Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γενικά > Greek Aquarist's Boards

Greek Aquarist's Boards Οτι έχει να κάνει με τήν λειτουργία του forum. Προβλήματα, σχόλια, παρατηρήσεις.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 10-04-10, 07:20
Το avatar του χρήστη almost
almost Ο χρήστης almost δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-11-2009
Περιοχή: Ελλάδα
Μηνύματα: 892
Προεπιλογή

Ο φίλος σου που είδε το ενυδρείο και σου είπε ότι ξεκόλησε ο πάτος, σου είπε μήπως από τι μπορεί να συναίβει ή αν το έχει ξανά ακούσει;

Έχω ακριβώς το ίδιο ενυδρείο και όπως καταλαβαίνεις είμαι λιγάκι στη μπρίζα..
__________________


Worlds most Gadget Aquarium..almost
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 10-04-10, 10:35
Rofos Ο χρήστης Rofos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 06-04-2010
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 18
Προεπιλογή

Kαλημερα. Ειπε οτι αυτα βγαζανε προβλημα αμεσως η' ποτε! Δακρυζανε μεσα στη βδομαδα που τα εβαζε η' δεν θα εβγαζε ποτε τιποτα. Αυτο βεβαια μεχρι την περασμενη βδομαδα!
Μου ειπε οτι δεν ειχε ακουσει προβλημα να βγαινει σε 4 χρονια. Να ομως που βγηκε....

Οσο σκεφτομαι τη συμπεριφορα του μαγαζιου του Αποστολη τρελενομαι. Θα μπορουσε ανετα να ερθει να ριξει μια ματια, ετσι για το γαμωτο. Να πει μια γνωμη. Τοσα χρονια που του τα εσκαγα καλα ητανε????
-------------------------
http://www.youtube.com/watch?v=0jQEhOG6udg

Να αλλο ενα βιντεακι με το ενυδρειο μου εν ζωη...
Μονο αυτο εχω.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Rofos : 10-04-10 στις 10:35 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 10-04-10, 11:38
Το avatar του χρήστη frits
frits Ο χρήστης frits δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-12-2006
Περιοχή: ΑΘηνα Παπάγου
Μηνύματα: 556
Προεπιλογή

συμφωνώ απόλυτα, κι εγώ αυτό θα περίμενα από το μαγαζί που είχα αγοράσει το ενυδρείο... τι να πεις, απαράδεκτη συμπεριφορά
φίλε μου καλό κουράγιο, εγώ θα το πάλευα και δεν θα παράταγα το hobby μακάρι κι εσύ να κάνεις το ίδιο...
__________________
Γιώργος


https://www.youtube.com/watch?v=u-nUTj7Ldgg
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 10-04-10, 12:12
Το avatar του χρήστη exelix
exelix Ο χρήστης exelix δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 17-12-2009
Περιοχή: Πάτρα-Αθήνα
Μηνύματα: 3.997
Προεπιλογή

Ρωτάω απλά για να μάθω, μην πέσει κανείς να με φάει! Σε τόσα post την πέφτουμε στον πετσοπά επειδή δεν πήγε να κάνει αυτοψία. Ο φίλος που το έπαθε προφανώς και έχει λόγω να είναι τσατισμένος και με το θεό τον ίδιο! Όμως σε ανάλογες περιπτώσεις οι υπόλοιποι τρέχουν να βοηθήσουν ή απλά επειδή κάποιος είναι φίλος μπορεί να έρθει; Είναι κάτι το οποίο είναι αναμενόμενο από έναν επαγγελματία να είναι υπεύθυνος για ό,τι μας συμβεί και πρέπει να γίνει χίλια κομμάτια για να μας εξυπηρετήσει, ακόμα και αν δεν είναι στη σφαίρα της ευθύνης του το πρόβλημα; Εγώ που δεν ξέρω θα μπορούσα να σου πω ότι σιγά και τι θα σου έκανε ο άνθρωπος; ¶ντε αν δεν είχαν πεθάνει τα ψάρια σου να σε εξυπηρετούσε να σου τα κρατήσει σε ένα αχρησιμοποίητο ενυδρείο του λίγες μέρες, μέχρι να έβρισκες εσύ μια λύση. Λέω απλά, δεν ξέρω και για αυτό ρωτάω. Έχει κάποιος ανάλογη εμπειρία;
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 10-04-10, 12:53
Το avatar του χρήστη marin0s
marin0s Ο χρήστης marin0s δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-04-2010
Περιοχή: lemeso
Μηνύματα: 41
Unhappy

Πολύ κρίμα φίλε κάνε οτι είναι να κάνεις μόνος γιατι αν δεν έχουν συμφέρον δεν βοηθάνε ο θέος να κατεβεί. Το ίδιο πιστέβω θα νιώθαμε όλοι μετα απο τόσο κόπο να βλέπεις όλα οσα έχτισες να κρεμμίζονται.
__________________
Μην χαριζεις σε καποιον ενα ψαρι,μαθε του να ψαρευει...
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 10-04-10, 15:28
Rofos Ο χρήστης Rofos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 06-04-2010
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 18
Προεπιλογή

Λες καθε μερα να του "ανοιγουν" τοσα ενυδρεια που να τρεχει και να μην προλαβαινει να τα δει???????????????????????????????
Οταν εγω το παραγγειλα το πρωι,πως ηταν το μεσημερι σπιτι? Απο Βουλιαγμενης σε Ν.Σμυρνη θα ερχοτενε.... Οχι απο Βουλιαγμενης στο Μ.Πευκο...
Εγω οταν δουλευα σε καταστημα με τηλεορασεις στη πλατεια της Ν.Σμυρνης και εμπαινε πελατης που ειχε παρει tv απο εμας και του εβγαινε ενα προβλημα ακομα και ενα χρονο μετα της ληξης της εγγυησης εμεις σκοτωνομασταν να του βρουμε μια πιο προσφατη εγγυηση για να καλυψει ο ανθρωπος την εγγυηση του. Βεβαια θα μπορουσα να του δωσω ενα κατσαβιδι και λιγη λογκο μπας και τη φτιαξει μονος του....
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 10-04-10, 15:44
Το avatar του χρήστη Γιαννης Μ5
Γιαννης Μ5 Ο χρήστης Γιαννης Μ5 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-07-2008
Περιοχή: Μεγαρα-Αθηνα-Πρεβεζα
Μηνύματα: 2.924
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Rofos Εμφάνιση μηνυμάτων
Λες καθε μερα να του "ανοιγουν" τοσα ενυδρεια που να τρεχει και να μην προλαβαινει να τα δει???????????????????????????????
Οταν εγω το παραγγειλα το πρωι,πως ηταν το μεσημερι σπιτι? Απο Βουλιαγμενης σε Ν.Σμυρνη θα ερχοτενε.... Οχι απο Βουλιαγμενης στο Μ.Πευκο...
Εγω οταν δουλευα σε καταστημα με τηλεορασεις στη πλατεια της Ν.Σμυρνης και εμπαινε πελατης που ειχε παρει tv απο εμας και του εβγαινε ενα προβλημα ακομα και ενα χρονο μετα της ληξης της εγγυησης εμεις σκοτωνομασταν να του βρουμε μια πιο προσφατη εγγυηση για να καλυψει ο ανθρωπος την εγγυηση του. Βεβαια θα μπορουσα να του δωσω ενα κατσαβιδι και λιγη λογκο μπας και τη φτιαξει μονος του....
Φιλε μου εχεις δικιο και απο τη στιγμη που του τα ακουμπαγες καθε μηνα δεν θα επρεπε να σου συμπεριφερθει με αυτο τον τροπο.Αλλα που να το βρεις το δικιο σου....
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 10-04-10, 15:55
Rofos Ο χρήστης Rofos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 06-04-2010
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 18
Προεπιλογή

Λοιπον, το ενυδρειο το ξερετε (Οποιος το θελει και δωσει κατι εντελως συμβολικο,μπορει να θελει να το φτιαξει,να βαλει φιδια,ποντικια δεν ξερω και γω τι, το δινω). Απο κει και περα εχω: απο θερμοστατες εναν Scuba 50', 50Watt. Eναν Therowave model TB-IQH 250-12(S), 250 Watt. Kαι εναν Juwel 300Watt.
Aπο αερα 1 Pump1000, ενα Rena Air 400 και ενα NewAir3, 3.5W 200L/H.
Ενα Schego optimal. Και ενα μοτερ αερα μικρο Heto.
Μια ταιστρα ηλεκτρονικη της EHEIM.
Τροφη αρκετη μαζι με Test No2, TestNH4-NH3, Γενηστρα,καλτσακια,υαλοβαμβακα,αστερακια καλωδια για αερα και πολλα ακομα ψιλα...

Aπο φιλτρα εξωτερικα: Eνα EHEIM 2213 και ενα 2215 με ολα τα παρελκομενα τους.
Και δυο φιλτρα της Rena XP2.
Kαι ενα μικρο φιλτρο MaxiJet 750'.

Tωρα τιμες, οτι νομιζετε. Ολα αυτα ειναι σε αριστη κατασταση.
Το κινητο ειναι 6972777707, Γιαννης.
-------------------------
Επισεις και ενα καραβι μεγαλο και πολλες πετρες. Και την αμμο εαν τη θελει κανεις.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Rofos : 10-04-10 στις 15:55 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 10-04-10, 16:08
Το avatar του χρήστη exelix
exelix Ο χρήστης exelix δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 17-12-2009
Περιοχή: Πάτρα-Αθήνα
Μηνύματα: 3.997
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Rofos Εμφάνιση μηνυμάτων
Λες καθε μερα να του "ανοιγουν" τοσα ενυδρεια που να τρεχει και να μην προλαβαινει να τα δει???????????????????????????????
Οταν εγω το παραγγειλα το πρωι,πως ηταν το μεσημερι σπιτι? Απο Βουλιαγμενης σε Ν.Σμυρνη θα ερχοτενε.... Οχι απο Βουλιαγμενης στο Μ.Πευκο...
Εγω οταν δουλευα σε καταστημα με τηλεορασεις στη πλατεια της Ν.Σμυρνης και εμπαινε πελατης που ειχε παρει tv απο εμας και του εβγαινε ενα προβλημα ακομα και ενα χρονο μετα της ληξης της εγγυησης εμεις σκοτωνομασταν να του βρουμε μια πιο προσφατη εγγυηση για να καλυψει ο ανθρωπος την εγγυηση του. Βεβαια θα μπορουσα να του δωσω ενα κατσαβιδι και λιγη λογκο μπας και τη φτιαξει μονος του....

Φίλε μου αν σε κάνει να νιώθεις καλύτερα όταν μου τη λες συνέχισε. Εγώ δεν έχω κάτι μαζί σου. Εγώ έκανα μία απλή ερώτηση και δεν απάντησε κανένας, απλά επέλεξες να με ειρωνευτείς. Συγγνώμη κιόλας.
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 10-04-10, 16:23
Το avatar του χρήστη Γιαννης Μ5
Γιαννης Μ5 Ο χρήστης Γιαννης Μ5 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-07-2008
Περιοχή: Μεγαρα-Αθηνα-Πρεβεζα
Μηνύματα: 2.924
Προεπιλογή

Φιλε exelix συγνωμη που παρεμβενω αλλα δεν νομιζω οτι σε ειρωνευτηκε.Απλα ειπε την αληθεια.Εγω σε φιλο με ηχοσυστηματα αυτοκινητου εφτιαξα 2 φορες radiocd αφου ειχε ληξει η εγγυηση και παντα το περναγε σε αλλη εγγυηση.Βεβαια του ειχα αφησει πολυ χρημα.Ετσι και ο φιλος αφου για 10 χρονια εσκαγε 200-250 ευρω το διμηνο θα επρεπε ο καταστηματαρχης αν οχι να του περασει το ενυδρειο στην εγγυηση(γιατι αν πραγματικα γουσταρει το κανει)τουλαχιστον να παει στην πρωτη ευκαιρια που ευκαιρει να δει τι εγινε.Παντως ειναι πρωτη φορα που ακουω κατι αρνητικο για το συγκεκριμενο μαγαζι.Φιλικα παντα
Απάντηση με παράθεση
  #41  
Παλιά 10-04-10, 16:29
Το avatar του χρήστη exelix
exelix Ο χρήστης exelix δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 17-12-2009
Περιοχή: Πάτρα-Αθήνα
Μηνύματα: 3.997
Προεπιλογή

Η απάντηση με το κατσαβίδι δεν είναι ειρωνία;

Εγώ έκανα μια αθώα ερώτηση, αν το ύφος μου παρεξηγήθηκε λόγω του ότι βλέπει απλά τι γράφω και όχι την έκφρασή μου να το ξαναγράψω πιο απλά. Εγώ είμαι άσχετος (δεν κάνω μια υπόθεση, είμαι) και ρωτάω για να καταλάβω. Σε κάποιον άλλο που δεν ήταν φίλος ο καταστηματάρχης και του συνέβη έτρεξε να δει τι παίζει για να δει τι μπορεί να κάνει; Είναι αυτή η αναμενόμενη συμπεριφορά από έναν επαγγελματία του είδους ή απλά το ήλπιζε ο φίλος ανθρωπιστικά; Για παράδειγμα αν φωνάξω τον υδραυλικό μου να μου σφίξει απλά μια βρύση που τρέχει δεν πρόκειται να μου ζητήσει λεφτά. Μιλάμε για το ίδιο πράγμα ή απλά θα θέλαμε να είναι έτσι;


Υ.Γ.: Μέσα σε όλα μου έχουν αρνηθεί εγγύηση σε μαγαζί με ηλεκτρονικά για 2 μέρες.
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 10-04-10, 16:35
Το avatar του χρήστη Γιαννης Μ5
Γιαννης Μ5 Ο χρήστης Γιαννης Μ5 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-07-2008
Περιοχή: Μεγαρα-Αθηνα-Πρεβεζα
Μηνύματα: 2.924
Προεπιλογή

Οχι φιλε μου δεν σε παρεξηγησα.Ισως να το λεει ανθρωπιστηκα αλλα αυτο ας μας το πει ο rofos.Αλλα οταν ακουμπας για 10 χρονια τοσα λεφτα αν μη τι αλλο γνωριζεσαι με τον καταστηματαρχη.Για μενα λαθος ειναι το φερσιμο του.Παντα φιλικα
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 10-04-10, 17:29
Το avatar του χρήστη paco
paco Ο χρήστης paco δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-12-2007
Περιοχή: νεα ραιδεστο θερμης θεσ/νικη
Μηνύματα: 733
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην paco
Προεπιλογή

ο καθε επαγγελματιας με τον τροπο του κερδιζει η χανει αντιστοιχα πελατες
αν και δεν τον ξερω αυτον τον επαγγελματια πιστευω οτι εχασε πελατες με αυτη του την κινηση
γιατι ο πελατης ειναι η καλυτερη διαφημιση η δισφημιση
__________________


Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 10-04-10, 18:31
Rofos Ο χρήστης Rofos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 06-04-2010
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 18
Προεπιλογή

Ωπα παιδια, δεν γραφτηκα εδω για να ειρωνευτω κανεναν. Η απαντηση μου για το κατσαβιδι και τη λογκο ηταν γι'αυτη την απαντηση που μου εδωσε το μαγαζι. "Ελα απο εδω,παρε σιλικονη και κολατο μονος σου.". Οκ? Δεν ξερω κανεναν και δεν μπηκα για να ειρωνευτω κανεναν.
Και για να ξερεις, τον Αποστολη τον ξερω απο τοτε που ηταν συνετεροι με τον Ντινο στο στενακι στη Βουλιαγμενης. Οι ειδικοι του φορουν καταλαβαινουν τι λεω. Δεν ειμαι μια περιπτωση που "ανοιξε" η βρυση. Εδω μιλαμε για ολοκληρωτικη καταστροφη. 450Lit xυμενα στο σπιτι και τα παντα νεκρα. Ακομα και απο "ανθρωπιστικη" πλευρα να το επαιρνες, αυτος ο Αποστολης θα επρεπε τουλαχιστον να με παρει ενα τηλεφωνο. Αλλα ετσι ειναι αυτα, οταν τους τα ακουμπας ειναι ολα καλα. Στα δυσκολα εξαφανιζονται!
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 10-04-10, 19:43
Το avatar του χρήστη almost
almost Ο χρήστης almost δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-11-2009
Περιοχή: Ελλάδα
Μηνύματα: 892
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Rofos Εμφάνιση μηνυμάτων
Kαλημερα. Ειπε οτι αυτα βγαζανε προβλημα αμεσως η' ποτε! Δακρυζανε μεσα στη βδομαδα που τα εβαζε η' δεν θα εβγαζε ποτε τιποτα. Α
Δεν ξέρεις πόσο πολύ θέλω να ισχύει αυτό το διαζευτικτό ή.

Το δικό μου, όντως δάκρυσε την πρώτη ημέρα και μου τα αλλάξανε.
__________________


Worlds most Gadget Aquarium..almost
Απάντηση με παράθεση
  #46  
Παλιά 11-04-10, 15:30
Το avatar του χρήστη Alex1001
Alex1001 Ο χρήστης Alex1001 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 30-03-2009
Περιοχή: Ν.Σμύρνη
Μηνύματα: 21
Προεπιλογή

Πάντως στο συγκεκριμένο μαγαζί υπάρχει μια ψυχρότητα γενικά από αυτούς που το έχουν τουλάχιστον εγώ έτσι το αντιλαμβάνομαι οποτε έτυχε να συνομιλήσω μαζί τους..
για να καταλάβεις φιλε μου δεν μου έκανε καθόλου εντύπωση πως δεν τους ένοιαξε και πολύ για την ζημια που έπαθες! να το πω εδώ πως δεν ξέρω κάποιο άσχημο περιστατικό για το μαγαζί απλά μονο πως αισθάνομαι σαν πελάτης..

αλλα αφού είναι τέτοιοι οι περισσότεροι έμποροι στην ελλάδα δεν καταλαβαίνω γιατί περιμένουν από τον κόσμο να τους υποστηρίζει και να μην παραγγέλνει από το net.. γιατί ουσιαστικά η ίδια υποστήριξη δίνεται..
Απάντηση με παράθεση
  #47  
Παλιά 11-04-10, 17:29
Το avatar του χρήστη ΚΑΛΥΜΝΟΣ
ΚΑΛΥΜΝΟΣ Ο χρήστης ΚΑΛΥΜΝΟΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 03-05-2009
Περιοχή: ΚΑΛΥΜΝΟΣ-ΔΩΔ/ΣΑ
Μηνύματα: 86
Προεπιλογή

Φίλε λυπάμαι ειλικρινά για ότι σου συνέβη με το ενυδρείο σου, αλλά πιο πολύ λυπάμαι για την έκταση του θέματος εδώ στο φόρουμ.
1. Γιατί σε τσίτωσε περισσότερο με αποτέλεσμα να θέλεις και να τα παρατήσεις (εύχομαι τελικά να μην γίνει).
2. Έχει δημιουργήσει άγχος και αγωνία σε πολλούς, μην τυχόν τους τύχει και σ' αυτούς το ίδιο.
Τέλος για τον "μαγαζάτορα", φαίνεται ότι μάλλον ανήκει στην πλειοψηφία των ελλήνων επαγγελματιών(Ο θεός να τους κάνει). Μάλλον η οικειότητα και η σιγουριά του σταθερού πελάτη-θαμώνα που είχατε, μετά από τόσα χρόνια, είναι ο λόγος που το έκανε να αντιδράσει έτσι, "έλα μωρέ δικός μας είναι"(νομίζω ότι θα έλεγε..... λάθος βέβαια.)
Το δίδαγμα για μένα είναι ότι ποτέ δεν πρέπει να δίνουμε στον άλλο να καταλάβεις ότι μας έχει σίγουρους γιατί επαναπαύεται και............. the game is over.
Και πάλι λυπάμαι και κράτα γερά.
__________________
Το θέμα είναι να είσαι άνθρωπος, το τίμημα όμως μεγάλο.........Δώστετα όλα και μην περιμένεται τίποτα.
Απάντηση με παράθεση
  #48  
Παλιά 13-04-10, 12:31
Το avatar του χρήστη dimitris21
dimitris21 Ο χρήστης dimitris21 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 18-11-2004
Περιοχή: ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ - ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 1.416
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην dimitris21
Προεπιλογή

η γνωμη μου είναι να μην τα παρατήσεις. το ενυδρειο έχει πολλές πιθανότητες να επισκευάζεται και ευτυχώς μέσα εδώ υπάρχει και η γνώση αλλά και η εμπειρία να σε βοηθήσουμε σε αυτό.

είναι λάθος με την πρώτη στραβή να τα παρατάμε. αν ήταν έτσι θα ζούσαμε ακόμα στα δέντρα και θα τρώγαμε ρίζες.

έχεις όλο τον εξοπλισμό και αν επισκευάζεται το ενυδρειο το μόνο που θα σου λείπει είναι τα ψάρια. ίσως βρε αδερφέ να ήρθε και η ώρα να αλλάξεις σεταπ. για σκέψου το.
Απάντηση με παράθεση
  #49  
Παλιά 13-04-10, 12:38
Το avatar του χρήστη blackghost7
blackghost7 Ο χρήστης blackghost7 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-09-2006
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 171
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dimitris21 Εμφάνιση μηνυμάτων
η γνωμη μου είναι να μην τα παρατήσεις. το ενυδρειο έχει πολλές πιθανότητες να επισκευάζεται και ευτυχώς μέσα εδώ υπάρχει και η γνώση αλλά και η εμπειρία να σε βοηθήσουμε σε αυτό.

είναι λάθος με την πρώτη στραβή να τα παρατάμε. αν ήταν έτσι θα ζούσαμε ακόμα στα δέντρα και θα τρώγαμε ρίζες.

έχεις όλο τον εξοπλισμό και αν επισκευάζεται το ενυδρειο το μόνο που θα σου λείπει είναι τα ψάρια. ίσως βρε αδερφέ να ήρθε και η ώρα να αλλάξεις σεταπ. για σκέψου το.

+1 Συμφωνω απολυτα
__________________
Οτι περνάει ...... δεν ξαναπερνάει............
Απάντηση με παράθεση
  #50  
Παλιά 13-04-10, 14:28
Το avatar του χρήστη 3r4ndo
3r4ndo Ο χρήστης 3r4ndo δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 19-02-2009
Περιοχή: Νέα Μάκρη, Μαραθώνας(Αττική)
Μηνύματα: 387
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην 3r4ndo
Προεπιλογή

+1
Αν θελεις και μενεις και κοντα μπορω να σε βοηθησω στην επισκευη, σιγουρα θα υπαρχουν και αλοι εθελοντες, μην τα παρατας ετσι...!
Απάντηση με παράθεση
  #51  
Παλιά 13-04-10, 17:52
Rofos Ο χρήστης Rofos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 06-04-2010
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 18
Προεπιλογή

Ok. και αν ξαναανοιξει????????? Παιδια ευχαριστω, αλλα μου εγγυαται κανεις οτι θα ειναι οκ για παντα? Οχι!
Απάντηση με παράθεση
  #52  
Παλιά 13-04-10, 18:35
Το avatar του χρήστη Χριστόφορος Μίχας
Χριστόφορος Μίχας Ο χρήστης Χριστόφορος Μίχας δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-01-2010
Περιοχή: Περισσός
Μηνύματα: 622
Προεπιλογή

Για παντα δεν ειναι τιποτα σε αυτη τη ζωη.
Απάντηση με παράθεση
  #53  
Παλιά 13-04-10, 18:58
Το avatar του χρήστη 3r4ndo
3r4ndo Ο χρήστης 3r4ndo δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 19-02-2009
Περιοχή: Νέα Μάκρη, Μαραθώνας(Αττική)
Μηνύματα: 387
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην 3r4ndo
Προεπιλογή

Εκτος απο το ενυδριο σου, αν κολληθει σωστα θα γινει μπομπα και δεν προκειται να εχεις θεμα, αν πια το φοβασαι τοσο... Φτιαξε ενα εξωπραγματικο βιβαριουμ να το ευχαριστηθεις χωρις κανενα φοβο!! Απολυτα εγγυημενα!!!

(τωρα μια απωρια, μηπως ειχες μεσα θαλασσινη αμμο?????)
Απάντηση με παράθεση
  #54  
Παλιά 13-04-10, 23:12
Το avatar του χρήστη Dream Waters
Dream Waters Ο χρήστης Dream Waters δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-04-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 394
Προεπιλογή

Φιλε Rofos θα σου πω και γω κατι για μια δικια μου ιστορια.
Προσφατα επενδυσα κοντα 4.000 ευρω για να στησω στο σαλονι μου ενα θαλασσινο ενυδρειακι 500 λιτρων με ολα τα καλουδια.
Ενω, ολα πηγαιναν καλα μια τρελη ασθενεια σκοτωσε ΟΛΑ τα ψαρακια μου και απο την ολικη καταστροφη επιβιωσε μονο ΕΝΑ και μοναδικο.
Περα αυτου θα πρεπει να περιμενω 2-3 μηνες ωστε η ασθενεια να κανει τον κυκλο της και να φυγει....
Φαντασου πως νιωθω μπροστα σε ενα ενυδρειο που εχει μονο νερο!
Με λιγα λογια θελω να πω πως το χομπυ εχει απογοητευσεις και χοντρες μαλιστα.
Αν ειναι να τα παραταμε με την 1η δυσκολη στιγμη τοτε κλαφτα.
Επισης παλιοτερα εχω σηκωθει 3 τα χαραματα για να παω στο μπανιο , και αντικρυζω ΟΛΟ το σαλονι πλυμμηρισμενο επειεδη ξεχασα ανοιχτη την Αντιστροφη Οσμωση στην δεξαμενη αναπληρωσης.
Χαλια-επιπλα-Υπολογιστης κλπ κλπ ολα σε μαυρο χάλι!!.Να μη πω για την γκρινια της συζυγου ,ουτε οτι δεν κοιμηθηκα ολη νυχτα γιατι βγαζαμε τα επιπλα στο μπαλκονι και στραγγιζαμε τα νερα.
Αυτα τα παθαινουν ολοι...
Ελπιζω να μην κουρασα.
__________________
www.dreamwaters.co
Απάντηση με παράθεση
  #55  
Παλιά 14-04-10, 06:21
Rofos Ο χρήστης Rofos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 06-04-2010
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 18
Προεπιλογή

Φιλε μου καλημερα. Κριμα για τα ψαρακια σου και λυπαμαι για το σαλονι. Εδω μιλαμε για ανοιγμα του ενυδρειου και εχασα και τα παντα απο μεσα. Δεν μιλαμε για κατι που ξεχυλισε. Και λεμε δεν πειραζει,θα τα μαζεψω. Εδω εχω και το ψυχολογικο. Μου λεει ο φιλος να μου το κολησει. Και αν? Παλι τα ιδια? Το καλοκαιρι λειπω 20 μερες και τα εχω με ταιστρες κ.τ.λ.... Και "ΑΝ" γινοτανε τοτε? Και η δουλεια μου ειναι τετοια που πλεον μπορει να λειπω βδομαδα ολοκληρα. Το μυαλο μου θα ειναι μονο στο ξανα-κολημενο ενυδρειο... (Απο αμμο ειχα παρει απο τον Αποστολη μεσα σε τσουβαλακι που ειναι για ενυδρειο).
Απάντηση με παράθεση
  #56  
Παλιά 14-04-10, 08:39
Το avatar του χρήστη almost
almost Ο χρήστης almost δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-11-2009
Περιοχή: Ελλάδα
Μηνύματα: 892
Προεπιλογή

Όλοι έχουμε φάει ήττες.

Απλά πάρε την απόφασή σου, όταν ηρεμίσεις λίγο και όχι εν θερμό.
__________________


Worlds most Gadget Aquarium..almost
Απάντηση με παράθεση
  #57  
Παλιά 14-04-10, 08:58
Το avatar του χρήστη dimitris21
dimitris21 Ο χρήστης dimitris21 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 18-11-2004
Περιοχή: ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ - ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 1.416
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην dimitris21
Προεπιλογή

δεν ξέρω αν σε παρηγορεί αυτό που θα σου πω, αλλά από το 2002 που ασχολούμαι με ενυδρεία είσαι η πρώτη περίπτωση που ακούω με ολικό άνοιγμα ενυδρείου. εσύ που ασχολείσαι από το 1999 έχεις ακούσει άλλη περίπτωση σαν τη δικιά σου?

συνήθως αυτά ξεκινούν σιγά σιγά να δακρύζουν με αποτέλεσμα να έχεις το χρόνο να τα επιδιορθώσεις.

εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι σου έτυχε η πιο απίθανη αστοχία και οι πιθανότητες να σου συμβεί πάλι θα έλεγα ότι είναι μη υπολογίσιμες.

εκτός και έχεις κολλητό το Μέρφι
Απάντηση με παράθεση
  #58  
Παλιά 14-04-10, 16:21
Rofos Ο χρήστης Rofos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 06-04-2010
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 18
Προεπιλογή

H' εαν εχεις γεννηθει την ιδια ημ/νια με τον Μητσοτακη... Που εχω... 13/11.!
Οποτε βρεθηκε τι φταιει.
Και οχι, δεν εχω ξανα-ακουσει αλλη περιπτωση γιατι δεν ηξερα ποτε μου αλλον με ενυδρειο!
Απάντηση με παράθεση
  #59  
Παλιά 14-04-10, 16:53
Το avatar του χρήστη almost
almost Ο χρήστης almost δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-11-2009
Περιοχή: Ελλάδα
Μηνύματα: 892
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Rofos Εμφάνιση μηνυμάτων
Και οχι, δεν εχω ξανα-ακουσει αλλη περιπτωση γιατι δεν ηξερα ποτε μου αλλον με ενυδρειο!
Σε αυτή την περίπτωση.. καλώς ήρθες στο κλουβί με τους τρελούς.
__________________


Worlds most Gadget Aquarium..almost
Απάντηση με παράθεση
  #60  
Παλιά 14-04-10, 17:34
Rofos Ο χρήστης Rofos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 06-04-2010
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 18
Προεπιλογή

Tωρα που σας ανακαλυψα, ειναι αργα... Κριμα!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Tags
ενυδρειο j


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Νεο μεγαλο ενυδρειο rom Malawi 47 27-01-11 18:46
προβλημα...μεγαλο!!!!! akis.orestiada Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά 22 28-11-09 00:25
Θερμοστατης προβλημα μεγαλο tonisgr Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 18 12-03-09 18:15
Μεγαλο προβλημα!! tekenas Ασθένειες - Θεραπείες γλυκού νερού 2 07-08-07 10:04

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:10.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,09928 seconds with 14 queries