Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Ανατολική Αφρική > Malawi

Malawi Αφιερωμένο στο "Greek Club about Cichlid Lovers from iliovas" απ' το οποίο άρχισαν ολα!

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #61  
Παλιά 09-09-08, 11:32
αλεκος Ο χρήστης αλεκος δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-09-2008
Περιοχή: ασπροχωρι αττικης
Μηνύματα: 11
Προεπιλογή

επιτελους καταφερα να ανεβασω καποιες φωτο στο αλμπουμ μου.μπορειτε να τις δειτε και να μου πειτε τη γνωμη σας.ειναι απο κινητο και βραδυ.
  #62  
Παλιά 09-09-08, 11:36
Το avatar του χρήστη imichal
imichal Ο χρήστης imichal δεν είναι συνδεδεμένος
Τanganyika Support
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Χανιά
Μηνύματα: 3.200
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην imichal Send a message via Skype™ to imichal
Προεπιλογή

που ειναι ? οεο ?
__________________
http://imichalfishphotos.blogspot.com/
Ηλίας
  #63  
Παλιά 09-09-08, 11:39
Το avatar του χρήστη steady
steady Ο χρήστης steady δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-02-2005
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ(ΚΑΤΩ ΠΑΤΗΣΙΑ)-ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Μηνύματα: 2.320
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην steady
Προεπιλογή

μπες στο προφιλ

τι διαστασεις εχει το ενυδρειο?αμα ο σκατοφαγος ειναι 2cm φαινεται πολυ στενο
__________________
ΚωΣτΑς
διαβαζω για την εξεταστικη...οχι για μενα για τη φουκαριαρα τη μανα μου
  #64  
Παλιά 09-09-08, 11:42
αλεκος Ο χρήστης αλεκος δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-09-2008
Περιοχή: ασπροχωρι αττικης
Μηνύματα: 11
Προεπιλογή

πατας στο εικονιδιο μου και πατας μετα στο albums.εκει ειναι οεο!!
-------------------------
2,20x50x65υψος.οι φωτο ειναι απο κινητο.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη αλεκος : 09-09-08 στις 11:42 Αιτία: Automerged Doublepost
  #65  
Παλιά 09-09-08, 11:46
Το avatar του χρήστη steady
steady Ο χρήστης steady δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-02-2005
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ(ΚΑΤΩ ΠΑΤΗΣΙΑ)-ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Μηνύματα: 2.320
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην steady
Προεπιλογή

715 λιτρα μεικτα δλδ

κατι παραπανω απο τις φωτο δεν εχουμε να σου πουμε ασβεστολιθικα πετρωματα βλεπω που ανεβαζουν σκληροτητες γενικα χοντρο χαλικι και ψευτικα φυτα

ρηξε μια ματια να δεις βιοτοπικα αμερικανικα και αφρικανικα να δεις πως θα πρεπε να ταν(βεβαια με ψαρια απο μια ηπειρο) και χωρις extra χρηματα για διακοσμιση αποτι εχει το δικο σου δεν καταλαβα ακομα τα χαμενα χρηματα που τα ριχνουμε
__________________
ΚωΣτΑς
διαβαζω για την εξεταστικη...οχι για μενα για τη φουκαριαρα τη μανα μου
  #66  
Παλιά 09-09-08, 11:56
αλεκος Ο χρήστης αλεκος δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-09-2008
Περιοχή: ασπροχωρι αττικης
Μηνύματα: 11
Προεπιλογή

steady δεν υπαρχουν φυτα.............αφισα ειναι!!οι πετρες ειναι απο λιμνες και ποταμια.
  #67  
Παλιά 09-09-08, 12:34
Το avatar του χρήστη dimitris21
dimitris21 Ο χρήστης dimitris21 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 18-11-2004
Περιοχή: ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ - ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 1.416
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην dimitris21
Προεπιλογή

Έλα Αλέκο…

Θέλεις να συνεχίσουμε την πλάκα ή θέλεις να πούμε και καμιά κουβέντα με ουσία?
Αν θέλεις το πρώτο καλά το πας, αν θέλεις το δεύτερο διάβασε προσεκτικά τι σου λένε όλοι και σταμάτα το τροπάριο που έχεις αρχίσει.

Το να έχεις 5 κολλημένα τζάμια με νερό μέσα και κάποια ψάρια, απέχει πολύ από αυτό που ονομάζεται ενυδρείο, ή τουλάχιστον από αυτό που οι περισσότεροι καταλαβαίνουν με τον όρο αυτό.

Και για να μην το παίζω ξερόλας και εγώ τα «παλιά τα χρόνια» που λέει και ο γιος μου όταν θέλει να αναφερθεί στο παρελθόν, είχα ενυδρείο (έτσι το έλεγα και εγώ τότε) 112 λίτρων μέσα στο οποίο είχα 80 κάτι ψάρια από τα οποία τα 12 σκαλάρια από τα οποία το ένα altum. Για ενάμιση και κάτι χρόνια όλα ήταν καλά και δεν είχα κανένα θάνατο.

¶ρα σε πρώτη φάση θα έλεγα ότι οι 4-5 μήνες που λες δεν είναι ούτε καν στην αρχή ακόμα.

Μετά όμως ξεκίνησε η καταστροφή και επί ένα μήνα είχαμε καθημερινές ομαδικές κηδείες. Οι αρρώστιες διαδέχονταν η μια την άλλη χωρίς να μπορεί να τις σταματήσει τίποτα.
Το αποτέλεσμα ήταν να μείνω με περίπου 15-20 ψάρια.

Τότε ήταν που ανακάλυψα και εγώ το σύλλογο και το GAB.
Ακόμα και μετά την καταστροφή νόμιζα ότι κάτι άλλο έφταιξε και έχασα τα ψάρια μου και έπεσα από τα σύννεφα όταν σε σχετικό θέμα που άνοιξα όλοι άρχισαν να μου λένε ότι πρέπει να μειώσω τον πληθυσμό του ενυδρείου.

Εκείνη τη στιγμή είχα δυο επιλογές.
Η έπρεπε να τους ακούσω και να δεχτώ ότι για να μου το λένε κάτι ξέρουν, ή έπρεπε να συνεχίσω να πιστεύω ότι αφού τα είχα καταφέρει για ενάμιση χρόνο, εγώ τα ξέρω καλύτερα.

Τώρα ξέρω ότι τα παιδία εδώ ήξεραν καλύτερα και ευτυχώς που τότε τους άκουσα και σταδιακά διόρθωσα ότι ήταν λάθος.

Η επιλογή είναι δική σου.

Υ.Γ. θα είναι κρίμα κάποιος με ένα τόσο μεγάλο ενυδρείο, που του δίνει άπειρες επιλογές, να επιλέξει το μονόδρομο. Σκέψου το πριν απαντήσεις!

Υ.Γ.2. συγγνώμη για την χθεσινή μου διάθεση για πλάκα. Εύχομαι να μην μου προκαλέσεις πάλι την ίδια διάθεση.
  #68  
Παλιά 09-09-08, 16:43
andreasp Ο χρήστης andreasp δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-10-2005
Περιοχή: ATHENS
Μηνύματα: 539
Προεπιλογή

Αν ενδιαφέρει η άποψη, ενός χρήστη , σαν αυτούς που περιγράφει ο φίλος παρακάτω...

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από blackghost7 Εμφάνιση μηνυμάτων
ιστευω μεσα μου χωρις ομως να εχω και αποδειξεις για να υποστηριξω καλυτερα αυτο που θα πω οτι πολλα μελοι του φορουμ εχουν κανει απλα εγραφη σε αυτο, διαβαζουν,κοιτανε, παρατηρουν αλλα ποτε δεν γραφουν ή ακομα δεν τολμουν να παρουσιασουν το ενυδρειο τους φοβουμενοι αυτο ακριβως, τη βιαιη και χωρις ελεος επιθεση απο καποιους γκουρου (βαζω και τον εαυτο μου μεσα σε αυτους) που αμεσως θα πουν το ταδε βγαλτο το αλλο μετακινησε το και γενικοτερα διαφορες υποδειξεις που γιαυτους ειναι σωστες και πρεπει ντε και καλα να τους ακουσει ο "νεος" γιατι αλλιος το "συστημα" του φορουμ τον αποριπτει και τον "ξεχεζει" πρωτα πριν το κανει αυτο.
Κάτι που είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ έντονο, στο συγκεκριμένο forum.
  #69  
Παλιά 09-09-08, 16:51
Το avatar του χρήστη netblues
netblues Ο χρήστης netblues δεν είναι συνδεδεμένος
Nada
 
Εγγραφή: 02-05-2004
Περιοχή: ΧΟΛΑΡΓΟΣ
Μηνύματα: 6.302
Προεπιλογή

Παντα φαινοταν ετσι, δεν ειναι προσφατο φαινομενο.
Ομως το συστημα του forum ουτε απορριπτει ουτε ξεχεζει κανεναν.
Ναι οντως, δεν χαιδευουμε αυτια, ουτε λεμε τι ωραιο, τι καλο σε κατι που απεχει παρασσαγγας απο τα στοιχειωδη.
Στην τελικη αν καποιος θελει να κανει ενα ενυδρειο jazz με φουξια και λαχανι, μαλλον εχει εσωτερικη εμπνευση και δεν χρειαζεται καθοδηγηση.
Για ολους τους αλλους ομως που ειδαν τα διαφορα "αξεσουαρ" στα πετσοπ και τη χρωματιστη αμμο χωρις να τους δωθει καμμια αλλη επιλογη, αξιζει η προσπαθεια "διαφωτισμου".
  #70  
Παλιά 09-09-08, 17:48
Το avatar του χρήστη smernaros
smernaros Ο χρήστης smernaros δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 06-05-2008
Περιοχή: βυρωνας
Μηνύματα: 113
Προεπιλογή

γιατι δεν ανοιγετε στο φορουμ μια ακομα κατηγορια που θα λεγεται ενυδρειονταντεματα. εκει θα μπορουν να ποσταρουν αφοβα οι ευαισθητοι ακουαριστες χωρις να πληγωνονται ανεπαρθωτα οι ψυχουλες τους..
  #71  
Παλιά 09-09-08, 18:02
Το avatar του χρήστη steady
steady Ο χρήστης steady δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-02-2005
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ(ΚΑΤΩ ΠΑΤΗΣΙΑ)-ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Μηνύματα: 2.320
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην steady
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από αλεκος Εμφάνιση μηνυμάτων
steady δεν υπαρχουν φυτα.............αφισα ειναι!!οι πετρες ειναι απο λιμνες και ποταμια.
το οτι ειναι απο λιμνες δεν λεει οτι ειναι καταλληλες εχεις πολλα να μαθεις και με λιγακι καλη πιστη μπορεις να κανεις θαυματα ακουσε τον φιλο δημητρη

Παράθεση:
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από blackghost7
ιστευω μεσα μου χωρις ομως να εχω και αποδειξεις για να υποστηριξω καλυτερα αυτο που θα πω οτι πολλα μελοι του φορουμ εχουν κανει απλα εγραφη σε αυτο, διαβαζουν,κοιτανε, παρατηρουν αλλα ποτε δεν γραφουν ή ακομα δεν τολμουν να παρουσιασουν το ενυδρειο τους φοβουμενοι αυτο ακριβως, τη βιαιη και χωρις ελεος επιθεση απο καποιους γκουρου (βαζω και τον εαυτο μου μεσα σε αυτους) που αμεσως θα πουν το ταδε βγαλτο το αλλο μετακινησε το και γενικοτερα διαφορες υποδειξεις που γιαυτους ειναι σωστες και πρεπει ντε και καλα να τους ακουσει ο "νεος" γιατι αλλιος το "συστημα" του φορουμ τον αποριπτει και τον "ξεχεζει" πρωτα πριν το κανει αυτο.
η δικια μου γνωμη για αυτο ειναι οτι ξεχεζεται οποιος θελει να ξεχεστει οποιος δηλαδη ζηταει τη γνωμη μας και οταν του τη λεμε του ξινιζει η προκαλει και το κανουν πολοι αυτο

κανεις δεν εχει δουλεψει ποτε κανεναν που ρωτησε γνωμη και ειπε παιδια δεν ξερω βοηθηστε ισα ισα βλεπω ατομα που τακτικα εχουν ορεξη και διαθεση και επαναλαμβανοντε γεγονος πολυ κουραστικο γιαυτους να ξαναγραφουν τα ιδια στους νεους με χαρα και ορεξη μεχρι και με λινκ αποδω μεσα στο πιατο

απο κει και περα οποιος θελει να γινει αμερικανικο φορουμ που βαζουν φοτο απο ενυδρεια-βασανιστηρια ψαριων και λενε ολοι μπραβο πολυ ωραιο ετσι για να μην χαλασουν τις καρδιες τους νομιζω οτι κανει λαθος

στοχος ειναι να προτινεται το ιδανικο ετσι δεν ειναι?οταν πας στο γιατρο δεν ζητας την καλυτερη θεραπεια?αμα πας σου πει παρε το ταδε φαρμακο και του πεις τι λες τρελος εισαι λογικο δεν ειναι να σε κραξει?

εγω πρωσοπικα βλεπω τελευταια στις παρουσιασεις ενυδρειων να γραφονται τα καλυτερα σχολια τυποποιημενα(του στυλ πολυ ωραιο συνεχισε!!! κτλ) και για μη σωστα ενυδρεια ενω στοιχηματιζω οτι αυτοι που τα γραφουν γνωριζουν οτι υπαρχουν λαθη και φοβουνται να μπουν στη διαδικασια να τα εξηγησουν-αυτη ειναι η γνωμη μου οτι μερικες φορες λιγα λεγονται κιολας...
__________________
ΚωΣτΑς
διαβαζω για την εξεταστικη...οχι για μενα για τη φουκαριαρα τη μανα μου
  #72  
Παλιά 09-09-08, 18:08
Το avatar του χρήστη blackghost7
blackghost7 Ο χρήστης blackghost7 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-09-2006
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 171
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από smernaros Εμφάνιση μηνυμάτων
γιατι δεν ανοιγετε στο φορουμ μια ακομα κατηγορια που θα λεγεται ενυδρειονταντεματα. εκει θα μπορουν να ποσταρουν αφοβα οι ευαισθητοι ακουαριστες χωρις να πληγωνονται ανεπαρθωτα οι ψυχουλες τους..
Φιλε smernaros ή αντιθεση σου επι τους θεματος ειναι ευπροσδεκτη,
αντιθετα η ειρωνια σου μαλλον περιτη.

Χαλαρωστε λιγακι επιτελους διοτι με τετοιου ειδους συμπεριφορες κανετε αυτο το αξιολατρευτο χομπυ ακομα πιο κλειστο club.
Δεν εννοω οτι τους διωχνεται απο αυτο, ισα ισα το αντιθετο αφου οδηγειτε τους ενυδρειοφιλους να βλεπουν μονο και να πρατουν οπως θεωρουν αυτοι οτι ειναι καλυτερα μονοι τους(Λαμπρο παραδειγμα ο αλεκος).
Με την επιθεση δεν διωχνεις μακρια τον αλλο μονο, αλλα και ολους τους αλλους που βλεπουν να το κανεις αυτο.

Κοψτε επιτελους αυτη την τακτικη της ειρωνιας και του δουλεματος.
Ελεος.....
__________________
Οτι περνάει ...... δεν ξαναπερνάει............
  #73  
Παλιά 09-09-08, 18:28
Andros Ο χρήστης Andros δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 07-04-2007
Περιοχή: Tseri, Nicosia
Μηνύματα: 1.228
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Andros
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από αλεκος Εμφάνιση μηνυμάτων
επιτελους καταφερα να ανεβασω καποιες φωτο στο αλμπουμ μου.μπορειτε να τις δειτε και να μου πειτε τη γνωμη σας.ειναι απο κινητο και βραδυ.
ΧΡΙΣΤΕ ΜΟΥ!!!!!!! Ρε Αλεκο....
Ρε Αλεκο μου αφου σου αρεσει αυτο το χομπυ (θελω να πιστευω) τουλαχιστον, αφου εχεις που εχεις το ενυδρειο δες ποιο ειδος η ειδη θελεις να φιλοξενησεις.
Μαθε για αυτα, δες τι χρειαζονται, παραμετρους νερου, διατροφη κλπ.
Διαβασε, μαθε, γιατι ολα αυτα που ξερεις εναι ολα λαθος ασχετα αν εσυ τα βλεπεις ολα σωστα.
Ολες αυτες οι απαντησεις που πηρες οι οποιες αλλες ηταν λιγο αποτομες και αλλες λιγο ειρωνικες, δεν σε προβληματισαν καθολου?????
Δεν ειναι κακο να πεις ...ρε παιδια τα εκανα μανταρα (γιατι ολοι μας καποτε τα καναμε) μπορει καποιος να με βαλει στο σωστο δρομο και τοτε να δεις ποσοι θα σκιστουν να σε βοηθησουν.
Κανε το πρωτο σωστο βημα εσυ......και θα δεις...

Φτανει να το θελεις πραγματικα, πρωτα για σενα και μετα για τα ψαρια σου......
__________________
MY POND

ΕΝΑΣ ΑΝΟΗΤΟΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΟΥ...ΕΝΑΣ ΣΟΦΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ....
  #74  
Παλιά 09-09-08, 18:33
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

ου πολλου δεω χαριν, ω βουλη, τω κατηγορω....
__________________
  #75  
Παλιά 09-09-08, 18:38
Το avatar του χρήστη PascM
PascM Ο χρήστης PascM δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 16-10-2005
Περιοχή: 127.0.0.1
Μηνύματα: 6.632
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην PascM Send a message via Skype™ to PascM
Προεπιλογή

τι λες τώρα?....πωω έγραψες Πάνο!!!
__________________
Μην αδικείς την ζωή είναι από μόνη της άδικη!
Όλα για το χόμπι!

...τώρα το έχω ρίξει στην κατασκευή site και την φιλοξενία Go ZEN Host
  #76  
Παλιά 09-09-08, 23:00
speargunner Ο χρήστης speargunner δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-02-2007
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μηνύματα: 233
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis Εμφάνιση μηνυμάτων
ου πολλου δεω χαριν, ω βουλη, τω κατηγορω....
Απ'το στόμα μου το πήρες!!
  #77  
Παλιά 10-09-08, 00:22
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από PascM Εμφάνιση μηνυμάτων
τι λες τώρα?....πωω έγραψες Πάνο!!!

ετσι δεν ειναι...???
__________________
  #78  
Παλιά 10-09-08, 00:25
andreasp Ο χρήστης andreasp δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-10-2005
Περιοχή: ATHENS
Μηνύματα: 539
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
Παντα φαινοταν ετσι, δεν ειναι προσφατο φαινομενο.
Ομως το συστημα του forum ουτε απορριπτει ουτε ξεχεζει κανεναν.
Ναι οντως, δεν χαιδευουμε αυτια, ουτε λεμε τι ωραιο, τι καλο σε κατι που απεχει παρασσαγγας απο τα στοιχειωδη.
Στην τελικη αν καποιος θελει να κανει ενα ενυδρειο jazz με φουξια και λαχανι, μαλλον εχει εσωτερικη εμπνευση και δεν χρειαζεται καθοδηγηση.
Για ολους τους αλλους ομως που ειδαν τα διαφορα "αξεσουαρ" στα πετσοπ και τη χρωματιστη αμμο χωρις να τους δωθει καμμια αλλη επιλογη, αξιζει η προσπαθεια "διαφωτισμου".
Μια που το θέμα, είναι άσχετο με τα παραπάνω, θα πώ μία κουβέντα μόνο και θα το κλείσω.
Ειμαι χρήστης του Internet, απο την εποχή της Αριάδνης και των πρώτων BBS στην Ελλάδα.ρ. Εχω περάσει απο 10αδες fora ως χρήστης, και απο αρκετά ώς moderator.
Αν θέλεις, σκέψου λίγο παραπάνω την επισήμανση μου.
Δεν έχει σημασία τί λες.... έχει σημασία το "Πώς το λές" !

Ευχαριστώ.
  #79  
Παλιά 10-09-08, 00:26
Το avatar του χρήστη water polo
water polo Ο χρήστης water polo δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-01-2007
Περιοχή: Χανια
Μηνύματα: 260
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην water polo
Προεπιλογή

απο αυτα που διαβασα, μου εχει ερθει μια εντονη επιθυμια να κανω ενα ενυδρειο που να εχω θαλασσινα με γλυκου νερου ψαρια σε μια ντεμη κατασταση νερου.......
__________________
To water polo ειναι αντρικο αθλημα, το water ειναι ειναι για ολους.....................



http://s1.metaldamage.gr/c.php?uid=23801
  #80  
Παλιά 10-09-08, 00:28
Το avatar του χρήστη steady
steady Ο χρήστης steady δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-02-2005
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ(ΚΑΤΩ ΠΑΤΗΣΙΑ)-ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Μηνύματα: 2.320
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην steady
Προεπιλογή

ναι αλλα απο αλλα που εχεις διαβασει απο εδω μεσα μαλλον δεν θα το κανεις
__________________
ΚωΣτΑς
διαβαζω για την εξεταστικη...οχι για μενα για τη φουκαριαρα τη μανα μου
  #81  
Παλιά 10-09-08, 08:46
αλεκος Ο χρήστης αλεκος δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-09-2008
Περιοχή: ασπροχωρι αττικης
Μηνύματα: 11
Προεπιλογή

καλημερα σας.τελικα ειστε ολοι τοσο καλοι?ειμαι λαθος σε πολλα ε?προσωπικα δε ξαναμπαινω εδω μεχρι εκεινη τη μερα ολοι κλαιγατε για τα ψαρια σας και ξαφνικα ολονων ειναι καλα και τη λετε σε ολους.το μονο που ξερετε ειναι να ειρωνευεστε οποιον λεει κατι.επιτιδες εβαλα αυτον το τιτλο και τσιμπισατε ολοι.δε μπορεσατε να ξεχωρισετε αν ειναι αφισα η οχι αλλα καταλαβατε οτι οι πετρες ειναι ασβεστολιθικες...εχω περρισοτερες γνωσεις απο οτι εχετε ολοι σας μαζι και ξερετε γιατι?αυτη ειναι η δουλεια μου!συγχαρητηρια για το foroum σας<φιλοι>του ενυδρειου.
Υ.Γ.η ημιμαθεια ειναι χειροτερη της αμαθειας.συνεχιστε να τη λετε ο ενας στον αλλον και θα πατε πολυ μπροστα...
  #82  
Παλιά 10-09-08, 09:19
Το avatar του χρήστη dimitris21
dimitris21 Ο χρήστης dimitris21 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 18-11-2004
Περιοχή: ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ - ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 1.416
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην dimitris21
Προεπιλογή

έλα Αλέκο... που είπες ότι μπαίνει το δίχτυ?
  #83  
Παλιά 10-09-08, 09:25
Το avatar του χρήστη aquaman
aquaman Ο χρήστης aquaman δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-08-2008
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.678
Προεπιλογή

Φίλε Αλέκο,

Παρακολουθώ με ενδιαφέρον τη συζήτηση. Ως αρχάριος στο χόμπυ, με ενδιαφέρει να πάρω όσο δυνατό περισσότερες πληροφορίες γίνεται. Σε περίπτωση που συνεχίζεις (ελπίζω) να παρακολουθείς το forum, θα με ενδιέφερε πολύ να μάθω πως τα καταφέρνεις με τις "αραιές" αλλαγές νερού. Κι αυτό γιατί 4-5 μήνες ακούγονται πολλοί.

Συγκεκριμένα, η "φιλοσοφία" των συχνών αλλαγών νερού (έτσι όπως την καταλαβαίνω- μπορεί και να κάνω λάθος) είναι ότι με τον τρόπο αυτό απομακρύνονται βλαβερές για τα ψάρια ουσίες (π.χ. νιτρικά, και άλλα) των οποίων η συγκέντρωση θα αυξάνεται συνεχώς αν απλώς συμπληρώνουμε νεράκι για να αντισταθμίσουμε την εξάτμιση.

Έχεις κάποια "εξήγηση" σχετικά με τη μη αναγκαιότητα αλλαγών νερού; Αν ναι, θα ήθελα - προσωπικά - να την ακούσω.
  #84  
Παλιά 10-09-08, 09:34
Το avatar του χρήστη netblues
netblues Ο χρήστης netblues δεν είναι συνδεδεμένος
Nada
 
Εγγραφή: 02-05-2004
Περιοχή: ΧΟΛΑΡΓΟΣ
Μηνύματα: 6.302
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από αλεκος Εμφάνιση μηνυμάτων
καλημερα σας.τελικα ειστε ολοι τοσο καλοι?ειμαι λαθος σε πολλα ε?προσωπικα δε ξαναμπαινω εδω μεχρι εκεινη τη μερα ολοι κλαιγατε για τα ψαρια σας και ξαφνικα ολονων ειναι καλα και τη λετε σε ολους.το μονο που ξερετε ειναι να ειρωνευεστε οποιον λεει κατι.επιτιδες εβαλα αυτον το τιτλο και τσιμπισατε ολοι.δε μπορεσατε να ξεχωρισετε αν ειναι αφισα η οχι αλλα καταλαβατε οτι οι πετρες ειναι ασβεστολιθικες...εχω περρισοτερες γνωσεις απο οτι εχετε ολοι σας μαζι και ξερετε γιατι?αυτη ειναι η δουλεια μου!συγχαρητηρια για το foroum σας<φιλοι>του ενυδρειου.
Υ.Γ.η ημιμαθεια ειναι χειροτερη της αμαθειας.συνεχιστε να τη λετε ο ενας στον αλλον και θα πατε πολυ μπροστα...
Ημημαθης ειναι αυτος που δεν αναγνωριζει το επιπεδο των γνωσεων του.
Την αφισα την ειδαμε, ειχε και εκατοστα απο κατω.. Απλα καποιος δεν την προσεξε (θα τον καρατομησουμε συντομως )

Αν τωρα αυτη ειναι η δουλεια σου τοτε το προβλημα ειναι ακομα περισσοτερο δικο σου. Το οτι ειναι η δουλεια σου δεν σημαινει τιποτε απολυτως για το επιπεδο των γνωσεων σου. (Ειδικοτερα στο χωρο των petshop, εκτος απο μερικα φωτεινα παραδειγματα ολοι οι υπολοιποι ειναι για τα μπαζα για να πουμε τα πραγματα με το ονομα τους)

Ως προς τα post των προβληματων τωρα, θα επρεπε να παρατηρησεις οτι γινονται απο νεα μελη που μολις εχουν εγγραφει στο φορουμ και εχουν προβληματα γιατι καποιος βαθυς γνωστης, ιδιοκτητης πετσοπ τους εδωσε 50 ψαρια σε 60 λιτρο ενυδρειο, και τους τα χωρισε και με διχτακι ωστε να μην μαλωνουν...
Τα ψαρακια μας αναπαραγονται ειναι καλα και σε χαιρετουν.

Και αφου εχεις μαγαζι, πες μας και που ειναι, ετσι για να το εχουμε στα υποψιν...
  #85  
Παλιά 10-09-08, 10:00
Το avatar του χρήστη ΧρήστοςΠ
ΧρήστοςΠ Ο χρήστης ΧρήστοςΠ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-03-2007
Περιοχή: ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑ ΑΙΓΑΛΕΩ
Μηνύματα: 1.305
Προεπιλογή

Αλέκο ( που δεν πιστεύω ότι σε λένε έτσι )

Όντως κάποια άτομα μπορεί να ήταν λίγο απότομα ή και ειρωνικά μαζί σου ( και εγώ ακόμα ) και για αυτό εγώ θα σου ζητήσω συγνώμη .

Αλλά αν όντως είσαι στον χώρο και έχεις pet shop είσαι τουλάχιστον άσχετος και θες πολύ διάβασμα. Α μην ξεχάσω επειδή κάνουμε μία δουλειά δεν σημαίνει ότι την κατέχουμε κιόλας,υπάρχουν πολλοί άσχετοι σε όλους τους χώρους

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΧρήστοςΠ : 10-09-08 στις 10:22
  #86  
Παλιά 10-09-08, 11:47
Το avatar του χρήστη fishme1
fishme1 Ο χρήστης fishme1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-11-2006
Περιοχή: νεαπολη-νικαια
Μηνύματα: 1.163
Προεπιλογή

και εγω ο λαλακας αναρωτιομουν πως γινεται να τα ξερεις ολα αυτα - αν και δεν ξερεις ουτε πως λεγονται τα ψαρια σου ( τωρα πως ξερεις περισσοτερα ... )

αντε ρε ευχαριστουμε για την διαφωτιση σου ευχομαι να πουλας περισσοτερα ψαρια απο τα λιτρα του ενυδρειου που θα μπουνε μεσα

αναπαραγωγη ειδες ποτε ; αλλα ξεχασα θες να τα μεγαλωνεις μονο

α και κανε καμια αλλαγη τοσους μηνες στο ενυδρειο δεν γινεται καποια ψαρια να εχουν μεινει 2-5 εκατοστα θελουν ιχνοστοιχεια ...
__________________


διαθετω καλλιεργειες ζωντανων τροφων για τα μελη του πανελληνιου συλλογου φιλων του ενυδρειου
Νικος
  #87  
Παλιά 10-09-08, 12:00
Το avatar του χρήστη dinos99
dinos99 Ο χρήστης dinos99 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 12-08-2007
Περιοχή: Αγία Βαρβάρα(Αθήνα)
Μηνύματα: 826
Προεπιλογή

τι ασχοληστε μωρε με τον καθε κ******οζη???αξια του δινετε..
  #88  
Παλιά 10-09-08, 12:05
Το avatar του χρήστη dizio
dizio Ο χρήστης dizio δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-04-2008
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 673
Προεπιλογή

φίλε αλέκο συγνώμη που επεμβαίνω, αλλά εν ολίγοις....τα θέλει ο ... σου... θα μιλήσω σκληρά, αλλά είναι λυπηρό που ονομάζεις τον εαυτό σου επαγγελματία...αν νομίζεις ότι 3.000 χρήστες αυτού του φόρουμ είναι άσχετοι και λένε κουραφέξαλα και ότι εσύ ο ένας και μοναδικός αλέκος ξέρει περισσότερα...κατι δεν παει καλά!!!
  #89  
Παλιά 10-09-08, 12:47
Tolis Ο χρήστης Tolis δεν είναι συνδεδεμένος
Δικτάτωρ
 
Εγγραφή: 29-11-2002
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.612
Προεπιλογή

Παράθεση:
εχω περρισοτερες γνωσεις απο οτι εχετε ολοι σας μαζι και ξερετε γιατι?αυτη ειναι η δουλεια μου!
Ολα τα λεφτα! Αντε γεια!
  #90  
Παλιά 10-09-08, 13:15
Το avatar του χρήστη Teo
Teo Ο χρήστης Teo δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-07-2008
Περιοχή: Πολύκαστρο,Κιλκίς
Μηνύματα: 324
Προεπιλογή

Τι αλλο θα ακουσουμε Θεε μου!!!
Δεν ξερει ουτε καν τα ονοματα των ψαριων του και ξερει πιο πολλα απο οτι ξερουμε ολοι μαζι
Υ.Σ. Βαραει πολυ ο ηλιος
__________________
Φιλικά,
Θοδωρής


Κλειστό Θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
ΧΑΜΕΝΑ ΧΡΩΜΑΤΑ octania246 Ασθένειες - Θεραπείες γλυκού νερού 12 07-09-07 11:04
και ενυδρεια φτιαχνουμε...περαστε γαυρος Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου 20 15-10-06 17:52
οποιος εχει παραγγειλει βαση σε μαραγκο ποσα χρηματα maria-paok DIY . Φτιάχτο μόνος σου 15 21-01-05 20:49
αρωματικα χωρου και ενυδρεια??????????? χρηστος παγκαλος Γλυκό νερό - Γενικά 7 09-06-04 12:00

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:20.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,09054 seconds with 13 queries