Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γενικά > Greek Aquarist's Boards

Greek Aquarist's Boards Οτι έχει να κάνει με τήν λειτουργία του forum. Προβλήματα, σχόλια, παρατηρήσεις.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 18-06-07, 16:02
Το avatar του χρήστη msigouros
msigouros Ο χρήστης msigouros δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-10-2006
Περιοχή: ΠΥΡΓΟΣ ΗΛΕΙΑΣ
Μηνύματα: 510
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην msigouros
Προεπιλογή

Τι έγινε σβήνουμε επιλεκτικά ποστ;
Πολλή λογοκρισία έπεσε
__________________
ΜΗΔΕΝ ΑΓΑΝ
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 18-06-07, 16:20
Tolis Ο χρήστης Tolis δεν είναι συνδεδεμένος
Δικτάτωρ
 
Εγγραφή: 29-11-2002
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.612
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από msigouros Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι έγινε σβήνουμε επιλεκτικά ποστ;
Πολλή λογοκρισία έπεσε
Καθολου επιλεκτικα. Οτι ποστ ειναι ασχετο με το θεμα σβυνεται.
Κι η "λογοκρισια" ειναι αυτη που υπαρχει απο τοτε που ιδρυσα το GAB, συμφωνα με τους κανονες του. Τελευταια πολλοι τους γραφουν στα παλια τους τα παπουτσια. Μην ξεχναμε να σεβομαστε το σπιτι που επισκεπτομαστε, αλλιως, οπως εχω ξαναπει, εχει κι αλλου.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 18-06-07, 16:29
Το avatar του χρήστη msigouros
msigouros Ο χρήστης msigouros δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-10-2006
Περιοχή: ΠΥΡΓΟΣ ΗΛΕΙΑΣ
Μηνύματα: 510
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην msigouros
Προεπιλογή

Και εμεις σε αγαπάμε Τόλη.

Δεν ήταν άσχετα τα ποστ αλλά εχουν να κάνουν με την αγωνία που είχαμε ολες αυτές τις ημέρες και νύχτες τις ατέλειωτες ώρες στο τηλ και στην αναζήτηση πληροφοριών στο ίντερνετ για την απίστευτη αναπαραγωγή Οττο στην Ελλάδα.

Otto breeder team
__________________
ΜΗΔΕΝ ΑΓΑΝ
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 18-06-07, 16:37
Tolis Ο χρήστης Tolis δεν είναι συνδεδεμένος
Δικτάτωρ
 
Εγγραφή: 29-11-2002
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.612
Προεπιλογή

Η αναπαραγωγη ετυχε, και καλα εκανε κι ετυχε, που σημαινει αν μη τι αλλο οτι ο tsikis φροντιζει οπως πρεπει τα ψαρια του για να φτασουν στο σημειο να ειναι υγιη, χορτασμενα και ετοιμα για αναπαραγωγη. Θα μιλαμε για επιτυχημενη αναπαραγωγη αφου, τωρα που ετυχε, οργανωθει, τους δωσει δικο τους ενυδρειο, ακομα πιο καταλληλες τροφες, διαβασει και ξαναδιαβασει για να δωσει οσο πιο καταλληλες συνθηκες γινεται και μεγαλωσει μικρα.

Οσο για τα otto breeder teams, discus breeder στις υπογραφες χωρις να εχουμε ουτε απο μακρια πετυχει γεννα και αλλα χαριτωμενα, μπορει ναναι αστεια μεταξυ φιλων, αλλά και αποπροσανατολιζουν καποιους που θα ζητησουν πληροφοριες εκει που δεν πρεπει, και δεν ειναι σοβαρα πραγματα. Καποιοι απο δω μεσα που ειναι και σωστοι breeders και σε δισκους και σε αλλα σπανιοτατα ειδη θαπρεπε να εκδωσουν εφημεριδα δηλαδη.. ας σοβαρευτουμε λιγο.
Κι οσο για το κι εμεις σε αγαπαμε, πολυ το ακουω τωρα τελευταια και δεν δινω σημασια - τα ποστ ηταν ασχετα και σβυστηκαν.

Tsikis συγνωμη για το εκτος θεματος.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 18-06-07, 17:09
Το avatar του χρήστη Pritanis
Pritanis Ο χρήστης Pritanis δεν είναι συνδεδεμένος
DiscusModerator
 
Εγγραφή: 10-11-2004
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.567
Προεπιλογή

καλο θα ειναι καποια ποστ να μενουν σε ενα υφος λιγο πιο τεχνικο και με εμφαση σε σοβαρες λεπτομεριες ωστε να μπορουμε ολοι στο μελλον να ανατρεχουμε σε αυτα και να ενημερωνομαστε. Φιλικες παραινέσεις και διαφορα σχολια καλο ειναι να γραφονται αλλα μετα απο ενα διαστημα οι μοντς να ξελαφρωνουν το τοπικ..........Δεν νομιζω οτι αυτο εχει καμια σχεση με λογοκρισια !!!!
__________________
Rock Rules
Eternal Algae to the Planted


Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 18-06-07, 17:25
Το avatar του χρήστη vasilakis
vasilakis Ο χρήστης vasilakis δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-07-2006
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.237
Προεπιλογή

Και με πμ να στελνονται ακομα καλυτερα.Λιγοτερη δουλεια για τους mods.
__________________
Bill the Mastoras

Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 18-06-07, 17:26
Το avatar του χρήστη klaz
klaz Ο χρήστης klaz δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-09-2005
Περιοχή: εις την συμπρωτευουσαν....
Μηνύματα: 3.900
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tolis Εμφάνιση μηνυμάτων

Οσο για τα otto breeder teams, discus breeder στις υπογραφες χωρις να εχουμε ουτε απο μακρια πετυχει γεννα και αλλα χαριτωμενα, μπορει ναναι αστεια μεταξυ φιλων, αλλά και αποπροσανατολιζουν καποιους που θα ζητησουν πληροφοριες εκει που δεν πρεπει, και δεν ειναι σοβαρα πραγματα. Καποιοι απο δω μεσα που ειναι και σωστοι breeders και σε δισκους και σε αλλα σπανιοτατα ειδη θαπρεπε να εκδωσουν εφημεριδα δηλαδη.. ας σοβαρευτουμε λιγο.
Κι οσο για το κι εμεις σε αγαπαμε, πολυ το ακουω τωρα τελευταια και δεν δινω σημασια
αν και κανονικα δεν θα επρεπε να απαντησω,γιατι το βελακι αυτο σημαδευε εμενα και τα αστεια μου,εντουτοις εχω βγαλει γεννες και μαλιστα 3 τον αριθμο,ασχετως αν στην τελικη δεν καταφερα να επιβιωσουν τα μικρα...νομιζω οτι τουλαχιστο δικαιουμαι το μπανερακι στην υπογραφη μου...
απο εκει και μετα σαφως και υπαρχουν εμπειροτεροι και σοφοτεροι χομπιστες απο εμενα,που θα μπορουσαν να γραψουν κατεβατα,αλλα τα μπανερακια και η ομιλια-γλωσσα -τροπος εκφρασης του καθενος εχει να κανει καθαρα με τον χαρακτηρα του και οχι με τις γνωσεις του.....(πανω σε λογικα και σωστα παντα πλαισια..)
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 18-06-07, 17:32
Tolis Ο χρήστης Tolis δεν είναι συνδεδεμένος
Δικτάτωρ
 
Εγγραφή: 29-11-2002
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.612
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από klaz Εμφάνιση μηνυμάτων
αλλα τα μπανερακια και η ομιλια-γλωσσα -τροπος εκφρασης του καθενος εχει να κανει καθαρα με τον χαρακτηρα του και οχι με τις γνωσεις του.....(πανω σε λογικα και σωστα παντα πλαισια..)
Τα λογικα και σωστα πλαισια σηκωνουν πολυ συζητηση - και επαναλαμβανω, στο σπιτι που μπαινει καποιος σεβεται τους κανονες του. Οι οποιοι ειναι δημοσιευμενοι και ξεκαθαροι, ή τους αποδεχεσαι η δεν μπαινεις.
Μια υπερβολη στο τοσο δεν πειραζει. Οταν γινεται μονιμη καταχρηση ομως, και μαλιστα μετα απο πολλες προειδοποιησεις, αυτο ή σημαινει οτι δεν το παιρνουμε χαμπαρι (πραγμα που δεν το νομιζω), ή σημαινει οτι γραφουμε στα παλια μας παπουτσια τον οικοδεσποτη μας.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 18-06-07, 18:33
Το avatar του χρήστη Steve
Steve Ο χρήστης Steve δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 04-04-2007
Περιοχή: Chania
Μηνύματα: 601
Προεπιλογή

o Tolis εχει δικιο.....την πατησα που την πατησα εγω μια φορα εγω...
πρεπει να προσεχουμε πως φερωμαστε και τι λεμε, γιατι οπως ειπε ο Τολης,
Φιλοξενουμενοι ειμαστε...αν δεν το σεβομαστε αυτο ,υπαρχει και αλλου!!
Οταν πας ομως σε ενα ξενο σπιτι ξεχνας αυτα που ξερεις και ''φορας τα καλα σου''.....εξαλου, ολοι μας με την αποδοχη των ορων χρησης του GAB συμαινει οτι τους εχουμε διαβασει και κατανοησει!!!
Ο Τολης πιστευω , δεν το εχει σε τιποτα να μας πεταξει ολους εξω!!(σπιτι του ειναι ,πιστευω)
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 18-06-07, 18:42
Το avatar του χρήστη msigouros
msigouros Ο χρήστης msigouros δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-10-2006
Περιοχή: ΠΥΡΓΟΣ ΗΛΕΙΑΣ
Μηνύματα: 510
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην msigouros
Προεπιλογή

Αγαπητοί μου


Δεν γνωρίζω ποιός μετέφερε τα συγκεκριμένα ποστ εδώ και μάλιστα με πρώτο το δικό μου - σαν να άνοιξα εγώ αυτό το κεφάλαιο στο φόρουμ - αλλά τουλάχιστων έπρεπε να μεταφέρει και τα ποστ στα οποία αναφέρωμαι.'Ετσι δημιουργούνται εσφαλμένες εντυπώσεις πράγμα που δεν συμβάλει σε μια υγιεί συζήτηση.
Μέχρι να επανέρθουν τα ποστ που λογοκρίθηκαν δεν θα συμμετέχω στο συγκεκριμένο θέμα μια και το θεωρώ χαμένος χρόνος.
Ευχαριστώ
Σιγούρος Μιχάλης
__________________
ΜΗΔΕΝ ΑΓΑΝ
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 18-06-07, 19:01
Το avatar του χρήστη chris129
chris129 Ο χρήστης chris129 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-03-2007
Περιοχή: Καλαμαρια΄- θεσσαλονικης
Μηνύματα: 727
Προεπιλογή

ολα αυτα ξερετε γιατι συμβαινουν....γιατι με αυτα και αυτα εφυγαν μελοι του ΠΣΦΕ που ηταν πολλη αξιολογα και θα μπορουσαν να κρατησουν την σελιδα του ΠΣΦΕ και οχι ναι ειμαστε τωρα φιλοξενουμενοι ετσι ειναι αυτα τωρα αναγκαστικα παιζουμε με τους ορους και νομους αλλων
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 18-06-07, 19:01
Tolis Ο χρήστης Tolis δεν είναι συνδεδεμένος
Δικτάτωρ
 
Εγγραφή: 29-11-2002
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.612
Προεπιλογή

Tα ποστ τα μετεφερα εγω για να μην ειναι σφηνα στο θεμα του tsikis.
Τα επιμαχα ποστ σβυστηκαν δια παντος οποτε αδικα περιμενεις...

chris129, πρωτον σε ολα τα ενυδρειακα φορουμ ισχυει ο κανονας "των αλλων" (που τυχαινουν να ειναι ιδρυτες και 4 χρονια προεδροι του ΠΣΦΕ), και που ειναι το αυτονοητο, να μη γεμιζουμε ασχετα ποστς τα θεματα. Δευτερον, αν εχεις καποια καταγγελια να κανεις, καντην με στοιχεια. Αυτες οι γενικευσεις, οπως και αλλες που ακουγονται τελευταια (οτι το παλιο ΔΣ δεν βαζει υποψηφιοτητες γιατι εφαγε λεφτα πχ), αφηνουν εντυπωσεις πολυ ασχημες για ατομα που εχουν σκιστει για τον συλλογο, και βεβαια οσοι τις λενε με ενα "μη με μπερδευετε" μετα, την βγαζουν καθαρη. Αν εχεις καποια στοιχεια λοιπον για αυτα που λες, ευχαριστως να τα ακουσουμε, αλλιως να ανακαλεσεις αμεσως.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Tolis : 18-06-07 στις 19:12
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 18-06-07, 19:15
Το avatar του χρήστη netblues
netblues Ο χρήστης netblues δεν είναι συνδεδεμένος
Nada
 
Εγγραφή: 02-05-2004
Περιοχή: ΧΟΛΑΡΓΟΣ
Μηνύματα: 6.302
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από chris129 Εμφάνιση μηνυμάτων
ολα αυτα ξερετε γιατι συμβαινουν....γιατι με αυτα και αυτα εφυγαν μελοι του ΠΣΦΕ που ηταν πολλη αξιολογα και θα μπορουσαν να κρατησουν την σελιδα του ΠΣΦΕ και οχι ναι ειμαστε τωρα φιλοξενουμενοι ετσι ειναι αυτα τωρα αναγκαστικα παιζουμε με τους ορους και νομους αλλων
Τωρα αυτο τι ειναι παλι? Παραπληροφορηση?
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 18-06-07, 19:24
Το avatar του χρήστη chris129
chris129 Ο χρήστης chris129 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-03-2007
Περιοχή: Καλαμαρια΄- θεσσαλονικης
Μηνύματα: 727
Προεπιλογή

εγω απλα θα πω οποιος εχει τη μυγα να φερει πισω. γιατι οποιο ποστ λεει τα πραγματα καπως διαφορετικα απο αυτα που θελετε να ακουτε ειναι και αυτοματα κατηγοριες για καποιους .δειτε το ως προσωπικη αποψη και μην το θεωρητε μομφη οποτε δεν υπρχει κατι για να ανακαλεσω.
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 18-06-07, 19:31
Tolis Ο χρήστης Tolis δεν είναι συνδεδεμένος
Δικτάτωρ
 
Εγγραφή: 29-11-2002
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.612
Προεπιλογή

Οταν η προσωπικη αποψη εκφραζεται δημοσια και λεει οτι εφυγαν μελη του ΠΣΦΕ που θα μπορουσαν να κρατησουν μια ιστοσελιδα, ειναι καταγγελια. Περιμενω τα στοιχεια σου λοιπον, αλλιως θα θεσω το ζητημα στα αρμοδια οργανα του Συλλογου.
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 18-06-07, 19:44
Το avatar του χρήστη chris129
chris129 Ο χρήστης chris129 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-03-2007
Περιοχή: Καλαμαρια΄- θεσσαλονικης
Μηνύματα: 727
Smile

τολι νομιζω οτι τραβας το πραγμα πολλη μακρια και δεν πρεπει τα στοιχεια που ψαχνεις ειναι μεσα στον GAB αλλα μια και σου αρεσει να κανεις τον κακο της υποθεσεις μπορεις αν θελεις να το κανεις οποτε θελεις και να ξερεις οτι ουτε εσυ εχεις στοιχεια για να κανεις αυτο που λες δεν εχω κατονομασει ποτε κανενα και ποσο μαλον να κατηγορησω αλλωστε το ειπα πριν δεστω ως προσωπικη αποψη που εχω σχηματιση απο τα διαφορα που ειδα και ακουσα εδω μεσα
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 18-06-07, 19:46
Tolis Ο χρήστης Tolis δεν είναι συνδεδεμένος
Δικτάτωρ
 
Εγγραφή: 29-11-2002
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.612
Προεπιλογή

Εγω τουλαχιστον τον κακο τον κανω επωνυμως.....
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 18-06-07, 19:53
Το avatar του χρήστη chris129
chris129 Ο χρήστης chris129 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-03-2007
Περιοχή: Καλαμαρια΄- θεσσαλονικης
Μηνύματα: 727
Smile

και εγω επωνυμα λεω την αποψη μου αλλωστε στο συλλογο υπαρχουν τα στοιχεια μου
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 18-06-07, 19:54
Το avatar του χρήστη steady
steady Ο χρήστης steady δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-02-2005
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ(ΚΑΤΩ ΠΑΤΗΣΙΑ)-ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Μηνύματα: 2.320
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην steady
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από chris129 Εμφάνιση μηνυμάτων
ολα αυτα ξερετε γιατι συμβαινουν....γιατι με αυτα και αυτα εφυγαν μελοι του ΠΣΦΕ που ηταν πολλη αξιολογα και θα μπορουσαν να κρατησουν την σελιδα του ΠΣΦΕ και οχι ναι ειμαστε τωρα φιλοξενουμενοι ετσι ειναι αυτα τωρα αναγκαστικα παιζουμε με τους ορους και νομους αλλων
οταν λες την σελιδα του πσφε αυτην ενοεις?http://www.aquarist.gr/mambo/index.php γιατι εγω αυτη ξερω οτι ειναι η σελιδα του ΠΣΦΕ το gab ειναι απλα ενα φορουμ που ξεκινησε με πρωτοβουλια και εξοδα του τολη αν δεν κανω λαθος

συγνωμη που επεμβαινω στη συζητηση σφηνα δεν ειμαι ο πλεον καταλληλος
__________________
ΚωΣτΑς
διαβαζω για την εξεταστικη...οχι για μενα για τη φουκαριαρα τη μανα μου
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 18-06-07, 19:58
accnt Ο χρήστης accnt δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2003
Περιοχή: ΑΛΙΜΟΣ
Μηνύματα: 3.097
Προεπιλογή

Εγώ λέω ότι πρέπει να ηρεμήσουμε λίγο…
Τόλη είσαι αρκετά Δημοκρατικός, αφήνεις τις καταστάσεις να εξελιχθούν, ίσως και λίγο παραπάνω από όσο θα έπρεπε. Μετά όμως αλλάζεις και γίνεσαι λίγο «κακός»….
Θέλω να πω ότι ίσως σε τέτοια θέματα να γινόταν προσωπική και με pm επαφή, μεταξύ εσένα ή των ανάλογων Mod, με αυτούς που «ξεφεύγουν» λίγο, από την αρχή που δημιουργείται το θέμα και όχι να αφήνεις να συνεχίζεται και μετά να πέφτει μαζικό σβήσιμο, γιατί έτσι «χτυπάει» άσχημα σε όλους. Και αρχίζει να φαίνεται κάπως…
Ελπίζω να γίνομαι κατανοητός…
__________________
small minds just talk about people, medium minds talk about things, but the great minds talk about ideas...
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 18-06-07, 20:00
Tolis Ο χρήστης Tolis δεν είναι συνδεδεμένος
Δικτάτωρ
 
Εγγραφή: 29-11-2002
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.612
Προεπιλογή

Γιαννη αν αφηνω κατι να εξελιχθει, ειναι γιατι δεν με πειραζει μια στις τοσες να γραφτει και κατι ασχετο. Οταν αυτο γινεται συνεχεια ομως, και μαλιστα μετα απο προειδοποιησεις ουκ ολιγες, δεν σημαινει κατι?
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 18-06-07, 20:06
accnt Ο χρήστης accnt δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2003
Περιοχή: ΑΛΙΜΟΣ
Μηνύματα: 3.097
Προεπιλογή

Αν έχουν γίνει συγκεκριμένες προειδοποιήσεις στα άτομα αυτά, πάω πάσο…
Απλά, καλό θα ήταν να προλαβαίνουμε κάτι στην αρχή, όσο μπορούμε βέβαια, γιατί έχουμε και άλλες δουλειές…
__________________
small minds just talk about people, medium minds talk about things, but the great minds talk about ideas...
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 18-06-07, 21:21
Το avatar του χρήστη klaz
klaz Ο χρήστης klaz δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-09-2005
Περιοχή: εις την συμπρωτευουσαν....
Μηνύματα: 3.900
Προεπιλογή

δεν θελω κατι να προσθεσω σε ολα αυτα που ειπωθηκαν,νομιζω οτι η στιγμη δεν ειναι καταλληλη.
προτιμω την σιωπη.
καμμια ορεξη για οποιαδηποτε αντιπαραθεση μαζι σου τολη. δεν υπαρχει λογος αλλωστε.τα λεγομενα σου ειναι απολυτως σεβαστα.
ας ειναι καλα ο ξενιος Διας.
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 18-06-07, 22:11
Το avatar του χρήστη chrisx
chrisx Ο χρήστης chrisx δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 24-10-2006
Περιοχή: Αρτα
Μηνύματα: 371
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην chrisx
Προεπιλογή

Οι Administrators (διαχειριστές των forum) έχουν τη δυνατότητα να ενεργοποιούν και να απενεργοποιούν λειτουργίες, να διαχειρίζονται τους χρήστες, τις ομάδες χρηστών, κλπ. και οι moderators εχουν τη δυνατότητα να τροποποιούν, να διαγράφουν να μετακινούν, να κλείνουν και να ανοίγουν θέματα, στα forum της αρμοδιότητάς τους.
Ως εδώ πολύ σωστά ένας administrator ή moderator μπορεί να διαγράψει ένα μήνυμα, ή να δώσει κάποια σύσταση σε κάποιο μέλος κλπ.
Θεωρώ όμως τουλάχιστον "ατυχείς" τις εκφράσεις του στυλ, "το σπίτι", "φιλοξενούμενοι", "'εχει κι αλλου" κλπ.
Ένα forum κύριοι δεν είναι το σπίτι ούτε του ιδρυτή ούτε του διαχειριστή ούτε των mods. Μεταφέρω από : http://en.wikipedia.org/wiki/Internet_forum

The terms "forum" and "board" may refer to the entire com****ty or to a specific sub-forum dealing with a distinct topic.

Σαν σπίτι κάποιου θα μπορούσε να θεωρηθεί η προσωπική του ιστοσελίδα και όχι ένα forum το οποίο ανήκει στην κοινότητα.

Όπως εμείς ως users πρέπει να σεβόμαστε τους κανόνες του forum και να προσέχουμε την συμπεριφορά μας πρέπει κι εσείς να προσέχετε αντίστοιχα την συμπεριφορά και τις διατυπώσεις σας.

Αν τελικά όντως θεωρείται αυτό το forum δικό σας σπίτι (και δεν ήταν μια ατυχή παρομοίωση πάνω στον εκνευρισμό) σας παρακαλώ να μου το κάνετε γνωστό, ώστε να πάω "αλλού".

Χήρας Χρήστος
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 18-06-07, 22:25
Tolis Ο χρήστης Tolis δεν είναι συνδεδεμένος
Δικτάτωρ
 
Εγγραφή: 29-11-2002
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.612
Προεπιλογή

Ολα τα φορουμ ανηκουν σε καποιον ιδιοκτητη. Ασχετως αυτου, κανονες υπαρχουν. Οταν οι κανονες καταργουνται, και μετα απο πολλαπλες προειδοποιησεις μαλιστα, οι παρομοιωσεις και η γλωσσα γινεται υπερβολικη μηπως και γινει κατανοητο.
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 19-06-07, 01:00
Το avatar του χρήστη halvas69
halvas69 Ο χρήστης halvas69 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Πάτρα - Αγυιά
Μηνύματα: 3.447
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην halvas69 Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην halvas69 Send a message via Skype™ to halvas69
Προεπιλογή

Guys accept it, έτσι είναι τα πράγματα μην τα "μεταφράζετε" όπως σας βολεύει.
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 19-06-07, 07:22
Το avatar του χρήστη chrisx
chrisx Ο χρήστης chrisx δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 24-10-2006
Περιοχή: Αρτα
Μηνύματα: 371
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην chrisx
Προεπιλογή

Tolis, αποδεκτή η απάντησή σου.

halvas69, δεν κατάλαβα αν απευθύνεσαι και σε εμένα, πάντως προσωπικά (χωρίς να θέλω να δώσω συνέχεια αφού με καλύπτει η απάντηση του Tolis) δεν συνηθίζω να "μεταφράζω" πράγματα όπως με βολεύει.
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 19-06-07, 09:47
Το avatar του χρήστη liquid
liquid Ο χρήστης liquid δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-05-2006
Περιοχή: Πειραιάς
Μηνύματα: 89
Προεπιλογή

Σε άλλα fora κόβονται μηνύματα επειδή περιέχουν αρνητικά σχόλια για τα καταστήματα που είναι "χορηγοί".
Αν η λογοκρισία είναι ανιδιοτελής τότε είναι αποδεκτή και ωφέλιμη.
__________________
Accept no substitutes.
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 19-06-07, 10:34
Το avatar του χρήστη MiziGr
MiziGr Ο χρήστης MiziGr δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-09-2006
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 991
Προεπιλογή

Και εγώ είμαι υπέρ της άποψης να σβύνονται ορισμένα μηνύματα (όπως έχει γίνει και με μένα πολλές φορές άλλωστε) για να μην αποπροσανατολίζεται ο αναγνώστης και για να μην επιβαρύνουμε το server.
__________________
Δεν είμαι γυναικολόγος αλλά θα του ρίξω μια ματιά

Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Καλη αρχη,ας ελπισουμε. skalani Αρχάριοι γλυκού νερού 5 10-06-07 15:18

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:00.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,08122 seconds with 13 queries