Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Ασία > Bettas

Bettas Μονομάχοι, όλων των μορφών.

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Next
  #1  
Παλιά 04-02-08, 09:29
mao Ο χρήστης mao δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 20-03-2007
Περιοχή: ΔΡΑΜΑ
Μηνύματα: 139
Προεπιλογή νεος μονομαχος και αποριες

Καλημερα παιδια και καλη εβδομαδα.
εχω καποιες αποριες σχετικα με ενα 15λιτρο και εναν μονομαχο που εβαλα το σ/κ.διαβασα οτι θελει χαμηλη ροη στο φιλτρο,αλλα ωστοσο καλη φιλτρανση.εγω εχω φιλτρο της resun,to magic-200 με spray bar.αρχικα εβγαλα την ταπα απο την ακρη του spray bar και διευρυνα τις τρυπες που εχει.αλλα παλι εβγαζε νερο με αρκετη ( λιγοτερη βεβαια απο πριν) ροη για το ψαρακι.φανηκε γιατι οταν το ψαρακι πηγε κοντα στο spray bar τα βρηκε λιγο δυσκολα.μετα εκοψα και εβαλα σφουγγαρακι (απο αυτο που εχουν τα φιλτρα) μεσα στο spray bar.το αποτελεσμα ειναι οτι τωρα εχω πολυ χαμηλη ροη.πολυ ελαφρια αναταραξη της επιφανειας.αλλα αφου πλεον δεν ''βγαινει'' πολυ νερο,αυτο δεν σημαινει οτι δεν ''ρουφαει'' κιολας το φιλτρο σαν πριν,οποτε δεν εχουμε και καλη φιλτρανση;
το δευτερο ειναι σχετικα με την τυρφη.αρκει απλα η προετοιμασια του νερου με τυρφη-φιλτρο-κουβας νερου,η' πρεπει να εχω και μεσα στο φιλτρο του ενυδρειου;
Απάντηση με παράθεση
 


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Στρωσιμο νεου ενυδρειου και αποριες stamoulis h Γλυκό νερό - Γενικά 2 01-10-07 21:46
Νεος,απειρος και μαλλον ασχετος με αποριες... xripas Αρχάριοι γλυκού νερού 60 19-10-06 17:21
Αποριες Νεου για κατασκευη ενυδρειου dr_yianni Αρχάριοι γλυκού νερού 60 14-10-06 19:14
νεος μονομαχος.. φυσαλιδες gwgw Bettas 34 28-06-06 13:18

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 08:11.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,04483 seconds with 14 queries