Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Αρχάριοι γλυκού νερού

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Next
Παλιά 29-01-16, 10:46   #1
Καλημερααα!
 
Το avatar του χρήστη Cohiba
Cohiba
Member
Εγγραφή: 28-01-2016
Περιοχή: Athens-Lesvos
Μηνύματα: 80

Εμφάνιση έκδοσης για εκτύπωση Αποστολή αυτής της σελίδας μέσω email
Cohiba Ο χρήστης Cohiba δεν είναι συνδεδεμένος 29-01-16, 10:46
Αξιολόγηση: (0 votes - average)

Καλημερα!
μετα απο αρκετη αναζητηση αποφασισα να ασχοληθω με τα υδροβια κατοικιδια και πιο συγκεκριμενα με 1 hikari koi και 1 comet χρυσοψαρο 5-6 cm
Κατα τον Μαιο θα μεταφερθουν σε μια φυσικης ροης τεχνητη λιμνη περι των 10.000λτ ανευ φιλτρων .
Προσωρινως εχουν τοποθετηθει σε 20λτ νερο που ανανεωνεται παρα μερα προσθετωντας αντιχλωριο της tetra .
Σε ενα αλλο δοχειο 20λτ αντιχλωριομενου νερου με ακαθαρισιες των ψαριων και μπολικη τροφη σε φυλλα και κοκκους τηςsera εχω τοποθετησει ενα φιλτρο hi-tech aquafilter 150 περιμενωντας να εμφανιστουν τα βακτηρια κ ν αρχισει ο κυκλος τ αζωτου ουτωςωστε να βαλω τα ψαρακια εκει κ να μην κανω συνεχεις αλλαγες νερου .
Ο πετσοπας μου ειπε πως αυτηειναι μια μεθοδος ,η αλλη ειναι με μπολι απο αλλο ενυδρειο κ η αλλη με βακτηρια που μου το προτεινε με επιφυλαξη .
Θελω να ρωτησω εαν η εως τωρα τακτικη μου προξενει καποιο προβλημα στα ψαρακια ? Γιατι παρατηρωνταςτα διαπιστωνω οτι ειναι παντα στον βυθο νοχελικα κρυμμενα διπλα σ μια πετρα που εχω τοποθετησει εντος του εικοσαλιτρου κουβα ,ιδιαιτερα το χρυσοψαρο ,αλλα τρωνε κανονικα τα τρια γευματα απο 10-15 φυλλα κ κοκκους που τους ριχνω .
Εμφανίσεις: 6635
Απάντηση με παράθεση
 


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:48.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,06237 seconds with 14 queries