Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Θαλασσινό νερό > Θαλασσινό νερό - Γενικά

Θαλασσινό νερό - Γενικά Οτι δεν εμπίπτει στις εξειδικευμένες κατηγορίες.

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 06-05-04, 12:13
Το avatar του χρήστη ahar
ahar Ο χρήστης ahar δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 24-04-2003
Περιοχή: Αθήνα Ν.Σμυρνη
Μηνύματα: 595
Προεπιλογή

Μετα απο απουσια 3 ημερων μπαινω και τι να δω.....
Αχχχχχχ

Λοιπον. Για να σοβαρευτούμε.
1ον.
Αγαπητε Bonjo...
Εχεις αποφασισει να ασχοληθείς με ενα "σπορ" που καλώς ή κακως είναι κατι που θέλει συνεχεία ενημερωση. Θέλει να έχεις σώστες βάσεις , να κατανοείς καποια πραγματα , να ερευνάς για νέες πληροφοριες .
Το να λεμε κανω αυτο γιατι το είδα σε ενα ντοκυμαντερ , σιγουρα δεν είναι και ότι ποιο σωστο.
Εχεις μπει σε ενα φορουμ συζητήσεων που αρκετοι ανθρωποι θα σου προσφερουν πληροφοριες για όποιο θεμα θέλεις
(αρκει βεβαια να το ζητησεις σχετικα ευγενικα ή εστω με τον σωστο τροπο - Χαλβα αν σου κανω το τραπεζι στον Τέλη θα μου αναλυσεις το κύκλο ζωής των εντόπιων kilies ;;; ).
Το να λεμε κατι μονο και μονο για να το πουμε και να φανουμε σιγουρα δεν φαινεται και πολύ καλα είδικα στους
αλλους που έχουν φάει και κάτι χρόνια μεσα στο άθλημα. Μην περιμένεις ότι θα πεις κατι και θα μεινει αναπάντητο , αλλα να ξέρεις οτι η απαντήσεις θα είναι αναλόγου υφούς της ερωτήσεως.
Ακομα περιμενουμε να μας μιλήσεις για τα/το ενυδρεια/ο σου.
(Αυτο με το χρυσαφικο μου έχει κατσει... Τι εκανες τελικα
"Ask and you shall receive" όπως λένε και καποιες ψυχες αλλα "Συν Αθηνά και χείρα κίνει".

2ον.
Αγαπητοι lasal & nkitso....
Καλα τα νευρα που και που αλλα ας του δώσουμε και την δυνατότητα να μάθει.



Αλέξανδρος
  #32  
Παλιά 06-05-04, 13:15
sps4ever(niktso) Ο χρήστης sps4ever(niktso) δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-02-2003
Περιοχή: ΒΥΡΩΝΑΣ
Μηνύματα: 652
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από niktso
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ahar
Ακομα περιμενουμε να μας μιλήσεις για τα/το ενυδρεια/ο σου.

Αλέξανδρος
Αλέξανδρε για τα ενυδρεία χρωστάω και εγώ αλλά μέχρι πρόσφατα το μεγάλο μου ήταν σχετικά άδειο και τώρα που είναι μισογεμάτο - χάρη στη τελευταία εισαγωγή του Ωκεανού - θα ανεβάσω σε κανένα μήνα φωτογραφίες αφού δω τους επιζήσαντες.

Τώρα για το γνωστό άτομο δεν θέλω να σχολιάσω αφού - κρίνω - ότι ακόμη και σε αυτά που λέει έχει μία έντονη ασυνέπεια.
Λυπάμαι αλλά προσπαθώ να περάσω μία γνώμη καλοπροαίρετα , νομίζω ότι όλοι έχουμε δικαίωμα να κάνουμε λάθος , αλλά να μιλάμε με στόχο τον αντίλογο είναι κοινωνικά απαράδεκτο.

Και επειδή έφαγα κόλλημα και το αναγνωρίζω οπότε τα μπινελίκια ελεύθερα. Τα δικά μου ενυδρεία (δύο) τα έχουν δει κάποιοι αν και στο ένα έπαθα χοντρή ζημιά. Υπάρχει ρε παιδιά κάποιος που έχει δει ενυδρείο του bonjo ;


Νίκος
  #33  
Παλιά 06-05-04, 17:40
Anonymous Ο χρήστης Anonymous δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-11-2002
Μηνύματα: 237
Προεπιλογή

Παιδια , δε προκειτε να προσπαθήσω να σας πείσω οτι ειστε απλα . θύματα του αγλοσαξονικου τύπου εμπορίου του οποίου οτι έρχετε αντιθετα η κάθετα απλα μηδενιζετε , απλά το αναφέρω

Αυτη τη στιγμη κρατάω ενα μάτσο διαφημιστικά περί προιόντων ενυδρίου που ξέρεις τι γίνετε , μονο τα δικό τους είναι το καλέτερο , φαινομενικά όλα αυτα τα διαφ. ειναι δυο βιβλια , natural reef aquariums . j.h. tullock kai the conscientious marine aquarist r.m. fenner .
Discus ....Aν αυτου του τυπου τισ σαχλαμάρες(δε λέω , δινει πληροφοριες αλλα το όλο προτζεκτ των φυλαδιων αυτων είναι εξόφθαλμα ¨εμπορικό¨) μου προτίνεις για να μάθω , τότε μάθε ρε κακομοιρε , οτι το μόνο που προσφέρεις εσυ είναι τα υδρομένα ευρουλάκια σου σε κάπιους πιο ξύπνιους απο σένα
αλήθεια , μου πρότινες κάτι και μου διέφυγε ? γιατι αν ναι , παω πάσο

( Είδατε σημερα στις 14.00 ΕΤ1 ? )

VIVERE PERI COLOZAMENTE λέγανε οι κινέζοι ,

Και για μερικους που αντιλαμβάνοντε μόνο ότι βλέπουν , Το ρίσκο αμοίβετε στην επένδυση (6 λυκειου , δε θέλει πανεπηστιμιο)

Μαγκάκια .... , αράξτε μπροστά απο το τζάμι και αποκοιμηθητε τον ύπνο του δικαίου εγω πάω Λουτράκι τώρα για σαφάρι γιακαμία σωληνςειδης ανεμονη σαν και αυτη που έδειχνε το μεσημέρη και κανα ερημιτη , λες να βάλω αντιηλιακό ???? αντε , όνειρα γλυκά
  #34  
Παλιά 06-05-04, 18:01
Tolis Ο χρήστης Tolis δεν είναι συνδεδεμένος
Δικτάτωρ
 
Εγγραφή: 29-11-2002
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.612
Προεπιλογή

Δυστυχως η επανοδος του bonjo δεν ηταν βελτιωμενη - διαγραφεται, και το topic κλειδωνεται.
Κλειστό Θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:18.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,03473 seconds with 14 queries