Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γενικά > Greek Aquarist's Boards

Greek Aquarist's Boards Οτι έχει να κάνει με τήν λειτουργία του forum. Προβλήματα, σχόλια, παρατηρήσεις.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 21-04-10, 20:53
Το avatar του χρήστη TolisT
TolisT Ο χρήστης TolisT δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 20-11-2009
Περιοχή: Καλλιθέα
Μηνύματα: 73
Προεπιλογή Προτασεις για νεο ενυδρειο

Οσο περναει ο καιρος στον απιστευτο κοσμο των ενυδρειων αισθανομαι ολο και περισσοτερο την επιθυμια να δω και να κανω τα παντα που εχουν σχεση με αυτον.Τα ειδη των ψαριων,των φυτων και των υπολοιπων κατοικων ενος ενυδρειου ειναι τοσα πολλα και ομορφα.Πραγματικα με γεμιζει τοσο πολυ και μου δημιουργει ενα πολυ ευχαριστο συναισθημα.Μπορει να περασουν ωρες απο τη στιγμη που θα ξυπνησω μεχρι τη στιγμη που θα παρω το πρωινο μου,γιατι θα εχω να ταϊσω και να περιποιηθω τους μικρους μου φιλους!Μπορει να κατσω ωρες μπροστα στο pc χαζευοντας στο site και στο youtube ενυδρεια με ψαρια,χελωνες,κλπ.Εχοντας περασει επιτυχως τις εξετασεις του πρωτου ετους με το ενυδρειακι μου θελω να βαλω πλωρη για τον επομενο σταθμο της ενυδρειακης μου εμπειριας.Οι πρωτες σκεψεις μου ειναι οι εξης παρακατω.Θα ηθελα να μου πειτε και εσεις αγαπητοι συνχομπιστες την αποψη σας και να με βοηθησετε ωστε να κανω την καλυτερη επιλογη.

1)Θαλασσινο ενυδρειο με:κλοουν(amphiprion ocellaris),μανδαρινος,ιπποκαμπους και αν συμβιωνουν μαζι κατι απο αυτα:γαριδες,καβουρας,αστεριας

2)Ελεφαντοψαρα και ο,τι αλλο παει μαζι

3)Σκαλαρια και Mormyrous Tapirus

Λογικα το 1ο θα ειναι και το πιο δαπανηρο.Θελω να ειναι 300 λιτρα πανω κατω ισως και μεγαλυτερο,αναλογα με το ποσο χρειαζεται.Εγω θελω να δω ποσο θα στοιχισουν πανω κατω και τα 3,ποσο μεγαλο πρεπει να ειναι το ενυδρειο ωστε να κανω την καλυτερη δυνατη επιλογη.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Ενυδρειο 54 λιτρα Προτασεις.. aNe Ζωοτόκα 8 19-04-10 13:18
προτασεις για νεο ενυδρειο.... LeF Αρχάριοι γλυκού νερού 4 29-09-09 21:37
προτασεις Βασίλης Μαιόπουλος Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά 24 27-04-07 20:06
ενυδρειο apistogamma..συμβουλες-προτασεις! jkaram ¶λλες κιχλίδες Ν. Αμερικής 2 27-02-07 10:51
Προτασεις Για Νεο Ενυδρειο george Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 29 19-10-05 12:16

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:35.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,02665 seconds with 15 queries