Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Αρχάριοι γλυκού νερού

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 06-01-14, 00:37  
Η Δεσποινα πεθανε
despoina guppidou
Junior Member
Εγγραφή: 22-12-2013
Περιοχή: Γιαννιτσά
Μηνύματα: 26

Εμφάνιση έκδοσης για εκτύπωση Αποστολή αυτής της σελίδας μέσω email
despoina guppidou Ο χρήστης despoina guppidou δεν είναι συνδεδεμένος 06-01-14, 00:37
Αξιολόγηση: (0 votes - average)

καλησπερα στην ομορφη παρεα,καλη χρονια να χουμε με υγεια και ευτυχια.Ειμαι αρχαρια και χρειαζομαι τα φωτα σας οπωσδηποτε στο προβλημα που αντιμετωπιζω εχοντας μοιραιο αποτελεσμα το χαμο της πιο ομορφης γκαμπινας μου..εχω τρια θηλυκα και ενα αρσενικο,απο την πρωτη στιγμη η περι αυτης λογος βρισκοταν συνεχεια στο βυθο ψαχνοντας για τροφη και απομονωμενη απο το υπολοιπο κοπαδι..νομιζα οτι δεν υπηρχε προβλημα καθως δεν μου εδειχνε κανενα σημαδι ασθενειας ωσπου μια μερα αλλαξε χρωμα και εγινε μαυρη,στη συνεχεια εβγαλε μια κιτρινη κηλιδα μπροστα απο την ουρα της,κολυμπουσε συνεχεια μονη της καθοταν στο φιλτρο ατελειωτες ωρες,και ο τροπος που κολυμπουσε ηταν σαν μεθυσμενη,απευθυνθηκα σε πετ σοπ αλλα δεν με βοηθησαν σχεδον καθολου,αφου δεν μπορουσαν καν να προσδιορισουν την ασθενεια..οι μερες περνουσαν ετσι,μη μπορωντας να τη βοηθησω,συνεχιζε να τρωει ομως κανονικα,ωσπου μια βδομαδα πριν ειδα οτι ξαναεγινε ασπρη και συνειδητοποιησα οτι ειχε γεννησει ...ηταν εμφανως καλυτερα αρχισε να κολυμπαει με το κοπαδι και η μεθυσμενη συμπεριφορα της περασε αλλα η αρρωστεια της υπηρχε αφου καθοταν παλι διπλα στο φιλτρο αρκετες ωρες...Σημερα την βρηκα νεκρη στο βυθο,εμεινε καποιες ωρες στο ενυδρειο..τι ειδους ασθενεια αντιμετωπιζε?γιατι μετα την εγκυμοσυνη φαινοταν οτι επανηλθε?αυτη τη στιγμη στο ενυδρειο φιλοξενω δεκα περιπου μικρα,και το κοπαδακι που απεμεινε..τι μπορω να κανω για να τα διαφυλαξω απο την μυστηριωδη ασθενεια?θα ηθελα να με βοηθησετε..σας ευχαριστω πολυ για το χρονο σας.καλη συνεχεια
Εμφανίσεις: 7795
Απάντηση με παράθεση
  #31  
Παλιά 12-01-14, 04:16
Το avatar του χρήστη lifefx
lifefx Ο χρήστης lifefx δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-02-2013
Περιοχή: θεσσαλονικη
Μηνύματα: 726
Προεπιλογή

Καλός ήλθες στον χώρο του ενυδρειου κι ας ξεκινησες στραβά,δε πειράζει...τώρα έμαθες κάτι και με το επόμενο λάθος που θα κάνεις θα μάθεις και κάτι ακόμα.Ετσι είναι.Με την πρώτη ευκαιρία θα πάς και θα αγοράσεις ένα 60λιτρο και πάνω ενυδρειο με τον καταλληλο εξοπλισμό του (θα βρεις αρκετα οικονομικα).Μέχρι να γίνει αυτό θα καθήσεις και θα ρουφήξεις οσάν σφουγκάρι όλα αυτα που σου υπέδειξαν τα παιδιά για στησιμο,βιολογια,κυκλο αζώτου,συνθήκες νερου,θρμοκρασιες κ.λ.π.
Αφού αποκτησεις το νέο σου ενυδρειο θα το στησεις "μαζί" μας και αφου στρώσει ΣΩΣΤΑ μετά θα είναι έτοιμο να φιλοξενήσει και Δέσποινα και Γιώργο και Κατερίνα και Στάυρακα(αυτός θα είναι κιχλίδα).
Αυτό που θέλω να σου πώ ειναι να μην τα παρατήσεις.Είναι ένα μαγικό
"χόμπι"και θα σε ανταμηψει σχεδόν αμέσως.Θέλει όμως γνώσεις και δουλεια.
Την Δέσποινα πιθανων να την αγόρασες άρρωστη και ο Γίωργος μάλλον πλήρωσε την επιπολαιοτητα του(δε θα πήρε προφυλάξεις...)Πιθανόν να χάσεις όλα σου τα ψαράκια και ακόμα πιο πιθανο να μην φταίς εσύ γι'αυτό.
Θα συνεχίσουμε μαζί...
__________________
.Φυλλάδιο πληροφοριών/φροντίδας μονομάχου από το GAB
"Θαρσειν χρη,ταχ'αυριον εσετ'αμεινον"
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 13-01-14, 22:31
despoina guppidou Ο χρήστης despoina guppidou δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 22-12-2013
Περιοχή: Γιαννιτσά
Μηνύματα: 26
Προεπιλογή

Παρακαλω πειτε μου τι τιτλο επιθυμειτε να βαλω
-------------------------
Καλως σας βρήκα lifefx ευχαριστώ πολυ για την ενθάρρυνση μπηκα στη διαδικασια για εξηνταλιτρο μεσω αγγελιας (να μου χαρισουν γιατι προς το παρον αδυνατω οικονομικά..νομιζω οτι και η κορινα με την κυριακη τα εναπομείναντα ψαρακια μου δε θα αντέξουν...τα παρατηρώ...δε ξερω τι μελλον θα χουν τα μωρακια .. Θα ξαναξεκινησω διαβαζοντας και με εσας φαρους στο βυθο μου...ευχαριστώ κ καλη σήυνεχεια

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη despoina guppidou : 13-01-14 στις 22:31 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 13-01-14, 22:36
Το avatar του χρήστη ChocolatePuma
ChocolatePuma Ο χρήστης ChocolatePuma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2012
Περιοχή: Μαρκόπουλο Αττικής
Μηνύματα: 4.653
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από despoina guppidou Εμφάνιση μηνυμάτων
Την ειδα κ πρωτύτερα τη λύση απλα δεν ηθελα να καταφυγω στο κουτι γιατι δε θα μπορουσα να καθομαι κ να τα χαζευω απο τα πλάγια...μαλλον πρεπει να φτιαξω ενα μεγαλύτερο ενυδρειο...σας ευχαριστώ πολυ για τη βοήθεια... απογοητεύτηκα..
Αυτή τη στιγμή προέχουν τα ψάρια - Καλύτερα να τα κοιτάς από πάνω παρά να περιμένεις μήπως βρεθεί 60λιτρο (το οποιο μπορει να αργήσει να βρεθει)

Ειναι μια φθηνή λύση - Πάρτην σαν προσωρινή και μελλοντικα θα δεις τι θα κάνεις
Τα λίτρα χρειάζονται στο χόμπι. Οση διάθεση κι αν έχεις, όσο χρόνο κι αν αφιερώνεις...κάποια πράγματα είναι κανόνας

Καλή συνέχεια και εύχομαι σύντομα εκτός από ενυδρείο να βρεθεί και τίτλος για το θέμα γιατί όποτε το διαβάζω μου ρχεται καπως...
__________________
Σύμφωνα με τελευταία μελέτη του Εθνικού Θαλάσσιου Ενυδρείου της Βρετανίας και των πανεπιστημίων του Πλίμουθ και του Έξετερ, η παρατήρηση των ψαριών την ώρα που κολυμπούν «ρίχνει» την αρτηριακή πίεση και τους καρδιακούς παλμούς, μειώνοντας το στρες και οδηγώντας σε κατάσταση ηρεμίας.
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 13-01-14, 22:56
Το avatar του χρήστη manolischania
manolischania Ο χρήστης manolischania δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-11-2010
Περιοχή: XANIA
Μηνύματα: 758
Προεπιλογή

Καλησπέρα τα ψαράκια σου πιθανόν να τα έχασες από dropsy συχνό φαινόμενο όταν ξεκινάει κάποιος το hobby και ταΐζει ασύστολα (αν υποθέσουμε ότι όλα τα υπόλοιπα ήταν ok που λίγο δύσκολο βέβαια)
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 13-01-14, 23:06
despoina guppidou Ο χρήστης despoina guppidou δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 22-12-2013
Περιοχή: Γιαννιτσά
Μηνύματα: 26
Προεπιλογή

Σοκολειτ πουμα,εχετε δικιο,αυριο θα παω για κουτι.ο θανατος ειναι μεσα στη ζωή..να μην σας ερχεται έτσι..
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 13-01-14, 23:07
Το avatar του χρήστη ChocolatePuma
ChocolatePuma Ο χρήστης ChocolatePuma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2012
Περιοχή: Μαρκόπουλο Αττικής
Μηνύματα: 4.653
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από despoina guppidou Εμφάνιση μηνυμάτων
Σοκολειτ πουμα,εχετε δικιο,αυριο θα παω για κουτι.ο θανατος ειναι μεσα στη ζωή..να μην σας ερχεται έτσι..
Βρε συ, ας ερθει σε 50 χρονια...αλλα να μην το έχω διαβάσει πρώτα!
__________________
Σύμφωνα με τελευταία μελέτη του Εθνικού Θαλάσσιου Ενυδρείου της Βρετανίας και των πανεπιστημίων του Πλίμουθ και του Έξετερ, η παρατήρηση των ψαριών την ώρα που κολυμπούν «ρίχνει» την αρτηριακή πίεση και τους καρδιακούς παλμούς, μειώνοντας το στρες και οδηγώντας σε κατάσταση ηρεμίας.
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 13-01-14, 23:08
despoina guppidou Ο χρήστης despoina guppidou δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 22-12-2013
Περιοχή: Γιαννιτσά
Μηνύματα: 26
Προεπιλογή

Το ντροπσυ ειναι διαπιστωμενη ασθένεια η απλα συμπτωματικες διαταραχές;;
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 13-01-14, 23:13
Το avatar του χρήστη ChocolatePuma
ChocolatePuma Ο χρήστης ChocolatePuma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2012
Περιοχή: Μαρκόπουλο Αττικής
Μηνύματα: 4.653
Προεπιλογή

Τις 2 πρώτες γραμμές...διαβάζεις
http://www.aquatek.gr/vb/showpost.ph...34&postcount=6
__________________
Σύμφωνα με τελευταία μελέτη του Εθνικού Θαλάσσιου Ενυδρείου της Βρετανίας και των πανεπιστημίων του Πλίμουθ και του Έξετερ, η παρατήρηση των ψαριών την ώρα που κολυμπούν «ρίχνει» την αρτηριακή πίεση και τους καρδιακούς παλμούς, μειώνοντας το στρες και οδηγώντας σε κατάσταση ηρεμίας.
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 13-01-14, 23:19
despoina guppidou Ο χρήστης despoina guppidou δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 22-12-2013
Περιοχή: Γιαννιτσά
Μηνύματα: 26
Προεπιλογή

Σοκολειτ πουμα εχτες μου πε ενας Κρητικός το νοημα της ζωης ο θανατος το δίδει και την όμορφη μερα τη φερνει το σκοτειδι... ζωή να χουμε
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ChocolatePuma Εμφάνιση μηνυμάτων
Τις 2 πρώτες γραμμές...διαβάζεις
http://www.aquatek.gr/vb/showpost.ph...34&postcount=6
Τις διαβασα...
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από despoina guppidou Εμφάνιση μηνυμάτων
Σοκολειτ πουμα,εχετε δικιο,αυριο θα παω για κουτι.ο θανατος ειναι μεσα στη ζωή..να μην σας ερχεται έτσι..
Απορία πως θα μεταφερω ολα τα μωρακια μεσα στο κουτι; Όλο το νερό θα βαλω; Βυθο θα κανω;

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη despoina guppidou : 13-01-14 στις 23:19 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 14-01-14, 22:56
Το avatar του χρήστη lifefx
lifefx Ο χρήστης lifefx δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-02-2013
Περιοχή: θεσσαλονικη
Μηνύματα: 726
Προεπιλογή

ευτυχως αλλαξες γνωμη και δε τα παρατας.
Το πηρες το κουτι?ποσα λιτρα χωραει?καπου πρεπει να γραφει,κοιτα στον πατο,απο την εξω πλευρα
-------------------------
ΟΧΙ ΔΕ ΘΑ ΒΑΛΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΛΙΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ!!!!!!!!
__________________
.Φυλλάδιο πληροφοριών/φροντίδας μονομάχου από το GAB
"Θαρσειν χρη,ταχ'αυριον εσετ'αμεινον"

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη lifefx : 14-01-14 στις 22:56 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #41  
Παλιά 15-01-14, 16:07
despoina guppidou Ο χρήστης despoina guppidou δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 22-12-2013
Περιοχή: Γιαννιτσά
Μηνύματα: 26
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από lifefx Εμφάνιση μηνυμάτων
ευτυχως αλλαξες γνωμη και δε τα παρατας.
Το πηρες το κουτι?ποσα λιτρα χωραει?καπου πρεπει να γραφει,κοιτα στον πατο,απο την εξω πλευρα
-------------------------
ΟΧΙ ΔΕ ΘΑ ΒΑΛΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΛΙΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ!!!!!!!!
δε γραφειιιιιιι αλλα αν υπολογισω απο τα αλλα που ειχε στο μαγαζι κ έγραφαν πρεπει ν ναι γυρω στα εξηντα λίτρα σκέψου οτι στο υψος ειναι σαν ενα καλαθι ά δεπλυτων πλαστικό... δεν εχω βαλει τίποτε...ουτεεεε κερατοφυλλο δε θα βαλωωωωω εχω δεκαπεντε μωρααα ειχα κ αλλη γεννα χτες...πρεπει ν πα παρω κανονικό ενυδρείο κλαψ κλαψ το κουτι ειναι προχειρη λύση... με φιλτρο τι θα κανω;;;;;; κΙ
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 15-01-14, 22:30
Το avatar του χρήστη lifefx
lifefx Ο χρήστης lifefx δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-02-2013
Περιοχή: θεσσαλονικη
Μηνύματα: 726
Προεπιλογή

Δε μου λες?Σήμερα παρατηρείς συμπτώματα της ασθένειας στα υπόλοιπα ψάρια?Δε γνωρίζω απο ασθένειες και μάλλον χρειαζόμαστε βοήθεια απο πιο έμπειρους.Πριν στρώσεις το ενυδρειο κουτι ισως να δοκιμαζες μια ολικη αλλαγή νερου στο παλιο ενυδρειο σου.
Βοηθήστε καποιος ρε παιδιάααααα!!!!
__________________
.Φυλλάδιο πληροφοριών/φροντίδας μονομάχου από το GAB
"Θαρσειν χρη,ταχ'αυριον εσετ'αμεινον"
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 15-01-14, 22:35
Το avatar του χρήστη ChocolatePuma
ChocolatePuma Ο χρήστης ChocolatePuma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2012
Περιοχή: Μαρκόπουλο Αττικής
Μηνύματα: 4.653
Προεπιλογή

Θα σου πάρει λίγο χρόνο για να το διαβάσεις ολόκληρο...αλλά αξίζει!
http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=60222
__________________
Σύμφωνα με τελευταία μελέτη του Εθνικού Θαλάσσιου Ενυδρείου της Βρετανίας και των πανεπιστημίων του Πλίμουθ και του Έξετερ, η παρατήρηση των ψαριών την ώρα που κολυμπούν «ρίχνει» την αρτηριακή πίεση και τους καρδιακούς παλμούς, μειώνοντας το στρες και οδηγώντας σε κατάσταση ηρεμίας.
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 16-01-14, 20:02
despoina guppidou Ο χρήστης despoina guppidou δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 22-12-2013
Περιοχή: Γιαννιτσά
Μηνύματα: 26
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από lifefx Εμφάνιση μηνυμάτων
Δε μου λες?Σήμερα παρατηρείς συμπτώματα της ασθένειας στα υπόλοιπα ψάρια?Δε γνωρίζω απο ασθένειες και μάλλον χρειαζόμαστε βοήθεια απο πιο έμπειρους.Πριν στρώσεις το ενυδρειο κουτι ισως να δοκιμαζες μια ολικη αλλαγή νερου στο παλιο ενυδρειο σου.
Βοηθήστε καποιος ρε παιδιάααααα!!!!
καλησπερα ειμαι λιγο επιφυλακτικη με τη μια απο τις δυο θηλυκές που απεμειναν...δεν την καλοβλέπω...στο υπάρχον ενυδρειο εκανα αλλαγη το εβδομηντα τοις εκατο του νερούνερού
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ChocolatePuma Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα σου πάρει λίγο χρόνο για να το διαβάσεις ολόκληρο...αλλά αξίζει!
http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=60222
Παναγια μου τον νοιωθω τον καημενο πελαγωσε....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη despoina guppidou : 16-01-14 στις 20:02 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 16-01-14, 21:25
Το avatar του χρήστη bloskas
bloskas Ο χρήστης bloskas δεν είναι συνδεδεμένος
Moderator
 
Εγγραφή: 01-03-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 1.177
Προεπιλογή

να προτεινω να ανοιξετε ενα καινουριο θεμα με καινουριο ονομα?!!
Απάντηση με παράθεση
  #46  
Παλιά 16-01-14, 21:32
Το avatar του χρήστη ChocolatePuma
ChocolatePuma Ο χρήστης ChocolatePuma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2012
Περιοχή: Μαρκόπουλο Αττικής
Μηνύματα: 4.653
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από despoina guppidou Εμφάνιση μηνυμάτων
Παναγια μου τον νοιωθω τον καημενο πελαγωσε....
Το θεμα το εβαλα...για να δεις οτι ολα γινονται με ενα κουτι ΙΚΕΑ
__________________
Σύμφωνα με τελευταία μελέτη του Εθνικού Θαλάσσιου Ενυδρείου της Βρετανίας και των πανεπιστημίων του Πλίμουθ και του Έξετερ, η παρατήρηση των ψαριών την ώρα που κολυμπούν «ρίχνει» την αρτηριακή πίεση και τους καρδιακούς παλμούς, μειώνοντας το στρες και οδηγώντας σε κατάσταση ηρεμίας.
Απάντηση με παράθεση
  #47  
Παλιά 16-01-14, 23:18
Το avatar του χρήστη Antonios
Antonios Ο χρήστης Antonios δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 06-12-2011
Περιοχή: Αρμενιοί,Κυπαρισσία Μεσσηνίας
Μηνύματα: 65
Προεπιλογή

Γεια σου Δέσποινα και καλή επιτυχία! Μην σε παίρνει από κάτω, αυτά έχουν τύχει σε όλους μας σχεδόν. Πάντως είσαι σε καλό δρόμο,γιατί επιμένεις, το ψάχνεις και μελετάς (Το Α και το Ω)! Υπομονή, και σε λίγο καιρό πιστεύω θα έχεις φτιάξει ενυδρείο που ούτε εσύ θα το πιστεύεις! - Ένας παθός και μαθός
__________________
Αν η εμπειρία τρωγόταν, θα είχα πεθάνει από ασιτία
Απάντηση με παράθεση
  #48  
Παλιά 16-01-14, 23:38
despoina guppidou Ο χρήστης despoina guppidou δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 22-12-2013
Περιοχή: Γιαννιτσά
Μηνύματα: 26
Προεπιλογή

[QUOTE=ChocolatePuma;814041]Το θεμα το εβαλα...για να δεις οτι ολα γινονται με ενα κουτι ΙΚΕΑ [/QUOTE]

Κα λα έκανες σοκολειτ πούμα.. ομως για ποιο λόγο να μη χρησιοποιησω λίγη ποσοτητα νερου απο το δεκαπενταλιτρο στο κουτί ικεα,σαν μπολι,κ όλο το υπολοιπο να το γεμισω με καινούργιο
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bloskas Εμφάνιση μηνυμάτων
να προτεινω να ανοιξετε ενα καινουριο θεμα με καινουριο ονομα?!!
Οπως; Τι μου προτείνετε..
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Antonios Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σου Δέσποινα και καλή επιτυχία! Μην σε παίρνει από κάτω, αυτά έχουν τύχει σε όλους μας σχεδόν. Πάντως είσαι σε καλό δρόμο,γιατί επιμένεις, το ψάχνεις και μελετάς (Το Α και το Ω)! Υπομονή, και σε λίγο καιρό πιστεύω θα έχεις φτιάξει ενυδρείο που ούτε εσύ θα το πιστεύεις! - Ένας παθός και μαθός
Σ ευχαριστω παρα πολύ αντωνιε για τα καλα σου λογια κ την ενθάρρυνση σου μακαρι να.γινει έτσι οπως λες χάρηκα για τγ συνομιλια μας καληνύχτα

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη despoina guppidou : 16-01-14 στις 23:38 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #49  
Παλιά 20-01-14, 12:57
Το avatar του χρήστη lifefx
lifefx Ο χρήστης lifefx δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-02-2013
Περιοχή: θεσσαλονικη
Μηνύματα: 726
Προεπιλογή

Κανα νέο?
__________________
.Φυλλάδιο πληροφοριών/φροντίδας μονομάχου από το GAB
"Θαρσειν χρη,ταχ'αυριον εσετ'αμεινον"
Απάντηση με παράθεση
  #50  
Παλιά 28-01-14, 22:25
despoina guppidou Ο χρήστης despoina guppidou δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 22-12-2013
Περιοχή: Γιαννιτσά
Μηνύματα: 26
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από lifefx Εμφάνιση μηνυμάτων
Κανα νέο?
Καλησπέρα λαιφ εφ εξ τ ωρα διαβασα το μήνυμα τα νεα μου ειναι καλά γιατί τα μεγαλα μου ψαρια δε δειχνουν άρρωστα φαινονται νορμαλ ο προβλημα μου ειναι (σιγα που δε θα ειχα ) τα μωρα μου που ειχα απο τρεις γεννες γυρω στα δεκαπεντε στον αριθμο δεν υπαρχουν πια δεν ξερω τι έγινε...μου χουν μεινει μονο τρια μωρά τα πιο μεγαλα σε μέγεθος...επισης Παναγια μουυ εχω παθει πλακα με την αναπαραγωγη τωνσαλιγκαριων εχω αμετρητα μικρα καφε σαλιγκαρακια...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
πεθανε ο pleco ΝΙΚΟΣ ΠΑΟΚ Γλυκό νερό - Γενικά 21 21-01-10 20:11
Πεθανε το σαλιγκάρι??? k@mik@zi Αρχάριοι γλυκού νερού 19 19-12-09 16:12
Πεθανε ή οχι..SOS aNe Σαλιγκάρια 45 19-11-09 16:56
πεθανε ΤΟΛΟΥΚΟΣ Bettas 12 21-10-09 15:53

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:10.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,06981 seconds with 15 queries