Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γενικά > ¶λλα ζώα

¶λλα ζώα Συζήτηση για άλλα κατοικίδια

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #121  
Παλιά 10-01-07, 20:00
Το avatar του χρήστη MiziGr
MiziGr Ο χρήστης MiziGr δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-09-2006
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 991
Προεπιλογή

Καλά γιατί κανένας από σας δεν κάνει αναφορά στα τσιουάουα;;;; Πλάκα κανω!!!! Πολύ όμορφα σκυλιά είνια και τα pinzer...
__________________
Δεν είμαι γυναικολόγος αλλά θα του ρίξω μια ματιά

Απάντηση με παράθεση
  #122  
Παλιά 11-01-07, 11:28
Το avatar του χρήστη JONNY
JONNY Ο χρήστης JONNY δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-10-2006
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ
Μηνύματα: 109
Προεπιλογή

Γεια σας φιλοι μου!
Ειπα να επεμβω και εγω στην κουβεντα και να εκφρασω τη γνωμη μου για ολα αυτα!
Ακουω μονο για ρατσες και αγορα κουταβιων ενω ανετα ανοιγοντας περιοδικα σκυλων,ιστοσελιδες σκυλων και απλα κανοντας μια βολτα στους δρομους θα βρειτε χιλιαδες πανεμορφες ρατσες με οτι χαρακτηριστικα θελετε!
Προκειτε για τα γλυκητατα αδεσποτα που και μυαλο εχουν και εκπαιδευοντε αψογα σε βασικη υπακοη και φυλαξη και ιατρικα την βγαζουν καθαρη!
Μαζεψτε ενα αδεσποτο και τα λεφτα που θα δινατε στον εκτροφεα δωστε τα για την εκπαιδευση το σκυλου και τη δικια σας!

Συγνωμη για το παραληρημα αλλα οτι ειπα ειναι παντα σε φιλικη βαση!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #123  
Παλιά 11-01-07, 14:58
Το avatar του χρήστη sbravos
sbravos Ο χρήστης sbravos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 03-02-2003
Περιοχή: Αθηνα('Ιλιον)
Μηνύματα: 25
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην sbravos Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην sbravos
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από JONNY Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σας φιλοι μου!
Ειπα να επεμβω και εγω στην κουβεντα και να εκφρασω τη γνωμη μου για ολα αυτα!
Ακουω μονο για ρατσες και αγορα κουταβιων ενω ανετα ανοιγοντας περιοδικα σκυλων,ιστοσελιδες σκυλων και απλα κανοντας μια βολτα στους δρομους θα βρειτε χιλιαδες πανεμορφες ρατσες με οτι χαρακτηριστικα θελετε!
Προκειτε για τα γλυκητατα αδεσποτα που και μυαλο εχουν και εκπαιδευοντε αψογα σε βασικη υπακοη και φυλαξη και ιατρικα την βγαζουν καθαρη!
Μαζεψτε ενα αδεσποτο και τα λεφτα που θα δινατε στον εκτροφεα δωστε τα για την εκπαιδευση το σκυλου και τη δικια σας!

Συγνωμη για το παραληρημα αλλα οτι ειπα ειναι παντα σε φιλικη βαση!
μαζι σου φιλε μου!!!τον Μαιο βρηκα ενα πανεμορφο μικροσωμο σκυλακι στην πλατεια της Ομονοιας να περιτρυγυριζει εκει στο σουβλατζιδικο-τρυπα στην Πειραιως.Μολις το αντικρυσα αποφασισα να το παρω στο σπιτι.Μολις το πηγα στον κτηνιατρο για τα απαραιτητα μου ειπε πως ειναι JACK RUSSEL(αυτο που επαιζε στην μασκα με τον JIM CARREY και χοροπηδαγε σαν τρελο).κοιταξαμε για τσιπακι αλλα δεν ειχε.και ετσι απεκτησα την αξιολατρευτη υπερκινητικη απιστευτη LARA.(σε πετσοπαδικο που ρωτησα τιμη,ετσι απο περιεργεια,μου ειπαν γυρω στη χιλιαδου)
__________________
ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΑΡΑ ΜΟΥ ΤΟΝ ΑΠΡΙΛΙΟ!!!

ΕΧΩ ΤΡΕΛΑΘΕΙ
Απάντηση με παράθεση
  #124  
Παλιά 11-01-07, 15:24
Το avatar του χρήστη Strahos
Strahos Ο χρήστης Strahos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-10-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.930
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sbravos Εμφάνιση μηνυμάτων
μαζι σου φιλε μου!!!τον Μαιο βρηκα ενα πανεμορφο μικροσωμο σκυλακι στην πλατεια της Ομονοιας να περιτρυγυριζει εκει στο σουβλατζιδικο-τρυπα στην Πειραιως.Μολις το αντικρυσα αποφασισα να το παρω στο σπιτι.Μολις το πηγα στον κτηνιατρο για τα απαραιτητα μου ειπε πως ειναι JACK RUSSEL(αυτο που επαιζε στην μασκα με τον JIM CARREY και χοροπηδαγε σαν τρελο).κοιταξαμε για τσιπακι αλλα δεν ειχε.και ετσι απεκτησα την αξιολατρευτη υπερκινητικη απιστευτη LARA.(σε πετσοπαδικο που ρωτησα τιμη,ετσι απο περιεργεια,μου ειπαν γυρω στη χιλιαδου)
αυτός είναι ο Μάιλο! σε θηλυκό, πανέξυπνα!
Απάντηση με παράθεση
  #125  
Παλιά 11-01-07, 15:32
Το avatar του χρήστη gwgw
gwgw Ο χρήστης gwgw δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-06-2006
Περιοχή: Θεσσαλονίκη-Κέρκυρα....
Μηνύματα: 148
Προεπιλογή

πωπω γλυκααααααααααααααααα

να σας ζησει!!!

και γω συμφωνω.. τα αδεσποτα ειναι τα καλυτερα..εκτιμουν και περισσοτερο, ειναι και ποιο ανθεκτικα..

και επισης ειμαι κατα της αγορας σκυλιων-γατιων απο πετ σοπ..
Απάντηση με παράθεση
  #126  
Παλιά 11-01-07, 17:24
Το avatar του χρήστη Mariel
Mariel Ο χρήστης Mariel δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 06-12-2004
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μηνύματα: 1.421
Προεπιλογή

τι πανεμορφη φατσουλα ειναι αυτη !!!!μια κουκλα!!συμφωνω απολυτα μαζι σας για τα αδεσποτακια
__________________
http://www.aquatek.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=567&dateline=11658830  68
Απάντηση με παράθεση
  #127  
Παλιά 12-01-07, 14:44
Το avatar του χρήστη Kiki
Kiki Ο χρήστης Kiki δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-02-2006
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 54
Προεπιλογή

πολυ ομορφη!
εγω εχω καταλαβει απο την εμπειρια μου οτι ολα τα σκυλια ασχετως ρατσας ειναι καλα!το διαφορετικο που εχουν μεταξυ τους ειναι ο χαρακτηρας τους.
για παραδειγμα παλιοτερα ειχα ενα γκολντεν ριτριβερ που θεωρειται κορυφη για φυλαξη των παιδιων. σας πληροφορω οτι ο συγκεκριμενος τα μισουσε!
τωρα εχω εναν 7χρονο δαλματο τρελαρα που του αρεσει να παιζει με παιδια , ενω με τους μεγαλους ειναι επιφυλακτικος !
__________________
hakuna matata
Απάντηση με παράθεση
  #128  
Παλιά 12-01-07, 17:01
pet Ο χρήστης pet δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-05-2006
Περιοχή: ιλίσια
Μηνύματα: 196
Προεπιλογή

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα είχα κι εγώ με golden retriver! Μισούσε τα παιδιά! Γρύλιζε απειλητικά όποτε το πλησίαζε κάποιο άτυχο μικρό ...

Πάντως η δική μου διαφωνία είναι ότι το σκύλο δεν το παίρνουμε ούτε για φύλακα, ούτε για σωματοφύλακα... απλά μας ειδοποιεί όταν κάτι δεν πάει καλά και παίρνουμε τα μετρα μας, κι αυτό μπορεί να το κάνει εξίσου καλά κι ένα τσιουάουα... Από εκεί και πέρα ο σκύλος δεν πρέπει να είναι επιθετικός, ούτε να κινδυνεύσει (έχω ακούσει ιστορίες που ο ληστής εκτελεί το σκύλο και έπειτα κάνει τη δουλεία του)
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Φυσική(?) επιλογή. joker Bettas 7 24-09-05 07:42
Επιλογή εξωτερικού φίλτρου thanos Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 34 29-08-04 15:11
Παρακαλώ τα φώτα σας για επιλογή ψαριών ΓΙΩΡΓΟΣ Γλυκό νερό - Γενικά 1 28-04-04 16:15

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:23.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,11471 seconds with 16 queries