Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Ασία > Bettas

Bettas Μονομάχοι, όλων των μορφών.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 22-10-09, 14:26
Γιώργος Ο χρήστης Γιώργος δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 10-08-2009
Περιοχή: Λάρισα
Μηνύματα: 23
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Γιώργος
Προεπιλογή Νέο ενυδρείο

εδω και 3 μηνες εχω εναν υγιεστατο μονομαχο σε μια γυαλα 3 λιτρων(ξερω ξερω) και αποφασισα να του παρω ενα ενυδρειο.κανοντας μια βολτα στην αγορα της λαρισας,απο το πετσοπ που πηρα τον μονομαχο μου,ειδα ενα ωραιο 25λιτρο ενυδρειο,φιλτρο,φως νομιζω,αποχη και αλλα που δεν θυμαμαι στην τιμη των 50$.ειναι καλη τιμη?και το λεγομενο "στρωσιμο" πως γινεται?επισης θα παρω και εναν θερμοστατη για τον κρυο χειμωνα.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 22-10-09, 14:32
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ δεν είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.440
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Smile

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος Εμφάνιση μηνυμάτων
εδω και 3 μηνες εχω εναν υγιεστατο μονομαχο σε μια γυαλα 3 λιτρων(ξερω ξερω) και αποφασισα να του παρω ενα ενυδρειο.κανοντας μια βολτα στην αγορα της λαρισας,απο το πετσοπ που πηρα τον μονομαχο μου,ειδα ενα ωραιο 25λιτρο ενυδρειο,φιλτρο,φως νομιζω,αποχη και αλλα που δεν θυμαμαι στην τιμη των 50$.ειναι καλη τιμη?και το λεγομενο "στρωσιμο" πως γινεται?επισης θα παρω και εναν θερμοστατη για τον κρυο χειμωνα.
Τσιμπιμενη τιμη ... για 25 λιτρο μου φαινεται! Αν πιανουν τα χερια σου μπορεις να κολλησεις ενα ενυδρειο με λιγοτερα χρηματα! Θερμοστατη δεν εχει μαζι το ενυδρειο? Φιλτρο?
Στρωσιμο με δυο τροπους:
1) http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=13656
η
2) http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=32934
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 22-10-09, 14:37
Γιώργος Ο χρήστης Γιώργος δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 10-08-2009
Περιοχή: Λάρισα
Μηνύματα: 23
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Γιώργος
Προεπιλογή

το κεφαλι μου.........δηλαδη πρεπει να παρω αμμωνια,να βρω ποση θελει για το 25λιτρο μου,να ριξω διαλυμα νερου αμμωνιας και μετα να ταιζω τα βακτηρια και μετα να βαλω τον Μαϊκλ?
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 22-10-09, 14:44
Το avatar του χρήστη Δημητρης89
Δημητρης89 Ο χρήστης Δημητρης89 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-05-2009
Περιοχή: Αλεξανδρουπολη
Μηνύματα: 977
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος Εμφάνιση μηνυμάτων
το κεφαλι μου.........δηλαδη πρεπει να παρω αμμωνια,να βρω ποση θελει για το 25λιτρο μου,να ριξω διαλυμα νερου αμμωνιας και μετα να ταιζω τα βακτηρια και μετα να βαλω τον Μαϊκλ?
ή αλλιως να σου δωσει καποιος μπολι....να βαλεις τη μπυχλα στο ενυδρειο και τσουπ...ουτε με αμμωνιες δεν μπλεκεις....
απλα απο κει και μετα θελεις αλλα πραγματα που ετσι κιαλλιως θα τα εκανες(για τις μετρησεις λεω)
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 22-10-09, 15:54
Το avatar του χρήστη ispyii
ispyii Ο χρήστης ispyii δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-10-2009
Περιοχή: Monaco
Μηνύματα: 200
Προεπιλογή

Σαν αρχάριος δε θέλω να σου δώσω κάποια συμβουλή..........αλλά ξέρεις τι ωραίο που είναι.....όλη αυτή η διαδικασία, του διαβάσματος, του στρωσίματος και γενικότερα όλης της διαδικασίας!Δεν είναι τυχαίο που οι παλιοί λένε ότι καλύτερη φάση είναι αυτή!Δεν υπάρχει κανένας λόγος να αγχώνεσε!
Μη μου πεις ότι δεν έχεις χρόνο!Από τις 168 ώρες που έχει η εβδομάδα ΜΟΝΟ τις 24 έχω ελέυθερες!Πάρε και κατάλαβε....και πολλοί άλλοι βέβαια.

Αυτό που σου ευχομαι είναι καλή επιτυχεία....τα παιδιά εδω μέσα είναι πρόθυμα να σου λύσουν όλες τις απορίες...αρκει να είναι σωστές και να είσαι και λίγο διαβασμένος
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 22-10-09, 16:50
Το avatar του χρήστη persival
persival Ο χρήστης persival δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-08-2009
Περιοχή: ¶γιος Νικόλαος - Ηράκλειο
Μηνύματα: 610
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην persival Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην persival Send a message via Skype™ to persival
Προεπιλογή

Ερώτηση:
Απο τη στιγμή που τώρα ο μονομάχος είναι ήδη σε γυάλα, και μάλιστα 3 λίτρων, πόσο κακό θα ήταν να μεταφερθεί στο 25άρι;
Ναι ξέρω, άστρωτο κλπ, αλλά μήπως η γυάλα είναι στρωμένη;;;;
τουλάχιστον α) θα έχει περισσότερο χώρο και β) δεν θα είναι σε στρογγυλό δοχείο...
Λέω τώρα εγώ...
__________________
_
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 22-10-09, 16:54
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

πολυ σωστα λες! εννοειται οτι απο τη γυαλα προτιμοτερο οειναι το 25λιτρο...απλα αν εβρισκε μπολι θα εκανε ολη τη διαφορα...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 22-10-09, 22:58
Γιώργος Ο χρήστης Γιώργος δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 10-08-2009
Περιοχή: Λάρισα
Μηνύματα: 23
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Γιώργος
Προεπιλογή

κοιταξτε δεν υπαρχει προβλημα απο τωρα στη γυαλα γιατι ο μαγκας ειναι μια χαρα.και τρωει και κινητικος ειναι και ταν παντα ολα.καθε 2 μερες του αλλαζω νερο.και οταν αγορασω το ενυδρειο θα χρειαστω μπολι απο λαρισα.(κατι εμαθα κι εγω ε?)
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 22-10-09, 23:00
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος Εμφάνιση μηνυμάτων
κοιταξτε δεν υπαρχει προβλημα απο τωρα στη γυαλα γιατι ο μαγκας ειναι μια χαρα.και τρωει και κινητικος ειναι και τα παντα ολα.
οπως το ειπες...δεν υπαρχει προβλημα ΤΩΡΑ! αναμενε εξελιξεις ομως..συντομα!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 22-10-09, 23:09
Γιώργος Ο χρήστης Γιώργος δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 10-08-2009
Περιοχή: Λάρισα
Μηνύματα: 23
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Γιώργος
Προεπιλογή

να και καποιες φωτογραφιες.εκει που ειναι με το φυτο ειναι πριν ενω τωρα αντικαταστηθηκε απο την γεφυρα που βλεπετε....
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  DSC00100.jpg
Εμφανίσεις:  261
Μέγεθος:  42,8 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  DSC00117.jpg
Εμφανίσεις:  259
Μέγεθος:  52,2 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  DSC00078.jpg
Εμφανίσεις:  283
Μέγεθος:  41,7 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  DSC00118.jpg
Εμφανίσεις:  279
Μέγεθος:  44,7 KB  
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 23-10-09, 01:54
Το avatar του χρήστη j.p.
j.p. Ο χρήστης j.p. δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-10-2008
Περιοχή: prebeza
Μηνύματα: 980
Προεπιλογή

με γειά ο νέος σου μονομάχος,και να τον χαίρεσαι. προχώρα γρήγορα στην αγορά κατάλληλου ενυδρείου. το χρώμα του στην τρίτη φωτώ δείχνει ψάρι στρεσαρισμένο.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 23-10-09, 09:03
Το avatar του χρήστη stav
stav Ο χρήστης stav δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-08-2006
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 1.593
Προεπιλογή

Χιλιες φορες καλυτερα στο 25αρι ενυδρειο με θερμαντηρα και φιλτρο(εστω και αστρωτο),παρα στην γυαλα.
__________________
ΣΤΑΥΡΟΣ
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 23-10-09, 11:34
antonis15 Ο χρήστης antonis15 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 18-03-2009
Περιοχή: polixnh
Μηνύματα: 294
Προεπιλογή

γιατι δεν βλεπεις στο καρφουρ για ενυδρειο ειναι 54λτ 100λτ 120λτ
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 23-10-09, 21:46
Γιώργος Ο χρήστης Γιώργος δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 10-08-2009
Περιοχή: Λάρισα
Μηνύματα: 23
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Γιώργος
Προεπιλογή

στην τριτη φωτο ηταν με κινητο την πρωτη μερα που τον ειχα παρει.....η αγορα ενυδρειου προχοραει πιστευω σε κανα μηνα να το εχω παρει...βρηκα και μπολι απο εναν φιλο μου που μενει πολυ κοντα στο σπιτι μου οποτε και για το στρωσιμο,λογικα ειμαι εξασφαλισμενος.
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 23-10-09, 21:49
Το avatar του χρήστη harris samos
harris samos Ο χρήστης harris samos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-12-2008
Περιοχή: Σαμος
Μηνύματα: 4.507
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην harris samos
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος Εμφάνιση μηνυμάτων
στην τριτη φωτο ηταν με κινητο την πρωτη μερα που τον ειχα παρει.....η αγορα ενυδρειου προχοραει πιστευω σε κανα μηνα να το εχω παρει...βρηκα και μπολι απο εναν φιλο μου που μενει πολυ κοντα στο σπιτι μου οποτε και για το στρωσιμο,λογικα ειμαι εξασφαλισμενος.
πολυ ειναι ενας μηνας
__________________
Ένας βλάκας που περπατάει, αξίζει πιο πολύ από δέκα διανοούμενους που κάθονται...
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 23-10-09, 22:39
Το avatar του χρήστη Dimis
Dimis Ο χρήστης Dimis δεν είναι συνδεδεμένος
Διαχειριστής
 
Εγγραφή: 20-05-2008
Περιοχή: Μεγαρα Αττικης & Χαλανδρι
Μηνύματα: 3.889
Προεπιλογή

Ρε παιδια ειπατε οτι ειχατε να πειτε στον Γιωργο για το ψαρι του και τι θα πρεπει να κανει και το παιδι φαινεται οτι καταλαβε,οπως επισης φαινεται οτι ενδιαφερεται κιολας και ειπε οτι πιστευει σε ενα μηνα θα εχει καταφερει να παρει ενυδρειο.
Παραινεσεις και υποδειξεις του στυλ "πολυς ειναι ενας μηνας" & "γρηγορα στην αγορα καταλληλου ενυδρειου" δεν ειναι πρεπουσες διοτι δεν περισευουν σε ολους 30,40,100 ευρω και δη σε ενα παιδι οπως ο Γιωργος που ειναι 13 ετων οπως βλεπω και αυτα τα χρηματα θα πρεπει να τα ζητησει απο τους γονεις του.
Οποτε απλα οποιος γνωριζει να συμβουλευει τον ενδιαφερομενο αλλα να μην τον πιεζει κιολας,δεν ειμαστε ουτε στην τσεπη ουτε στο σπιτι κανενος για να ξερουμε τι δυνατοτητες και τι περιορισμους εχει!
Παντα φιλικα...
__________________
"Όταν μια γυναίκα κοιμάται μονή,είναι ντροπή για όλους τους άνδρες του χωριού..." Ν.Καζαντζακης
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 24-10-09, 08:40
Γιώργος Ο χρήστης Γιώργος δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 10-08-2009
Περιοχή: Λάρισα
Μηνύματα: 23
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Γιώργος
Προεπιλογή

οσο για τις τροφες εχω την sera bloodworms & sera vipan(φυλλαρακια)ο πετσοπας μου ειχε πει να ταιζω τον μονομαχο μου με μια συγκεκριμενη ποσοτητα bloodworms που μου ειχε δειξει ανα 2 μερες.επισης οταν πηρα τα φυλλα για να τα εναλλαζω μου ειπε οταν ριχνω παλι ανα 2 μερες να βαζω 2 φυλλα.ειναι σωστο αυτο?πρεπει να αλλαξω τροπο ταισματος?τελος,για την αλλαγη νερου.γινεται ανα 2 μερες και αντιχλωριο βαζω της sera το aquatan.
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  DSC00150.jpg
Εμφανίσεις:  182
Μέγεθος:  45,4 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  DSC00151.jpg
Εμφανίσεις:  211
Μέγεθος:  42,0 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  DSC00152.jpg
Εμφανίσεις:  175
Μέγεθος:  36,7 KB  
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 24-10-09, 09:40
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

εναλλαξ σκουληκακια και φυλλαρακια μια χαρα θα ειναι...
για τις αλλαγες οσο ειναι στη γυαλα...οσο πιο συχνα τοσο πιο καλα...καθημερινες ακομη καλυτερα αλλα αφηνε το νερο λιγη ωρα στο δωματιο με αντιχλωριο να παρει την ιδια θερμοκρασια με τη γυαλα....
οποτε δε θα σοκαρεται το ψαρι...
με αυτο τον τροπο μπορεις να αλλαζεις νερο οσες φορες θες χωρις να υπαρχει ουσιαστικη αλλαγη στις παραμετρους...μονο η συγκεντρωση της αμμωνιας θα αλλαζει...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 24-10-09, 11:34
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ δεν είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.440
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dimis1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε παιδια ειπατε οτι ειχατε να πειτε στον Γιωργο για το ψαρι του και τι θα πρεπει να κανει και το παιδι φαινεται οτι καταλαβε,οπως επισης φαινεται οτι ενδιαφερεται κιολας και ειπε οτι πιστευει σε ενα μηνα θα εχει καταφερει να παρει ενυδρειο.
Παραινεσεις και υποδειξεις του στυλ "πολυς ειναι ενας μηνας" & "γρηγορα στην αγορα καταλληλου ενυδρειου" δεν ειναι πρεπουσες διοτι δεν περισευουν σε ολους 30,40,100 ευρω και δη σε ενα παιδι οπως ο Γιωργος που ειναι 13 ετων οπως βλεπω και αυτα τα χρηματα θα πρεπει να τα ζητησει απο τους γονεις του.
Οποτε απλα οποιος γνωριζει να συμβουλευει τον ενδιαφερομενο αλλα να μην τον πιεζει κιολας,δεν ειμαστε ουτε στην τσεπη ουτε στο σπιτι κανενος για να ξερουμε τι δυνατοτητες και τι περιορισμους εχει!
Παντα φιλικα...
Ειναι καλο να ειμαστε υπευθυνοι απο μικροι ομως! Ο Χαρης εννοει οτι ειναι πολυ ενας μηνας για το καλο του ψαριου! Το οικονομικο ειναι πολυ σημαντικο στο να διατηρεις ενυδρειο - τουλαχιστον στην αγορα του ενυδρειου και του εξοπλισμου που χρειαζεται! Λυσεις υπαρχουν .. με ενα φιλτρακι, ενα θερμοστατη και ενα μεγαλο ταπερ! Δεν ειναι εμφανισημο αλλα οτι πρεπει για το ψαρακι!
Συνονοματε βαλε μια αγγελια αν καποιος του περισσευει ενα μικρο φιλτρακι και ενας θερμοστατης! Εχω κανει ξεκαθαρισμα στη ουτα με τα ενυδρειακα και δυστηχως δεν εχω να σου χαρισω να κανεις τη δουλεια σου (θα ψαξω ομως) αλλα ... ολο και καποιος θα εχει κατι που ... καθεται!! Το κοστος δεν θα ειναι τεραστιο και αβασταχτο ... ακομα και για καποιον 13χρονο! Αρκει να κανει καποιες θυσιες (ισως περικοπες στο χαρτζιλικι)..
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 24-10-09, 12:40
Το avatar του χρήστη harris samos
harris samos Ο χρήστης harris samos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-12-2008
Περιοχή: Σαμος
Μηνύματα: 4.507
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην harris samos
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από georgarask Εμφάνιση μηνυμάτων
Ειναι καλο να ειμαστε υπευθυνοι απο μικροι ομως! Ο Χαρης εννοει οτι ειναι πολυ ενας μηνας για το καλο του ψαριου! Το οικονομικο ειναι πολυ σημαντικο στο να διατηρεις ενυδρειο - τουλαχιστον στην αγορα του ενυδρειου και του εξοπλισμου που χρειαζεται! Λυσεις υπαρχουν .. με ενα φιλτρακι, ενα θερμοστατη και ενα μεγαλο ταπερ! Δεν ειναι εμφανισημο αλλα οτι πρεπει για το ψαρακι!
Συνονοματε βαλε μια αγγελια αν καποιος του περισσευει ενα μικρο φιλτρακι και ενας θερμοστατης! Εχω κανει ξεκαθαρισμα στη ουτα με τα ενυδρειακα και δυστηχως δεν εχω να σου χαρισω να κανεις τη δουλεια σου (θα ψαξω ομως) αλλα ... ολο και καποιος θα εχει κατι που ... καθεται!! Το κοστος δεν θα ειναι τεραστιο και αβασταχτο ... ακομα και για καποιον 13χρονο! Αρκει να κανει καποιες θυσιες (ισως περικοπες στο χαρτζιλικι)..
γεια σου ρε γιωργο τα πες ολα αυτο ενα μεγαλο ταπερ και αληθεια μακαρι να ειχα ενα μικρο φιλτρακι να του το στειλω εγω γιατι ολοι κανουμε οικονομιες για το χομπι μας τουλαχιστον οσοι δεν τα εχουμε
__________________
Ένας βλάκας που περπατάει, αξίζει πιο πολύ από δέκα διανοούμενους που κάθονται...
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 24-10-09, 16:09
Γιώργος Ο χρήστης Γιώργος δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 10-08-2009
Περιοχή: Λάρισα
Μηνύματα: 23
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Γιώργος
Προεπιλογή

ευχαριστω πολυ παιδια....εκανα ολικη αλλαγη νερου...μια χαρα ο μαγκας....οσο αναφορα το ενυδρειο αν μου τυχουν κατι αγωνες στο στοιχημα βλεπω να το παιρνω και αυτη την εβδομαδα το ενυδρειο!!!!!!!!!!!και μπορει και μεγαλυτερο με καλυτερο εξοπλισμο!!!ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΑΡΗ!!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 24-10-09, 19:39
Το avatar του χρήστη apolonistis
apolonistis Ο χρήστης apolonistis δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-01-2009
Περιοχή: Χαλκιδικη
Μηνύματα: 277
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dimis1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε παιδια ειπατε οτι ειχατε να πειτε στον Γιωργο για το ψαρι του και τι θα πρεπει να κανει και το παιδι φαινεται οτι καταλαβε,οπως επισης φαινεται οτι ενδιαφερεται κιολας και ειπε οτι πιστευει σε ενα μηνα θα εχει καταφερει να παρει ενυδρειο.
Παραινεσεις και υποδειξεις του στυλ "πολυς ειναι ενας μηνας" & "γρηγορα στην αγορα καταλληλου ενυδρειου" δεν ειναι πρεπουσες διοτι δεν περισευουν σε ολους 30,40,100 ευρω και δη σε ενα παιδι οπως ο Γιωργος που ειναι 13 ετων οπως βλεπω και αυτα τα χρηματα θα πρεπει να τα ζητησει απο τους γονεις του.
Οποτε απλα οποιος γνωριζει να συμβουλευει τον ενδιαφερομενο αλλα να μην τον πιεζει κιολας,δεν ειμαστε ουτε στην τσεπη ουτε στο σπιτι κανενος για να ξερουμε τι δυνατοτητες και τι περιορισμους εχει!
Παντα φιλικα...
+1
__________________
i love my fish..!

Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 24-10-09, 21:05
Το avatar του χρήστη Θεοδωρος
Θεοδωρος Ο χρήστης Θεοδωρος δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-02-2006
Περιοχή: Γιαννιτσα
Μηνύματα: 298
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Θεοδωρος
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος Εμφάνιση μηνυμάτων
οσο για τις τροφες εχω την sera bloodworms & sera vipan(φυλλαρακια)ο πετσοπας μου ειχε πει να ταιζω τον μονομαχο μου με μια συγκεκριμενη ποσοτητα bloodworms που μου ειχε δειξει ανα 2 μερες.επισης οταν πηρα τα φυλλα για να τα εναλλαζω μου ειπε οταν ριχνω παλι ανα 2 μερες να βαζω 2 φυλλα.ειναι σωστο αυτο?πρεπει να αλλαξω τροπο ταισματος?τελος,για την αλλαγη νερου.γινεται ανα 2 μερες και αντιχλωριο βαζω της sera το aquatan.
Φιλε μου ασχολουμαι χρονια με ενυδρεια και μερακι για τους μονομαχους.Σπουδαζω Λαρισα.Σκοπευω να παρω ενα ενυδρειακι και εκει.Και σε λιγο καιρο θα μπορω λογικα να σου δωσω και ζωντανα σκουλικια να καλλιεργεις αν θελεις....και θα εχεις καλη τροφη και δωρεαν.
__________________
Tanganyika Shelldwellers.
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 24-10-09, 22:08
Γιώργος Ο χρήστης Γιώργος δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 10-08-2009
Περιοχή: Λάρισα
Μηνύματα: 23
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Γιώργος
Προεπιλογή

που εισαι περιπου λαρισα?που μενεις?
-------------------------
οπως εριχνα μια ματια στις μικρες αγγελιες βρηκα ενα 20λιτρο ενυδρειο,λαμπα 11W και φιλτρο 35$!!!!!μαλλον θα ερθει προς λαρισα απο θεσσαλονικη...πιστευω πως ειναι καλη τιμη τι λετε?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 24-10-09 στις 22:08 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 25-10-09, 00:08
Το avatar του χρήστη Θεοδωρος
Θεοδωρος Ο χρήστης Θεοδωρος δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-02-2006
Περιοχή: Γιαννιτσα
Μηνύματα: 298
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Θεοδωρος
Προεπιλογή

Moυ ειπαν στα Jumbo ενα 13 λιτρο με φιλτρο..Καλο για ενα μονομαχακο..Στειλε πμ αν θελεις να βρεθουμε καποια στιγμη..θα ψαξω και για διαφορα ειδη bettas στη Λαρισα.
__________________
Tanganyika Shelldwellers.
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 25-10-09, 00:19
Το avatar του χρήστη chemical mac
chemical mac Ο χρήστης chemical mac δεν είναι συνδεδεμένος
algae grower
 
Εγγραφή: 24-01-2007
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.900
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος Εμφάνιση μηνυμάτων
που εισαι περιπου λαρισα?που μενεις?
-------------------------
οπως εριχνα μια ματια στις μικρες αγγελιες βρηκα ενα 20λιτρο ενυδρειο,λαμπα 11W και φιλτρο 35$!!!!!μαλλον θα ερθει προς λαρισα απο θεσσαλονικη...πιστευω πως ειναι καλη τιμη τι λετε?
σούπερ είναι
__________________




Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 27-10-09, 15:08
Γιώργος Ο χρήστης Γιώργος δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 10-08-2009
Περιοχή: Λάρισα
Μηνύματα: 23
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Γιώργος
Προεπιλογή

παιδια πηγα το πρωι και ειδα το ενυδρειο.λαμπα ενσωματομενη,φιλτρο και αποχη 25 λιτρα 50$.τωρα σε στυλ ειναι νωρις αλλα σκεφτομαι κατι σαν εγκαταλελιμενη πολη με ξυλα,μια σπασμενη γεφυρα που εχω,ενα καστρο ωραιο που ειδα και μια σπασμενη νταμιτζανα.χαλικι τι χρωμα λετε?εχω ασπρο 1 κιλο αλλα προφανος δεν θα ταιριαζει.......η θα κανει καλη ανιτθεση?
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 27-10-09, 15:24
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ δεν είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.440
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος Εμφάνιση μηνυμάτων
παιδια πηγα το πρωι και ειδα το ενυδρειο.λαμπα ενσωματομενη,φιλτρο και αποχη 25 λιτρα 50$.τωρα σε στυλ ειναι νωρις αλλα σκεφτομαι κατι σαν εγκαταλελιμενη πολη με ξυλα,μια σπασμενη γεφυρα που εχω,ενα καστρο ωραιο που ειδα και μια σπασμενη νταμιτζανα.χαλικι τι χρωμα λετε?εχω ασπρο 1 κιλο αλλα προφανος δεν θα ταιριαζει.......η θα κανει καλη ανιτθεση?
Μπραβο!! Καλοριζικο το σπιτακι του μονομαχου σου!! Δε θα ηταν πιο ωραιο να φτιαξεις ενα ωραιο φυσικο τοπιο ... με φυτα και ξυλα? Οι γεφυρες και τα λοιπα διακοσμητικα θα φαινονται "ξενα" δε νομιζεις? Μπορεις να κανεις θαυματα αν εχει φαντασια!!!
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 27-10-09, 17:32
Γιώργος Ο χρήστης Γιώργος δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 10-08-2009
Περιοχή: Λάρισα
Μηνύματα: 23
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Γιώργος
Προεπιλογή

φιλε γιωργο δν τ αγορασα ακομη....λες φυσικο περιβαλλον καλυτερο?σκεφτομουν ετσι καφε χαλικι,και τοπιο ερημωμενης πολης....το φυσικο θελει περισσοτερη φροντιδα αλλα ειναι πιο ομορφο σιγουρα!
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 27-10-09, 17:48
Το avatar του χρήστη persival
persival Ο χρήστης persival δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-08-2009
Περιοχή: ¶γιος Νικόλαος - Ηράκλειο
Μηνύματα: 610
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην persival Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην persival Send a message via Skype™ to persival
Προεπιλογή

Καλύτερα θα είναι (για μένα) να πάρεις π.χ. μια μικρή ρίζα και να πιάσεις πάνω της 1-2 ανούμπιες που είναι κι εύκολες και δεν χρειάζονται ούτε λιπάσματα ούτε φροντίδα, θα δείξει πολύ όμορφο... και θα πληρώσεις και λιγότερα εννοείται!
__________________
_
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:40.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,08758 seconds with 13 queries