Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Γλυκό νερό - Γενικά

Γλυκό νερό - Γενικά Οτι δεν εμπίπτει στις εξειδικευμένες κατηγορίες.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 09-08-12, 10:58
Το avatar του χρήστη Blokatos
Blokatos Ο χρήστης Blokatos δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-06-2010
Περιοχή: Ελλάδα
Μηνύματα: 119
Προεπιλογή Χρήση πάγου για μείωση της θερμοκρασίας;

Ένας φίλος με Juwel 500 lt χρησιμοποιεί μπουκάλια με νερό που τα έχει στην κατάψυξη για να χαμηλώνει τη θερμοκρασία τις πολύ ζεστές μέρες.

Χρησιμοποιεί αυτή τη μέθοδο εδώ και χρόνια και δεν έχει απώλειες. Είναι όμως σωστή σαν λύση;

Το ενυδρείο του έχει μέσα αρκετές κιχλίδες, τέτρα, πλέκο και αλμπίνο κόρυ...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 09-08-12, 11:10
Vangelis21 Ο χρήστης Vangelis21 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-04-2012
Περιοχή: ΑΘηνα
Μηνύματα: 1.041
Προεπιλογή

οχι δεν ειναι σωστη λυση
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 09-08-12, 11:39
Το avatar του χρήστη KOSTASGAVALAS
KOSTASGAVALAS Ο χρήστης KOSTASGAVALAS δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-04-2011
Περιοχή: Καλλιθεα
Μηνύματα: 111
Προεπιλογή

Εγω παλι σκεφτηκα μια ιδεα τελειως ερασιτεχνικη βεβαια...

Εχω ενα ψηγειακι αυοκ/του με μετσχ/τη και για πριζα

Αν λεω εβαζα το καπακι που εχει και το μηχ/μο πανω σε ενα απο τα φαν που εχω αραγε θα κανει τιποτα...να το βαζω να λειτουργει τις 7-8 ωρες της αιχμης ...αραγε θα βοηθαει ρουφωντας τον κρυο αερα απο το ψυγειο του αυτοκ/του??
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 09-08-12, 13:19
the_passenger Ο χρήστης the_passenger δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-11-2010
Περιοχή: Marousi
Μηνύματα: 190
Προεπιλογή

Χαρά στο κουράγιο του! !

όχι δεν είναι σωστή λύση ούτε για τον χομπίστα καθώς είναι ταλαιπωρία, ούτε για τις απότομες σχετικά αυξομοιώσεις που θα δημιουργούν ένα μη σταθερό περιβάλλον ..

με 2-3 12άρια ανεμιστηράκια και ένα controller, σύνολο 50¤, θα έχει μόνιμη αξιόπιστη και ξεκούραστη λύση τόσο γι'αυτόν όσο και για τα ψαράκια..
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 09-08-12, 13:26
Το avatar του χρήστη KOSTASGAVALAS
KOSTASGAVALAS Ο χρήστης KOSTASGAVALAS δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-04-2011
Περιοχή: Καλλιθεα
Μηνύματα: 111
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από the_passenger Εμφάνιση μηνυμάτων
Χαρά στο κουράγιο του! !

όχι δεν είναι σωστή λύση ούτε για τον χομπίστα καθώς είναι ταλαιπωρία, ούτε για τις απότομες σχετικά αυξομοιώσεις που θα δημιουργούν ένα μη σταθερό περιβάλλον ..

με 2-3 12άρια ανεμιστηράκια και ένα controller, σύνολο 50¤, θα έχει μόνιμη αξιόπιστη και ξεκούραστη λύση τόσο γι'αυτόν όσο και για τα ψαράκια..
+ (ΣΥΝ) ενα βαρελι καμμια 25αριά ευρω για προσθετη δεξαμενή + ενα συστημα αναπληρωσης νερου για να μην ξεμεινει απο νερο το ενυδρειο αν χρειαστει να παει πουθενα ας πουμε για διακοπές!!!
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 09-08-12, 13:47
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

Ψαχνω να βρω αν η "μεθοδος ψυξης" ειναι χονδροειδεστερο λαθος ή η απαισια ψαροσουπα που εχει φτιαξει...
Ευτυχως που δεν εχουν φερει ψαρια απο αλλους πλανητες γιατι θα τα ειχε βαλει κι αυτα μεσα "ετσι για διακοσμηση".
Το οτι δεν εχει απωλειες δε μου λεει τιποτα απολυτως, και στο νταχαου οσοι δεν περασαν απο θαλαμους αεριου την παλεψανε...



αληθεια γιατι δεν εβαλε και μερικα θαλασσινα μεσα?
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 09-08-12, 14:10
Το avatar του χρήστη ARIS1983
ARIS1983 Ο χρήστης ARIS1983 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-08-2010
Περιοχή: Kερατσινι-Πειραιας
Μηνύματα: 965
Προεπιλογή

H μεθοδος αυτη με τα μπουκαλια ειναι αληθεια οτι μειωνει την εξατμιση του νερου, αλλα αφου ετσι κι' αλλιως θα εισαι εκει να βαζεις μπουκαλια γιατι να μην συμπληρωνεις νερακι καθε 2-3 μερες και να φτιαξεις και ενα συστημα ψυξης-θερμανσης με κοντρολερ για να ξενιασεις και να εχεις και σταθερες θερμοκρασιες?
__________________
Ferplast Dubai 240l.
Juwel Record 60l.

Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 09-08-12, 14:22
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick74 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ψαχνω να βρω αν η "μεθοδος ψυξης" ειναι χονδροειδεστερο λαθος ή η απαισια ψαροσουπα που εχει φτιαξει...
Δεν ειναι απαραιτητο οτι εχει ψαροσουπα.
Αν οι κιχλιδες που εχει ειναι Ν Αμερικης και δεν ειναι επιθετικες (προς τα τετρα κυριως) μια χαρα σωστο (και βιοτοπικοτα) ενυδρειο εχει.

ΥΓ οσοι ακουνε κιχλιδες παει το μυαλο τους αμεσως σε αφρικανες.
Και τα ραμιρεζι κιχλιδες ειναι, και οι δισκοι και τα σκαλαρια, και τα apistogramma και τα festivus κλπ κλπ.

ΥΓ2 Η ψυξη εχει συζητηθει σε χιλιαδες θεματα.
Παλι τα ιδια θα λεμε?
Διαβαστε τα παλια και αν εχει μεινει καποια πτυχη ανοιχτη ή υπαρχει καμια καινουρια ιδεα τη συζηταμε.
Αν παλι θελετε απλα κουβεντα να γινεται, ΟΚ. Παω πασο
Αυτο με το ψυγειο αυτοκινητου θελει καποια αναλυση να δουμε πως λειτουργει τι υλικο ειναι κλπ, δεν το καταλαβα.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 09-08-12, 14:26
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

οκ, οταν λεει καποιος πως εχει κιχλιδες δεν ενωει σκαλαρια ουτε δισκους
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 09-08-12, 14:27
the_passenger Ο χρήστης the_passenger δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-11-2010
Περιοχή: Marousi
Μηνύματα: 190
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από KOSTASGAVALAS Εμφάνιση μηνυμάτων
+ (ΣΥΝ) ενα βαρελι καμμια 25αριά ευρω για προσθετη δεξαμενή + ενα συστημα αναπληρωσης νερου για να μην ξεμεινει απο νερο το ενυδρειο αν χρειαστει να παει πουθενα ας πουμε για διακοπές!!!
το πρόβλημα όταν θα λείψει θα είναι λίγα cm εξάτμισης ? γιατί ποιός θα βάζει τον πάγο όταν θα λείπει δεν άκουσα!
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 09-08-12, 14:44
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick74 Εμφάνιση μηνυμάτων
οκ, οταν λεει καποιος πως εχει κιχλιδες δεν ενωει σκαλαρια ουτε δισκους
Γιατι οχι? αφου ειναι κιχλιδες.
Αν βγει και σου πει, τι "απαισιες ψαροσουπες και θαλαμους αεριων μας λες? Αμερικανες κιχλιδες εχω και οι παραμετροι ειναι ιδανικες για ολα τα ψαρια και ζουν αρμονικα".
Θα εχει αδικο?

Εγω τετοιο ενυδρειο εχω κιχλιδες, τετρα, πλεκο και κορυ
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 09-08-12, 14:53
Το avatar του χρήστη ShadowVValker
ShadowVValker Ο χρήστης ShadowVValker δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 17-05-2012
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 296
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιατι οχι, αφου ειναι κιχλιδες.
Αν βγει και σου πει, τι "απαισιες ψαροσουπες και θαλαμους αεριων μας λες? Αμερικανες κιχλιδες εχω και οι παραμετροι ειναι ιδανικες για ολα τα ψαρια και ζουν αρμονικα".
Θα εχει αδικο?

Εγω τετοιο ενυδρειο εχω κιχλιδες, τετρα, πλεκο και κορυ
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 09-08-12, 15:09
Το avatar του χρήστη KOSTASGAVALAS
KOSTASGAVALAS Ο χρήστης KOSTASGAVALAS δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-04-2011
Περιοχή: Καλλιθεα
Μηνύματα: 111
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από the_passenger Εμφάνιση μηνυμάτων
το πρόβλημα όταν θα λείψει θα είναι λίγα cm εξάτμισης ? γιατί ποιός θα βάζει τον πάγο όταν θα λείπει δεν άκουσα!
Δεν υποστηριζω την λυση του παγου αλλωστε εγω εχω 7 ανεμιστηρακια στο ενυδρειο!!!

Απλά η εξατμιση αποτελει σοβαροτατο προβλημα αφου εγω ας πουμε ειχα 60 λιτρα εξατμισης σε ενα ενυδρειο περι τα 230-240 λιτρα καθαρα!!! και ολα αυτα σε 2 εβδομαδες!!

Αρα ενα βαρελακι το χρειαζεσαι και εγω μαλιστα που ειχα βαρελακι 60 λιτρων βγηκα offside αφου τα τελευταια 15 λιτρα κατω κατω δεν τα τραβηξε η αντλια και ετσι πλεον σκεφτομαι που θα βρω να αγορασω τωρα κανα τουλαχιστον 70αρι βαρελακι ωστε να ειμαι σιγουρος!!!
-------------------------
παντως ενα ψυγειακι αυτοκινητου μεταχειρισμενο γυρω στα 35 ευρω με θερμοκρασια εξαγωγης γυρω στους 15 βαθμους αν το βαλω το σωμα του μηχανισμου πανω απο τα ανεμιστηρακια δεν θα κανει δουλεια?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη KOSTASGAVALAS : 09-08-12 στις 15:09 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 09-08-12, 15:19
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από KOSTASGAVALAS Εμφάνιση μηνυμάτων
και εγω μαλιστα που ειχα βαρελακι 60 λιτρων βγηκα offside αφου τα τελευταια 15 λιτρα κατω κατω δεν τα τραβηξε η αντλια και ετσι πλεον σκεφτομαι που θα βρω να αγορασω τωρα κανα τουλαχιστον 70αρι βαρελακι ωστε να ειμαι σιγουρος!!!
Εισαι σιγουρος οτι θα τα τραβηξει απο το 70αρι?
Η αντλια εφταιγε πιθανως (μικρο μανομετρικο) και το ιδιο προβλημα θα εχει και στο 70αρι.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 09-08-12, 19:04
Το avatar του χρήστη maneni
maneni Ο χρήστης maneni δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Περιοχή: Πατρα
Μηνύματα: 186
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από KOSTASGAVALAS Εμφάνιση μηνυμάτων
.......
Απλά η εξατμιση αποτελει σοβαροτατο προβλημα αφου εγω ας πουμε ειχα 60 λιτρα εξατμισης σε ενα ενυδρειο περι τα 230-240 λιτρα καθαρα!!! και ολα αυτα σε 2 εβδομαδες!!

Αρα ενα βαρελακι το χρειαζεσαι και εγω μαλιστα που ειχα βαρελακι 60 λιτρων βγηκα offside αφου τα τελευταια 15 λιτρα κατω κατω δεν τα τραβηξε η αντλια και ετσι πλεον σκεφτομαι που θα βρω να αγορασω τωρα κανα τουλαχιστον 70αρι βαρελακι ωστε να ειμαι σιγουρος!!!
-------------------------
παντως ενα ψυγειακι αυτοκινητου μεταχειρισμενο γυρω στα 35 ευρω με θερμοκρασια εξαγωγης γυρω στους 15 βαθμους αν το βαλω το σωμα του μηχανισμου πανω απο τα ανεμιστηρακια δεν θα κανει δουλεια?
1) περιεμενεις 2 εβδοαμδες για να κανεις συμπληρωση? τοσο μεγαλη αυξομιωση στη σταθμη του ενυδρειου?
2) αν κανεις συχνοτερα συμπληρωσεις δεν θα χρειαστεις ουτε βαρελακι μεγαλυτερο, ουτε αντλια (αν αδεν φθανει). Εγω συμπληρωνω καθημερινα 4 λιτρα. Βαζω το δοχειο στο ψυγειο και βοηθαει και τα ανεμιστηρακια να μην κανουν υπερωριες.
3) Συμφωνω και εγω με το Σπυρο και επαυξανω οτι το θεμα εχει αναλυθει διεξοδικως. Αν εχεις τις γνωσεις θα καταλαβεις τι ειναι λαθος. Αν δεν τις εχεις. τα ηδη συζητημενα θεματα θα σου καλυψουν τα κενα....
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 09-08-12, 22:23
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιατι οχι? αφου ειναι κιχλιδες.
Αν βγει και σου πει, τι "απαισιες ψαροσουπες και θαλαμους αεριων μας λες? Αμερικανες κιχλιδες εχω και οι παραμετροι ειναι ιδανικες για ολα τα ψαρια και ζουν αρμονικα".
Θα εχει αδικο?
Οχι, αλλα μεχρι τωρα οταν λεει καποιος "εχω κιχλιδες" εννωει Αφρικανες, σε διαφορετικη περιπτωση λεει "εχω σκαλαρια" "εχω δισκους" "εχω ραμιρεζι" κτλ, τουλαχιστο ετσι εχει επικρατησει...
Τωρα αν εχει σκαλαρια και τα ειπε κιχλιδες (μακαρι δηλαδη αυτο να συμβαινει κι οχι αυτο που καταλαβα) τοτε εχουμε ..."λαθος στη μεταφραση"
και felse alarm.


Παράθεση:
Απλά η εξατμιση αποτελει σοβαροτατο προβλημα αφου εγω ας πουμε ειχα 60 λιτρα εξατμισης σε ενα ενυδρειο περι τα 230-240 λιτρα καθαρα!!! και ολα αυτα σε 2 εβδομαδες!!
γιατι το αφησες 2 βδομαδες??



Παράθεση:
Αρα ενα βαρελακι το χρειαζεσαι και εγω μαλιστα που ειχα βαρελακι 60 λιτρων βγηκα offside αφου τα τελευταια 15 λιτρα κατω κατω δεν τα τραβηξε η αντλια και ετσι πλεον σκεφτομαι που θα βρω να αγορασω τωρα κανα τουλαχιστον 70αρι βαρελακι ωστε να ειμαι σιγουρος!!!
Η κατι δεν πηγαινε καλα με την αντλια, η το σωληνακι που τραβουσε ηταν τοποθετημενο πιο ψηλα απ οσο θα πρεπε και ξενερισε.
Μια αντλια σωστα τοποθετημενη τραβαει κανονικα οσο υπαρχει νερο στην αναρροφηση της χωρις διακρισεις
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 10-08-12, 08:51
Το avatar του χρήστη KOSTASGAVALAS
KOSTASGAVALAS Ο χρήστης KOSTASGAVALAS δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-04-2011
Περιοχή: Καλλιθεα
Μηνύματα: 111
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από maneni Εμφάνιση μηνυμάτων
1) περιεμενεις 2 εβδοαμδες για να κανεις συμπληρωση? τοσο μεγαλη αυξομιωση στη σταθμη του ενυδρειου?
2) αν κανεις συχνοτερα συμπληρωσεις δεν θα χρειαστεις ουτε βαρελακι μεγαλυτερο, ουτε αντλια (αν αδεν φθανει). Εγω συμπληρωνω καθημερινα 4 λιτρα. Βαζω το δοχειο στο ψυγειο και βοηθαει και τα ανεμιστηρακια να μην κανουν υπερωριες.
3) Συμφωνω και εγω με το Σπυρο και επαυξανω οτι το θεμα εχει αναλυθει διεξοδικως. Αν εχεις τις γνωσεις θα καταλαβεις τι ειναι λαθος. Αν δεν τις εχεις. τα ηδη συζητημενα θεματα θα σου καλυψουν τα κενα....
1) OXI βεβαια καθε μερα συμπληρωνει αυτοματα με φλοτερακι...απλα το υπολογισα συνολικα....Δοκιμασα μαλιστα να τα εχω ανοιχτα 22 ωρεσ το 24ωρο 8 ανεμιστηρακια και εφτασα στα 6,3 λιτρα απωλειες την ημερα!!!

2) εγω λογω εργασιας τυχαινει να λειπω απο το σπιτι απο 1ΣΚ μεχρι και 15 ημερες οποτε το βαρελακι ειναι μονοδρομοσ!!! και μαλιστα τωρα τελικα θα παρω και αλλο ενα απο το πρακτικερ (σκαφη ειναι βασικα οχι βαρελακι)΄αλλο ενα 60 αρι με καμμια 20αρια ευρω αν θυμαμαι καλα και αλλο ενα συστημα αυτοματης αναπληρωσης να το κλεισω ριζικα το θεμα με την εξατμιση οταν λειπω!

3) Εγω δεν ρωτησα τιποτα για το θεμα ...αλλος το ανοιξε
-------------------------
Η κατι δεν πηγαινε καλα με την αντλια, η το σωληνακι που τραβουσε ηταν τοποθετημενο πιο ψηλα απ οσο θα πρεπε και ξενερισε.
Μια αντλια σωστα τοποθετημενη τραβαει κανονικα οσο υπαρχει νερο στην αναρροφηση της χωρις διακρισεις





Η κατι δεν πηγαινε καλα με την αντλια,
Δυστυχως της grocher δεν τραβα γιατι ειναι πολυ μικρη!!!


η το σωληνακι που τραβουσε ηταν τοποθετημενο πιο ψηλα απ οσο θα πρεπε και ξενερισε.

Ναι ειναι πιο ψηλα γιατι αν ειναι πιο χαμηλα κανει αντιστροφη αναρροφηση δηλαδη

Μια αντλια σωστα τοποθετημενη τραβαει κανονικα οσο υπαρχει νερο στην αναρροφηση της χωρις διακρισεις[/QUOTE]

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη KOSTASGAVALAS : 10-08-12 στις 08:51 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 10-08-12, 11:47
Το avatar του χρήστη gregog7
gregog7 Ο χρήστης gregog7 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-10-2008
Περιοχή: θεσ/νικη
Μηνύματα: 63
Προεπιλογή

@ΚΟSTASGAVALAS
στο ικεα έχει 65 λ και πιο φθηνό http://www.ikea.gr/DefaultM.aspx?pag...tview&iID=2151
__________________
είσαι στο μυαλό,κάτι μαγικό...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Μείωση pH Butterfly Γλυκό νερό - Γενικά 10 22-02-12 13:07
μείωση PH με χρήση HCL ? ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΟΥΤΡΟΥ Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 9 19-04-07 00:00
Μείωση PH και GH vouros Αρχάριοι γλυκού νερού 2 14-03-07 11:11
Μείωση του ph petran Γλυκό νερό - Γενικά 7 18-07-06 08:32
Μείωση θερμοκρασίας νερού το καλοκαίρι Efi Γλυκό νερό - Γενικά 21 12-06-04 23:31

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:27.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,07360 seconds with 13 queries