Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γενικά > Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου

Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου Ανακοινώσεις και νέα από τον ΠΣΦΕ.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 15-05-08, 23:38
Το avatar του χρήστη george
george Ο χρήστης george δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 4.692
Προεπιλογή

Φτάσαμε στο Βέλγιο και το πρώτο πράγμα που με εντυπωσίασε ήταν η ζέστη.Θερμοκρασίες αφύσικες για το Βέλγιο,δυνατός ήλιος και ξενοδοχείο χωρίς κλιματισμό.

Την επόμενη μέρα ξεκινήσαμε για την Arlon που είναι περίπου 200 χλμ από τις Βρυξέλλες.Δρόμοι χωρίς κίνηση και οδήγηση βαρετή αλλά πάνω από όλα ασφαλής λόγω της άψογης συμπεριφοράς των οδηγών.
Ατελείωτες ευθείες και το ίδιο όμορφο μεν αλλά μονότονο δε τοπίο.
Η βενζίνη με τιμές να κυμαίνονται από 1.42 έως 1.60 ευρώ για την απλή αμόλυβδη.

Οι στάσεις για καφέ και νερό καταστροφικές.Για πότε έφευγαν 20 ευρώ δεν το καταλάβαινες.Μέχρι και για να πας τουαλέτα πληρώνεις.
Ταξιδεύω πολύ συχνά στο εξωτερικό και το Βέλγιο μου φάνηκε από τις ακριβότερες χώρες.

Φτάνοντας στην Arlon γνωρίσαμε μέσω του Τόλη πολλούς χομπίστες που μας καλωσόρισαν και ήθελαν να μάθουν για τον ΠΣΦΕ και την προσπάθεια που κάνουμε στην Ελλάδα.
Τους εντυπωσίασε το περιοδικό το οποίο ξεφύλλιζαν και μας έκαναν και πολλές ερωτήσεις.
Επίσης το ότι ο ΠΣΦΕ διατηρεί τον δικό του χώρο ήταν κάτι που το βρήκαν πολύ θετικό.

Επικρατούσε μια ατμόσφαιρα ενθουσιασμού,μια μεγάλη γιορτή.
Συνάντηση φίλων και γνωστών που περιμένουν αυτές τις στιγμές πως και πως. Τραπεζάκια με χομπίστες που πουλούσαν τροφές,βιβλία,εξοπλισμό και άλλα καλούδια. Γέλια παντού και μια πρώτη ματιά στα ενυδρεία με τα ψάρια.

Απαγορεύονται οι αγοροπωλησίες μέχρι ο πρόεδρος του συλλόγου να ελέγξει ένα ένα τα ενυδρεία για να διαπιστώσει την ποιότητα και την "καθαρότητα" των ψαριών καθώς και αν ο πωλητής είναι μέλος του συλλόγου.

Κόσμος να μπαινοβγαίνει κουβαλώντας ισοθερμικά κιβώτια,ψυγειάκια,σακούλες έτοιμοι να πάρουν τα ψαράκια που θέλουν σε τιμές εξευτελιστικές.

Συζητώντας μαζί τους και ζώντας την ατμόσφαιρα από κοντά κατάλαβα πολύ καλά τις διαφορές μεταξύ μας.

Πρώτα απ΄όλα οι περισσότεροι δεν έχουν ένα ή περισσότερα ενυδρεία στο σαλόνι ή στο δωμάτιο τους. Δεν τους ενδιαφέρει η επίδειξη αλλά η ουσία.
Έχουν fish rooms με ενυδρεία στα οποιά διατηρούν και αναπαράγουν τα ψάρια που τους αρέσουν.
Όλη την χρονιά μιλάνε με φίλους στο ιντερνετ,ψάχνουν και ψάχνονται με σκοπό να παρουσιάσουν την "δουλειά" τους στις εκδηλώσεις του συλλόγου.

Σκοπός τους να βρούνε σπάνια αλλά και καθαρά ψάρια να μάθουν περισσότερα για αυτά,να μοιραστούν τις γνώσεις τους με άλλους χομπίστες και να προσπαθήσουν να πετύχουν σωστές αναπαραγωγές για τις οποίες θα περηφανεύονται στην εκδηλώσεις και θα κάνουν και την ανάλογη πλάκα με φίλους που όσο και αν προσπαθούν δεν τα καταφέρνουν.

Κάνουν εκατοντάδες χιλιόμετρα κάθε χρόνο,πολλά εξόδα αλλά και κούραση για να πάρουν τι ; 5 ευρώ το κάθε ψάρι που θα πουλήσουν ;

Είναι αυτό λοιπόν που η Αργυρώ το είπε με μια κουβέντα : ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ
__________________




Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 16-05-08, 00:00
Το avatar του χρήστη nikman
nikman Ο χρήστης nikman δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-05-2006
Περιοχή: Χανιά
Μηνύματα: 1.009
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην nikman Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην nikman
Προεπιλογή

Thanks George! Μας έδωσες μία πληρέστατη και ζωντανή εικόνα από κλίμα και τη φιλοσοφία του συνεδρίου.
Για λίγο αισθάνθηκα σαν να ήμουν κι εγώ εκεί.
Καλά οι άνθρωποι είναι χιλιόμετρα μπροστά από μας.
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 16-05-08, 08:30
Το avatar του χρήστη chemical mac
chemical mac Ο χρήστης chemical mac δεν είναι συνδεδεμένος
algae grower
 
Εγγραφή: 24-01-2007
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.900
Προεπιλογή

Τροφή για σκέψη για την επικείμενη συνάντηση
__________________




Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 16-05-08, 08:58
Το avatar του χρήστη imichal
imichal Ο χρήστης imichal δεν είναι συνδεδεμένος
Τanganyika Support
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Χανιά
Μηνύματα: 3.200
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην imichal Send a message via Skype™ to imichal
Προεπιλογή

ετη φωτος μπροστα....
__________________
http://imichalfishphotos.blogspot.com/
Ηλίας
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 16-05-08, 10:16
Το avatar του χρήστη Z_X
Z_X Ο χρήστης Z_X δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-11-2006
Περιοχή: θεσσαλονικη
Μηνύματα: 950
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Z_X
Προεπιλογή

Μην τους ζηλευετε ρε παιδια....
Καλοι ειμαστε και εμεις,και θα γινουμε και καλυτεροι...

Εγω αυτο που ζηλευω ειναι τα ειδη που εχουν στην διαθεση τους,απο στησιμο ενυδρείων και διαθεση τα παμε καλα...
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 16-05-08, 10:56
Το avatar του χρήστη mikenuke
mikenuke Ο χρήστης mikenuke δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 17-05-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 2.517
Προεπιλογή

Ασε μας ρε Φορουμαρχη!

Λοιπον στη συναντηση να ειναι ολοι οσοι εχουν να πουν κατι αξιολογο, εχουμε αναγκη απο μια σπιθα που θα μας αναψει και παλι.
Εγω προσωπικα εχω να κανω μια πολυ σημαντικη ανακοινωση που θα εξαψει το ενδιαφερον ολων και παλι!!!!! Αναμεινατε!!!! Μεχρι στιγμης δεν το εχω πει σε κανενα, οποτε μη ρωτατε δεξια και αριστερα!
__________________
Και ειπε το χρυσοψαρο:"Πρεπει να υπαρχει Θεος, αλλιως ποιος αλλαζει το "νερο"."
Το παλιό 90λιτρό μου Ο βιότοπος Tanganyika μου Το 120λιτρό μου Ο 2ος βιότοπος Tanganyika μου To παλιο 35λιτρο Amano μου
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 16-05-08, 11:04
Το avatar του χρήστη petros
petros Ο χρήστης petros δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-07-2004
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ - ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ
Μηνύματα: 516
Προεπιλογή

ανήκω σε μία κοινότητα ανθρώπων που έχουν το ίδιο ενδιαφέρον
Αυτο με καλυπτει 100% και ειναι και ο λογος που ειμαι μελος του ΠΣΦΕ και
για το ιδιο λογο ειμαι και μελος σε αλλους συλλογους (κυνολογικους)
Επισης θεωρω οτι η συνδρομη που πληρωνουμε ειναι το λιγοτερο που μπορουμε να κανουμε για την υποστηριξη και την συνεχιση υπαρξης του συλλογου που ολοι ξερουμε ποσα πολλα προσφερει.
Η μεγαλυτερη δε απολαβη που εχει καποιος απο τον συλλογο ειναι οι γνωσεις που του προσφερονται.
Ευχαριστω ΠΕΤΡΟΣ
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 16-05-08, 11:54
Το avatar του χρήστη s-vitzi
s-vitzi Ο χρήστης s-vitzi δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-01-2007
Περιοχή: Αθηνα-Αγιοι Αναργυροι
Μηνύματα: 332
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην s-vitzi
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από petros Εμφάνιση μηνυμάτων
ανήκω σε μία κοινότητα ανθρώπων που έχουν το ίδιο ενδιαφέρον
Αυτο με καλυπτει 100% και ειναι και ο λογος που ειμαι μελος του ΠΣΦΕ και
για το ιδιο λογο ειμαι και μελος σε αλλους συλλογους (κυνολογικους)
Επισης θεωρω οτι η συνδρομη που πληρωνουμε ειναι το λιγοτερο που μπορουμε να κανουμε για την υποστηριξη και την συνεχιση υπαρξης του συλλογου που ολοι ξερουμε ποσα πολλα προσφερει.
Η μεγαλυτερη δε απολαβη που εχει καποιος απο τον συλλογο ειναι οι γνωσεις που του προσφερονται.
Ευχαριστω ΠΕΤΡΟΣ


Παρ' ολες τις τυψεις,που δεν μπορω να παρισταμαι σε σημαντικες εκδηλωσεις και να προσφερω πιο ουσιαστικα στο συλλογο...δινω τα συγχαρητηρια μου στους ανθρωπους του για την δουλεια και το εργο που προσφερουν σε ολους εμας.Το θεμα ειναι να καταλαβουμε κι εμεις ποσο σημαντικο ειναι αυτο το εργο,κι οχι να γκρινιαζουμε...
__________________
Στελιος
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 16-05-08, 12:17
Το avatar του χρήστη Tkagem
Tkagem Ο χρήστης Tkagem δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-06-2006
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 583
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Tkagem
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από s-vitzi Εμφάνιση μηνυμάτων

Παρ' ολες τις τυψεις,που δεν μπορω να παρισταμαι σε σημαντικες εκδηλωσεις και να προσφερω πιο ουσιαστικα στο συλλογο...δινω τα συγχαρητηρια μου στους ανθρωπους του για την δουλεια και το εργο που προσφερουν σε ολους εμας.Το θεμα ειναι να καταλαβουμε κι εμεις ποσο σημαντικο ειναι αυτο το εργο,κι οχι να γκρινιαζουμε...
+1
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 17-05-08, 02:24
Tolis Ο χρήστης Tolis δεν είναι συνδεδεμένος
Δικτάτωρ
 
Εγγραφή: 29-11-2002
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.612
Προεπιλογή

Γυρισα κι εγω.
ΖΧ εχεις χαιρετισματα απο τον Benoit.
Αργυρω "jolie secretaire" εχεις χαιρετισματα απο τον Βελγο προεδρα...
Εγω επειδη εχω παει αρκετες φορες στο παρελθον στα συνεδρια και των Γαλλων και των Βελγων δεν θα πω τα ιδια, ταχω πει παλιοτερα, εξ αλλου με καλυψαν και η Αργυρω και ο Γιωργος.
Ξεχασαμε να αναφερουμε ομως την επισκεψη στο Verduijncichlids, το μεγαλυτερο και εγκυροτερο μαγαζι κιχλιδων στη Β. Ευρωπη. Βρισκεται σε ενα χωριο διπλα στο Ροτερνταμ, και τη Δευτερα που πηγαμε, λογω εθνικης εορτης των Ολλανδων (πραγμα που δεν ξεραμε), ηταν κλειστο. Μας ειδαν απο το παραθυρο του σπιτιου τους (διπλα στο μαγαζι), μας αναγνωρισαν απο την προηγουμενη μερα στο συνεδριο, αφησαν τα μωρα τους και το χαλαρωμα στο σπιτι, μας ανοιξε η κορη του μαγαζατορα, ανοιξε το μαγαζι, τα φωτα, μας εδειξε περηφανη ενα ζευγαρι Ν.Αμερικανες κιχλιδες που μολις ειχε γεννησει, μας ξεναγησε μια ωρα στο μαγαζι, καθησε και ανελυε σελιδα σελιδα ενα τευχος του περιοδικου μας που την εντυπωσιασε, μας περασε στα "ενδοτερα" να μας δειξει πιο σπανια ψαρια απο αυτα που εχουν στο κυριως μαγαζι, μας εκανε και δωρα, και αν δεν φευγαμε απο μονοι μας θα ημασταν ακομα εκει να συζηταμε για κιχλιδες.
Αυτα για σωστες συμπεριφορες μαγαζιων και ανθρωπων...
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Z_X Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω αυτο που ζηλευω ειναι τα ειδη που εχουν στην διαθεση τους,απο στησιμο ενυδρείων και διαθεση τα παμε καλα...
Θα σταθω λιγο εδω μονο. Τα ειδη τα πολλα και τα σπανια δεν ηρθαν ουρανοκατεβατα, αλλά τα εχουν φερει στη Γαλλια μελη του Συλλογου που τρεχουν και τα ψαρευον στις Αφρικες και τις Αμερικες, τα εχουν αναπαραγει, τα εχουν δωσει σε αλλα μελη που με τη σειρα τους τα αναπαραγουν και τα δινουν, στα συνεδρια, και ουτω καθεξης.
Εστω οτι φερνουμε κι εμεις (τοχουμε ξανακανει κι αλλες φορες και δεν πετυχε) απο δυο τρια συνεδρια καλο ψαρι...θα πετυχει τουτη τη φορα, ή θα ταχουμε παλι δυο τρεις αντε τεσσερις χομπιστες για δυο τρεις γενιες ?
Απάντηση με παράθεση
  #41  
Παλιά 17-05-08, 08:51
kanarini Ο χρήστης kanarini δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-01-2008
Περιοχή: Νικαια-Νεαπολη
Μηνύματα: 686
Προεπιλογή

Ευχαριστουμε Τολη για την ενημερωση, εδω οπως και σε ολα τα πραγματα και σε ολο το εμποριο πληρωνουμε διπλασιο κοστος σχεδον ολα τα προιοντα απο τους υπολοιπους ευρωπαιους διχως να εχουμε και τις αναλογες υπηρεσιες.
__________________
http://www.kanarini.net/
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 17-05-08, 09:03
Το avatar του χρήστη george
george Ο χρήστης george δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 4.692
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tolis Εμφάνιση μηνυμάτων
Ξεχασαμε να αναφερουμε ομως την επισκεψη στο Verduijncichlids, το μεγαλυτερο και εγκυροτερο μαγαζι κιχλιδων στη Β. Ευρωπη.
http://www.verduijncichlids.com/index_eng.htm

Tα περισσότερα μαγαζιά όταν αγοράζεις ψάρια σου δίνουν δωρεάν και ζωντανή τροφή για τα ταίζεις
__________________




Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 17-05-08, 09:44
Το avatar του χρήστη SOCRATIS
SOCRATIS Ο χρήστης SOCRATIS δεν είναι συνδεδεμένος
Goldfish Moderator
 
Εγγραφή: 24-11-2004
Περιοχή: ΒΕΡΟΙΑ
Μηνύματα: 781
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tolis Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα ειδη τα πολλα και τα σπανια δεν ηρθαν ουρανοκατεβατα, αλλά τα εχουν φερει στη Γαλλια μελη του Συλλογου που τρεχουν και τα ψαρευον στις Αφρικες και τις Αμερικες, τα εχουν αναπαραγει, τα εχουν δωσει σε αλλα μελη που με τη σειρα τους τα αναπαραγουν και τα δινουν, στα συνεδρια, και ουτω καθεξης.
Εστω οτι φερνουμε κι εμεις (τοχουμε ξανακανει κι αλλες φορες και δεν πετυχε) απο δυο τρια συνεδρια καλο ψαρι...θα πετυχει τουτη τη φορα, ή θα ταχουμε παλι δυο τρεις αντε τεσσερις χομπιστες για δυο τρεις γενιες ?
Εδώ πιστευω πως είναι το δυνατότερο και ουσιαστικότερο σημείο ενός συλλόγου .Αλλά αν δεν οργανωθεί σωστά είναι επόμενο να μην αποδώσει.
__________________
"Πάντα οὖν ὅσα ἂν θέλητε ἵνα ποιῶσιν ὑμῖν οἱ ἄνθρωποι,οὕτω καὶ ὑμεῖς ποιεῖτε αὐτοῖς"
(Ματθ., ζ΄, 12)

Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 19-05-08, 22:13
orck Ο χρήστης orck δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 27-12-2006
Περιοχή: Π.Φαληρο
Μηνύματα: 1.052
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην orck Send a message via Skype™ to orck
Προεπιλογή

Τολη τι τιμες ειχαν γενικοτερα για ιδια ψαρια που μπορουμε να βρουμε Ελλαδα; ειμαστε τα ιδια, ακριβοτερα, φτηνοτερα; αναφερομαι για ζωντανα και μονο για τα ιδια ειδη που βρισκουμε και εδω

πιστευεις οτι κανουν μια ωρα ξεναγηση σε καθε πελατη τους;
μηπως ειχατε αυτην την εξυπηρετηση επειδη εισασταν "ειδικοι" πελατες;




Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kanarini Εμφάνιση μηνυμάτων
Ευχαριστουμε Τολη για την ενημερωση, εδω οπως και σε ολα τα πραγματα και σε ολο το εμποριο πληρωνουμε διπλασιο κοστος σχεδον ολα τα προιοντα απο τους υπολοιπους ευρωπαιους διχως να εχουμε και τις αναλογες υπηρεσιες.
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 20-05-08, 09:36
Tolis Ο χρήστης Tolis δεν είναι συνδεδεμένος
Δικτάτωρ
 
Εγγραφή: 29-11-2002
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.612
Προεπιλογή

Ατο συνεδριο ο συντριπτικος μεσος ορος τιμων για ολα τα ειδη (τα περισσοτερα F1 η F2) ηταν 4 ευρω. Απο κει και περα αποκλισεις υπηρχαν, πχ 6 νεαρα Neolamprologus stappersi 10 ευρω, ενηλικο πιστοποιημενο ζευγαρι Cyphotilapia frontosa 50 ευρω κλπ. Στο συνεδριο αυτα, στα μαγαζια δεν πολυπροσεξα.


Γνωριζεις πολλα μαγαζια εδω που θα εμπαιναν στο κοπο να αφησουν το σπιτι τους να ανοιξουν το μαγαζι και τα φωτα για πελατες "τουριστες" που δεν θα τους ξαναδουν και που δεν ειχαν και διαθεση να ψωνισουν και τιποτα, και να τους κανουν και δωρα?
Απάντηση με παράθεση
  #46  
Παλιά 20-05-08, 14:56
orck Ο χρήστης orck δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 27-12-2006
Περιοχή: Π.Φαληρο
Μηνύματα: 1.052
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην orck Send a message via Skype™ to orck
Προεπιλογή

μπορεις να δωσεις το κλιμα που επικρατει στα καταστηματα;
κυριως τιμες ζωντανων, ποικιλια κλπ

οσον αφορα αυτο που με ρωτας δεν ξερω κανενα τετοιο καταστημα, παρολα αυτα δεν απαντας στο ερωτημα μου

για να σε διευκολυνω λεω οτι ισως να εκανε αυτο που εκανε επειδη εισουν ειδικος επισκεπτης
ειμαι σιγουρος οτι εαν ερχοταν μια ομαδα με χομπυστες στην Ελλαδα και σε ενημερωναν οτι θα ηθελαν να δουν τις εγκαταστασεις του συλλογου και να τους ενημερωσει καποιος σχετικα με τον συλλογο, θα παραταγες την δουλεια σου και θα τους ανοιγες ακομη και εργασιμη ημερα, αυτο δεν σημαινει οτι εαν εγω αποφασισω οτι θελω να ερχομαι στον συλλογο τις Δευτερες το πρωι οτι θα μου ανοιξει καποιος, δεν σε ρωταω με κακη διαθεση μην με παρεξηγησεις, απλα πιστευω οτι οι λεξεις κερδος, ξεκουραση, βαρεμαρα δεν ειναι αγνωστες και στους ξενους

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tolis Εμφάνιση μηνυμάτων
Ατο συνεδριο ο συντριπτικος μεσος ορος τιμων για ολα τα ειδη (τα περισσοτερα F1 η F2) ηταν 4 ευρω. Απο κει και περα αποκλισεις υπηρχαν, πχ 6 νεαρα Neolamprologus stappersi 10 ευρω, ενηλικο πιστοποιημενο ζευγαρι Cyphotilapia frontosa 50 ευρω κλπ. Στο συνεδριο αυτα, στα μαγαζια δεν πολυπροσεξα.


Γνωριζεις πολλα μαγαζια εδω που θα εμπαιναν στο κοπο να αφησουν το σπιτι τους να ανοιξουν το μαγαζι και τα φωτα για πελατες "τουριστες" που δεν θα τους ξαναδουν και που δεν ειχαν και διαθεση να ψωνισουν και τιποτα, και να τους κανουν και δωρα?
Απάντηση με παράθεση
  #47  
Παλιά 20-05-08, 15:49
Το avatar του χρήστη Blanch
Blanch Ο χρήστης Blanch δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 775
Προεπιλογή

Ο Σύλλογος θα το έκανε. Κάποιο κατάστημα όμως... σίγουρα με μεγαλύτερη δυσκολία.
Μπορεί να ήμασταν λίγο "ειδικοί" όπως το αναφέρεις επειδή είχαμε έρθει από την Ελλάδα, δεν γνώριζαν όμως αρχικά ότι ήμασταν εκπρόσωποι από τον Σύλλογο, πιο πολύ με απλούς τουρίστες μοιάζαμε. Και σίγουρα δεν ήμασταν πελάτες, εφόσον ζητήσαμε απλά να δούμε.

Σίγουρα την ξέρουν και τη βαρεμάρα και την ξεκούραση, άνθρωποι είναι. Μας έκανε όμως εντύπωση η διάθεσή τους και κρίναμε την συμπεριφορά τους αξιοσημείωτη.
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Τι φυτά έχετε στο ενυδρείο του μονομάχου σας? Maverick Bettas 16 11-10-07 12:55
Διαγωνιζόμενοι σύλλογοι Juan Παρουσιάσεις Φυτεμένων Ενυδρείων 6 18-04-07 14:49
χνουδι στο βυθο????τι ειναι?? monomaxos_lover Bettas 13 06-02-07 17:19
τι εχω για την ωρα στο ενυδρειο κ τι πρεπει να βαλω.... Vasilis Θαλασσινό νερό - Γενικά 6 20-07-04 19:53

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:55.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,07216 seconds with 14 queries