Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Ασία > Bettas

Bettas Μονομάχοι, όλων των μορφών.

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Next
  #1  
Παλιά 27-04-07, 13:24
Ritsa Ο χρήστης Ritsa δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 26-04-2007
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 41
Προεπιλογή sos δοσολογία του contra spot της tetra

Η αγάπη μου για τα ενυδρεία είναι γνωστή!! Την προηγούμενη εβδομάδα μια φίλη μου, μου έκανε δώρο μια γυάλα με ένα μονομάχο για να τον έχω παρέα στο γραφείο και πήρε και μια γυάλα και για τον εαυτό της. Την επόμενη κιόλας μέρα ο μονομάχος της φίλης μου ήταν ήδη dead και ο δικός μου είχε τις πρώτες άσπρες κουκίδες στην ουρά του. Στο μαγαζί που πήρε τους μονομάχους της είπαν πως το χαλίκι το χρωματιστό έπρεπε να το βράσουμε ένω όταν της τα πούλησαν της είπαν απλώς ξέπλυμα με νερό!! Μάλιστα την έπεισαν να δοκιμάσει με ένα δεύτερο μονομάχο και πως δεν παθαίνουν τίποτα και πως μάλλον έτυχε, μάλιστα προσφέρθηκαν να μην τον πληρώσει αλλά αυτή τον πλήρωσε και τον τρίτο. Κάναμε "σύσκεψη" οι δυό μας και αποφασίσαμε αφού ήταν Παρασκευή να κάνουμε μια αλλαγή του νερού τους λίγο πριν σχολάσουμε, να μην τους ρίξουμε τροφή για το σαββατοκύριακο- με την ελπίδα να μας συγχωρήσουν τα γλυκούλια μας -αφού θα επιβαρυνόταν πολύ το ήδη λίγο νερό τους. Τη Δευτέρα λοιπόν με αγωνία ανακαλύπτουμε πως και 2ος μονομάχος της φίλης μου ήταν δυστυχώς νεκρός. Ο δικός μου ήταν γεμάτος κουκίδες. Μέσα στον πανικό κάνω αλλαγή του νερού, αφαιρώ τα χαλίκια και όλη την εβομάδα του έβαζα contra spot (white spot) της tetra. Το πρόβλημα είναι πως έχω χάσει τις οδηγίες του φαρμάκου και δεν ξέρω ακριβώς τη δοσολογία. Φυσικά φεύγοντας σήμερα θα τον πάρω σπίτι. Ξέρει κανείς τη δοσολογία;;;; sos
-------------------------
!!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ritsa : 27-04-07 στις 13:24 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Δοσολογία plantamin της tetra Liolios Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά 1 05-02-06 23:59
προσμιξη δαφορετικων νιφαδων της tetra,tropical klπ......... iraklis Γλυκό νερό - Γενικά 3 19-01-05 15:49
TESTS ΤΗΣ TETRA ΓΙΩΡΓΟΣ Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 1 27-04-04 13:15
Τι είναι το egg spot; notios_n Malawi 1 16-03-04 03:35
εξωτερικό θερμόμετρο stick της tetra pavloukos Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 6 12-01-03 20:30

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 08:47.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,04934 seconds with 13 queries