Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Θαλασσινό νερό > Θαλασσινό νερό - Γενικά

Θαλασσινό νερό - Γενικά Οτι δεν εμπίπτει στις εξειδικευμένες κατηγορίες.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 05-07-04, 16:49
Vasilis Ο χρήστης Vasilis δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 06-06-2004
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ-ΠΕΙΡΑΙΚΗ
Μηνύματα: 225
Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Vasilis
Προεπιλογή apadhsh

παιδια δεν ξερω πως να σας βοηθεισω γιατι δεν ξερω ονομασιες.το μονο που μπορω να σας πω ειναι οτι ο βραχος θα εχει ζωη κ θα ερθει απο ινδονησια.
απο φιλτρα το σεπτεμβρη θα βαλω ενα εξοτερικο κ μετα κοιταμε για sump.
εχω ειδη ενα skimmer της red sea
αυτη τη στιγμη το νερο εχει πυκνοτητα γυρω στο 1.023.
απο λαμπες εχω μια κλασσικη ασπρη που θα την αλλαξω στο μελλον κ μια marine blue actinic της arkadia.η καθε μια εχει αποδοση 30W.
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 07-07-04, 05:47
Vasilis Ο χρήστης Vasilis δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 06-06-2004
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ-ΠΕΙΡΑΙΚΗ
Μηνύματα: 225
Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Vasilis
Προεπιλογή ??????????

γιατι σταματησε η ωραια κουβεντουλα ρε παιδια?

Υ.Γ ξερετε αν οντως αργει να ερθρει ο βραχος σε ενα μαγαζι οταν καποιος τον παραγγελνει?απο την προηγουμενη τριτη περιμενω κ ενω εχουν ερθει τα φορτια....τιποτα ακομα...
δηλαδη ενω τον εχουν παραγγειλει απο το μαγαζι οι υπευθυνοι κ ειχαν παρει το ......οκ....εγω εχω φτασει στο σημειο να περιμενω απο 2 μερες σε 2...εβδομαδες....παρολα αυτα αυτοι που θα εφερναν τον βραχο μονο...για εμενα...ακομα να δωσουν σημαδια ζωης στο μαγαζι.
τελικα οντως αργει ο ζωντανος βραχος η.....αλλου ειναι το προβλημα???
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 07-07-04, 11:08
Discos Ο χρήστης Discos δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 15-01-2003
Περιοχή: Αθηνα - Ηλιουπολη
Μηνύματα: 632
Αποστολή μηνύματος AIM στον/στην Discos
Προεπιλογή Re: ??????????

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vasilis
τελικα οντως αργει ο ζωντανος βραχος η.....αλλου ειναι το προβλημα???
Μαλλον ο καλος φιλος σου δεν ειναι και τοσο φιλος οπως ισως νομιζεις...Προσωπικα για απλος και μαλλον ψιλο-κακος επαγγελματιας μου φερνει. Επιμενεις να αφησεις αυτον να σου πει τι θα φτιαξεις και πως? Μαλλον για τακτικο αιμοδωτη σε κοβω μετα. Κακο για την δικη σου τσεπη αλλα καλο για την δικη του σιγουρα!!

Ο βραχος ερχεται με μεγαλες παραγγελιες. Ετσι τους ερχεται φθηνα. Παντα αεροπορικως και παντα στεγνος. Παντα μετα απο αυτη την μεταφορα θελει θεραπεια-curing και παντα θελει τον χρονο του να ελθει στα ισια του...
__________________

"Αυτος που δεν εχει κανει ποτε λαθος, ειναι αυτος που δεν εχει δοκιμασει ποτε κατι καινουργιο"
Albert Einstein

"Οταν λες παντα την αληθεια, δεν χρειαζεται ποτε να θυμασαι τι ειπες"
Μαρκ Τουαιην

Reef Keeping - Coral Magazine - Advanced Aquarist
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 07-07-04, 18:01
Vasilis Ο χρήστης Vasilis δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 06-06-2004
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ-ΠΕΙΡΑΙΚΗ
Μηνύματα: 225
Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Vasilis
Προεπιλογή apadhsh

φιλε μου στεγνος δεν πρεπει να ειναι γιατι οταν ειχε ξαναφερει πιο παλια ηταν μεσα σε φελιζολ κ μαλιστα υγρος δηλαδη φρεσκος.επισης μυριζε θαλασσα αλλα δεν μυριζε ασχημα.

παντως δεν ξερω γιατι αργει τοσο.ο φιλος απο την αλλη δεν νομιζω να θελει το κακο μου.τουλαχιστον τοσο καιρο που το ξερω με βοηθουσε παρα πολυ κ ολα ηταν μια χαρα.τι να πω.
οταν ερθει ο βραχος θα σας πω κ λεπτομεριες.
μεχρι τοτε ελπιζω να πανε ολα καλα.
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 07-07-04, 20:29
Vasilis Ο χρήστης Vasilis δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 06-06-2004
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ-ΠΕΙΡΑΙΚΗ
Μηνύματα: 225
Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Vasilis
Προεπιλογή aporia skimmer

ρε παιδια πειραζει που ακουμπαει... το μερος του σκιμμερ απο το οποιο τρεχει το νερο σε μορφη καταρακτη... την επιφανεια του ενυδρειου?γιατι ετσι το νερο δεν πεφτει απο μικρη αποσταση μεσα στο νερο του ενυδρειου για να κανει μπουρμπουλιθρες δηλαδη να δωσει οξυγονο.
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 16-07-04, 17:10
Abdul Ο χρήστης Abdul δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-06-2004
Μηνύματα: 49
Προεπιλογή

Λοιπόν , Για τπ συγκεκριμένο μαγαζί έχω αναφερθεί σε προηγούμενο ''Θέμα"" , στην απάντηση αυτή θα πώ αναλυτικά πιά ειναι τα κακά αυτού του μαγαζιού .

1) Στο κατάστημα του σύγκεκριμένου ιδιοκτήτη δεν θα βρεις ΄ευκαιρίες΄
2) Κατάστημα που έχει Έναν πωλητή πυ έχει σχέχη με ενυδρεία δεν μπορεί να σου προσφέρει ικανοποιητική εξυπηρέτιση
3) Κατάστημα που πολάει πυκνώμετρο με 25 ευρώ είναι Φαρμακείο.Στη δική μου περίπτωση και ελλατωματικό συν της άλλης ή εκτος και αν όντος το ενυδρείο μου έχει 1,016 και δεν το πείραν χαμπάρι και τα ψάρια τα ίδια και το χειρότερο... το πήρα την παρασκευή και θα μπορέσω να βρώ άκρη την δευτέρα (2ος λόγος)
4 ) Κατάστημα που πουλάει Ένα YELLOW TANG στην εκπληκτική τιμή των 80e ειναι .... ¨Αουσβιτς (1ος λόγος)
5 ) Κατάστημα του οποίου το Show tank ( οι Θεοί να το κάνουν ) Είναι ΓΕΜΑΤΟ (δεν αντικατροπτίζει το πόσο γεματο είναι οπότε ....) .....ΓΕΜΑΤΟ απο κόκινη άλγη (πάχος ακόμα και 2 εκατοστά ) και στην ερώτησή μου , τι είναι αυτό ??? η απόκρηση είναι , ολο καμάρι και στόμφο ΚΟΡΑΛΛΙΝΑ ........................

Πήγενε και σε κανένα ΕΝΥΔΡΙΑΔΙΚΟ να δεις τι σημαίνει καθαρό τανκ όσο για τιμές σε παρακαλώ κάνε μια βόλτα απο γλυφάδα και πες μου , και σε μια τελική , τώρα που το θυμάμε , στο @!#@! πετσοπ που είπα ¨γειά σας ήρθα να παρω 'εξοπλισμο για το ριφάκι μου , για μιάμιση ώρα είχα ένα καρότσι και δύο υπαλλήλους να μην με αφήνουν ούτε να σκίψω , πραγματικά νόμιζα οτι ήμουν σε κανένα αμερικάνικο LFS , όλα εδώ και τώρα χωρίς αναμονές και έκπτωση μου κάναν 15% και μου είπαν να βάζω το αυτοκήνιτο , οχι στο παρκιν το μπροστινό αλλα στο πίσω που έχει περγκολα και δεν πείρα δα και κανα εκατομυριο σε πράγματα , λιγότερο απο 150 χιλίαρικα (τι συγκεκριμένη φορά ) ,
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:56.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,03816 seconds with 14 queries