Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γενικά > Greek Aquarist's Boards

Greek Aquarist's Boards Οτι έχει να κάνει με τήν λειτουργία του forum. Προβλήματα, σχόλια, παρατηρήσεις.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 09-10-12, 09:16
Το avatar του χρήστη Dimis
Dimis Ο χρήστης Dimis δεν είναι συνδεδεμένος
Διαχειριστής
 
Εγγραφή: 20-05-2008
Περιοχή: Μεγαρα Αττικης & Χαλανδρι
Μηνύματα: 3.889
Προεπιλογή Δωρεα Ενυδρειου

Μετα την πρωτη θεση στον διαγωνισμο Βιοτοπικου ενυδρειου http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=65488 ηρθε στην κατοχη μας ως επαθλο ενα ενυδρειο SERA και η βαση του,το ενυδρειο ειναι αυτο http://www.sera.de/gr/pages/sera-pro...o-cube-60.html και ηταν προσφορα της εταιριας SERA και του αντιπροσωπου της κυριου Πλατυ.

Η ομαδα αποφασισε αυτο το ενυδρειο και η βαση του να διατεθούν για καποιο σκοπο που θα ωφελήσει καποιες ευπαθείς κοινωνικες ομαδες,ειτε αυτο ειναι καποιο νοσοκομειο παιδων,ειτε ενα ορφανοτροφειο,ειτε,ειτε...
Θα θελαμε αυτη η κινηση να δωσει λιγη χαρα,αυτος ειναι ο σκοπος μας και προς τα εκει θελουμε να κινηθουμε...

Μια σκεψη ειναι να παμε να στησουμε σε καποιον απο αυτους του χωρους το ενυδρειο,και μια φορα την εβδομαδα να πηγαινει ενα μελος να κανει συντηρηση και η αλλη σκεψη ειναι να κανουμε εναν πλειστηριασμό του ενυδρειακου σετ και τα χρηματα που θα προκύψουν,να δωθουν σε ενα απο τα παραπανω μερη.

Αλλα μιας και ειμαστε ολοι εδω μεσα μια ομαδα,μια παρεα,θα θελαμε και τις δικες σας αποψεις...
Παρακαλω καλο θα ειναι οποιος εχει να προτεινει κατι να ειναι και συγκεκριμενος,δηλαδη που προτεινει να γινει η δωρεα,με ποιο τροπο κτλ.

Σας ακουω.
__________________
"Όταν μια γυναίκα κοιμάται μονή,είναι ντροπή για όλους τους άνδρες του χωριού..." Ν.Καζαντζακης
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 09-10-12, 09:21
Butterfly Ο χρήστης Butterfly δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 29-01-2012
Περιοχή: Σπίτι Μου
Μηνύματα: 655
Προεπιλογή

Εγώ προτείνω να το πάμε στο "Κιβωτός του Κόσμου"

Εάν θέλετε μπορώ να επικοινωνήσω μαζί τους και να το κανονίσω.

Μπορώ να δώσω και

Zebra Danio - 6 άτομα

Thayeria boehlkei - 6 άτομα

Edit: Θα τους κάνουμε παρουσίαση κάθε εβδομάδα και πιστεύω ότι το πολύ σε δυο μήνες δεν θα χρειαζόμαστε να πηγαίνουμε
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 09-10-12, 10:18
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.440
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Προεπιλογή

Μεσα ... εχω και πετρες και ξυλα για το στησιμο του!!

Πειτε μου τι αλλο χρειαζεται να το παρω με τη παραγγελια που κανω ...
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 09-10-12, 10:43
Το avatar του χρήστη krispie
krispie Ο χρήστης krispie δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-01-2011
Περιοχή: Αμπελόκηποι(Αθήνα)
Μηνύματα: 552
Προεπιλογή

Η αλήθεια είναι ότι στήνοντάς το κάπου θα είναι κάτι που θα μείνει...
Τώρα έχω άνθρωπο που μπορώ να ρωτήσω λεπτομέρειες στο Νοσοκομείο Παίδων Αγλαΐα Κυριακού, τι λέτε;
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 09-10-12, 10:49
Το avatar του χρήστη ChocolatePuma
ChocolatePuma Ο χρήστης ChocolatePuma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2012
Περιοχή: Μαρκόπουλο Αττικής
Μηνύματα: 4.653
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από krispie Εμφάνιση μηνυμάτων
Η αλήθεια είναι ότι στήνοντάς το κάπου θα είναι κάτι που θα μείνει...
Τώρα έχω άνθρωπο που μπορώ να ρωτήσω λεπτομέρειες στο Νοσοκομείο Παίδων Αγλαΐα Κυριακού, τι λέτε;
+1000000000!!!!!!!!!
Κάπου που να το βλέπουν παιδιά...
__________________
Σύμφωνα με τελευταία μελέτη του Εθνικού Θαλάσσιου Ενυδρείου της Βρετανίας και των πανεπιστημίων του Πλίμουθ και του Έξετερ, η παρατήρηση των ψαριών την ώρα που κολυμπούν «ρίχνει» την αρτηριακή πίεση και τους καρδιακούς παλμούς, μειώνοντας το στρες και οδηγώντας σε κατάσταση ηρεμίας.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 09-10-12, 10:52
Butterfly Ο χρήστης Butterfly δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 29-01-2012
Περιοχή: Σπίτι Μου
Μηνύματα: 655
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από krispie Εμφάνιση μηνυμάτων
Η αλήθεια είναι ότι στήνοντάς το κάπου θα είναι κάτι που θα μείνει...
Τώρα έχω άνθρωπο που μπορώ να ρωτήσω λεπτομέρειες στο Νοσοκομείο Παίδων Αγλαΐα Κυριακού, τι λέτε;
Απλά σε ένα Νοσοκομείο θα πρέπει όντως να πηγαίνουμε κάθε εβδομάδα... ενώ σε ένα ίδρυμα θα μπορέσουμε να τους μάθουμε να το φροντίζουν.

Γνώμη μου
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 09-10-12, 10:52
Το avatar του χρήστη Γιαννης Μ5
Γιαννης Μ5 Ο χρήστης Γιαννης Μ5 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-07-2008
Περιοχή: Μεγαρα-Αθηνα-Πρεβεζα
Μηνύματα: 2.924
Προεπιλογή

Και σιγα μην ασχοληθει το προσωπικο του νοσοκομειου με την ρουτινα του ενυδρειου.Πιστευω μια καλη προταση ειναι τα χωρια sos(που διαμενουν τα παιδια μονιμα εκει) ή το χαμογελο του παιδιου.
__________________
Το αλλο μου χομπι....
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 09-10-12, 10:58
Το avatar του χρήστη platy
platy Ο χρήστης platy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-11-2009
Περιοχή: Αττικη
Μηνύματα: 4.094
Προεπιλογή

o κ.Πλατης ειναι με (η) Δημήτρη διόρθωσε το.....

Εγώ δεν εχω να προτείνω κάτι μιας και δεν τα γνωρίζω πολυ καλα ολα αυτα ..αλλα ευχαρίστως να βοηθησω στο στήσιμο
__________________



Tάσος
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 09-10-12, 10:58
Το avatar του χρήστη Maverick
Maverick Ο χρήστης Maverick δεν είναι συνδεδεμένος
Shaman
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 2.186
Προεπιλογή

Και τα παιδιά είναι λίγο επίφοβα, θα πρέπει να υπάρχει και κάποιος υπεύθυνος που να έχει όρεξη να ασχοληθεί και να βοηθάει/καθοδηγεί τα παιδιά στη συντήρηση
__________________
Γιάννης

Φυλλάδιο πληροφοριών/φροντίδας μονομάχου από το GAB - Προωθήστε το!
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 09-10-12, 11:03
maikl Ο χρήστης maikl δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-12-2006
Περιοχή: Βεροια
Μηνύματα: 3.464
Προεπιλογή

http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=65572
μηπως να το συζητουσταε σε συνδυασμο με το να χαριστει το ποσο που θα μαζευτει?
__________________
«Το δις εξαμαρτειν ουκ ανδρος σοφου»
Απάντηση με παράθεση
  #11  
Παλιά 09-10-12, 11:03
Το avatar του χρήστη platy
platy Ο χρήστης platy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-11-2009
Περιοχή: Αττικη
Μηνύματα: 4.094
Προεπιλογή

θα πρότεινα κάποιο ''ειδικό σχολείο'' (παιδιά με ειδικές ανάγκες) μιας και γνωρίζω το κλίμα λόγω εργασίας γονιών ,αλλα και εκει τα πραγματα ειναι πολύ δύσκολα μιας και ειναι πιο επίφοβο να μπουν χερια και αλλα αντικειμενα μεσα στο ενυδρειο
__________________



Tάσος
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 09-10-12, 11:04
Butterfly Ο χρήστης Butterfly δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 29-01-2012
Περιοχή: Σπίτι Μου
Μηνύματα: 655
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από platy Εμφάνιση μηνυμάτων
θα πρότεινα κάποιο ''ειδικό σχολείο'' (παιδιά με ειδικές ανάγκες) μιας και γνωρίζω το κλίμα λόγω εργασίας γονιών ,αλλα και εκει τα πραγματα ειναι πολύ δύσκολα μιας και ειναι πιο επίφοβο να μπουν χερια και αλλα αντικειμενα μεσα στο ενυδρειο
Τα "ειδικά σχολεία" κλείνουν το καλοκαίρι ή κάνω λάθος?

Έχω έναν φίλο που είναι δάσκαλος σε σχολείο του Πειραιά

---------------------------------

Αυτό που πρότεινα εγώ έχει και μεγάλα παιδιά όχι μόνο μικρά.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 09-10-12, 11:06
Το avatar του χρήστη janickrules
janickrules Ο χρήστης janickrules δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-08-2011
Περιοχή: ημαθία
Μηνύματα: 1.364
Προεπιλογή

η αποψη μου ειναι τα χρηματα να πανε σε εναν τετοιο σκοπο...
βεβαια,σε αυτες τις δυσκολες μερες,δεν ξερω κατα ποσο θα μαζευτουν χρηματα...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 09-10-12, 11:12
Griegos Locos Ο χρήστης Griegos Locos δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 02-08-2012
Περιοχή: russia
Μηνύματα: 27
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Γιαννης Μ5 Εμφάνιση μηνυμάτων
Και σιγα μην ασχοληθει το προσωπικο του νοσοκομειου με την ρουτινα του ενυδρειου.Πιστευω μια καλη προταση ειναι τα χωρια sos(που διαμενουν τα παιδια μονιμα εκει) ή το χαμογελο του παιδιου.
αυτην την προταση θα εκανα και εγω!!!τα παιδια αυτα μπορουν να γινουν ποιο υπευθυνα ακομα και απο εμας τους ιδιους!!!θα ειναι κατι που τους ευχαριστει και τα γεμιζει!!!!ειμαι σιγουρος πως με λιγα μαθηματα θα γινουν ασοι πανω στο αντικειμενο!!!!το μονο που φοβαμαι ειναι σε δυο χρονια μην στησουν το δικο τους βιοτοπικο σε διαγωνισμο και μας κερδισουν σαν φορουμ
__________________
"Γνώμην δύνανται να έχουν άπαντες. Γνώσιν δια να έχουν γνώμην, έχουν;" Πλάτων


Griegos Locos
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 09-10-12, 11:45
Το avatar του χρήστη dimitris21
dimitris21 Ο χρήστης dimitris21 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 18-11-2004
Περιοχή: ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ - ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 1.416
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην dimitris21
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Griegos Locos Εμφάνιση μηνυμάτων
αυτην την προταση θα εκανα και εγω!!!τα παιδια αυτα μπορουν να γινουν ποιο υπευθυνα ακομα και απο εμας τους ιδιους!!!θα ειναι κατι που τους ευχαριστει και τα γεμιζει!!!!ειμαι σιγουρος πως με λιγα μαθηματα θα γινουν ασοι πανω στο αντικειμενο!!!!το μονο που φοβαμαι ειναι σε δυο χρονια μην στησουν το δικο τους βιοτοπικο σε διαγωνισμο και μας κερδισουν σαν φορουμ
εγώ θα έλεγα να τα παροτρύνουμε έτσι ώστε σε δυο χρόνια και με τη βοήθεια μας να κερδίσουν τον επόμενο διαγωνισμό
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 09-10-12, 12:09
Το avatar του χρήστη george1981
george1981 Ο χρήστης george1981 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-10-2008
Περιοχή: Παλλήνη (Ατικκής)
Μηνύματα: 228
Προεπιλογή

Εγώ προτείνω να πάει σε κάποιο ίδρυμα και όχι σε νοσοκομείο γιατί και τα παιδάκια να μη το σκαλίζουν όλη μέρα και μόνο οι επισκέπτες του νοσοκομείου θα χτυπάνε λίγο το τζάμι για να δουν τα ψάρια... Τώρα γνώμη είναι αν το ίδρυμα είναι για παιδιά με ειδικές ανάγκες να γίνει η δωρεά σε μορφή χρημάτων απο τον πλειστηριασμό του ενυδρείου για λόγους ασφαλείας των παιδιών και του ενυδρείου κι αν είναι σε οποιοδήποτε άλλο ίδρυμα με παιδάκια να στηθεί το ενυδρείο και να τους μάθουμε τη συντήρηση έτσι ώστε να γνωρίσουν και το χόμπυ ! Μπορώ να διαθέσω 6 penguin tetra και αρκετά endlers όπως και διάφορες πέτρες
__________________
Το 70% του ανθρώπου αποτελείτε από νερό....γιατί όχι και το σπίτι του ?
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 09-10-12, 12:13
tsiou9 Ο χρήστης tsiou9 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-10-2011
Περιοχή: Ζωγράφου
Μηνύματα: 194
Προεπιλογή

Πολύ καλή κίνηση, ασχέτως με την πλειοψηφία θα έλεγα να γίνει πληστειριασμός και να δοθούν τα χρήματα, όπου επιλεχθεί..

Είναι αρκετά ουτοπικό το να βρεθεί κάποιος που θα μάθει να το φροντίζει και να συνεχίσει να το κάνει για μεγάλο διάστημα. Οπότε με τα χρήματα τουλάχιστον θα καλύψουν κάποιες βασικές ανάγκες αυτή τη δύσκολη εποχή. Σίγουρα είναι μια πολυτέλεια το ενυδρείο, επομένως αυτά τα χρήματα μπορεί να βοηθούσαν αρκετά σε κάτι άλλο τα ίδια τα ιδρύματα ή μέρη που θα πάει το ποσό.

Γενικότερα είναι ρίσκο το αν θα δεχθούν ένα ενυδρείο με το σωστό τρόπο (συντήρηση κλπ), το οποίο θα ήταν το καλύτερο για να διαδοθεί το χόμπυ, αλλά από την άλλη τα χρήματα θα πάνε σε ότι αποφασίσουν και πραγματικά χρειάζονται.

Απλά η άποψή μου.
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 09-10-12, 12:15
Το avatar του χρήστη ChocolatePuma
ChocolatePuma Ο χρήστης ChocolatePuma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2012
Περιοχή: Μαρκόπουλο Αττικής
Μηνύματα: 4.653
Προεπιλογή

Νομίζω πως σε ορισμένα θέματα, τα χρήματα έχουν μικρότερη αξία...απ την πραγματική

Η ηρεμία που σου δίνει ένα ενυδρείο...δεν υπολογίζεται με χρήμα
Αν το ενυδρείο είναι σε έναν χώρο με άτομα (ή επισκέπτες) που πραγματικά χρειάζονται ηρεμία ή έστω χρειάζονται να ξεφύγει λίγο το μυαλό τους, νομίζω είναι το ιδανικό

Αν γίνει πλειστηριασμός...κάποια στιγμή τα χρήματα θα γίνουν αέρας...και στην ουσία δεν θα έχει μείνει τπτ

Και μόνο που το σκεφτήκατε, είτε το να χαριστεί είτε να γίνει δωρεά χρημάτων...σας τιμά!!!!

Χαίρομαι που είμαι μέλος αυτής της "παρέας"!
__________________
Σύμφωνα με τελευταία μελέτη του Εθνικού Θαλάσσιου Ενυδρείου της Βρετανίας και των πανεπιστημίων του Πλίμουθ και του Έξετερ, η παρατήρηση των ψαριών την ώρα που κολυμπούν «ρίχνει» την αρτηριακή πίεση και τους καρδιακούς παλμούς, μειώνοντας το στρες και οδηγώντας σε κατάσταση ηρεμίας.
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 09-10-12, 12:26
tsiou9 Ο χρήστης tsiou9 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-10-2011
Περιοχή: Ζωγράφου
Μηνύματα: 194
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ChocolatePuma Εμφάνιση μηνυμάτων
Νομίζω πως σε ορισμένα θέματα, τα χρήματα έχουν μικρότερη αξία...απ την πραγματική

Η ηρεμία που σου δίνει ένα ενυδρείο...δεν υπολογίζεται με χρήμα
Αν το ενυδρείο είναι σε έναν χώρο με άτομα (ή επισκέπτες) που πραγματικά χρειάζονται ηρεμία ή έστω χρειάζονται να ξεφύγει λίγο το μυαλό τους, νομίζω είναι το ιδανικό

Αν γίνει πλειστηριασμός...κάποια στιγμή τα χρήματα θα γίνουν αέρας...και στην ουσία δεν θα έχει μείνει τπτ
Γι'αυτό είπα ότι είναι ένα ρίσκο αν δοθεί το ενυδρείο.
Ηρεμία προσφέρει σε εμάς που μας αρέσει, από όσους γνωστούς μου περνάνε από εδώ και βλέπουν το ενυδρείο και πίστεψε είναι ηλικίας 16-21 πολλοί λίγοι έχουν κάτσει να το "θαυμάσουν", κάποιοι το περνούν στο ντούκου..
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 09-10-12, 13:08
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

το ιδανικο θα ητανε να παει καπου που θα στηθει, και θα υπαρχει καποιος να το συντηρει.επειδη πρακτικα αυτο ειναι πολυ δυσκολο να γινει πιστευω οτι ειναι καλυτερα να γινει δωρεα χρηματων και δεν πειραζει, ας ειναι και πιο "εφημερη" λυση.η δωρεα ειναι δωρεα ειτε τους μεινει ειτε οχι δε νομιζω οτι εχει σημασια.εκτος αν υπαρχει εδω μεσα καποιος χομπιστας σε ιδρυμα που θα μπορει να το προσεχει...
Απάντηση με παράθεση
  #21  
Παλιά 09-10-12, 13:10
Το avatar του χρήστη platy
platy Ο χρήστης platy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-11-2009
Περιοχή: Αττικη
Μηνύματα: 4.094
Προεπιλογή

ναι ..τα ειδικα σχολεία κλείνουν ολο το καλοκαίρι καθως και αργίες γιορτές (πασχα χριστουγεννα) κοκ ..οποτε μαλλον ακυρο...
__________________



Tάσος
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 09-10-12, 13:27
Butterfly Ο χρήστης Butterfly δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 29-01-2012
Περιοχή: Σπίτι Μου
Μηνύματα: 655
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kgf12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
το ιδανικο θα ητανε να παει καπου που θα στηθει, και θα υπαρχει καποιος να το συντηρει.επειδη πρακτικα αυτο ειναι πολυ δυσκολο να γινει πιστευω οτι ειναι καλυτερα να γινει δωρεα χρηματων και δεν πειραζει, ας ειναι και πιο "εφημερη" λυση.η δωρεα ειναι δωρεα ειτε τους μεινει ειτε οχι δε νομιζω οτι εχει σημασια.εκτος αν υπαρχει εδω μεσα καποιος χομπιστας σε ιδρυμα που θα μπορει να το προσεχει...
Γιώργο είμαστε τόσα άτομα εδώ μέσα, τουλάχιστον μια φορά την εβδομάδα θα μπορεί κάποιος να πεταχτεί να αλλάξει το νερό.

Edit: Τουλάχιστον τα άτομα που έλαβαν μέρος στον διαγωνισμό
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 09-10-12, 13:33
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

μακαρι να γινεται αλλα χλωμο το βλεπω...θα καταληξει να ειναι 1-2 ατομα το πολυ που θα πηγαινουν εναλλαξ και στο τελος θα κουραστουνε.αλλιως ειναι οταν το κανεις στο σπιτι σου κιαλλιως να πρεπει να πηγαινεις καπου.εκτος αν μενεις διπλα η μεσα
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 09-10-12, 13:34
Το avatar του χρήστη Dimis
Dimis Ο χρήστης Dimis δεν είναι συνδεδεμένος
Διαχειριστής
 
Εγγραφή: 20-05-2008
Περιοχή: Μεγαρα Αττικης & Χαλανδρι
Μηνύματα: 3.889
Προεπιλογή

Eιλικρινα δεν ξερω και εγω τι ακριβως να προτεινω.
Απο την μια ενα ενυδρειο στην αρχη θα τους ενθουσιασει και θα τους βαλει στην πριζα να μαθουν περισσοτερα,αλλα θα κρατησει το ενδιαφερον τους μακροπροθεσμα?
Απο την αλλη καλα τα χρηματα,αλλα το ενυδρειο αυτο κοστιζει τουλαχιστον 200-220 ευρω με την βαση,θα τα δωσει καποιος για να το παρει?
Και αν τα δωσει δεν μου φαινεται καποιο σοβαρο ποσο για να το κανουμε δωρεα,ουτε τα γευματα μιας ημερας δεν ειναι...


Κλεινω προς την προταση του Γιωργου για ιδρυμα τυπου Κιβωτος,αλλα θελουμε χερια και εθελοντες για να πηγαινουν μια φορα την εβδομαδα για συντήρηση,τουλαχιστον στην αρχη μεχρι να τους δωσουμε τα πρωτα εφοδια!
__________________
"Όταν μια γυναίκα κοιμάται μονή,είναι ντροπή για όλους τους άνδρες του χωριού..." Ν.Καζαντζακης
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 09-10-12, 13:37
Butterfly Ο χρήστης Butterfly δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 29-01-2012
Περιοχή: Σπίτι Μου
Μηνύματα: 655
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dimis1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
Κλεινω προς την προταση του Γιωργου για ιδρυμα τυπου Κιβωτος,αλλα θελουμε χερια και εθελοντες για να πηγαινουν μια φορα την εβδομαδα για συντήρηση,τουλαχιστον στην αρχη μεχρι να τους δωσουμε τα πρωτα εφοδια!
Από εμένα θα έχεις δυο χέρια και ας έχω δουλειά.. αυτός είναι ένας λόγος να δικαιολογώ τον εαυτό μου και να λείπω από την δουλειά.
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 09-10-12, 13:50
Giwrgos5 Ο χρήστης Giwrgos5 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-05-2012
Περιοχή: αρτεμιδα [λουτσα]
Μηνύματα: 134
Προεπιλογή

καλημερα και απο μενα. τι θα λεγατε για ενα ορφανοτροφειο να τους κολησουμε το μικροβιο να μην μλεξουν καπου αλλου;;; ξερετε καλα τι εννοω. φιλικα γιωργος
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 09-10-12, 14:00
Το avatar του χρήστη dimitris21
dimitris21 Ο χρήστης dimitris21 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 18-11-2004
Περιοχή: ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ - ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 1.416
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην dimitris21
Προεπιλογή

θα ήταν τέλεια σε κάποιο ίδρυμα με κωφάλαλα παιδάκια.
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 09-10-12, 14:14
Butterfly Ο χρήστης Butterfly δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 29-01-2012
Περιοχή: Σπίτι Μου
Μηνύματα: 655
Προεπιλογή

Εθνικό Ίδρυμα Κωφών
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 09-10-12, 14:30
Το avatar του χρήστη platy
platy Ο χρήστης platy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-11-2009
Περιοχή: Αττικη
Μηνύματα: 4.094
Προεπιλογή

παιδια...επειδη ετσι το συζήτησα με τους δικούς μου....μεγαλοιδρύματα του τύπου Χαμόγελο ειναι κορεσμός....το να στήσουμε εκει δεν θα τους εξυπηρετήσει και προσωπικα θα το απέφευγα....μου προτειναν 2-3 πολύ καλες λύσεις εκ των οποιων η μια ειναι το στήσιμο του ενυδρείου σε κάποιο γηροκομείο (μιας και τουλάχιστον δεν θα κινδυνεύσει απο παιδικα χερια ) ...ξανασκεφτείτε το γεγονός οτι σε μεγάλα ιδρύματα δεν θα έχει απήχηση...ειναι λίγο ''κορεσμένη'' η λειτουργία τους σαν οργανισμοί...
__________________



Tάσος
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 09-10-12, 14:30
tsiou9 Ο χρήστης tsiou9 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-10-2011
Περιοχή: Ζωγράφου
Μηνύματα: 194
Προεπιλογή

Πριν αρχίσετε να λέτε 10 ιδρύματα, δείτε πρώτα πόσοι και ποιοι εθελοντές υπάρχουν και αν είναι κοντινές περιοχές, βρείτε κάποιο "μέρος" που να είναι κοντά και να μην ταλαιπωρείστε με μετακινήσεις τρελές. Τότε ίσως να μπορείτε να πηγαίνετε κάθε βδομάδα.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
ph ενυδρειου ραφαηλ10 Θαλασσινό νερό - Γενικά 4 11-08-11 09:23
αυτοματισμοι ενυδρειου dragon714 Λοιπός εξοπλισμός 5 25-05-10 07:05
θερμαστρες Ενυδρειου Αιμιλιανος Σεραφειμ Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 9 03-11-09 02:14
pH ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ KOKOBAS Γλυκό νερό - Γενικά 3 07-05-07 09:38

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 08:18.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,17587 seconds with 15 queries