Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 24-10-07, 12:40
Το avatar του χρήστη steady
steady Ο χρήστης steady δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-02-2005
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ(ΚΑΤΩ ΠΑΤΗΣΙΑ)-ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Μηνύματα: 2.320
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην steady
Προεπιλογή αερας σε 2028??????

ρε παιδια απο οταν πειρα το 2028 μου ακουω ενα γκρρρρρ συνεχως το οποιο ειναι φανερο οτι δεν ειναι μερος του κανονικου ηχου του φιλτρου ειναι οπως σας το λεω γκρρρρρρ οχι πολυδυνατο αλλα υπαρκτο ακομα οταν βγαλω απο την πριζα το φιλτρο και το ξαναβαλω κανει ενα πολυ δυνατο ηχο πρωτα προφανως επειδη ξενεριζει η φτερωτη και μετα δουλευει

ολα τα συμπερασματα δειχνουν οτι περνει αερα μεσα τον οποιο φτηνει μονο του αλλα μετα απο λιγο σταματαει να φτυνει και φτυνει μονο αμα κουνησω τον καδο

μια δυο φορες ετυχε μετα απο πολυ κουνα κουνα να φυγει ολος ο αερας και να σταματησει το θορυβο αλλα μετα ξανα..
το ιδιο προβληματακι ειχα και με το παλιο μου 2234...

ερωτηση:ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?με ανυσηχει ποιο πολυ το ξενερισμα της προπελας οταν κοβω το ρευμα...


βρηκα μαλλον ηταν εκεινος ο υποτιθεμενος δεικτης ροης με το ελατηριακι εβγαλα το ελατηριακι τελειως μαζι με τα δυο κομματακια τα αλλα και νομιζω δεν το κανει τωρα θα πω μεχρι αυριο το χει κανει κανενας αλλος αυτο?ελπιζω να μην εχει καποιο κινδυνο...
-------------------------
λοιπον χθες το βραδυ εστειλα ενα mail στην eheim ρωτοντας την εαν υπαρχει προβλημα στη λειτουργια του φιλτρου αν βγαλω αυτον τον ηλιθιο μετρητη αποδοσης απο το φιλτρο<αμα δεν εχει καποιος τετοιο φιλτρο δυσκολο να καταλαβει τι λεω>ο οποιος εκανε θορυβο,προβλημα ειναι προφανες οτι δεν εχει απλα δουλεια δεν ειχα!
και σημερα πρωι πρωι μου εστειλαν αυτο:
Thank you very much for your inquiry by email. We have overworked the maintenance indicator of the filter 2028. Nowadays there is no ball installed and so there is no noise from this part.
We would be happy to send you a new indicator free of charge. Please give us therefore your whole postal address. The new indicator can be changed without problems at your filter.
We do not recommend to remove the ball because the self priming system will not work properly then.
I hope that this information is helpful for you.
If you have further questions please don't hesitate to contact us again.
επειδη δεν μπορω να καταλαβω τι ακριβως ενοει και νομιζω αλλο πραγμα καταλαβε μπορει κανεις να με βοηθησει εξηγωντας μου τι ενοει η τυπισα?
κατι να μου στειλουν τσαμπα καταλαβα και μαρεσε
__________________
ΚωΣτΑς
διαβαζω για την εξεταστικη...οχι για μενα για τη φουκαριαρα τη μανα μου

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη steady : 24-10-07 στις 12:40 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 24-10-07, 12:59
Iznogoud Ο χρήστης Iznogoud δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 18-10-2007
Περιοχή: Πειραιάς
Μηνύματα: 89
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από steady Εμφάνιση μηνυμάτων
ρε παιδια απο οταν πειρα το 2028 μου ακουω ενα γκρρρρρ συνεχως το οποιο ειναι φανερο οτι δεν ειναι μερος του κανονικου ηχου του φιλτρου ειναι οπως σας το λεω γκρρρρρρ οχι πολυδυνατο αλλα υπαρκτο ακομα οταν βγαλω απο την πριζα το φιλτρο και το ξαναβαλω κανει ενα πολυ δυνατο ηχο πρωτα προφανως επειδη ξενεριζει η φτερωτη και μετα δουλευει

ολα τα συμπερασματα δειχνουν οτι περνει αερα μεσα τον οποιο φτηνει μονο του αλλα μετα απο λιγο σταματαει να φτυνει και φτυνει μονο αμα κουνησω τον καδο

μια δυο φορες ετυχε μετα απο πολυ κουνα κουνα να φυγει ολος ο αερας και να σταματησει το θορυβο αλλα μετα ξανα..
το ιδιο προβληματακι ειχα και με το παλιο μου 2234...

ερωτηση:ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?με ανυσηχει ποιο πολυ το ξενερισμα της προπελας οταν κοβω το ρευμα...


βρηκα μαλλον ηταν εκεινος ο υποτιθεμενος δεικτης ροης με το ελατηριακι εβγαλα το ελατηριακι τελειως μαζι με τα δυο κομματακια τα αλλα και νομιζω δεν το κανει τωρα θα πω μεχρι αυριο το χει κανει κανενας αλλος αυτο?ελπιζω να μην εχει καποιο κινδυνο...
-------------------------
λοιπον χθες το βραδυ εστειλα ενα mail στην eheim ρωτοντας την εαν υπαρχει προβλημα στη λειτουργια του φιλτρου αν βγαλω αυτον τον ηλιθιο μετρητη αποδοσης απο το φιλτρο<αμα δεν εχει καποιος τετοιο φιλτρο δυσκολο να καταλαβει τι λεω>ο οποιος εκανε θορυβο,προβλημα ειναι προφανες οτι δεν εχει απλα δουλεια δεν ειχα!
και σημερα πρωι πρωι μου εστειλαν αυτο:
Thank you very much for your inquiry by email. We have overworked the maintenance indicator of the filter 2028. Nowadays there is no ball installed and so there is no noise from this part.
We would be happy to send you a new indicator free of charge. Please give us therefore your whole postal address. The new indicator can be changed without problems at your filter.
We do not recommend to remove the ball because the self priming system will not work properly then.
I hope that this information is helpful for you.
If you have further questions please don't hesitate to contact us again.
επειδη δεν μπορω να καταλαβω τι ακριβως ενοει και νομιζω αλλο πραγμα καταλαβε μπορει κανεις να με βοηθησει εξηγωντας μου τι ενοει η τυπισα?
κατι να μου στειλουν τσαμπα καταλαβα και μαρεσε
Λέει ότι ο παλιός έκανε θόρυβο και έχουν φτιάξει καινούργιο χωρίς την μπάλλα μέσα και δεν κάνει πλέον θόρυβο. Καλό είναι να μην βγάλεις λέει τον παλιό γιατί το selfpriming δεν θα δουλέψει σωστά. Να τους στείλεις την πλήρη διεύθυνσή σου λένε αν θες, να σου στείλουν τον νέο χωρίς χρέωση.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 24-10-07, 13:27
Το avatar του χρήστη steady
steady Ο χρήστης steady δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-02-2005
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ(ΚΑΤΩ ΠΑΤΗΣΙΑ)-ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Μηνύματα: 2.320
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην steady
Προεπιλογή

και τι στο καλο ειναι το self priming system?
__________________
ΚωΣτΑς
διαβαζω για την εξεταστικη...οχι για μενα για τη φουκαριαρα τη μανα μου
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 29-10-07, 15:20
Το avatar του χρήστη steady
steady Ο χρήστης steady δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-02-2005
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ(ΚΑΤΩ ΠΑΤΗΣΙΑ)-ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Μηνύματα: 2.320
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην steady
Προεπιλογή

ειναι τρελοι οι γερμανοι μεσα σε 5 μερες μου στειλαν το εξαρτημα στελνοντας απλα παραπονα και τη διευθηνση μου!δεν το δοκιμασα ακομα να δω αν δεν κανει θορυβο ο πλωτηρας αυτος αλλα θα μαθεται νεα αντε οσοι πιστοι πιαστε τα μαιλ!
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Img-20071029-1318240468.jpg
Εμφανίσεις:  187
Μέγεθος:  20,0 KB  
__________________
ΚωΣτΑς
διαβαζω για την εξεταστικη...οχι για μενα για τη φουκαριαρα τη μανα μου
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 29-10-07, 16:35
maikl Ο χρήστης maikl δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-12-2006
Περιοχή: Βεροια
Μηνύματα: 3.464
Προεπιλογή

Αυτο που σου εστειλαν δεν ειναι το ιδιο με αυτο που ειχε το φιλτρο σου?(τουλαχιστον δεν βλεπω καμια διαφορα με το δικο μου)
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 29-10-07, 17:37
Το avatar του χρήστη steady
steady Ο χρήστης steady δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-02-2005
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ(ΚΑΤΩ ΠΑΤΗΣΙΑ)-ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Μηνύματα: 2.320
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην steady
Προεπιλογή

τωρα αμα σου πω οτι και μενα ιδιο μου φαινεται ελυσα την κεφαλη αλλα δεν καταφερα να το αλλαξω ολο το συστηματακι και αλλαξα μονο τον πλωτηρα και το ελατηριακι και τωρα δεν κανει θορυβο δεν ξερω με ποια δυναμη αλλα πραγματικα σταματησε να κανει τον θορυβο αυτο...
εκανε στη αρχη μονο αυτον τον κλασικο θορυβο σα να σταζει-δεν ξερω αν τον εχεις ακουσει-που τον κανουν ολα οταν πρωτοξεκινανε και εχουν αερα!
__________________
ΚωΣτΑς
διαβαζω για την εξεταστικη...οχι για μενα για τη φουκαριαρα τη μανα μου
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:13.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,04625 seconds with 13 queries