Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Φυτεμένα Ενυδρεία > Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά

Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά Οτι δεν εμπίπτει στις εξειδικευμένες κατηγορίες.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 02-12-10, 00:44
africano Ο χρήστης africano δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 07-09-2010
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 151
Προεπιλογή Παρουσιαση Φυτεμενου Κοινωνικού

Πληροφορίες ενυδρείου

Juwel Rekord 800
Διαστάσεις: 81 x 36 x 45 cm
Όγκος: περιπου 100 lt καθαρά
Κατηγορία: Κοινωνικό

Φιλτράρισμα: Εσωτερικό Juwel 10oolt/h

Ψάρια: 3 rainbowfish Boesemani + 9 Neon Tetra

Διακοσμητικά υλικά: Υποστρωμα Dennerle μια μεγαλη Ριζα και 8 κιλα χοντροκοκκη άμμο,

Φυτά: Hydrocotyle leucocephala (1), Limnophilia aquatica (2),Vallisneria (5), Alternanthera reineckii Pink (1), Nesaea (2), Cabomba piauhyensis (2), Egeria densa tropische (2), αρκετή cuba και μερικα αλλα που δεν θυμαμαι !!

Λιπασμα : Seachem Flourish + excel + Tetra CO2

Φωτισμός: 3x 18w (1 day + 1 color Pink + 1 nature)
Διάρκεια φωτισμού:9 ώρες

Θέρμανση :
Θερμοστάτης: Juwel 100 watt
Ψηξη: ενα μεγάλο εξωτερικό αναμιστηρακι

Τροφή :
Tropical Super Spirulina Forte 36%
Tropical Spirulina GRANULAT
και μια φορα την εβδομαδα κατεψηγμενη Artemia της Οcean Νutricion

Παράμετροι:

pH:7.8
Γενική σκληρότητα (GH):16
Ανθρακική σκληρότητα (ΚΗ):10
Αμμωνία (ΝΗ4):0
Νιτρώδη (ΝΟ2):0
Νιτρικά (ΝΟ3):10-20
Αλλαγές νερού:20 % / 10 μέρες
Θερμοκρασία: 26.5

Το ενυδρειο τρεχει εδω και 1,5 χρονο... αρχικα με χρυσοψαρα και μετα απο πολλα σταδια κατεληξε ως εχει. Ελπιζω να βρω μερικα ακομα ομορφα ουρανια τοξα ...






Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 02-12-10, 02:27
Το avatar του χρήστη tsoum
tsoum Ο χρήστης tsoum δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-10-2010
Περιοχή: Θεσσαλονίκη (φοιτητής στα Γιάννενα)
Μηνύματα: 2.348
Προεπιλογή



Πανέμορφο! Πολύ ωραίος ο συνδυασμός των χρωμάτων των φυτών, του ξύλου και τις άμμου! Γιατί δεν προσθέτεις μερικα ακόμα neon? Εγώ σε αυτά τα λίτρα θα τα έκανα 15-17. Και δυο ακόμα μελανοταινίες οταν βρείς και θα είσαι φουλ κομπλε! Μπορείς να βάλεις και καμία γαριδούλα μεσα, αλλα δεν ξέρω πως θα αντιδράσουν οι μελανοταινίες. Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με αυτά τα ψαράκια.

Ο φωτισμός φαίνεται πολύ χαμηλος. Εχεις κάνει κάποια ρυθμιση με την φωτογραφική ή κατι άλλο; Πολύ όμορφο το αποτέλεσμα πάντως με το φως αυτο!!!
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 02-12-10, 02:43
Το avatar του χρήστη zapatas
zapatas Ο χρήστης zapatas δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-07-2010
Περιοχή: πειραιας
Μηνύματα: 662
Send a message via Skype™ to zapatas
Προεπιλογή

πολυ ομορφο το ενυδριακι σου μπραβο σου! μια χαρα και το αποτελεσμα!
οντοσ τα ψαρακια σου ειναι λιγα, αλλα θασε βοηθησουν οι ποιο εμπηροι με αυτο το θεμα!
εγω μονο μια παραατηρηση να κανω.. το ενυδριακι σου ειναι 162 λιτρα και οχι 100
ακομα και τα καθαρα που λες δεν γινεται να ειναι 100, να χανεισ 62 λιτρα? ειναι πολλα.... για ψαξε το λιγο αυτο!
__________________
Το ακούω και το ξεχνώ. Το βλέπω και το θυμάμαι. Το κάνω και το καταλαβαίνω.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 02-12-10, 09:29
Το avatar του χρήστη Λιβέρης Σταύρος
Λιβέρης Σταύρος Ο χρήστης Λιβέρης Σταύρος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-12-2007
Περιοχή: Ζάκυνθος
Μηνύματα: 616
Προεπιλογή

Το ξύλο με τα φυτά γύρω του είναι πανέμορφο όπως και όλο το ενυδρείο σου, μπράβο!
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 02-12-10, 09:32
Το avatar του χρήστη mitsos1975
mitsos1975 Ο χρήστης mitsos1975 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-10-2010
Περιοχή: Larissa
Μηνύματα: 190
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zapatas Εμφάνιση μηνυμάτων
πολυ ομορφο το ενυδριακι σου μπραβο σου! μια χαρα και το αποτελεσμα!
οντοσ τα ψαρακια σου ειναι λιγα, αλλα θασε βοηθησουν οι ποιο εμπηροι με αυτο το θεμα!
εγω μονο μια παραατηρηση να κανω.. το ενυδριακι σου ειναι 162 λιτρα και οχι 100
ακομα και τα καθαρα που λες δεν γινεται να ειναι 100, να χανεισ 62 λιτρα? ειναι πολλα.... για ψαξε το λιγο αυτο!
Αν κάνεις τον πολλαπλασιασμό βγαίνει γύρω στα 124 λίτρα!
πολύ όμορφο το ενυδρείο σου, μπράβο!
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 02-12-10, 11:33
africano Ο χρήστης africano δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 07-09-2010
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 151
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tsoum Εμφάνιση μηνυμάτων


Πανέμορφο! Πολύ ωραίος ο συνδυασμός των χρωμάτων των φυτών, του ξύλου και τις άμμου! Γιατί δεν προσθέτεις μερικα ακόμα neon? Εγώ σε αυτά τα λίτρα θα τα έκανα 15-17. Και δυο ακόμα μελανοταινίες οταν βρείς και θα είσαι φουλ κομπλε! Μπορείς να βάλεις και καμία γαριδούλα μεσα, αλλα δεν ξέρω πως θα αντιδράσουν οι μελανοταινίες. Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με αυτά τα ψαράκια.

Ο φωτισμός φαίνεται πολύ χαμηλος. Εχεις κάνει κάποια ρυθμιση με την φωτογραφική ή κατι άλλο; Πολύ όμορφο το αποτέλεσμα πάντως με το φως αυτο!!!
Kαταρχας ευχαριστω. Τωρα συντομα θα τα κανω 12 τα neon ειναι στο πλανο

η φωτο δεν ειναι επεξεργασμενη απλα εχω τραβηξει με χαμηλο iso

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mitsos1975 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν κάνεις τον πολλαπλασιασμό βγαίνει γύρω στα 124 λίτρα!
πολύ όμορφο το ενυδρείο σου, μπράβο!
Σωστα τωρα βγαλε εσωτ. φιλτρο , 5εκ αμμο, το ξυλο κτλ
ε καπου στα 100 καθαρα θα ειναι....
τελος καποια στιγμη θα ηθελα να το στρωσω με χαλι αλλα δεν μου φαινετα ευκολο επειδη δεν ξερω καθολου !!!!
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 02-12-10, 11:48
Το avatar του χρήστη Dimis
Dimis Ο χρήστης Dimis δεν είναι συνδεδεμένος
Διαχειριστής
 
Εγγραφή: 20-05-2008
Περιοχή: Μεγαρα Αττικης & Χαλανδρι
Μηνύματα: 3.889
Προεπιλογή

Πολυ ομορφο το ενυδρειο σου!
Απλα οι Boesemani ειναι μεγαλη μελανοταινια και καλο θα ηταν να μην την στριμωχνεις σε αυτα τα λιτρα.Θελει ενυδρειο απο ενα μετρο και πανω μηκος.Αν εχεις 1 αρσενικη και 2 κοριτσια μεινε οπως εισαι,αν και καλυτερα θα ηταν να τις εδινες και να εβαζες καποιο μικροτερο ειδος μελανοταινιας οπως οι praecox (6-7 ατομα) που θα ταιριαζαν και με το χαμηλο ph που θελουν τα νεον.
__________________
"Όταν μια γυναίκα κοιμάται μονή,είναι ντροπή για όλους τους άνδρες του χωριού..." Ν.Καζαντζακης
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 03-12-10, 01:23
africano Ο χρήστης africano δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 07-09-2010
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 151
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dimis1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
Πολυ ομορφο το ενυδρειο σου!
Απλα οι Boesemani ειναι μεγαλη μελανοταινια και καλο θα ηταν να μην την στριμωχνεις σε αυτα τα λιτρα.Θελει ενυδρειο απο ενα μετρο και πανω μηκος.Αν εχεις 1 αρσενικη και 2 κοριτσια μεινε οπως εισαι,αν και καλυτερα θα ηταν να τις εδινες και να εβαζες καποιο μικροτερο ειδος μελανοταινιας οπως οι praecox (6-7 ατομα) που θα ταιριαζαν και με το χαμηλο ph που θελουν τα νεον.

Γενικα δεν θα βαλω αλλα ψαρια ...ηθελα να βαλω
ειτε melanotaenia herbertaxelrodi
ειτε Glosolepsis incisus ...........αλλα δεν ειχα βρει
οσο για τα Boesemani αν μεγαλωσουν πολυ και τα δω να πιεζονται θα μεταφερθουν
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 10-12-10, 22:35
africano Ο χρήστης africano δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 07-09-2010
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 151
Προεπιλογή

Και ξαφνικα εχω πολυ λιγοτερο φως.... νομιζα οτι θα φταινε οι λαμπες.. αφου αλλαξα την day δεν ειδα διαφορα και αλλαξα και την nature ...παλι τιποτα...

Μετα θεωρησα οτι τα φυτα εχουν ψηλωσει πολυ και θελουν κλαδεμα οποτε τα κλαδεψα...

Τελικα ακομα και τωρα σχεδον δεν εχει φως στον πατο του ενυδρειου και δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει...

Τελικη υποθεση ειναι να φταιει το μπαλλαστ... εσυ συμβει σε κανεναν? και αν φταιει αυτο αλλαζει? δεν βλεπω να ανοιγει απο πουθενα...

Βοηθειαααααααααααααααααα........... φοβαμαι μην αρχισει και μαραινεται το φυτεμενο μου...
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 10-12-10, 22:51
Το avatar του χρήστη kingrim
kingrim Ο χρήστης kingrim δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-02-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 3.102
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην kingrim
Προεπιλογή

φιλε μου καλησπερα

Πρωτα απο ολα το ενυδριεο σου πρεπει να παει στα ενυδρεια με φυτα και πιο συγκεκριμενα στα aquascaping tanks αν δεν το εχεις στειλει στον διαγωνισμο θα παρω φορα και θα βαρεσω το κεφαλι μου στον τοιχο και δεν θελεις να δεις τι θα παθει ο τοιχος μετα

ο φωτισμος σου ειναι καλος σε σχεση με τα λιπασματα και το co2 σου. Με τοσο μεγαλα και ομορφα φυτα ειναι λογικο να μην εχεις φως στον βυθο.
αν βλεπεις μεγαλη διαφορα σε σχεση με πριν 10 μερες τοτε αλλαξε τα starter που ειναι και φθηνα και μετα δες για μπαλαστ αν και δεν νομιζω να ειναι αυτο. υπαρχει περιπτωση να εχει μαζεψει αλλατα το τζαμι και να μην περναει το φως?

αν θελεις γρασιδακι που θα σου αργησει ομως να γινει χαλακι αλλα θα παει και στα σκιερα σημεια δωσε μια ευκαιρια στην Marsilea hirsuta .

πραγματικα αν εχεις κανει αυτο το ενιδρειο χωρις να ξερεις πολλα οπως λες εχεις μεγαλο μελλον στο aquascaping
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 10-12-10, 23:08
africano Ο χρήστης africano δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 07-09-2010
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 151
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kingrim Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλε μου καλησπερα

Πρωτα απο ολα το ενυδριεο σου πρεπει να παει στα ενυδρεια με φυτα και πιο συγκεκριμενα στα aquascaping tanks αν δεν το εχεις στειλει στον διαγωνισμο θα παρω φορα και θα βαρεσω το κεφαλι μου στον τοιχο και δεν θελεις να δεις τι θα παθει ο τοιχος μετα.... χαχαχα (μην το πεις πουθενα αλλα δεν το εχω στειλει στον διαγωνισμο γιατι υπαρχουν πολλα και πολυ καλυτερα ενυδρεια εδω μεσα ....)

ο φωτισμος σου ειναι καλος σε σχεση με τα λιπασματα και το co2 σου. Με τοσο μεγαλα και ομορφα φυτα ειναι λογικο να μην εχεις φως στον βυθο.
αν βλεπεις μεγαλη διαφορα σε σχεση με πριν 10 μερες τοτε αλλαξε τα starter (πως φτανω στο starter του juwel? ανοιγει απο καπου??)που ειναι και φθηνα και μετα δες για μπαλαστ αν και δεν νομιζω να ειναι αυτο. υπαρχει περιπτωση να εχει μαζεψει αλλατα το τζαμι και να μην περναει το φως? (δεν ειναι αλατα...πριν μερικες μερες εβλεπα καθαρα τον βυθο και το γρασιδακι μου ηταν καταπρασινο ..τωρα μερα σε 4-5 μερες εχει αρχισει να χανει το χρωμα του)

αν θελεις γρασιδακι που θα σου αργησει ομως να γινει χαλακι αλλα θα παει και στα σκιερα σημεια δωσε μια ευκαιρια στην Marsilea hirsuta .(ετσι οπως παει θα το δοκιμασω)

πραγματικα αν εχεις κανει αυτο το ενιδρειο χωρις να ξερεις πολλα οπως λες εχεις μεγαλο μελλον στο aquascaping
(ευχαριστω αλλα νομιζω οτι υπερβαλεις...λιγο )
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 10-12-10, 23:26
Το avatar του χρήστη kingrim
kingrim Ο χρήστης kingrim δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-02-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 3.102
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην kingrim
Προεπιλογή

κακος δεν το εχεις στειλει τωρα ελα να φτιαξεις τον τοιχο μου
για το Jewel δεν ξερω
μην βαζεις στην marsilea ειναι φοβερο φυτο θα σε μαγεψει

το ενυδρειο σου μου αρεσε πραγματικα παρα πολυ για τους παρακατω λογους

α) εχει πολυ καλη ποιοτητα φωτογραφιας
β) με την κοκκινη γραμμη εχεις κανει ενα V
γ)το V στελνει το ματι του θεατη στο κεντρικο σημειο εστιασης που ειναι τα κοκκινα φυτα μεσα στον κυκλο
δ) Με το εντυπωσιακο φυτο που ειναι μεσα στο οβαλ σχημα δινεις στον θεατη ενα δευτερο σημειο εστιασης ωστε οταν βαρεθει το κεντρικο σημειο να μην παρει τα ματια του απο το ενυδρειο αλλα να τα κρατησει σε αλλο σημειο ωστε να ''ξεκουραστει το βλεμα του, κερδιζοντας αυτον τον χρονο το πιο πιθανο ειναι να ξαναριξει και μια ματια στο κεντρικο σημειο.
δ) με το φυτο μεσα στο τετραγωνο σχημα δινεις ογκο στην προσοψη του ενυδρειου και δεν κανεις την egeria densa να φανει ενα μονοτονο steam plant.
ε) με τις πετρουλες και το ξυλκο δινεις και μια φυσικη νοτα στο ενυδρειο σου




κατα την γνωμη μου θα επερνες μια πολυ καλη θεση
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 10-12-10, 23:48
africano Ο χρήστης africano δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 07-09-2010
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 151
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kingrim Εμφάνιση μηνυμάτων
κακος δεν το εχεις στειλει τωρα ελα να φτιαξεις τον τοιχο μου
για το Jewel δεν ξερω
μην βαζεις στην marsilea ειναι φοβερο φυτο θα σε μαγεψει

το ενυδρειο σου μου αρεσε πραγματικα παρα πολυ για τους παρακατω λογους

α) εχει πολυ καλη ποιοτητα φωτογραφιας
β) με την κοκκινη γραμμη εχεις κανει ενα V
γ)το V στελνει το ματι του θεατη στο κεντρικο σημειο εστιασης που ειναι τα κοκκινα φυτα μεσα στον κυκλο
δ) Με το εντυπωσιακο φυτο που ειναι μεσα στο οβαλ σχημα δινεις στον θεατη ενα δευτερο σημειο εστιασης ωστε οταν βαρεθει το κεντρικο σημειο να μην παρει τα ματια του απο το ενυδρειο αλλα να τα κρατησει σε αλλο σημειο ωστε να ''ξεκουραστει το βλεμα του, κερδιζοντας αυτον τον χρονο το πιο πιθανο ειναι να ξαναριξει και μια ματια στο κεντρικο σημειο.
δ) με το φυτο μεσα στο τετραγωνο σχημα δινεις ογκο στην προσοψη του ενυδρειου και δεν κανεις την egeria densa να φανει ενα μονοτονο steam plant.
ε) με τις πετρουλες και το ξυλκο δινεις και μια φυσικη νοτα στο ενυδρειο σου




κατα την γνωμη μου θα επερνες μια πολυ καλη θεση

Καταρχας τα τα εβαλα υπονοοντας οτι το γρασιδακια μου δεν θα ζησουν...την marsilea την ειδα και επαθα !!!!

οπως επαθα πλακα με την αναλυση σου για το ενυδρειο μου...

ειχα βεβαια διαβασει καποια πραγματα πριν το στησω... οπως το V....αλλα μαλλον πολλα εγιναν χωρις να τα εχω υπολογισει... απλα αφησα την φαντασια να με οδηγησει στο αποτελεσμα.... του χρονου θα κανω κατι ακομα καλυτερο και θα το στειλω .......
(αφου στο στειλω για αναλυση)
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 10-12-10, 23:53
Το avatar του χρήστη kingrim
kingrim Ο χρήστης kingrim δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-02-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 3.102
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην kingrim
Προεπιλογή

και ξεχασα να αναφερω οτι το ξυλο σου ''δειχνει'' στο ματι που ειναι το 2ρο σημειο εστιασης
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 11-12-10, 01:01
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

υπεροχο το ενυδρειο σου!!!
εχω 2 σημεια να παρατηρησω....το πιο μαλακο νερο που θελουν τα νεον..και το γεγονος οτι εχεις το ενα κοκκινο φυτο μπροστα απο το αλλο και ετσι τα αδικεις και τα 2....μετα απο λιγο προσεξα οτι ειναι διαφορετικα φυτα μιας και εχουν την ιδια αποχρωση. στη θεση σου θα μετακινουσα το ενα προσθετοντας αλλο ενα κοκκινο σημειο στο ενυδρειο
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 12-12-10, 22:11
africano Ο χρήστης africano δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 07-09-2010
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 151
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis Εμφάνιση μηνυμάτων
υπεροχο το ενυδρειο σου!!!
εχω 2 σημεια να παρατηρησω....το πιο μαλακο νερο που θελουν τα νεον..και το γεγονος οτι εχεις το ενα κοκκινο φυτο μπροστα απο το αλλο και ετσι τα αδικεις και τα 2....μετα απο λιγο προσεξα οτι ειναι διαφορετικα φυτα μιας και εχουν την ιδια αποχρωση. στη θεση σου θα μετακινουσα το ενα προσθετοντας αλλο ενα κοκκινο σημειο στο ενυδρειο

Για το 1ο εχεις απολυτο δικιο και γι αυτο οπως εχω γραψει και πιο πανω προσπαθω σταδιακα να το ριξω... και για το δευτερο εχεις ενα δικιο αν και στην πραγματικοτητα δεν μοιαζουν τοσο πολυ ωστε να μην ξεχωριζουν... αντιθετα φαινεται σαν να βαθαινει το κοκκινο... στη φωτο ..οντως τα αδικω και τα 2.... σιγα σιγα με το χρονο θα μαθω απο τα λαθη και θα γινει πιστευω καλυτερο....
ευχαριστω για τις ουσιαστικες παρατηρησεις σου..
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Παρουσιαση φυτεμενου με δισκους red rubin Βιοτοπικά - Γεωγραφικά ενυδρεία Ν. Αμερικής 14 11-06-11 14:23
Παρουσιαση Φυτεμενου Ενυδρειου 200lt. kifinas Παρουσιάσεις Φυτεμένων Ενυδρείων 30 13-05-11 02:01
Παρουσιαση 1ου φυτεμενου ενυδρειου sefis Παρουσιάσεις κοινωνικών ενυδρείων 14 26-03-10 00:08
ΝΑ ΚΑΙ Η ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΤΟΥ ΔΙΚΟΥ ΜΟΥ ΦΥΤΕΜΕΝΟΥ CHRIS4204 Παρουσιάσεις κοινωνικών ενυδρείων 13 26-07-07 11:10
Παρουσιαση Φυτεμενου thanosatha Παρουσιάσεις κοινωνικών ενυδρείων 18 18-05-07 17:26

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:53.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,14267 seconds with 15 queries