Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Αρχάριοι γλυκού νερού

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 09-02-08, 17:45
manolis_giouvanakis Ο χρήστης manolis_giouvanakis δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 09-02-2008
Περιοχή: Ιωάννινα
Μηνύματα: 23
Smile Molly Balloon vs gurami !!!!!!!

kalispera. einai to prwto mou thread opws episis kai to prwtro mou tropiko enidreio. Meta apo kairo strwsimatos piga kai pira simera 3 molly balloon(1 arseniko kai 2 thilika) ,3 gurami kai ena monomaxo. Apo ti stigmi pou ta evala mesa sto enidreio, ta molly den exoun afisei se isixia ta gurami. Oli tin wra pigainoun kai ta tsimpane sto kormo. Na anisixisw??????

PS. Me tis elaxistes gnwseis mou kai simfwna me auta pou eipe i tipisa sto petshop autes oi dio poikilies einai irema psaria. Mipws me ton kairo ta afisoun isixa?

PS2. Parte kai mia foto gia na mou peite apopseis.

Euxaristw prokatavolika.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 09-02-08, 19:18
Το avatar του χρήστη capetanakis
capetanakis Ο χρήστης capetanakis δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-04-2007
Περιοχή: Στοκχολμη
Μηνύματα: 285
Προεπιλογή

καλυσπερα φιλε.γενικα ολα τα ζωοτοκα οπως τα μολλυ ειναι ειρηνικα,τα μπαλλουν ειναι υβριδια δεν επρεπε να τα παρεις,επισης ο μονομαχος δεν ειναι καταλληλος συγκατοικος σε κανενα ενυδρειο(μπαινει μονος σε μικρα ενυδρεια).τα γκουραμι δεν ταιριαζουν με ζωοτοκα,περισσοτερα οι εμπειροτεροι!(μου αρεσε πολυ το ξυλο)
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 09-02-08, 19:38
manolis_giouvanakis Ο χρήστης manolis_giouvanakis δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 09-02-2008
Περιοχή: Ιωάννινα
Μηνύματα: 23
Προεπιλογή

efoson einai eirinika opws les tote giati ormane sta gurami?

Rwtaw giati thelw na valw aggelopsara kai fovamai mipws ginete to idio.
Kserete an mporw na ta paw pisw kai na parw alla? Gia ta molly milaw.

euxaristw
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 09-02-08, 20:51
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

μανωλη καλως ηρθες..
καταρχην μη γραφεις με greeklish αλλα ελληνικα θερμη παρακληση..
η τα μολυ η τα γκουραμι πρεπει να τα δωσεις γιατι εχουν διαφορετικες απαιτησεις οπως προειπωθηκε..
λογικα μποριες να τα πας πισω και να τα ανταλλαξεις με αλλο ειδος...
τι συνθηκες εχεις στο ενυδρειο σου? αν το νερο ειναι σκληρο και με ανεβασμενο ph καλυτερα να κρατησεις τα μολυ και να δωσεις τα γκουραμι....αγγελοψαρα που σκεφτεσαι θελουν μαλακο και οξινο νερο...
διαβασε εδω μεσα τι θελει το καθε ειδος και θα βρεις ακρη...
για αλλες αποριες..εδω ειμαστε παλι...καλη συνεχεια
υ.γ. με αληθινα φυτα θα γινει πολυ ωραιο το ενυδρειο σου...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 10-02-08, 03:57
Tolis Ο χρήστης Tolis δεν είναι συνδεδεμένος
Δικτάτωρ
 
Εγγραφή: 29-11-2002
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.612
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από capetanakis Εμφάνιση μηνυμάτων
τα μπαλλουν ειναι υβριδια
Τα balloon molly δεν ειναι υβριδια, ειναι προιοντα επιλεκτικης παραγωγης http://www.tolibra.com/test/DyedFish.htm
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 10-02-08, 16:22
manolis_giouvanakis Ο χρήστης manolis_giouvanakis δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 09-02-2008
Περιοχή: Ιωάννινα
Μηνύματα: 23
Προεπιλογή

Ευχαριστώ πολύ για τισ συμβουλές σου Πάνο. Το θέμα είναι πως θα ξερω τι ph εχω? Πως θα ξέρω αν ειναι σκληρό η μαλακό το νερό? Αν είναι όξινο η όχι?

Αν κρατισω τα μολλυ τι ψάρια μου προτείνετε να βάλω?
Να υποθέσω ότι δε θα εχουν πρόβλιμα με γκάπυ? Και κάτι τελευταίο, εχω βρασει αρκετα το ξύλο που εχω μεσα στο ενυδρειο αλλα παλι εχει βγαλει αυτη τιν κιτρινιλα. Υπαρχει προβλημα?
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 11-02-08, 00:14
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

καταρχην για να ξερεις τι νερο εχεις χρειαζεσαι τεστ...
υγρα τεστ που ειναι αξιοπιστα εχουν λιγο πολυ οι περισσοτερες εταιριες και θα βρεις στα πετ-σοπ....γενικα στην ελλαδα εχουμε σκληρο νερο αλλα υπαρχουν και μερη με εξαιρεσεις...
η υδρευση επισης μπορει να σου δωσει πληροφοριες αλλα στο ενυδρειο σου οι τιμες μπορει να αλλαξουν...π.χ. αν εχεις πολυ ξυλο μπορει να μαλακωσει λιγο το νερο οποτε τα τεστ ειναι απαραιτητα...
αν κρατησεις τα μολυ τοτε ολα τα ζωοτοκα μπορουν να συνδυαστουν...περιλαμβανει μολυ γκαπυ ξιφοφορους και πλατυ...μονο πλατυ και ξιφοφορους μη βαλεις μαζι για να αποφυγεις τον υβριδισμο...
το ξυλο δε μπορεις να το βραζεις μια βδομαδα οποτε ολο και θα βγαλει λιγο χρωμα...ειναι τελειως ακινδυνο...προσωπικα μου αρεσει κιολας γιατι κανει να φαινεται πιο τροπικο το ενυδρειο....
διαβασε εδω μεσα εχει ασσυληπτες πληροφοριες..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 11-02-08, 01:49
manolis_giouvanakis Ο χρήστης manolis_giouvanakis δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 09-02-2008
Περιοχή: Ιωάννινα
Μηνύματα: 23
Προεπιλογή

Πάνο ευχαριστω πάρα πολύ. Να σαι κάλα! Αύριο κιολας θα παω να πάρω guppies που μου αρέσουν κιολας. Και αποτι μου είπανε μπορω να παω νερο απο το ενυδρείο μου και να το δουν στο pet-shop για το ph κτλ.

ΥΓ. Και εμένα μου αρεσει πιο πολυ το ενυδρειο με το χρωμα που εβγαλε το ξύλο. Οντως το κανει πιο τροπικο.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 11-02-08, 02:14
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

τι θα κανεις τελικα με τα γκουραμι? θα τα πας πισω και θα παρεις γκαπυ?
αν παρεις γκαπυ η αναλογια ειναι 3 θηλυκα προς ενα αρσενικο...ασχετα αν σου αρεσουν πιο πολυ τα αρσενικα...και μη παρεις γεννηστρα ...διαβασε εδω...
http://www.aquatek.gr/vb/showthread....F3%F4%F1%E5%F2
τα περισσοτερα πετ σοπ σου κανουν μετρησεις νερου...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 11-02-08, 14:11
manolis_giouvanakis Ο χρήστης manolis_giouvanakis δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 09-02-2008
Περιοχή: Ιωάννινα
Μηνύματα: 23
Προεπιλογή

Ασχημα νεα. Τα gouramis απεβιωσαν. Πιγα σημερα στο pet-shop και μου ειπαν οτι κατι γίνετε με το νερό. Αλλα εκεινη τη στιγμη ειχε ξεμεινει απο τεστ για να μου δωσει. Επισης του ειπα να του παω νερο αλλα μου λεει καλυτερα να κανεις μονος σου το τεστ καθως μεχρι να το παω εκει μπορει να εχουν αλλαξει οι τιμες. Μου προτεινε να μη βαλω αλλα ψαρια προς το παρων. Να παρω κάποια στιγμη το τεστ και θα δουμε.

ΥΓ. Πηρα αλλα δυο φυτα και εχει γινει ακομη πιο ωραιο.
ΥΓ2. Λιγο που το εψαξα, οντως ειχατε δίκαιο οτι δε ταιριαζουν τα guramis me ta ballon.
YΓ3. Την επιθετικοτητα των ballons προς τα γκουραμις την εξηγησε ως εξης: Τα gouramis ειχαν στρεσαριστει και οταν στρεσαρονται καιγονται τα βραγχια τους και μετα δε μπορουν να αναπνευσουν και πεθαίνουν. Εβλεπαν λεει τα μολλυ εξασθενημενα τα γκουραμις και τα ορμουσαν. Οποιοδηποτε αλλο ψαρι θα ορμουσε.

Εχει δικαιο?

Ευχαριστω.
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 11-02-08, 15:15
Το avatar του χρήστη Iann_is
Iann_is Ο χρήστης Iann_is δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 20-11-2007
Περιοχή: Ν.Κόσμος
Μηνύματα: 453
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Iann_is
Προεπιλογή

Παράθεση:
ΥΓ2. Λιγο που το εψαξα, οντως ειχατε δίκαιο οτι δε ταιριαζουν τα guramis me ta ballon.
Φιλε μανώλη κατα 99,99% να ακούς τυφλά αυτα που διαβάζεις απο τους έμπειρους εδω μέσα. Και γω άπειρος σαν εσένα βλέπω απίστευτα αποτελέσματα στα ψάρια-φυτά μου απλά ακολουθώντας αυτα που διαβάζω εδω μέσα (σε συνδιασμό με άπειρες βάσεις δεδομένων στο νετ).
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 11-02-08, 15:41
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

τι αλλο θα ακουσουμε?
ενταξει ας σου το ελεγε οτι θελει να πουλησει τεστ...αλλα οχι κι οτι θα αλλαξουν οι τιμες του νερου μεχρι να πας εκει...!!!
δηλαδη τι θα γινει μεσα στο μπουκαλακι με το νερο...θα ανεβει η σκληροτητα? η το ph? η μηπως η αμμωνια και τα νιτρικα..??? ΕΛΕΟΣ!!!
δικιο εχει οσον αφορα τα εξασθενημενα ψαρια..οτι ειναι επικεντρο προσοχης για τα αλλα ψαρια....αλλα δεν ειναι κανονας για ολα τα ειδη...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 12-02-08, 01:39
manolis_giouvanakis Ο χρήστης manolis_giouvanakis δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 09-02-2008
Περιοχή: Ιωάννινα
Μηνύματα: 23
Προεπιλογή

Τι να σας πω ρε παιδια.... Αυτα μου ειπε και αυτα σας λεω. Θα παω αν ειναι αυριο η μεθαυριο να παρω αυτο το τεστ και θα σας πω αποτελεσματα και ειμαι περιεργος να δω τι θα μου πει. Δε θα αντέξω να μην ειναι καλα τα αποτελεσματα και να χρειαστει να περιμενω κιάλλο για να βαλω επιτελους παραπανω ψαρια.


Κατι ακομη. Παρατηρησα οτι ενα απο τα μολλυ μου εχει κατι μαυρα στιγματα(απλα το χρωμα του δεν ειναι τελειο) και μια τα χανει μια τα ξαναεμφανιζει. Τι γινετε ρε παιδια τελικα με το ενυδρειο μου?
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 12-02-08, 10:54
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Δε θα αντέξω να μην ειναι καλα τα αποτελεσματα και να χρειαστει να περιμενω κιάλλο για να βαλω επιτελους παραπανω ψαρια.

το καλυτερο χαρτι σου για ενα ομορφο και υγιες ενυδρειο ειναι η υπομονη!!!


Κατι ακομη. Παρατηρησα οτι ενα απο τα μολλυ μου εχει κατι μαυρα στιγματα(απλα το χρωμα του δεν ειναι τελειο) και μια τα χανει μια τα ξαναεμφανιζει. Τι γινετε ρε παιδια τελικα με το ενυδρειο μου?[/quote]

τα ψαρια αναλογα με τη διαθεση τους αναδεικνυουν η ξεθωριαζουν τα χρωματα τους...πολυ χαρακτηριστικο στις κιχλιδες...τωρα για τα μολλυ δε ξερω....κανε μετρησεις να ειμαστε σιγουροι οτι ειναι καλο το νερο σου!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 12-02-08, 21:26
manolis_giouvanakis Ο χρήστης manolis_giouvanakis δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 09-02-2008
Περιοχή: Ιωάννινα
Μηνύματα: 23
Προεπιλογή

Μολις εκανα τις πρώτες μου μετρήσεις.
Επειδη δεν ειχα λεφτα να παρω ξεχωριστα tests πηρα τα χαρτάκια που τα δείχνουν ολα μαζι.
Λοιπον

ΝΟ3 10
ΝΟ2 σχεδον 0
GH γύρω στο 10 με 12 (οοοοοο πολύ δεν ειναι?)
ΚΗ γύρω στο 6
PH 7,2

Τι καταλαβαίνετε εσεις?
Εγω πάλι τίποτα!!!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 13-02-08, 18:17
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

για "ελληνικο" νερο και για ζωοτοκα που θες σκληροτητα και ph ειναι καλα....απο εδω δεν εχεις προβλημα....νιτρικα οκ και ΝΟ2 =0 καλο...αλλα θελεις και τιμες αμμωνιας NH3...ειναι το πρωτο που παραγεται και πρεπει να ειναι 0...λογικα ετσι θα ειναι αφου ΝΟ2=0 και ΝΟ3=10..αλλα πρεπει να το επιβεβαιωσεις....
και τα παιδια εδω λενε οτι τα στικακια δεν ειναι και πολυ σοι (δεν ειναι αξιοπιστα)...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 13-02-08, 20:44
manolis_giouvanakis Ο χρήστης manolis_giouvanakis δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 09-02-2008
Περιοχή: Ιωάννινα
Μηνύματα: 23
Προεπιλογή

Το ξερω οτι δεν ειναι τοσο αξιόπιστα ρε Πανο τα στικακια αλλα δε μπορουσα να αγoράσω 5 διαφορετικα τεστ που ειχαν 12¤ το καθένα. Πηρα αυτα και θα πάρω ενα για την αμμωνία. Στο μαγαζι εχει ενα για την αμμωνια το οποιο ειναι μια ζελατινα που εχει κατι χρωματα πανω και λογικα βαφεται πιο εντονα καποιο χρωμα αναλογα με το ποση εχει το ενυδρειο. Λεει οτι κραταει για ενα χρονο. Να παρω αυτο η να παρω υγρο? Επισης μου ειπε να βάλω κιαλλα βακτήρια και να το αφήσω να δουλεψει για 2 εβδομαδες για να κατεβει το GH.

ΥΓ. Ασχετο. Μηπως πρεπει να κανω διαφορετικα Threads για ολα αυτα που σας ρωταω η ειναι μια χαρα μαζεμένα εδω?
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 14-02-08, 09:39
Το avatar του χρήστη stav
stav Ο χρήστης stav δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-08-2006
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 1.593
Προεπιλογή

Παρε υγρο τεστ για την αμμωνια.
__________________
ΣΤΑΥΡΟΣ
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 15-02-08, 13:33
manolis_giouvanakis Ο χρήστης manolis_giouvanakis δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 09-02-2008
Περιοχή: Ιωάννινα
Μηνύματα: 23
Προεπιλογή

Τελικά πηρα υγρό τεστ αμμωνιας και μου εβγαλε 0,1. Οπότε όλα οκ με αυτο.
Παρτε ακόμη μια φωτογραφία επειδη εχω βαλει και αλλα φυτα και... Μηπως μπορείται να μου πειτε ονομασιές?



Πλεον το ενυδρειο μου φιλοξενεί 3 Μολλυ μπαλουν, 4 γκαππυς και 4 γατοψαρακια. Eπισης ειναι και ενας μονομαχος (δεν ηξερα οταν τον πηρα οτι δεν επρεπε να τον βαλω) ο οποιος ειναι super με τα αλλα ψαρια. Κολυμπανε μαζι, πηγαινει περα δωθε. Ουτε συζητηση το να καθετε σε μια γωνια. Λες να ειναι φλωρος?χαχαχαχα Anyway, δε με χαλαει...))))
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 15-02-08, 13:41
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

θα παρακολουθεις την αμμωνια σου γιατι πρεπει να την μηδενισεις...για το μονομαχο....ειναι απο τα λαθη που ειχα κανει κι εγω......αλλα ημουν κι εγω τυχερος...ετυχε να συμβιωνει καλα και να μην εχουμε καυγαδες....ΦΥΣΙΚΑ ΔΕ ΤΟ ΣΥΣΤΗΝΩ!!
χαιρομαι που ειναι καλα τα ψαρακια σου...αντε και καλους απογονους που δε θα αργησουν να ερθουν...(εκει ο μονομαχος θα σου τα χαλασει...)
παντως αρχισε να σκεφτεσαι για κανα 15-20 λιτρο σπιτακι για τον μονομαχο σου....
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 15-02-08, 13:50
manolis_giouvanakis Ο χρήστης manolis_giouvanakis δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 09-02-2008
Περιοχή: Ιωάννινα
Μηνύματα: 23
Προεπιλογή

Δηλαδη υπαρχει περίπτωση να μου τρώει τα μικρα? Εχω ενα ενυδρειακι 18L με μικρο εξωτερικό φιλτρο αλλα δεν εχω δευτερο θερμοστάτη.Λέτε αν τον βάλω μονο του εκει να ειναι οκ?
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 16-02-08, 13:14
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

ΑΝ θα σου τα τρωει? θα ειναι η καλυτερη πηγη πρωτεινων για αυτον και μετα θα ειναι και ετοιμος για αναπαραγωγη...
σοβαρα τωρα..φυσικα και θα ειναι οχι απλα οκ..αλλα ΤΕΛΕΙΑ στο 18αρι αν βαλεις κι ενα θερμοστατη...φυσικα προσεξε τις παραμετρους του νερου...βοηθεια θα βρεις στο section "BETTAS" απο τους μονομαχαδες της παρεας.
------------------------------------------------------
οσο για τα φυτα...αυτα με τα πλατια φυλλα διπλα στο ξυλο ειναι annubias..αριστερα του ξυλου στη φωτο σου αυτο με τα μακροστενα φυλλα ειναι microsorum και δεξια διπλα στο τζαμι ειναι echinodorus. πισω αυτο σαν φυκια ειναι velisneria...τα αλλα δε μπορω να τα διακρινω
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 16-02-08, 13:56
manolis_giouvanakis Ο χρήστης manolis_giouvanakis δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 09-02-2008
Περιοχή: Ιωάννινα
Μηνύματα: 23
Προεπιλογή

Τον έβαλα στο 18L χωρις θερμοστάτη και θα παω απο Δευτερα να του παρω εναν καθως τα γκαππυ ειναι ετοιμογεννα(η μαυρη κουκίδα στο FULL) και δε θέλω να το ρισκάρω.

Τα αλλα φυτα που δε μπορεσες να διακρινεις ειναι πλαστικα και τωρα ειναι στον μονομαχο. Το μονο αληθινο που δε μπορεσες να διακρινεις ειναι αυτο τερμα δεξια πίσω.

ΥΓ. Θα πηγαινα σημερα για θερμοστάτη αλλα ξύπνησα και είναι όλα ασπρα εξω και δε κουνιέται τιποτα..... ΧΙΟΝΙΖΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 16-02-08, 14:01
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

"και δεξια διπλα στο τζαμι ειναι echinodorus."
τερμα δεξια που λες ειναι αυτο που ειπα πιο πανω...
μην αμελησεις να παρεις θερμοστατη...ζηλευω που χιονιζει...αντε να δουμε αν θα ριξει κι εδω κανενα χιονακι...ολο και κατι κανει σηνυθως...
και καλες γεννες με τα γκαπυ
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
molly balloon λιτρα alexinio Ζωοτόκα 1 13-04-07 13:05
ramirezi balloon popay72 ¶λλες κιχλίδες Ν. Αμερικής 1 18-01-07 14:26
άρρωστο gurami? ononos Ασθένειες - Θεραπείες γλυκού νερού 10 20-09-06 17:27
Balloon Molly Celda Ζωοτόκα 4 05-09-05 12:49

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 02:11.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,10247 seconds with 15 queries