Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Ανατολική Αφρική > Malawi

Malawi Αφιερωμένο στο "Greek Club about Cichlid Lovers from iliovas" απ' το οποίο άρχισαν ολα!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 29-01-05, 19:53
Το avatar του χρήστη mikenuke
mikenuke Ο χρήστης mikenuke δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 17-05-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 2.517
Προεπιλογή SOS.Ζητουνται Κιχλ. malawi μοντελα για την εκθεση Zootechnia

ΣΟΣ λογω συνθηκων ειναι αδυνατον να μας παραχωρησει καποιο καταστημα κιχλιδες για το εκθεσειακο ενυδρειο,γι'αυτο εχουμε αναγκη απο την βοηθεια σας.

Αν καποιο μελος-χρηστης απο Θεσσαλονικη ή κοντινη περιοχη,εχει κιχλιδες malawi και εχει την καλη διαθεση να τις διαθεσει για 4-5 μερες ωστε να κανουν το μοντελο στο ενυδρειο της εκθεσης να επικοινωνησει μαζι μου.

Το ενυδρειο που θα τα φιλοξενησει θα ειναι 160 λιτρων με θερμανση και φιλτρα,δηλαδη ενα πληρες συστημα, σε στυλ βιοτοπου.

Σκοπος της παρουσιασης στην εκθεση ειναι η παρουσια ενος ενυδρειου βιοτοπου με αυτα τα ομορφα ψαρια.

Ειναι μια καλη ευκαιρια να κινητοποιηθουν τα μελη, παλια και νεα, του φορουμ και του συλλογου ωστε να φανει η αμφιδρομη σχεση που εχουμε μεσα απο αυτο το μεσο.

ευχαριστω.
__________________
Και ειπε το χρυσοψαρο:"Πρεπει να υπαρχει Θεος, αλλιως ποιος αλλαζει το "νερο"."
Το παλιό 90λιτρό μου Ο βιότοπος Tanganyika μου Το 120λιτρό μου Ο 2ος βιότοπος Tanganyika μου To παλιο 35λιτρο Amano μου
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 30-01-05, 00:37
maria-paok Ο χρήστης maria-paok δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-01-2004
Περιοχή: thessaloniki
Μηνύματα: 55
Προεπιλογή

μια ερωτηση,επειδη ειναι λιγο αοριστο και γενικο οταν λες:" λογω συνθηκων ειναι αδυνατον να μας παραχωρησει καποιο καταστημα κιχλιδες για το εκθεσειακο ενυδρειο"τι ενοεις?για πιο λογω δηλαδη δεν μπορει και ενας μη μαγαζατορας μπορει να δωσει?ευχαριστω
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 30-01-05, 10:24
Το avatar του χρήστη mikenuke
mikenuke Ο χρήστης mikenuke δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 17-05-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 2.517
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από maria-paok
μια ερωτηση,επειδη ειναι λιγο αοριστο και γενικο οταν λες:" λογω συνθηκων ειναι αδυνατον να μας παραχωρησει καποιο καταστημα κιχλιδες για το εκθεσειακο ενυδρειο"τι ενοεις?για πιο λογω δηλαδη δεν μπορει και ενας μη μαγαζατορας μπορει να δωσει?ευχαριστω
Λοιπον αγαπητη μου Μαρια,οπως ισως να εχεις διαβασει σε αλλο ποστ που αφορα την εκθεση,το σταντ στην εκθεση μας το παραχωρει ο συλλογος των πετ-σοπαδων.Γι'αυτο το λογο εχει συμφωνηθει να μην διαφημιστει κανενα πετ-σοπ μεσω του συλλογου μας.Οπως καταλαβαινεις αν καποιος μας παραχωρουσε καποια ψαρια και υλικα το δικαιο και αυτονοητο ειναι να βαλουμε καποιο ταμπελακι διπλα που θα λεει οτι ειναι ευγενικη χορηγια του εν λογω πετ-σοπ.
Αρα λοιπον αυτος ο ορος μας περιοριζει κατα πολυ τις πηγες μας.

Αυτος ειναι και ο λογος που ζηταμε την βοηθεια των μελων,τωρα που την εχουμε πιο πολυ αναγκη απο καθε αλλη φορα,αλλωστε κανεις δεν βγαινει ζημιωμενος απο τετοιου ειδους αλληλοβοηθειες!
__________________
Και ειπε το χρυσοψαρο:"Πρεπει να υπαρχει Θεος, αλλιως ποιος αλλαζει το "νερο"."
Το παλιό 90λιτρό μου Ο βιότοπος Tanganyika μου Το 120λιτρό μου Ο 2ος βιότοπος Tanganyika μου To παλιο 35λιτρο Amano μου
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 30-01-05, 10:50
maria-paok Ο χρήστης maria-paok δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 25-01-2004
Περιοχή: thessaloniki
Μηνύματα: 55
Προεπιλογή

α οκ απλα τωρα πιστευω οτι ειναι καλυτερα που το ξεκαθαρισες.ελπιζω να βρεις ανταπόκριση.ευχαριστω
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 30-01-05, 18:08
red rubin Ο χρήστης red rubin δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 12-05-2003
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μηνύματα: 338
Προεπιλογή

Θα εδινα πολυ ευχαριστως αλλα στην διεθνη εκθεση που εδωσα καποιες κιχλιδες για το ενυδρειο του αμαζονιου κοψανε το ρευμα την τελευταια μερα και τα ψαρια ψοφησαν.Ηταν καποια αχλι και καποια τα οποια τα ειχα πολλα χρονια.Φυσικα ο αμαζονιος ουτε κουβεντα.Τον Κινεζο εκανε.Αμα θελετε μπορω να δωσω αλλα τελευταια μερα πριν κλεισει η εκθεση θα ηθελα να τα παρω πισω.Υπαρχουν ψαρια απο αυλονοκαρες, αχλι,protomelas.Για ποσες μερες ειναι?Στειλε pm να συννενοηθουμε.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 31-01-05, 23:42
Το avatar του χρήστη mikenuke
mikenuke Ο χρήστης mikenuke δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 17-05-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 2.517
Προεπιλογή

OK thanks to red rubin.ασ ειναι καλα ο γιωργος,μας ξελασπωσε.
__________________
Και ειπε το χρυσοψαρο:"Πρεπει να υπαρχει Θεος, αλλιως ποιος αλλαζει το "νερο"."
Το παλιό 90λιτρό μου Ο βιότοπος Tanganyika μου Το 120λιτρό μου Ο 2ος βιότοπος Tanganyika μου To παλιο 35λιτρο Amano μου
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 19:08.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,03537 seconds with 12 queries