Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Φυτεμένα Ενυδρεία > Παρουσιάσεις Φυτεμένων Ενυδρείων

Παρουσιάσεις Φυτεμένων Ενυδρείων Υποβρύχιοι κήποι - aquascaping

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 17-09-09, 13:47
Raven Ο χρήστης Raven δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 11-07-2007
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 5.423
Προεπιλογή

Για το Ε.Ι. ειχα ψαχτει κι εγω καποτε και τα βρηκα ολα μονος μου. Μονο ετσι θα τα κατανοησεις, αν σου δωσω ετοιμες δοσολογιες λιπασματα κλπ δεν σε βοηθαω.
Υπαρχουν πολλες αναφορες σε ξενες σελιδες αλλα εγω επισκεπτομουν συχνα την ιστοσελιδα αυτη.
Μπορεις να δεις κι εδω τις δικες μου αναζητησεις πριν μερικους μηνες.
Η γενικη φιλοσοφια του estmative index σε υψηλου φωτισμου φυτεμενα ,ειναι οτι τα δινεις ολα σε πλεονασμα ωστε να μην ξεμεινουν ποτε τα φυτα απο θρεπτικα, με ταυτοχρονο σταθερο και υψηλο co2 και απαραβατο ορο εβδομαδιαια αλλαγη νερου 50% και οχι υπερβολικη ιχθυοφορτιση.
Τυφλοσουρτης δηλαδη, ευκολο , οικονομικο και τρομερα αποτελεσματικο και δεν χρειαζεται να ξανακανεις μετρησεις για macro & micro απαξ και βρεις τις δοσολογιες.
Επρεπε να το φανταστω οτι ηταν καποιος εμπειρος πισω απο την προσπαθεια σου. Μπραβο στον Χρηστο που σε βοηθαει ! Μπραβο και σε σενα για την διαθεση και τον ενθουσιασμο σου !
Περιμενω φωτος απο την προοδο σου.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 17-09-09, 14:01
Το avatar του χρήστη andreas213
andreas213 Ο χρήστης andreas213 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 12-12-2007
Περιοχή: 'Αρτα
Μηνύματα: 391
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raven Εμφάνιση μηνυμάτων
Για το Ε.Ι. ειχα ψαχτει κι εγω καποτε και τα βρηκα ολα μονος μου. Μονο ετσι θα τα κατανοησεις, αν σου δωσω ετοιμες δοσολογιες λιπασματα κλπ δεν σε βοηθαω.
Υπαρχουν πολλες αναφορες σε ξενες σελιδες αλλα εγω επισκεπτομουν συχνα την ιστοσελιδα αυτη.
Μπορεις να δεις κι εδω τις δικες μου αναζητησεις πριν μερικους μηνες.
Η γενικη φιλοσοφια του estmative index σε υψηλου φωτισμου φυτεμενα ,ειναι οτι τα δινεις ολα σε πλεονασμα ωστε να μην ξεμεινουν ποτε τα φυτα απο θρεπτικα, με ταυτοχρονο σταθερο και υψηλο co2 και απαραβατο ορο εβδομαδιαια αλλαγη νερου 50% και οχι υπερβολικη ιχθυοφορτιση.
Τυφλοσουρτης δηλαδη, ευκολο , οικονομικο και τρομερα αποτελεσματικο και δεν χρειαζεται να ξανακανεις μετρησεις για macro & micro απαξ και βρεις τις δοσολογιες.
Επρεπε να το φανταστω οτι ηταν καποιος εμπειρος πισω απο την προσπαθεια σου. Μπραβο στον Χρηστο που σε βοηθαει ! Μπραβο και σε σενα για την διαθεση και τον ενθουσιασμο σου !
Περιμενω φωτος απο την προοδο σου.
ο χρηστος δινει συμβουλες τις οποιες ακολουθω αλλα το θετικο ειναι που με αφηνει μονο μου να παιδευομαι.να κανω rescape να την παταω καμια φορα και να καθεται να με κοροιδευει παντα βεβαια με την καλυτερη διαθεση και χιουμορ και τον ευχαριστω για ολα.καποια μερα θα του ανταποδωσω.θα διαβασω καλα αυτα που μου εδωσες και θα προσπαθησω σιγα σιγα.περιμενω να μπει η μπουκαλα πρωτα να δουμε πως θα παμε και υστερα ερχονται και τα λιπασματα και οι φωτισμοι.
__________________

Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 21-09-09, 12:22
Το avatar του χρήστη chrisx
chrisx Ο χρήστης chrisx δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 24-10-2006
Περιοχή: Αρτα
Μηνύματα: 371
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην chrisx
Προεπιλογή

Παράθεση:
ο χρηστος δινει συμβουλες τις οποιες ακολουθω αλλα το θετικο ειναι που με αφηνει μονο μου να παιδευομαι.να κανω rescape να την παταω καμια φορα και να καθεται να με κοροιδευει παντα βεβαια με την καλυτερη διαθεση και χιουμορ και τον ευχαριστω για ολα.καποια μερα θα του ανταποδωσω.
Tην κοροιδία;;

Εγώ έχω να πω ότι πέρα από 2-3 πράγματα που συζητήσαμε, η μέχρι τώρα πορεία του ενυδρείου και η μελλοντική του πρόοδος, οφείλεται μόνο και μόνο στην δική σου ενασχόληση και τις ώρες διαβάσματος που έχεις ρίξει στα forum. Όλα βαίνουν καλώς, συντηρείς το ενυδρείο σου μια χαρά, και με κάποιες μελλοντικές προσθήκες-μικροδιορθώσεις θα γίνει ένα πρότυπο φυτεμένο ενυδρείο.

Βέβαια, λόγω τόσο του νεαρού της ηλικίας, αλλά και του "σχετικά" μικρού χρόνου ενασχόλησης με το χόμπυ, σου λείπει .......... η υπομονή
__________________

Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 21-09-09, 13:12
Το avatar του χρήστη andreas213
andreas213 Ο χρήστης andreas213 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 12-12-2007
Περιοχή: 'Αρτα
Μηνύματα: 391
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από chrisx Εμφάνιση μηνυμάτων
Tην κοροιδία;;
την κοροιδια ειναι το μονο σιγουρο.ειμαι της αποψης οτι πραγματα που μπορουν να γινουν σημερα γιατι να γινουν αυριο.την υπομονη την εχω εξασκησει στο ψαρεμα που καθομαι με τις ωρες ακομα και με βροχη για λαμπες εχω κανει τις κινησεις μου αλλα εχω ενα θεμα πως να τις στερεωσω.θα δουμε....
__________________

Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 09-11-09, 23:38
Το avatar του χρήστη andreas213
andreas213 Ο χρήστης andreas213 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 12-12-2007
Περιοχή: 'Αρτα
Μηνύματα: 391
Προεπιλογή

ενα μικρο update μετα απο μερικους μηνες.co2 180 φυσσαλιδες περιπου φωτισμος 1 watt/λιτρο.















__________________

Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 09-11-09, 23:53
Το avatar του χρήστη persival
persival Ο χρήστης persival δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-08-2009
Περιοχή: ¶γιος Νικόλαος - Ηράκλειο
Μηνύματα: 610
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην persival Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην persival Send a message via Skype™ to persival
Προεπιλογή

πολύ πολύ όμορφο, μπράβο!
__________________
_
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 09-11-09, 23:59
Το avatar του χρήστη andst87
andst87 Ο χρήστης andst87 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-03-2009
Περιοχή: Ψαθοπυργος-Πατρα
Μηνύματα: 276
Προεπιλογή

πολυ ωραιο Αντρεα!
μπραβο!
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 28-11-09, 21:50
Το avatar του χρήστη dimis_george
dimis_george Ο χρήστης dimis_george δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-04-2009
Περιοχή: ναουσα ημαθιας
Μηνύματα: 314
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από andreas213 Εμφάνιση μηνυμάτων
ενα μικρο update μετα απο μερικους μηνες.co2 180 φυσσαλιδες περιπου φωτισμος 1 watt/λιτρο.















φιλε,το ενυδρειο σου απλα γ.......!!!!μπραβο
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 03-12-09, 12:31
Το avatar του χρήστη panospkk
panospkk Ο χρήστης panospkk δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-02-2008
Περιοχή: ΧΑΛΚΙΔΑ
Μηνύματα: 179
Προεπιλογή

Απλά συγχαρητήρια!!!!!
Μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω. Οι γαρίδες δεν επιρρεάζονται αρνητικά από τα λιπάσματα και τα νιτρικά??
__________________
Η αλαζονεία προηγείται της συντριβής και το υπεροπτικό πνεύμα της πτώσης
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:02.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,04907 seconds with 14 queries