλάκι που και σταθερότητα θα δώσει στο οικοδόμημα,αίσθηση ασφάλειας στα ψάρια αλλά και επιφάνειες για τοποθέτηση κοραλιών.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 16-10-07, 16:16
Το avatar του χρήστη Θανάσης
Θανάσης Ο χρήστης Θανάσης δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-06-2006
Περιοχή: Χολαργός
Μηνύματα: 464
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Θανάσης
Προεπιλογή

άντε πολύ χαίρομαι που προχωράς καλορίζικο!!!
__________________


Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 16-10-07, 18:15
Το avatar του χρήστη Pritanis
Pritanis Ο χρήστης Pritanis δεν είναι συνδεδεμένος
DiscusModerator
 
Εγγραφή: 10-11-2004
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.567
Προεπιλογή

Συμφωνω με τον ΣΠΣ και εγω το ιδιο επαθα οσο αφορα τα κοραλια..... Σκεψου Δημητρη τωρα που τα στηνεις πως θα δημουργησεις πλατωματα στα οποια θα κολλησεις αργοτερα τα κοραλια σου......Υπολογισε οτι πολλα απο αυτα ερχονται κολλημενα σε πετρα με διαμετρο περιπου 7 εκ ......

Τα πλατωματα αυτα να ειναι σε διαφορα υψη γιατι αλλα κοραλια θελουν πολυ φως αλλα μετριο και καποια λιγο.......
Οσο για τους κυκλοφορητες παρε δυο χρονοδιακοπτες και βαλε τους να δουλευουν ποτε εναλλαξ ποτε και οι δυο μαζι ..... Θα εχεις μια προσομοιωση κυμματος καλυτερη απο οτι αν εχεις μονιμη ροη και απο τους δυο.....

ΕΠισης δωσε βαση στο αλατι που θα χρησιμοποιησεις....Παιζει τεραστιο ρολο στο να φτιαξεις σωστο νερο...... Οι πιο πολλοι μου προτειναν το τροπικ μαριν προ ριφ....Επισης για αντιφωσφωρο επειδη παιδευτηκα πολυ θα σου προτεινα αυτο http://www.aquaristic.net/shop.php/s...ht%20AquaPhos/
__________________
Rock Rules
Eternal Algae to the Planted


Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 16-10-07, 18:50
deMetrIs Ο χρήστης deMetrIs δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 20-09-2005
Περιοχή: Cyprus (Nicosia)
Μηνύματα: 745
Προεπιλογή

σας ευχαριστώ για τις συμβουλες σας
για τους κυκλοφωρητές μου είπατε οτι δεν ειναι καλες οι θεσεις τους... αλλα δεν μου ειπατε πως να τους βάλω?
δεν ειναι και τοσο ετοιμόρρωποι οι βράχοι αλλα για να σχηματιστουν σπηλιές μπηκαν ετσι... μπορω να τους κολλησω μεταξυ τους με καπιο υληκό?
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sps4ever(niktso) Εμφάνιση μηνυμάτων
Συγνώμη αλλά αν βλέπω καλά διαφωνώ με το στήσιμο. Βλέπω βράχο από άκρη σε άκρη με λεπτό πλάτος, χωρίς όμως να υπάρχει σημείο στο οποίο να μπορεί να μπει το ψάρι και να παραμείνει χωρίς να φαίνεται. Μια σπηλιά "σκοτεινή" ώστε να νιώθει ασφάλεια και να μπορεί να ξεκουράζεται.

Αν τώρα σκοπεύεις να βάλεις soft το στήσιμο μακροπρόθεσμα είναι καλό. Αλλά σε όλες τις άλλες περιπτώσεις οι επιφάνειες σου για τοποθέτηση κοραλιών είναι πολύ λίγες και η οποιαδήποτε απόπειρα να κολλήσεις κοράλι θα οδηγούν σε πτώσεις του βράχου.

ΙΜΗΟ καλό είναι να κάνεις μια προσπάθεια για ένα βουναλάκι που και σταθερότητα θα δώσει στο οικοδόμημα,αίσθηση ασφάλειας στα ψάρια αλλά και επιφάνειες για τοποθέτηση κοραλιών.
Βουναλάκι δεν μπορώ να κανω, αν εκανα θα έκανα στη μεση αλλα στη μεση επδ λιγοστεύει το πλατος δεν μπορω... καμια άλλη ιδεα εκτως απο βουναλάκι? αν βαλω μαυρο χαρτόνι απο πίσω ή σκουρο μπλέ δεν 8α ειναι πιο σκοτεινές? βεβαια δεν ξερω κατα πόσο θα φένετε ωραίο....
για αλάτι χρησιμοποιώ της ακουα μέτικ....
αντιφώσφορο της σερα αλλα θα προσθέσω και διαφορες μικροάλγες απο ebay (στην κύπρο όπως ο ζωντανός αραγωνίτης απλώς δεν υπάρχουν.... ) http://search.ebay.co.uk/_W0QQfgtpZ1...ysQ5ftreazures
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 16-10-07, 19:16
accnt Ο χρήστης accnt δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2003
Περιοχή: ΑΛΙΜΟΣ
Μηνύματα: 3.097
Προεπιλογή

Μαύρο χαρτόνι θα πρέπει να βάλεις έτσι και αλλιώς. Θα φαίνεται πολύ πιο ωραίο.
Με τους κυκλοφορητές θα πρέπει να πειραματιστείς λίγο για να βρεις τις κατάλληλες θέσεις. Αυτό που δεν θες είναι «νεκρές» περιοχές (από άποψη κυκλοφορίας).
Το ζητούμενο δεν είναι ακριβώς το βουναλάκι, αλλά λίγο πιο κλεισμένες κρυψώνες για τα ψάρια σου. Δηλαδή μια είσοδο μόνο. Με λίγο βράχο ή ανακατανομή του υπάρχοντος μπορεί να γίνει αυτό εύκολα κλείνοντας κάποια κενά. Επίσης και κάποια σημεία για να ακουμπήσεις κοράλλια πάνω τους.
Τον βράχο δεν χρειάζεται να τον κολλήσεις, γιατί αφενός θα χρειαστείς μεγάλη ποσότητα κόλλας (αυτή των δυο συστατικών που την πλάθεις), αλλά και κόλληση γερή δεν θα κάνεις. Απλά σφήνωσε όσο μπορείς τα κομμάτια του βράχου σου μεταξύ τους έτσι ώστε να μην μπορούν να κουνηθούν.
Δες και αυτήν την βάση που έφτιαξα εύκολα με pvcέτσι ώστε να μην ακουμπά καθόλου βράχος στην άμμο.
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  basi.JPG
Εμφανίσεις:  1877
Μέγεθος:  180,5 KB  
__________________
small minds just talk about people, medium minds talk about things, but the great minds talk about ideas...
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 16-10-07, 19:29
Βαγγέλης (Dearangelo) Ο χρήστης Βαγγέλης (Dearangelo) δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 15-06-2007
Περιοχή: Ν Ηράκλειο
Μηνύματα: 247
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην Βαγγέλης (Dearangelo) Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Βαγγέλης (Dearangelo)
Προεπιλογή

πόση ώρα η ώρες μπορεί ένας ζωντανός βράχος να μείνει εκτός νερού μέχρις ότου πάψει να είναι?
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 16-10-07, 20:14
Το avatar του χρήστη Tricky
Tricky Ο χρήστης Tricky δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-12-2004
Περιοχή: Χαλανδρι , Αττικης
Μηνύματα: 1.424
Προεπιλογή

Αν σκεφτεις οτι ταξιδευει απο μακρινες χωρες για να φθασει εδω , τοτε αντεχει αρκετα ...

Το θεμα ειναι οτι εχεις απωλειες (ορατες ή αορατες) ...αρα οσο λιγοτερο , τοσο καλυτερα
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 16-10-07, 20:22
Το avatar του χρήστη Tricky
Tricky Ο χρήστης Tricky δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-12-2004
Περιοχή: Χαλανδρι , Αττικης
Μηνύματα: 1.424
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από deMetrIs Εμφάνιση μηνυμάτων
Βουναλάκι δεν μπορώ να κανω, αν εκανα θα έκανα στη μεση αλλα στη μεση επδ λιγοστεύει το πλατος δεν μπορω... καμια άλλη ιδεα εκτως απο βουναλάκι?
Οσο αφορα τη δημιουργια καταφυγιων για τα ψαρια , το ζητουμενο ειναι απλο: πρεπει να φτιαξεις κρυψωνες οπου τα ψαρια θα μπαινουν και δεν θα τα βλεπεις ...αν δεν τα βλεπεις , σημαινει οτι ειναι οκ

Καλο επισης ειναι να φτιαξεις αψιδες ,τρυπες κλπ τα οποια θα ειναι ορατα σε σενα.

Κανε κανενα πειραμα ...βγαλε πχ δυο-τρια κομματια απο αριστερα και δεξια και φερτα προς το κεντρο του ενυδρειου ...τωρα , οπως κοιτας το ενυδρειο , εισαι τζαμι-βραχος-τζαμι , καθολο το μηκος ...παιξε λιγο ωστε να φτιαξεις τζαμι-βραχος-βραχος-τζαμι
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 17-10-07, 06:18
NPS Ο χρήστης NPS δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-11-2006
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 92
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Βαγγέλης (Dearangelo) Εμφάνιση μηνυμάτων
πόση ώρα η ώρες μπορεί ένας ζωντανός βράχος να μείνει εκτός νερού μέχρις ότου πάψει να είναι?
Οι μικροοργανισμοί και οι περισσότεροι μικροί οργανισμοί, που κουβαλάει ο βράχος, έχουν μεγάλη αντοχή, με την προυπόθεση να μην στεγνώσει και να μην εκτεθεί σε ακραίες συνθήκες περιβάλλοντος.
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 17-10-07, 09:02
Το avatar του χρήστη NAVY
NAVY Ο χρήστης NAVY δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-10-2007
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 37
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από deMetrIs Εμφάνιση μηνυμάτων
σας ευχαριστώ για τις συμβουλες σας
για τους κυκλοφωρητές μου είπατε οτι δεν ειναι καλες οι θεσεις τους... αλλα δεν μου ειπατε πως να τους βάλω?
δεν ειναι και τοσο ετοιμόρρωποι οι βράχοι αλλα για να σχηματιστουν σπηλιές μπηκαν ετσι... μπορω να τους κολλησω μεταξυ τους με καπιο υληκό?

Δημήτρη όπως βλέπουμε όλοι οι κυκλοφορητές έχουν κατεύθυνση προς τα κάτω.
Η γνώμη μου είναι να στρέψεις τις ροές λίγο προς τα επάνω, για να μην σου σκάβουν την άμμο, κάτι που δεν θέλουμε να γινεται..
Επίσης προτείνω να βγάλεις τον κυκλοφορητή που έχεις στην πίσω πλευρά, και να τον βάλεις σε πλαϊνό τζάμι , για να δημιουργήσεις ροή και στην πίσω πλευρά του βράχου.
Εγώ για την συγκόλληση των βράχων χρησιμοποίησα την εποξικη της TUNZE Coral Fix
__________________
Φιλικά NAVY
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 04-11-07, 00:00
ksifias Ο χρήστης ksifias δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 07-10-2007
Περιοχή: mosxato
Μηνύματα: 10
Προεπιλογή

γεια σου,μπορεισ να μου πεις ποσο κανει το φοτιστικο που εχεις,και απο που το εχεις παρει
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Πρωτη του Reef μου niar71 Reef 23 08-01-07 15:28
Το reef του φτωχού (εξοπλισμός) sps4ever(niktso) Εξοπλισμός Θαλασσινού νερού 15 29-10-06 17:09
συμβουλες για το reef μου Vasilis Κοράλλια 3 06-04-05 12:51
To reef μου theofilos Reef 10 11-11-04 11:29
ΦΩΤΙΣΜΟΣ του reef manosdr Φωτισμός 4 27-07-04 22:39

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:22.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,07667 seconds with 14 queries