Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Λίμνες > Δεξαμενές (τεχνητές λίμνες)

Δεξαμενές (τεχνητές λίμνες) Βήμα προς βήμα εκτέλεση και παρουσίαση του τεχνητού μας υγροβιότοπου. Λίγα ή πολλά λίτρα δεν έχουν ιδιαίτερη σημασία, το μόνο που μετράει είναι το αποτέλεσμα.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #91  
Παλιά 25-05-13, 22:24
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

ελα ντεφεεεεετα
Απάντηση με παράθεση
  #92  
Παλιά 25-05-13, 22:27
Το avatar του χρήστη Billy T
Billy T Ο χρήστης Billy T δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-12-2010
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ (ΚΥΨΕΛΗ) και σπουδαζω ΡΕΘΥΜΝΟ
Μηνύματα: 508
Send a message via Skype™ to Billy T
Προεπιλογή

χαχαχα.καλα καταλαβα.κι εγω στεναχωριομουν που πηρα κιτρινο αντι για μωβ.λες και θα τα δω ποτε?χαχαχαχα
__________________
Life is too short to cry
long enough to try
Απάντηση με παράθεση
  #93  
Παλιά 25-05-13, 22:32
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kgf12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
σπυρο εχω μπεζ αμμο χαλαζιακη,αλλα δεν ειμαι σιγουρος ακομα αν πρεπει να βαλω η οχι.σκεφτομαι μηπως τα φυτα με το χωμα στις γλαστρες βρωμιζουνε πολυ το βυθο.σκεφτομουνα να βαλω μονο φυλλα και ξυλα.εσυ τι λες?
Δεν ξερω για τις γλαστρες, αλλα αν δε βαλεις αμμο (ή χαλικι κλπ), θα πρεπει να κανεις σκουπα, γιατι το πιθανοτερο ειναι οι τροφες κλπ να γινονται μυκητες πανω στο πλαστικο πατο αν δεν υπαρχει βυθος - ιδιως ως ανωρυμο που θα ειναι τωρα το συστημα.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #94  
Παλιά 25-05-13, 22:34
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

χαχαχα! οχι ενταξει μπορει και να ανθισουνε.μη νομιζεις κιεγω σημερα τα εμαθα δεν τα ηξερα και χτες τα φυτα.μονο ακουστα τα ειχα μεχρι σημερα

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν ξερω για τις γλαστρες, αλλα αν δε βαλεις αμμο (ή χαλικι κλπ), θα πρεπει να κανεις σκουπα, γιατι το πιθανοτερο ειναι οι τροφες κλπ να γινονται μυκητες πανω στο πλαστικο πατο αν δεν υπαρχει βυθος - ιδιως ως ανωρυμο που θα ειναι τωρα το συστημα.
εχεις δικιο βλεπω να τη βαζω την αμμοκαι θα βαλω και κανα Helena.
Απάντηση με παράθεση
  #95  
Παλιά 25-05-13, 22:35
Το avatar του χρήστη Billy T
Billy T Ο χρήστης Billy T δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-12-2010
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ (ΚΥΨΕΛΗ) και σπουδαζω ΡΕΘΥΜΝΟ
Μηνύματα: 508
Send a message via Skype™ to Billy T
Προεπιλογή

κι εγω και μολις τα ειδα τρελαθηκα και ειδες το αποτελεσμα.15 ευρω μονο γι αυτα τα τριααλλα δεν τα λυπηθηκα (εκτος απ το κιτρινο που το ηθελα μωβ τελικα.χαχαχα)...
__________________
Life is too short to cry
long enough to try
Απάντηση με παράθεση
  #96  
Παλιά 25-05-13, 23:11
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

με τη φιλτρανση δεν ξερω τι θα κανω ρε γμτ.περιεργα πραγματα οι λιμνες.ειναι σχεδον οπως τα ενυδρεια,αλλα δεν ειναι
Απάντηση με παράθεση
  #97  
Παλιά 25-05-13, 23:13
Το avatar του χρήστη Billy T
Billy T Ο χρήστης Billy T δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-12-2010
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ (ΚΥΨΕΛΗ) και σπουδαζω ΡΕΘΥΜΝΟ
Μηνύματα: 508
Send a message via Skype™ to Billy T
Προεπιλογή

χαχα.το εθεσες πολυ ωραια...χαχα
__________________
Life is too short to cry
long enough to try
Απάντηση με παράθεση
  #98  
Παλιά 25-05-13, 23:17
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

κατεβασε τη σταθμη κατω απο το περιφερειακο αυλακι (οπως στη φωτο), βαλε στο αυλακι λιγη ελαφροπετρα (κρατα τα κατασπρα κομματια, και απο αυτα, αυτα που δεν επιπλεουν), βαλε απο πανω γλαστρακια με φυτα, και βαλε μια αντλια μεσα να σηκωνει νερο στο αυλακι.

__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #99  
Παλιά 25-05-13, 23:19
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

σπυρο αν το κανω αυτο θα χασω πολλααααα λιτρα...

ασε που θα φαινονται οι γλαστρες με τα φυτα πανω στην ελαφροπετρα.και δεν ξερω και αν θα την παλεψουνε κιολας τα φυτα.

αλλα το κυριοτερο ειναι τα λιτρα.

εχω βεβαια την εντυπωση πως τα 260 τα υπολογιζουν στη γραμμη κατω απτο αυλακι.δηλαδη τωρα πρεπει ναχω καμια 300αρια και, οπως την εχω.αλλα παλι...
Απάντηση με παράθεση
  #100  
Παλιά 25-05-13, 23:21
Το avatar του χρήστη Billy T
Billy T Ο χρήστης Billy T δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-12-2010
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ (ΚΥΨΕΛΗ) και σπουδαζω ΡΕΘΥΜΝΟ
Μηνύματα: 508
Send a message via Skype™ to Billy T
Προεπιλογή

τα φυτα δεν φιτραρουν το νερο?αν βαλεις και ενα εσωτερικο φιλτρο για αρκετα λιτρα να βοηθησει τα φυτα?
__________________
Life is too short to cry
long enough to try
Απάντηση με παράθεση
  #101  
Παλιά 25-05-13, 23:23
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Τα φυτα γιατι να μη την παλαιψουν?
Γιατι να μην ειναι ωραιες οι γλαστρες πανω στην ελαφροπετρα?
http://i949.photobucket.com/albums/a...e/P6148650.jpg

Ναι τα λιτρα λιγοστευουν.
Ποσους μονομαχους θα βαλεις μεσα?
80?
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #102  
Παλιά 25-05-13, 23:28
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

ε δεν θαναι το ιδιο με τις γλαστρες εξω απτο νερο,με το πως φαινεται τωρα.τωρα πας απο πανω και φαινεται λιμνουλα κανονικη.

βεβαια ο τροπος που λες εχει το μπονους του εφε που θα κανει το νερο τρεχοντας γυρω γυρω,ο ηχος,η αλγη που θα πιασει η ελαφροπετρα κλπ.αλλα κιαυτη αμα εχω τις γλαστρες πανω δε θα φαινεται.
να τις βαλω ολες μεσα δεν παιζει γιατι δε θα χωρανε να στριψουνε τα ψαρια,αρα πρεπει να βρω καποιο αλλο τροπο...

σκεφτηκα να βαλω εσωτερικο η εξωτερικο φιλτρο αλλα φοβαμαι οτι θα μπουκωνει υπερβολικα ευκολα...

με βαζεις σε σκεψεις τωρα...η φωτο που εβαλες δεν ειναι ασχημη...αλλα τοσα λιτρα χαμενα ρε γμτ.και θα πρεπει να τα βαλω ολα σε αλλες γλαστρες γιατι αυτες χωρανε με το ζορι και ευτυχως δε φαινονται τωρα.καποια φυτα ειναι και μεγαλα και θα πρεπει να τα χωρισω για να χωρεσουνε,αρα περισσοτερες γλαστρες κλπ...
Απάντηση με παράθεση
  #103  
Παλιά 26-05-13, 01:06
Andros Ο χρήστης Andros δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 07-04-2007
Περιοχή: Tseri, Nicosia
Μηνύματα: 1.228
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Andros
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kgf12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
με τη φιλτρανση δεν ξερω τι θα κανω ρε γμτ.περιεργα πραγματα οι λιμνες.ειναι σχεδον οπως τα ενυδρεια,αλλα δεν ειναι
Οπως την εχεις κανει τωρα? Ενα κυκλοφορητη θελεις μονο..
Για την ωρα ξεχνα τις ζαρντινιερες...

Οσο για τις γλαστρες, εγω αυτο δεν το καταλαβαινω! Οσα φυτα εχουν ριζες δεν χρειαζεται να μπαινουν σε γλαστρες και με χωμα μαλιστα!! Το εχουμε ξαναπει..

Τα φυτα σε ενα κλειστο κυκλωμα (οπως ειναι μια λιμνη) περα απο την οπτικη πλευρα μπαινουν και για να φιλτραρουν το νερο βιολογικα. Αμα ειναι μεσα σε μια γλαστρα με χωμα πως θα απορροφησει τα θρεπτικα του νερου?? Απλα θα τρωει απο την λασπη της γλαστρας περαν του οτι δημιουργουνται και αναεροβιες καταστασεις που πολλες φορες δημιουργουν πολλα προβληματα ειδικα αν το νερο ειναι στασιμο.

Δοκιμασε ρε Γιωργο εναν παπυρο, βγαλτον απο την γλαστρα (ετσι κι'αλιως θα στην σπασει απο τις ριζες με τον καιρο) και βαλτον στην λιμνουλα οπως ειναι με τις ριζες και απλα βαλε πετρες να στερεωθει....

Κυκλοφορητης οποσδηποτε

Κουκλαρα θα γινει
__________________
MY POND

ΕΝΑΣ ΑΝΟΗΤΟΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΟΥ...ΕΝΑΣ ΣΟΦΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ....
Απάντηση με παράθεση
  #104  
Παλιά 26-05-13, 01:12
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

ρε αντρο τι ειπες τωρα?πλακα κανεις για τις γλαστρες ετσι?γιατι εχω σπασει το κεφαλι μου ολη μερα σημερα απτο μεσημερισ'αναμενη ελαφροπετρα καθομαι ολη μερα!
οταν λες να βγαλω τα φυτα απτις γλαστρες εννοεις να τα βγαλω και να καθαρισω και το χωμα που εχουνε?και απλα να τα δεσω σε πετρες ξερω γω οπως κανουμε τις ανουμπιες στο ενυδρειο?
Απάντηση με παράθεση
  #105  
Παλιά 26-05-13, 01:31
Andros Ο χρήστης Andros δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 07-04-2007
Περιοχή: Tseri, Nicosia
Μηνύματα: 1.228
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Andros
Προεπιλογή

[QUOTE=kgf12345;766306]ρε αντρο τι ειπες τωρα?πλακα κανεις για τις γλαστρες ετσι?γιατι εχω σπασει το κεφαλι μου ολη μερα σημερα απτο μεσημερισ'αναμενη ελαφροπετρα καθομαι ολη μερα!
οταν λες να βγαλω τα φυτα απτις γλαστρες εννοεις να τα βγαλω και να καθαρισω και το χωμα που εχουνε?και απλα να τα δεσω σε πετρες ξερω γω οπως κανουμε τις ανουμπιες?


Δες εδω...χωρις χωμα απλα με τη ροη του νερου με ριζες πεντακαθαρες.
http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=54106&page=3

Να δοκιμασεις ενα παπυρο για αρχη. Να τον βγαλεις απο την γλαστρα να καθαρισεις τις ριζες απο το χωμα την πολυ βρωμια δηλαδη και να τον βαλεις σε μια γωνια της λιμνης πατωντας τον με πετρες η αν θελεις δεσε τον και οταν παρει τα πανω του ολο αυτο θα γινει ενα σωμα..

Μετα εσυ, απλα το μονο που θα κανεις ειναι να κλαδευεις τις ριζες
__________________
MY POND

ΕΝΑΣ ΑΝΟΗΤΟΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΟΥ...ΕΝΑΣ ΣΟΦΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ....
Απάντηση με παράθεση
  #106  
Παλιά 26-05-13, 01:35
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

πωωωω! δε μπορεις να φανταστεις απο τι αγχος με γλυτωσες τωρα! χιλια ευχαριστω!

για πεσμου και για τον κυκλοφορητη τωρα πως το εχεις στο νου σου?θα βρω χιλιαρι κυκλοφορητη ευκολα,αλλα πως το εχεις στο μυαλο σου να μπει?να παω να παρω και τιποτα σφουγγαρια η οχι?γιατι εγω κατι τετοιο σκεφτομουνα αν μπορουσε να μπει...
αλλα βλεπω οτι χρησιμοποιεις τα φυτα για τη φιλτρανση...δεν ξερω πως θα γινει στη δικια μου.εκτος αν εννοεις να κατεβασω τη σταθμη οπως ειπε και ο σπυρος πιο πανω και να μπουνε τα φυτα στο αυλακι και να στελνει νερο ο κυκλοφορητης εκει...
Απάντηση με παράθεση
  #107  
Παλιά 26-05-13, 02:05
Andros Ο χρήστης Andros δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 07-04-2007
Περιοχή: Tseri, Nicosia
Μηνύματα: 1.228
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Andros
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kgf12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
πωωωω! δε μπορεις να φανταστεις απο τι αγχος με γλυτωσες τωρα! χιλια ευχαριστω!

για πεσμου και για τον κυκλοφορητη τωρα πως το εχεις στο νου σου?θα βρω χιλιαρι κυκλοφορητη ευκολα,αλλα πως το εχεις στο μυαλο σου να μπει?να παω να παρω και τιποτα σφουγγαρια η οχι?γιατι εγω κατι τετοιο σκεφτομουνα αν μπορουσε να γινει...
αλλα βλεπω οτι χρησιμοποιεις τα φυτα για τη φιλτρανση...δεν ξερω πως θα γινει στη δικια μου.εκτος αν εννοεις να κατεβασω τη σταθμη και να μπουνε τα φυτα στο αυλακι και να στελνει νερο ο κυκλοφορητης εκει...
Οπως ειπε και ο Σπυρος στο αυλακι της λιμνης να βαλεις φυτα με ριζωμα οπως τα ακορους ας πουμε αλλα και φυτα που δεν ψηλωνουν πολυ. Απο εκει θα περνα το νερο. Υποψιν δεν θελει δυνατη ροη οποταν αν παρεις χιλιαρι ισως χρειαστει να σπασεις την ροη και να κανεις δυο εξοδους που θα ηταν ακομα καλυτερα...
Αναλογα με τα φυτα που θα βαλεις στο αυλακι μπορει να χρειαστει να σηκωσεις την σταθμη του νερου λιγο πιο πανω και δεν θα υπαρχει προβλημα φτανει το νερο να κυκλοφορα μεσα στη λιμνη

Τα φυτα που ψηλωνουν αρκετα τα βαζεις στην λιμνη... ομως......ειπαμε, δοκιμασε πρωτα ενα παπυρο να δεις και μονος σου πως θα παει και αναλογα πραττεις...

Τα σφουγγαρια να τα κανεις τι???
__________________
MY POND

ΕΝΑΣ ΑΝΟΗΤΟΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΟΥ...ΕΝΑΣ ΣΟΦΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ....
Απάντηση με παράθεση
  #108  
Παλιά 26-05-13, 02:14
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

πως θα παει?μια χαρα θα παειδεν αμφιβαλω καθολου.αλλα δεν σκεφτηκα καν οτι μπορει να γινει αυτο σε λιμνη .νομιζα χρειαζονται το χωμα τα φυτα αυτα.και κακως δηλαδη γιατι το εχω ξαναδει να εφαρμοζεται και σε υδροπονικα συστηματα σε ντοκιμαντερ κλπ αλλα δεν πηγε το μυαλο μου καθολου!

οσον αφορα τη σταθμη τωρα,οπως ελεγα και στο σπυρο,δεν ηθελα να χασω τα λιτρα,αλλα θα βαλω τα φυτα ετσι και θα κοιταξω να την κρατησω τη σταθμη οσο πιο ψηλα γινεται χωρις να χασω τη ροη στις ριζες.ομως οταν το ελεγα του σπυρου ειχα δεδομενο οτι οι γλαστρες ειναι απαραιτητες...

το καλο με αυτο ειναι οτι θα με απαλλαξει απτις γλαστρες και μπορω να βαλω και αλλα φυτα ανετα!και φυσικα και νουφαρο!

νασαι καλα ρε αντρο!χιλια ευχαριστω!

ετοιμος ειμαι να την κανω τωρα αυτη τη δουλεια

αστα τα σφουγγαρια,θα τα βαλω στο μπανιο τωρα
Απάντηση με παράθεση
  #109  
Παλιά 26-05-13, 02:21
Andros Ο χρήστης Andros δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 07-04-2007
Περιοχή: Tseri, Nicosia
Μηνύματα: 1.228
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Andros
Προεπιλογή

Το νουφαρο ομως Γιωργο δυστυχως θελει γλαστρα και μαλιστα με χωμα η αμμο
__________________
MY POND

ΕΝΑΣ ΑΝΟΗΤΟΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΟΥ...ΕΝΑΣ ΣΟΦΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ....
Απάντηση με παράθεση
  #110  
Παλιά 26-05-13, 02:24
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

χαχαχαχα! ενταξει ειμαι ασχετος δεν υπαρχειαλλα δε με χαλαει,γιατι αμα φυγουνε ολες οι υπολοιπες που εχω μεσα και γυρω γυρω μπορω να βαλω μια ανετα.τα ψαρια σκεφτομουνα που θα γεμιζε η λιμνη γλαστρεςγιαυτο δεν πηρα σημερα.αντε παλι κιφισια αυριο το πρωι...
Απάντηση με παράθεση
  #111  
Παλιά 26-05-13, 02:37
Andros Ο χρήστης Andros δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 07-04-2007
Περιοχή: Tseri, Nicosia
Μηνύματα: 1.228
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Andros
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kgf12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
χαχαχαχα! ενταξει ειμαι ασχετος δεν υπαρχειαλλα δε με χαλαει,γιατι αμα φυγουνε ολες οι υπολοιπες που εχω μεσα και γυρω γυρω μπορω να βαλω μια ανετα.τα ψαρια σκεφτομουνα που θα γεμιζε η λιμνη γλαστρεςγιαυτο δεν πηρα σημερα.αντε παλι κιφισια αυριο το πρωι...
Αν ολα πανε καλα ομως η λιμνη θα εχει πολυ ριζωμα κι'αυτο ειναι καλο και πολυ πιο φυσικο
__________________
MY POND

ΕΝΑΣ ΑΝΟΗΤΟΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΟΥ...ΕΝΑΣ ΣΟΦΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ....
Απάντηση με παράθεση
  #112  
Παλιά 26-05-13, 02:40
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

τωρα που μου ελυσες το προβλημα με τις γλαστρες και μπηκα και στο πνευμα θα γινει σουπερ!τωρα μπαινει και αμμος στο βυθο ανετα και οτι ειχα στο μυαλο μου απτην αρχη.αλλα κολλησα στις κωλογλαστρες
Απάντηση με παράθεση
  #113  
Παλιά 26-05-13, 08:13
Andros Ο χρήστης Andros δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 07-04-2007
Περιοχή: Tseri, Nicosia
Μηνύματα: 1.228
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Andros
Προεπιλογή

Ναι αλλα μην βιαζεσαι!! Να το κανεις σταδιακα..να δοκιμασεις. ενα, δυο φυτα πρωτα.
Η λιμνουλα ειναι φρεσκια δωσε της λιγο χρονο, μην μας γυρισει μπουμερανγκ
Δεν κρατιεσαι

Ποσο βαθος εχει το πιο ξεβαθο σημειο της λιμνουλας? Κι'αν μπορεις μια φωτο κοντινη του παπυρου γιατι σαν να μην βλεπω, εχει και προβλημα το pc μου
__________________
MY POND

ΕΝΑΣ ΑΝΟΗΤΟΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΟΥ...ΕΝΑΣ ΣΟΦΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ....
Απάντηση με παράθεση
  #114  
Παλιά 26-05-13, 08:28
Το avatar του χρήστη Billy T
Billy T Ο χρήστης Billy T δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-12-2010
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ (ΚΥΨΕΛΗ) και σπουδαζω ΡΕΘΥΜΝΟ
Μηνύματα: 508
Send a message via Skype™ to Billy T
Προεπιλογή

φίλε μου αν πας πάλι σήμερα εγώ ίσως έπαιρνα και κανένα μπαμπού και για δες και για εκείνο που σου έστειλα χθες σε πμ.μου φάνηκαν ωραία λουλούδια.(απλά μια γνώμη λέω)
__________________
Life is too short to cry
long enough to try
Απάντηση με παράθεση
  #115  
Παλιά 26-05-13, 09:43
Το avatar του χρήστη maria p
maria p Ο χρήστης maria p δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-01-2009
Περιοχή: χαλάνδρι
Μηνύματα: 1.891
Προεπιλογή

καλημέρα, δεν είμαι σίγουρη αλλά το μπαμπού νομίζω θα καλύψει τα πάντα πολύ σύντομα. καλύτερα να πει κάποιο παιδί με λίμνη
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #116  
Παλιά 26-05-13, 09:49
Το avatar του χρήστη Billy T
Billy T Ο χρήστης Billy T δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-12-2010
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ (ΚΥΨΕΛΗ) και σπουδαζω ΡΕΘΥΜΝΟ
Μηνύματα: 508
Send a message via Skype™ to Billy T
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από maria p Εμφάνιση μηνυμάτων
καλημέρα, δεν είμαι σίγουρη αλλά το μπαμπού νομίζω θα καλύψει τα πάντα πολύ σύντομα. καλύτερα να πει κάποιο παιδί με λίμνη
εννοείς ότι μεγαλώνει και απλώνεται γρήγορα;
δεν ξέρω πάντως εγώ σε ένα βάζο που έχω,αν μπορεί να συγκριθεί με την λίμνη βέβαια μόνο ψηλώσε.τέλος πάντων το πρότεινα απλά επειδή μπορεί να μπει σε λίμνη και επίσης προσωπικά μου αρέσει η όψη του κτλ
__________________
Life is too short to cry
long enough to try
Απάντηση με παράθεση
  #117  
Παλιά 26-05-13, 10:39
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Andros Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι αλλα μην βιαζεσαι!! Να το κανεις σταδιακα..να δοκιμασεις. ενα, δυο φυτα πρωτα.
Η λιμνουλα ειναι φρεσκια δωσε της λιγο χρονο, μην μας γυρισει μπουμερανγκ
Δεν κρατιεσαι

ε ναι τοχω λιγο.αμα ξεκινησω δε μπορω να σταματησωαλλα θελω ψαρια τι να κανω;εδω μεπιασε η μεση να τα κανω ολα αυτα σε 3-4 μερες.εχεις δικιο βεβαια,αλλα πραγματικα δεν πιστευω οτι θα υπαρξει προβλημα.θα δοκιμασω ομως με ενα παπυρο σημερα.

Ποσο βαθος εχει το πιο ξεβαθο σημειο της λιμνουλας? Κι'αν μπορεις μια φωτο κοντινη του παπυρου γιατι σαν να μην βλεπω, εχει και προβλημα το pc μου
θα το μετρησω τωρα κ θα σου πω.θα βαλω και τη φωτο που λες.

@billy ναι,αυτο που λες ειναι δρακαινα.(ψευτομπαμπου)και ναι,μαλον θα μπειαν ξαναπαω θα τα ξανακοιταξω πιο προσεκτικα σημερα.
-------------------------
στο πιο ξεβαθο(στο σκαλι της)ειναι 20-22ποντους.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kgf12345 : 26-05-13 στις 10:39 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #118  
Παλιά 26-05-13, 11:34
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Andros Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι αλλα μην βιαζεσαι!! Να το κανεις σταδιακα..να δοκιμασεις. ενα, δυο φυτα πρωτα.
Η λιμνουλα ειναι φρεσκια δωσε της λιγο χρονο, μην μας γυρισει μπουμερανγκ
Δεν κρατιεσαι
Να δωσει χρονο?
Τον τιτλο του θεματος τον θυμασαι?
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #119  
Παλιά 26-05-13, 11:40
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

αστα να πανετωρα την αδειαζω για να βαλω αμμο κλπ.τον ενα παπυρο τον εδεσα σε πετρα,καθαρισα και ριζες και τις κλαδεψα λιγο να δυναμωσει και τον εβαλα μεσα.μια χαρα τον βλεπωαν και λιγο νωρις
Απάντηση με παράθεση
  #120  
Παλιά 26-05-13, 13:59
Andros Ο χρήστης Andros δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 07-04-2007
Περιοχή: Tseri, Nicosia
Μηνύματα: 1.228
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Andros
Προεπιλογή

Στους 20 ποντους να βαλεις τον παπυρο (αν ειναι παπυρος) βαλε φωτο.
__________________
MY POND

ΕΝΑΣ ΑΝΟΗΤΟΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΟΥ...ΕΝΑΣ ΣΟΦΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ....
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:12.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,08476 seconds with 13 queries