Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Αρχάριοι γλυκού νερού

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 17-11-12, 21:38   #1
συμβουλη?
al6s
Junior Member
Εγγραφή: 12-04-2012
Περιοχή: trikala
Μηνύματα: 22

Εμφάνιση έκδοσης για εκτύπωση Αποστολή αυτής της σελίδας μέσω email
al6s Ο χρήστης al6s δεν είναι συνδεδεμένος 17-11-12, 21:38
Αξιολόγηση: (0 votes - average)

καλησπερα στην παρεα. εχω την εξης απορια. μου εκανε ενας φιλος δωρο ενα παρατειμενο ενυδρειο στο οποιο για να μην πιασει αλγη κ αλατα ειχε ριξει μεσα χλωρινη........ τωρα εγω με τι κ πως το καθαριζω? την αμμο μεσα να την βρασω??τα φιλτρα??? ευχαριστω προκαταβολικα!
Εμφανίσεις: 2154
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 17-11-12, 23:53
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

γειασου ρε θεσσαλια πατριδα!γειτονας σου ειμαιτην αμμο την πετας και βαζεις καινουρια.μην εμπιστευεσαι ουτε με το βρασιμο γιατι δεν αξιζει ουτε το ρισκο ουτε τον κοπο.

για τα υπολοιπα ολα τωρα.βγαζεις ολα τα υλικα απτο φιλτρο και τα καθαριζεις παρα πολυ καλα.-οπως και το φιλτρο(τα πλαστικα του)-με καυτο νερο.αναλογα τι υλικα εχεις(δεν μας ειπες) μπορεις και να τα βρασεις,και μετα πολυ καλο ξεπλυμα.

το ενυδρειο πολυ καλο ξεπλυμα(με κρυο νερο μη σπασουνε τα τζαμια) και μπορεις να χρησιμοποιησεις και ξυδι για να το καθαρισεις απο αλατα κλπ αν υπαρχουνε.και παλι πολυ καλο ξεπλυμα.

αφου ξεπλυθουνε ολα οσο πιο σχολαστικα γινεται,(να μη σου μυριζει ουτε χλωρινη ουτε ξυδι, αν βαλεις)τα ξαναβαζεις μεσα στο φιλτρο,γεμιζεις ενυδρειο με νερο με 3πλη δοση αντιχλωριου,βαζεις στο φιλτρο ανθρακα και το αφηνεις να δουλεψει μια βδομαδα ετσι.μπορεις μεσα στην βδομαδα που θα τρεχει με τον ανθρακα μονο,να κανεις και μερικες αλλαγες νερου με αντιχλωριο.καλο θα κανει.

μετα βγαζεις τον ανθρακα,αδειαζεις εντελως,και ξαναγεμιζεις για να κανεις το στρωσιμο.

υποψιν οτι αν χρειαζεται να αλλαξεις υλικα,τωρα ειναι η ευκαιρια.εγω δεν θα επλενα κανενα απτα υλικα και θα εβαζα καινουρια κατευθειαν.φυσικα αν βαλεις καινουρια,δεν θα τα βαλεις απτην αρχη,αλλα οταν τελειωσεις με τον ανθρακα που σου ειπα παραπανω.(δεν υπαρχει λογος να τα βρωμισεις αφου θαναι καινουρια)

δε μας ειπες ποσα λιτρα ειναι...
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 18-11-12, 03:24
cogarg Ο χρήστης cogarg δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-02-2012
Περιοχή: Αγία Βαρβάρα
Μηνύματα: 285
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην cogarg
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από al6s Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπερα στην παρεα. εχω την εξης απορια. μου εκανε ενας φιλος δωρο ενα παρατειμενο ενυδρειο στο οποιο για να μην πιασει αλγη κ αλατα ειχε ριξει μεσα χλωρινη........ τωρα εγω με τι κ πως το καθαριζω? την αμμο μεσα να την βρασω??τα φιλτρα??? ευχαριστω προκαταβολικα!
Τελικά έπιασε άλατα/άλγη ;
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 18-11-12, 04:24
al6s Ο χρήστης al6s δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 12-04-2012
Περιοχή: trikala
Μηνύματα: 22
Προεπιλογή

ευχαριστω για την βοηθεια πατριδα αν και δεν μου ειπες απο που εισαι :P.ειναι 2 εσωτερικα φιλτρα EHEIM φανταζομαι αυτα ειναι σετ.το ενυδρειο πρεπει να ειναι περιπου 150 λιτρα με το ματι αν το συγκρινω με το δικο μου.γιατι κατι μου λεει ομως να μην βαλω ξυδι γιατι θα το μετανιωσω??? οσο για το χλωριο/αλγη το εχει ενα χρονο περιπου ετσι και ειναι πεντακαθαρο.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 18-11-12, 06:17
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

αν εριξε πρασσινη χλωρινη που βρωμαει δεν ειναι προβλημα, αν ομως εριξε αυτες με τα αρωματα και τα σαπουνια βαλε μπολικο ξυδι
__________________


Βγαλτε τους μονομαχους απο τις γυαλες και τα δεκαλιτρα και βαλτε μεσα τον petshop-ά που σας το προτεινε.
Γλυφτες ΔΕΝ υπαρχουν (λετε ο Αμαζονιος να εχει τζάμια) ? Και τα γατοψαρα ειναι κανονικα ψαρια κι οχι καθαριστες, οποιος θελει καθαριστρια, εχει στη Χρυση Ευκαιρια
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 18-11-12, 11:55
Το avatar του χρήστη freediver
freediver Ο χρήστης freediver δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-11-2007
Περιοχή: Βόλος
Μηνύματα: 659
Προεπιλογή

Γέμισέ το με νερό και πρόσθεσε ισχυρότατη (πολύ παραπάνω από την κανονική για τα λίτρα σου) δόση αντιχλωρίου. Άφησέ το για μία-δύο μέρες και ύστερα πέτα το νερό, ξέπλυνε τα πάντα και είσαι μια χαρά.
__________________
Μy reef - My freshwater aquariums
Γιάννης
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 18-11-12, 11:57
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

ναι το ξυδι δεν ειναι απαραιτητο,αναλογα σε τι κατασταση βρισκεται το ενυδρειο και αν μυριζει η οχι.αν δεν μυριζει και ειναι καθαρο οπτικα,κανε πολυ καλο ξεβγαλμα σε ολα και βρασιμο σε οτι μπορει να βραστει,το γεμιζεις με νερο με εξτρα αντιχλωριο και βαζεις ανθρακα να δουλεψει μια βδομαδα.βασικα καντο σε εξωτερικο χωρο αν μπορεις για να δεις και τη στεγανοτητα του με τις σιλικονες του αφου θαναι στεγνες.αν και αν ητανε αδειο μονο ενα χρονο μαλον θαναι οκ,αλλα αξαρταται και απτο πως και που ειχε φυλαχτει.την αμμο πεταμα μην ασχοληθεις καθολου.αφου ετσι κιαλλιως θα το στρωσεις,στηστο σαν καινουριο οσο μπορεις.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από al6s Εμφάνιση μηνυμάτων
ευχαριστω για την βοηθεια πατριδα αν και δεν μου ειπες απο που εισαι :P
καρδισταν
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 18-11-12, 12:05
Το avatar του χρήστη freediver
freediver Ο χρήστης freediver δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-11-2007
Περιοχή: Βόλος
Μηνύματα: 659
Προεπιλογή

[QUOTE=kgf12345;712621]
την αμμο πεταμα μην ασχοληθεις καθολου.αφου ετσι κιαλλιως θα το στρωσεις,στηστο σαν καινουριο οσο μπορεις.


+1
__________________
Μy reef - My freshwater aquariums
Γιάννης
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 18-11-12, 15:43
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από freediver Εμφάνιση μηνυμάτων
Γέμισέ το με νερό και πρόσθεσε ισχυρότατη (πολύ παραπάνω από την κανονική για τα λίτρα σου) δόση αντιχλωρίου. Άφησέ το για μία-δύο μέρες και ύστερα πέτα το νερό, ξέπλυνε τα πάντα και είσαι μια χαρά.

αν μετα απο ενα χρονο δεν εχει εξατμηστει αυτη η χλωρινη σημαινει εχει γονιδια του Τσακ Νορις οποτε μαλλον αυτη θα εξουδετερωσει το αντιχλωριο
Ειπαμε να ειμαστε προσεκτικοι, αλλα μου θυμισες ενα τυπο την εποχη των δισκετων που ειχε κολλησει ενα ιο και εκανε στη δισκετα καμια δεκαρια φορες φορματ για ασφαλεια (και το κορυφαιο, για ακομα μεγαλυτερη ασφαλεια με τα την πεταξε )
Βεβαια καπου θελει λιγο αποτοξικοποιηση αυτο το πραγμα, αλλα οχι με αντιχλωρια αλλα με ενεργο ανθρακα για κανα δυο μερες τουλαχιστο
__________________


Βγαλτε τους μονομαχους απο τις γυαλες και τα δεκαλιτρα και βαλτε μεσα τον petshop-ά που σας το προτεινε.
Γλυφτες ΔΕΝ υπαρχουν (λετε ο Αμαζονιος να εχει τζάμια) ? Και τα γατοψαρα ειναι κανονικα ψαρια κι οχι καθαριστες, οποιος θελει καθαριστρια, εχει στη Χρυση Ευκαιρια
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 18-11-12, 16:04
Το avatar του χρήστη freediver
freediver Ο χρήστης freediver δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-11-2007
Περιοχή: Βόλος
Μηνύματα: 659
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick74 Εμφάνιση μηνυμάτων
αν μετα απο ενα χρονο δεν εχει εξατμηστει αυτη η χλωρινη σημαινει εχει γονιδια του Τσακ Νορις οποτε μαλλον αυτη θα εξουδετερωσει το αντιχλωριο
Ειπαμε να ειμαστε προσεκτικοι, αλλα μου θυμισες ενα τυπο την εποχη των δισκετων που ειχε κολλησει ενα ιο και εκανε στη δισκετα καμια δεκαρια φορες φορματ για ασφαλεια (και το κορυφαιο, για ακομα μεγαλυτερη ασφαλεια με τα την πεταξε )
Βεβαια καπου θελει λιγο αποτοξικοποιηση αυτο το πραγμα, αλλα οχι με αντιχλωρια αλλα με ενεργο ανθρακα για κανα δυο μερες τουλαχιστο
Φίλε Nick74, ο τύπος από την εποχή των δισκετών δε με αντιπροσωπεύει, καθώς έδωσα μια συμβουλή για επεξεργασία (που δε νομίζω ότι θα έβαζε κάποιον σε κόπο) και όχι για πέταμα. Δεν είμαι ο μόνος που μίλησε για αντιχλώριο... αλλά πέραν τούτου, όταν έχουμε να κάνουμε με τόσο βλαβερές ουσίες καλό δε θα είναι να είμαστε 100% αποτελεσματικοί; Αν η χλωρίνη δεν έχει εξουδετερωθεί, ο παράγοντας του χρόνου δεν παίζει κανένα ρόλο. Η τοξικότητα υπάρχει. Δε θα έδινα ανασφαλή συμβουλή, και υπενθυμίζω ότι δεν έχουμε να κάνουμε με νερό βρύσης που περιέχει κάποιο ποσοστό χλωρίου, αλλά νερό που του προτέθηκε χλωρίνη... Οκ, με τον άνθρακα, αλλά και η προσθήκη αντιχλωρίου κρίνεται, από τη μεριά μου, σημαντικότερη και απαραίτητη. Δε θα το θυσίαζα με τίποτα.
__________________
Μy reef - My freshwater aquariums
Γιάννης
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 18-11-12, 16:19
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

καλα μην αρπαζεσαι, οπως και να χει αντιχλωριο μαλλον θα βαλει αλλα πιο σημαντικος ειναι ο ανθρακας για να δεσμευσει οτιδηποτε τοξικο συσωρευτηκε ολο αυτο το διαστημα.
Η χλωρινη αποκλειεται να εχει μεινει ενα χρονο ενεργη, αν εχει τροπο να μετρησει χλωριο στανταρ θα το βρει μηδεν αλλα οπως και να χει θα βαλει αντιχλωριο...

Μη θεωρειτε τη χλωρινη "βλαβερη ουσια" αν ειναι η κοινη πρασσινη ειναι απλα διαλυμα υδροχλωρικου οξεος και τη χρησιμοποιουμε κατα κορον για απολυμανσεις ενυδριακων και ειναι πολυ καλο απολυμαντικο που δεν αφηνει καθολου τοξικα καταλοιπα.
Προσωπικα προτιμω βεβαια απο τα χημικαδικα καθαρο υδροχλωρικο και το αραιωνω μονος μου γιατι ετσι ειμαι απολυτως βεβαιος πι δεν εχει και τιποτα αλλο απορρυπαντικο μεσα, αλλα τουλαχιστο βαση της συνθεσης που γραφει η πρασσινη δεν εχει
__________________


Βγαλτε τους μονομαχους απο τις γυαλες και τα δεκαλιτρα και βαλτε μεσα τον petshop-ά που σας το προτεινε.
Γλυφτες ΔΕΝ υπαρχουν (λετε ο Αμαζονιος να εχει τζάμια) ? Και τα γατοψαρα ειναι κανονικα ψαρια κι οχι καθαριστες, οποιος θελει καθαριστρια, εχει στη Χρυση Ευκαιρια
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 18-11-12, 16:20
Το avatar του χρήστη jimbit22
jimbit22 Ο χρήστης jimbit22 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-05-2011
Περιοχή: Ελληνορώσων
Μηνύματα: 491
Προεπιλογή

αν και οπως ειπε ο nick74 πιο πανω οτι θα εχει "εξατμηστει" η χλωρινη και το ξυδι ειναι αρκετα αραιο σαν οξυ, εχω να προσθεσω κατι:

ΠΟΤΕ ΟΞΥ(ξυδι) ΜΕ ΥΠΟΧΛΩΡΙΩΔΕΣ ΝΑΤΡΙΟ(χλωρινη)!!

μπορει να κανει αντιδραση και να μας δωσει αεριο χλωριο!!
__________________
3dpg.gr/3D Printers Greece

30lit amano-red cherry shrimp
60lit blue pearl shrimp
130lit hi-tech φυτεμένο RIP
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 18-11-12, 16:25
Το avatar του χρήστη exelix
exelix Ο χρήστης exelix δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 17-12-2009
Περιοχή: Πάτρα-Αθήνα
Μηνύματα: 3.997
Προεπιλογή

Όχι υδροχλωρικό οξύ βρε! Υποχλωριώδες νάτριο είναι! Άμα το αναμείξεις με υδροχλωρικό οξύ φύγε από το χώρο!
__________________
Aquascaping Contest 2013
Στέλιος
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 18-11-12, 16:25
Το avatar του χρήστη freediver
freediver Ο χρήστης freediver δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-11-2007
Περιοχή: Βόλος
Μηνύματα: 659
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick74 Εμφάνιση μηνυμάτων
καλα μην αρπαζεσαι
Άτιμε γραπτέ λόγε, πως παρεξηγείσαι... Όχι βρε Νίκο, δεν αρπάχτηκα... Απλά επειδή, από τη μεριά μου και τη μέχρι τώρα προσωπική μου εμπειρία, το θεωρώ σημαντικό θέλησα να δηλώσω ότι το θεωρώ σοβαρό. Πραγματικά δε θα το έκανα διαφορετικά. Δεν έχω εμπιστοσύνη στις παλιοχλωρίνες που έχουν γίνει τόσες πολλές, σήμερα, στα μάρκετ και ένας Θεός ξέρει τι, που και από που...
__________________
Μy reef - My freshwater aquariums
Γιάννης
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 18-11-12, 16:35
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από exelix Εμφάνιση μηνυμάτων
Όχι υδροχλωρικό οξύ βρε! Υποχλωριώδες νάτριο είναι! Άμα το αναμείξεις με υδροχλωρικό οξύ φύγε από το χώρο!
Ναι σωστο, υδροχλωρικο οξυ ειναι το ακουαφορτε...


Παράθεση:
Άτιμε γραπτέ λόγε, πως παρεξηγείσαι... Όχι βρε Νίκο, δεν αρπάχτηκα...
χαχα διεκρινα ενα τονο που νομιζα πως εχω μπροστα μου τη θρησκευτικου που ειχα στο γυμνασιο


Παράθεση:
Δεν έχω εμπιστοσύνη στις παλιοχλωρίνες που έχουν γίνει τόσες πολλές, σήμερα, στα μάρκετ και ένας Θεός ξέρει τι, που και από που...
καλα σ αυτο συμφωνω, γι αυτο και προτιμω καθαρα πραγματα απο τα χημικαδικα αλλα υποτειθεται πως η πρασσινη δεν εχει προσμηξεις (τουλαχιστο ως τετοια κυκλοφορει)
__________________


Βγαλτε τους μονομαχους απο τις γυαλες και τα δεκαλιτρα και βαλτε μεσα τον petshop-ά που σας το προτεινε.
Γλυφτες ΔΕΝ υπαρχουν (λετε ο Αμαζονιος να εχει τζάμια) ? Και τα γατοψαρα ειναι κανονικα ψαρια κι οχι καθαριστες, οποιος θελει καθαριστρια, εχει στη Χρυση Ευκαιρια
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 18-11-12, 16:42
Το avatar του χρήστη freediver
freediver Ο χρήστης freediver δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-11-2007
Περιοχή: Βόλος
Μηνύματα: 659
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick74 Εμφάνιση μηνυμάτων
χαχα διεκρινα ενα τονο που νομιζα πως εχω μπροστα μου τη θρησκευτικου που ειχα στο γυμνασιο

Ωχ... μου θύμισες, τώρα, πράγματα και καταστάσεις...
__________________
Μy reef - My freshwater aquariums
Γιάννης
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 18-11-12, 17:26
Το avatar του χρήστη korman709
korman709 Ο χρήστης korman709 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 07-11-2012
Περιοχή: Bόλος
Μηνύματα: 275
Προεπιλογή

που να ειχες τη δικια μου που ηταν κ θεούσα...off topic
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 18-11-12, 17:34
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από korman709 Εμφάνιση μηνυμάτων
που να ειχες τη δικια μου που ηταν κ θεούσα...off topic
Η δικια μου ειχε μιξη γονιδιων ιεροεξεταστη και της Ελενης Λουκα
Αφου βαζω στοιχημα πως αν ζουσαμε τις "παλιες καλες εποχες" θα με εστελνε χαλαρα στην πυρα...
Και τωρα εχει απ οσο εχω δει και ιντερνετικη δραση με ενα blog-σταυροφορια...
Σκεψου ποσες αποχρωσεις του πρασσινου αλλαξε οταν της ειχα πει οτι δε με ενδιαφερει το μαθημα της γιατι αφορα τη μυθολογια ενος ξενου κρατους και τιποτα παραπανω (εβγαζε καπνους απ τη μυτη, απ τα ματια, απ το στομα... )
__________________


Βγαλτε τους μονομαχους απο τις γυαλες και τα δεκαλιτρα και βαλτε μεσα τον petshop-ά που σας το προτεινε.
Γλυφτες ΔΕΝ υπαρχουν (λετε ο Αμαζονιος να εχει τζάμια) ? Και τα γατοψαρα ειναι κανονικα ψαρια κι οχι καθαριστες, οποιος θελει καθαριστρια, εχει στη Χρυση Ευκαιρια
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 18-11-12, 18:34
Φιλιππας Ο χρήστης Φιλιππας δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-09-2012
Περιοχή: Νικαια
Μηνύματα: 174
Προεπιλογή

Αχ αχ να εκανα θρησκευτηκα ακαμα με την θρησκευτηκου μου αχ.........
Μιλαμε για 1.80 και απιστευτο .....
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 18-11-12, 19:43
Το avatar του χρήστη stelios816
stelios816 Ο χρήστης stelios816 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-11-2011
Περιοχή: νικαια
Μηνύματα: 1.585
Προεπιλογή

αμερικαν μπαρ το κανατε ρε εδω μεσα ξεφυγατε οι νικαιωτες μου φαινεται
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
μια συμβουλη παρακαλω elbillos Φυτεμένα Ενυδρεία Γενικά 5 01-05-12 21:14
συμβουλη για ψαροσυνθεση scooby14 Άλλες κιχλίδες Ν. Αμερικής 8 23-05-11 22:18
ΤΗΝ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΑΣ! saruman Γλυκό νερό - Γενικά 35 03-10-08 10:40
Συμβουλη για 2η λαμπα naupaktos84 Γλυκό νερό - Γενικά 2 16-02-08 23:19
ζητω συμβουλη.... prodigy Malawi 27 11-09-06 23:52

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:44.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,06915 seconds with 13 queries