Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Νότιος Αμερική > Δίσκοι

Δίσκοι Κατά πολλούς οι βασιλιάδες του ενυδρείου.

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 21-09-06, 19:52
Το avatar του χρήστη Carebean pirate
Carebean pirate Ο χρήστης Carebean pirate δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-02-2006
Περιοχή: cy
Μηνύματα: 790
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Carebean pirate
Προεπιλογή

όπως είπε και η Βίσση....:* Είμαστε σε μία ατμόσφαιρα ηλεκτρισμένη....*

Anw....Sorry rita....

Σιγά-σιγά δεν θα συνηθήσουν οι δίσκοι στο νερό που θα τους βάζω το οποιο

θα έχει πH 6.8-7...?
__________________
  #32  
Παλιά 21-09-06, 19:54
Το avatar του χρήστη klaz
klaz Ο χρήστης klaz δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-09-2005
Περιοχή: εις την συμπρωτευουσαν....
Μηνύματα: 3.900
Προεπιλογή

αστο αγαπητε.......αστο καλυτερα....καλο βραδι.
  #33  
Παλιά 21-09-06, 20:00
Το avatar του χρήστη Carebean pirate
Carebean pirate Ο χρήστης Carebean pirate δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-02-2006
Περιοχή: cy
Μηνύματα: 790
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Carebean pirate
Προεπιλογή

what ever....Goodnight klaz.....

Καληνύχτα.........
__________________
  #34  
Παλιά 21-09-06, 20:17
Το avatar του χρήστη liquid
liquid Ο χρήστης liquid δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-05-2006
Περιοχή: Πειραιάς
Μηνύματα: 89
Προεπιλογή

Κάποια παιδάκια παίζουν με τους φίλους τους , κάποια άλλα με τους υπολογιστές τους. Υπάρχουν όπως φαίνεται και κάποια που παίζουν με ζωντανά ψαρια.
  #35  
Παλιά 21-09-06, 20:25
Το avatar του χρήστη nickall13
nickall13 Ο χρήστης nickall13 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-12-2004
Περιοχή: Γέρακας-Χαλκίδα
Μηνύματα: 128
Προεπιλογή

Φίλε μου πειρατή, να σου πω κι εγώ κάτι από την εμπειρία μου από το GAB.
Το ανακάλυψα πριν 2 χρόνια όταν ήμουν εντελώς άσχετος από ενυδρεία (τώρα θέλω να μου λέω πως είμαι λιγότερο άσχετος... ). Αφού διάβασα ΠΟΛΥ έκανα την αρχή όλο χαρά πιστεύοντας πως είμαι σε καλό δρόμο...Κούνια που με κούναγε...Έκανα μια παρουσίαση του ενυδρείου και δέχτηκα παρατηρήσεις και παρατηρήσεις και...παρατηρήσεις.Μου ανέφεραν τόσα λάθη που απογοητεύτηκα.Μερικά τα άκουσα αλλά έκανα και του κεφαλιού μου.
Στην αρχή όλα πήγαιναν καλά...πέρασε καιρός και το ενυδρείο μου πήρε την κάτω βόλτα...Ξόδεψα χρόνο, ξόδεψα χρήμα, ξόδεψα κόπο και το κυριότερο, ταλαιπώρησα ζωντανά.Καμία ισορροπία στο ενυδρείο μου.
Που κατέληξα; Ούτε ΕΝΑ από όσα μου είχαν πει δεν ήταν λάθος.Ούτε ένα. Το έμαθα με τον δύσκολο τρόπο όμως.Η επιλογή είναι δική σου ως προς τον τρόπο αλλά η κατάληξη θα είναι η ίδια.Συγνώμη αν σε κούρασα.
Φιλικά, Νίκος

PS: Μπορεί να στα είπαν "λίγο" απότομα (ξέρω ) αλλά ξέρουν τι και γιατί το λένε, trust me. Δεν υπάρχει υποκατάστατο της εμπειρίας.
__________________
  #36  
Παλιά 21-09-06, 23:10
Το avatar του χρήστη tzimakos
tzimakos Ο χρήστης tzimakos δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-06-2006
Περιοχή: Κορυδαλλός
Μηνύματα: 141
Προεπιλογή

Παράθεση:
...........και συνέχεια τριγυρνούν στο
ενυδρείο κοβοντας βόλτες το ένα δίπλα στο άλλο...
σε λιγο καιρο στα λιτρα που τους εχεις θα βολταρουν ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ διπλα-διπλα...........
__________________
-------------------------------------------------
  #37  
Παλιά 22-09-06, 02:42
Το avatar του χρήστη Tkagem
Tkagem Ο χρήστης Tkagem δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-06-2006
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 583
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Tkagem
Προεπιλογή ....

Τό θέμα είναι πως ο πιτσιρικάς ακόμα κι αν του πεθάνουν τα ψαράκια θα συνεχίσει να μας λέει πως τα κατάφερε και τα ψαράκια μεγαλώνουν φυσιολογικά....και όλα αυτά γιατί δέ θα θέλει να γίνει ρεζίλι από την προβλεπόμενη ήττα του που τον είχατε προειδοποιήσει και αυτός ξεροκεφαλιάζοντας έπαιξε και έχασε με μέγιστη επιπολαιότητα...
  #38  
Παλιά 22-09-06, 03:18
Το avatar του χρήστη GP250381
GP250381 Ο χρήστης GP250381 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-06-2006
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
Μηνύματα: 639
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην GP250381
Προεπιλογή

βρε συνχομπιστα το εχεις δει στραβα το θεμα,δεν ειπαμε οτι δεν θα τα καταφερεις γιατι εισαι μικρος!!!!το ενυδρειο ειναι μικρο.επειτα λες οτι ειμαστε κακοι και απορεις.ελα να δουμε το post σου να δουμε πως ησουν εσυ. λοιπον ξεκιναμε απο τον τιτλο του post σου.????????επιτιθεσαι γιατι????παμε στο post
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Carebean pirate
Γειά σας....,


Αυτό που μου λέγατε όλοι να μην κάνω, το έχω κάνει και έχουν περάσει ήδη τρείς μέρες και όλα πάνε ρολοι....
δηλαδη??τι θες να μας πεις εδω φιλε μου??

Παράθεση:
Τα ψάρια εχουν 6,5 εκατοστά....

Τα ψάρια δείχνουν ευχαριστημένα (από εκεί που τα αγόρασα, καλύτερα εόιναι στο ενυδρείο μου) και δεν έχουν παρουσιάσει κανένα σύμπτωμα ασθενείας...
αυτα εχεις καταλαβεις απο τις συζητησεις εδω??

Παράθεση:
Το ενυδρείο 75*45*50 μες μια ρίζα μέσα και αρκετά φυτά.....

Ο ένας δίσκος είναι πολύ ζωηρός και ορμάει πάνω στο φαγητό όταν τον ταιζω σε αντίθεση με τον άλλο, που είναι χαμηλότερων τόνων και πιο σοβαρός.... Δεν τρώει όσο τρωει και ο άλλος...,θα πρέπει να ανυσηχήσω η όχι...?
τι μας ρωτας???απο την επιθεση τωρα μας ρωτας???

Παράθεση:
Ξέρω ότι θα θυμώσετε μαζί μου αλλά πιστευω οτι μπορώ να αντεπεξέλθω όλης αυτής της προσπάθειας για κράτηση και διατήρηση των δίσκων.....

Θα κάνω παρουσίαση ενυδρείου μόλις προσθέσω κι' άλλα φυτά..


ηξερες λοιπον οτι αυτο που κανεις δεν ειναι το σωστο και οτι θα σου κανουμε παρατηρηση,κανεις δεν αμφιβαλει οτι μπορεις να ανταπεξελθεις αλλα με τις καταλληλες προυποθεσεις που χρειαζονται αυτα τα ψαρια.τωρα την παρουσιαση τι θα την κανεις?????για να δουμε τα κακομοιρα τα δισκακια??
λοιπον πες μου τωρα φιλε μου ο τροπος που το εγραψες και το υφος σου ειναι ο σωστος και ο πρεπων????
ΥΓ.θελω απλα να καταλαβεις γιατι ειμαστε κακοι οπως λες.για αυτο το λογο καθομαι και σου εξηγω ενα ενα κομματι,ελπιζω να καταλαβεις
__________________
  #39  
Παλιά 22-09-06, 07:43
accnt Ο χρήστης accnt δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2003
Περιοχή: ΑΛΙΜΟΣ
Μηνύματα: 3.097
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Carebean pirate
Το ενυδρείο 75*45*50 μες μια ρίζα μέσα και αρκετά φυτά.....
Επειδή δεν έχω παρακολουθήσει παλαιότερα τα μηνύματα, το ενυδρείο είναι 170 λίτρα περίπου? Αν ναι τότε χωράει 2 δίσκους και ίσως και 3!
Επειδή δεν έχω παρακολουθήσει παλαιότερα μηνύματα πιο ακριβώς είναι το πρόβλημα?
Και παιδιά λίγο συγκρατημένο το ….κράξιμο….
__________________
small minds just talk about people, medium minds talk about things, but the great minds talk about ideas...
  #40  
Παλιά 22-09-06, 07:58
Το avatar του χρήστη PascM
PascM Ο χρήστης PascM δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 16-10-2005
Περιοχή: 127.0.0.1
Μηνύματα: 6.632
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην PascM Send a message via Skype™ to PascM
Προεπιλογή

Οι δίσκοι όμως δεν είναι σωστό να κρατιούνται 2 ή 3 θέλουν κοπάδι τουλάχιστον 5-6 γιατί αυτή είναι η φύση τους! Εκτός και αν εγώ τώρα κάνω λάθος!? Ε? Και στα 170 λίτρα που είναι το ενυδρείο πόσα είναι καθαρά? σίγουρα όχι 170 αλλά αρκετά λιγότερα!
__________________
Μην αδικείς την ζωή είναι από μόνη της άδικη!
Όλα για το χόμπι!

...τώρα το έχω ρίξει στην κατασκευή site και την φιλοξενία Go ZEN Host
  #41  
Παλιά 22-09-06, 07:58
Το avatar του χρήστη Μάγγος Θωμάς
Μάγγος Θωμάς Ο χρήστης Μάγγος Θωμάς δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-12-2004
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 164
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Μάγγος Θωμάς
Προεπιλογή

Το να σε γράφει κάποιος στα παλία του τα παπούτσια δεν είναι ευχάριστο, ειδικά όταν σε γράφει για κάτι που εσύ το έχεις μεράκι και το πονάς.

Ο Carebean pirate πήρε δυο δίσκους και τους έβαλε σε τανκ 150 λίτρων χωρίς να έχει α/ο στην διάθεση του. ΙΜΟ δεν είναι η ποιό κακή αρχή που θα μπορούσε να κάνει κάποιος. Το δικό μου ξεκίνημα με τους δίσκους ήταν χειρότερο ...... !!! Αλλά είχα το μεράκι και την αγάπη το "στραβό" πρώτο βήμα να το διορθώσω και δεν είμαι ο μόνος

Το ίδιο πιστεύω να κάνει και ο Carebean pirate και να μείνει στην "παρέα" μας και μετά απο κάποια χρόνια να προσπαθεί να καθοδηγήσει τους επίδοξους "δισκάδες" σωστά έχοντας μάθει και απο τα δικά του λάθη όπως μαθαίνουμε όλοι μας.
__________________


Don't Panic (<-----In Big Friendly Letters)
  #43  
Παλιά 22-09-06, 08:18
accnt Ο χρήστης accnt δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2003
Περιοχή: ΑΛΙΜΟΣ
Μηνύματα: 3.097
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Μάγγος Θωμάς
Ο Carebean pirate πήρε δυο δίσκους και τους έβαλε σε τανκ 150 λίτρων χωρίς να έχει α/ο στην διάθεση του. ΙΜΟ δεν είναι η ποιό κακή αρχή που θα μπορούσε να κάνει κάποιος.
Έτσι είναι….
Η συνέχεια και τα αποτελέσματά της θα κρίνουν τον φίλο μας.
Τα δισκάκια μια χαρά είναι σε 150 λίτρα λοιπόν. Και μπορεί να βάλει ακόμα ένα. Είπαμε 50 λίτρα ανά ενήλικο δίσκο (min). Και όταν ψιλομεγαλώσουν αλλαγή ενυδρείου.
Τώρα υπάρχουν και άλλοι τρόποι για το νερό (ανάλογα και με την ποιότητά του από τη βρύση) εκτός της Α/Ο.
Δεν πιστεύω όμως ότι έγινε τέτοιο κράξιμο μόνο και μόνο για την έλλειψη μιας Α/Ο και για τα λίτρα του ενυδρείου??? Τι παίζει λοιπόν?
Σίγουρα ξέρει ποιο είναι το σωστό (μετά από τις παλιότερες συζητήσεις), αλλά αποφάσισε να προχωρήσει έτσι. Αλήθεια ποιος ξέρει την οικονομική δυνατότητα του παιδιού? Για αγορά τέλειων συστημάτων????
__________________
small minds just talk about people, medium minds talk about things, but the great minds talk about ideas...
  #44  
Παλιά 22-09-06, 08:21
Το avatar του χρήστη GP250381
GP250381 Ο χρήστης GP250381 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-06-2006
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
Μηνύματα: 639
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην GP250381
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από accnt
Έτσι είναι….
Η συνέχεια και τα αποτελέσματά της θα κρίνουν τον φίλο μας.
Τα δισκάκια μια χαρά είναι σε 150 λίτρα λοιπόν. Και μπορεί να βάλει ακόμα ένα. Είπαμε 50 λίτρα ανά ενήλικο δίσκο (min). Και όταν ψιλομεγαλώσουν αλλαγή ενυδρείου.
Τώρα υπάρχουν και άλλοι τρόποι για το νερό (ανάλογα και με την ποιότητά του από τη βρύση) εκτός της Α/Ο.
Δεν πιστεύω όμως ότι έγινε τέτοιο κράξιμο μόνο και μόνο για την έλλειψη μιας Α/Ο και για τα λίτρα του ενυδρείου??? Τι παίζει λοιπόν?
Σίγουρα ξέρει ποιο είναι το σωστό (μετά από τις παλιότερες συζητήσεις), αλλά αποφάσισε να προχωρήσει έτσι. Αλήθεια ποιος ξέρει την οικονομική δυνατότητα του παιδιού? Για αγορά τέλειων συστημάτων????
φιλε accnt τα λιτρα αν αφαιρεσεις υποστρωμα ριζα και πολλα φυτα που λεει ο φιλος μας οτι εχει ειναι κατω απο τα 150,δευτερον ο τροπος που το ειπε και η συζητηση εχει ξαναγινει δες τα post που εχω πιο πανω
__________________
  #45  
Παλιά 22-09-06, 08:31
accnt Ο χρήστης accnt δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2003
Περιοχή: ΑΛΙΜΟΣ
Μηνύματα: 3.097
Προεπιλογή

Τα … διάβασα.
Ομολογώ ότι φαίνεται η απειρία και το νεον της ηλικίας του φίλου μας.
Ας προσπαθήσουμε όμως να τον βοηθήσουμε λίγο τώρα και να μην τον κατακρίνουμε τόσο πολύ.
Λοιπόν…. Αν θες να πάνε όλα καλά…
Αλλαγές κάθε 5-7 μέρες 20% του νερού σου με νερό &#171;φτιαγμένο&#187; και εφάμιλλο με αυτό του ενυδρείου σου.
Πρέπει με κάποιον τρόπο να έχεις …
Αμμωνία 0, Νο2 0, Νο3 όσο πιο χαμηλά γίνεται. Τα φυτά θα βοηθήσουν.
Gh 9
Kh 4
Ph6.8 – 7.0

Για την ευκολία σου πάρε και μια A/O, όχι ότι δεν γίνεται και χωρίς αυτήν.
Πράξε τα και απόδειξέ μας ότι παρόλο το νεαρό της ηλικίας σου, έχεις την θέληση να αντεπεξέλθεις. Προσπάθεια και διάβασμα θέλει…

Μπορείς? Αν όχι δώστα πίσω…
__________________
small minds just talk about people, medium minds talk about things, but the great minds talk about ideas...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη accnt : 22-09-06 στις 08:51
  #46  
Παλιά 22-09-06, 10:08
Το avatar του χρήστη Liolios
Liolios Ο χρήστης Liolios δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-12-2005
Περιοχή: N. Hρακλειο
Μηνύματα: 610
Προεπιλογή

Ήταν ένα μικρό καράβι που ήταν αταξίδευτο...

Ας μην το βουλιάξουμε κιόλας...

Ναι μεν είναι άκομψο ο μικρός μας φίλος να παραβλέπει τελείως το χρόνο που σπαταλά ο καθένας μας για να απαντήσει στα ποστ, προσπαθώντας να προσφέρει βοήθεια, από την άλλη όμως δεν είναι και συνετό να του λέμε ότι θα του σβήσουμε τα επόμενα ποστ του που θα αφορούν δίσκους. Ας τα βάλει και ας μην απαντηθούν.

(Τόλη το τελεύταιο δεν το λέω ούτε κακοπροαίρετα, ούτε με επιθετικότητα, νομίζω το ξέρεις άλλωστε).

@Carribean Pirate: Παρόλαυτα είναι κρίμα να ταλαιπωρείς τα ψαράκια, όχι λόγω ενυδρείου, αλλά κυρίως λόγω της επιμονής σου.
__________________
Παναγιώτης Παγώνης


www.aquarist.gr/forum: το νέο φόρουμ του Π.Σ.Φ.Ε

  #47  
Παλιά 22-09-06, 10:40
andreasp Ο χρήστης andreasp δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-10-2005
Περιοχή: ATHENS
Μηνύματα: 539
Προεπιλογή

Συμφωνω απολυτα με τον Liolios.
  #48  
Παλιά 22-09-06, 10:54
safi Ο χρήστης safi δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Περιοχή: Βέροια
Μηνύματα: 142
Προεπιλογή

Σωστοί οι κύριοι accnt και liolios.
Και για τα τεχνικά αλλά κυρίως για τα θέματα συμπεριφοράς.
  #49  
Παλιά 22-09-06, 10:57
SpyrosK Ο χρήστης SpyrosK δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 06-06-2005
Περιοχή: Κως
Μηνύματα: 163
Προεπιλογή

Κι εγώ θεωρώ επίσης ότι οι Liolios και accnt τοποθετήθηκαν ορθώτερα του θέματος.
__________________


  #50  
Παλιά 22-09-06, 13:39
Το avatar του χρήστη Carebean pirate
Carebean pirate Ο χρήστης Carebean pirate δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-02-2006
Περιοχή: cy
Μηνύματα: 790
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Carebean pirate
Προεπιλογή

Κάπως έτσι δεν ξεκίνησε και ο κλάζ με τον νέο του δίσκο..?

http://www.greekaquarist.com/vb/showthread.php?t=9150

Η αντίδραση σας δεν ήταν η ίδια.....Είχε ph 7.4 (εχώ έχω πιο χαμηλό) και τόσα άλλα ψάρια που σίγουρα θα στρέσαραν τον δίσκο....

Εμένα είναι 2 δίσκοι μόνοι τους σε ένα αρκετά μεγάλο ενυδρείο, με φυτά, τρώνε όποτε τους βάλω κτλ ......
__________________
  #51  
Παλιά 22-09-06, 13:45
deMetrIs Ο χρήστης deMetrIs δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 20-09-2005
Περιοχή: Cyprus (Nicosia)
Μηνύματα: 745
Προεπιλογή

υπαρχει μια διαφορα εσυ ανοιξες και θεμα πριν τους αγορασεις και ρωτησες http://www.greekaquarist.com/vb/showthread.php?t=13236
και δεν εδωσες σημασια στις απαντησεις....
  #52  
Παλιά 22-09-06, 13:56
Το avatar του χρήστη klaz
klaz Ο χρήστης klaz δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-09-2005
Περιοχή: εις την συμπρωτευουσαν....
Μηνύματα: 3.900
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Carebean pirate
Κάπως έτσι δεν ξεκίνησε και ο κλάζ με τον νέο του δίσκο..?

http://www.greekaquarist.com/vb/showthread.php?t=9150

Η αντίδραση σας δεν ήταν η ίδια.....Είχε ph 7.4 (εχώ έχω πιο χαμηλό) και τόσα άλλα ψάρια που σίγουρα θα στρέσαραν τον δίσκο....

Εμένα είναι 2 δίσκοι μόνοι τους σε ένα αρκετά μεγάλο ενυδρείο, με φυτά, τρώνε όποτε τους βάλω κτλ ......
αν και με καλυψε ο δημητρακης,εντουτοις αγαπητε μου χριστοφορε,κανεις δεν αρνηθηκε οτι πολλες φορες απο υπερβολικη μας βιασυνη και σιγουρια αγνοοουμε αυτους που μας συμβουλευουν ξανα και ξανα ,και νομιζουμε οτι τα ξερουμε ολα,ενω δεν ειναι ετσι.πιστευω οτι δεν ειναι θεμα ηλικιας ,αλλα καθαρα θεμα εγωισμουπου εχει ο καθενας μας.και εγω εχω κανει πολλα λαθη,αν καιασχολουμαι στο χομπι απο τα 12 μου εχοντας 2 χρυσοψαρα.......εντουτοις ΧΟΜΠΙΣΤΑΣ αρχισα να γινομαι εδω και ενα χρονο,γιατι χομπιστας δεν ειναι αυτος ο οποιος απλα σε μια κατασκευη που περιεχει νερο βαζει μερικα ψαρια ...και οπου παει....χομπιστας ειναι αυτος ο οποιος διαβαζει-βλεπει-ακουει,και αισθανεται ΚΑΙ ΜΕΤΑ πραττει αναλογα....
γι'αυτο η παραπανω σου συγκριση ειναι τουλαχιστο ατυχη.....μην το βαζεις κατω ομως.συνεχισε το διαβασμα,αλλα παντα μα παντα να ακους τους παλιοτερους και τους μεγαλυτερους σου γιατι αυτα που κανεις τωρα εσυ τα εχουν κανει στο παρελθον και γνωριζουν τις κακοτοπιες...
καλη συνεχεια.......
  #53  
Παλιά 22-09-06, 14:00
Το avatar του χρήστη Carebean pirate
Carebean pirate Ο χρήστης Carebean pirate δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-02-2006
Περιοχή: cy
Μηνύματα: 790
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Carebean pirate
Προεπιλογή

Καλή μου συνέχεια......

Θα προσπαθήσω και πιστευω ότι θα έχω θετικά αποτελέσματα...... !!!!!!
__________________
  #54  
Παλιά 22-09-06, 16:51
Theokyr Ο χρήστης Theokyr δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-07-2005
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 307
Προεπιλογή

Αν μη τι άλλο, θα πρέπει να παραδεχτούμε ότι ο Χριστόφορος αγαπάει τους δίσκους του παθολογικά...

Θ.
ΥΓ. Η αστοχία σου Χριστόφορε είναι το ύφος του μηνύματός σου και όχι τόσο ότι κάνεις του κεφαλιού σου...
  #55  
Παλιά 22-09-06, 17:23
Το avatar του χρήστη GP250381
GP250381 Ο χρήστης GP250381 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-06-2006
Περιοχή: ΧΑΝΙΑ
Μηνύματα: 639
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην GP250381
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Theokyr
ΥΓ. Η αστοχία σου Χριστόφορε είναι το ύφος του μηνύματός σου και όχι τόσο ότι κάνεις του κεφαλιού σου...
αυτο ακριβως.
οσοι σε συμβουλευουν φιλε μου σε συμβουλευουν απο τα λαθη τους,εσυ πρεπει να κανεις τα ιδια????.για αυτο γινονται τα ποστ για να αποφευγονται λαθη που εχουν γινει.καλη συνεχεια,και προσοχη στα ψαρακια σου
__________________
  #56  
Παλιά 22-09-06, 17:55
Το avatar του χρήστη Stilatos
Stilatos Ο χρήστης Stilatos δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-02-2006
Περιοχή: glyfada
Μηνύματα: 134
Προεπιλογή

φιλαρακο δισκους χωρις νερο απο αντιστροφη οσμωση ειναι σαν να λες κατσε να βαλω τα ψαρια χωρις αντιχλωριο. Μπορει να ειναι ενταξει για λιγο καιρο αλλα κατσε μερικες μερες να δεις. και ειναι δυνατον σε τοσο μικρο ενυδρειο να τα βαλεις? ειναι σαν να λες κραταω ενα τσοπανοσκυλο σε ενα διαμερισμα 50 τ.μ. μπορει να ζησει αλλα το σκυλι θα τα παιξει διοτι πρεπει να ειναι συνεχεια εξω και σε πολυ μεγαλους χορους. αμα δεν θες να παρεις την συμβολη ανθρωπον που πραγματικα νοιαζονται για την συμβιωση των ψαριων τι να σου κανω. Παντως εννοειται δεν προκειται να ζησουνε πολυ.
__________________
Carrefour 120 L
4 Pterophyllum Scalare
Cayman 80 Scenic Professional 150 λιτρα Φυτεμενο
DIY 5L Co2
DIY moonlight
2 Pterophyllum Scalare, 9 Cardinal Tetra, 2 Ottocinclus Affinis, 2 Crossocheilus siamensis


  #57  
Παλιά 22-09-06, 17:59
Το avatar του χρήστη Strahos
Strahos Ο χρήστης Strahos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-10-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.930
Προεπιλογή

τουλάχιστον από εδώ και στο εξής αν έχεις απώλειες καλό θα ήταν να συνετιστείς και να μην ξαναπάρεις δίσκο μέχρι να είσαι έτοιμος από άποψη εξοπλισμού και γνώσης...
  #59  
Παλιά 22-09-06, 22:31
Το avatar του χρήστη halvas69
halvas69 Ο χρήστης halvas69 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Πάτρα - Αγυιά
Μηνύματα: 3.447
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην halvas69 Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην halvas69 Send a message via Skype™ to halvas69
Προεπιλογή

Λάθος Χριστόφορε, μέγα λάθος.
Ελπίζω να το διορθώσεις με ένα μεγαλύτερο -κατά πολύ βέβαια- ενυδρείο για τους δίσκους για να βάλεις και την απαραίτητη παρέα τους.
Εϊναι κρίμα να τα βασανίζεις τα ψαράκια από την ώρα που το ξέρεις ότι σφάλεις.
Καλή τύχη πάντως.....θα την χρειατείς
  #60  
Παλιά 23-09-06, 00:49
accnt Ο χρήστης accnt δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2003
Περιοχή: ΑΛΙΜΟΣ
Μηνύματα: 3.097
Προεπιλογή

Χριστόφορε… ηρέμησε λίγο… δεν χρειάζεται να απαντάς με εικονίδια κάθε λίγο .
Θα μεγαλώσεις που θα πάει.
Φαντάζομαι ότι πρέπει να σε έχουμε κάνει τσίτα με τα παραπάνω ε???
Ότι πρέπει λοιπόν για να μας αποδείξεις ότι θα κάνεις τα πάντα (και γίνεται αυτό, έστω και προς το παρόν και σε αυτό το ενυδρείο) έτσι ώστε τα ψαράκια σου να πάνε καλά. Ε???
Δεν χρειάζεται να ξανααπαντήσεις λοιπόν. ¶λλωστε όλοι από δω το καλό σου θέλουμε.
Καλό βράδυ!
__________________
small minds just talk about people, medium minds talk about things, but the great minds talk about ideas...
Κλειστό Θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Kontra me diskous newfish Δίσκοι 14 29-01-08 19:05
ΨΥΞΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ newfish Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού 22 20-11-03 17:43
Betta Splendens σε 15λίτρο ενυδρείο newfish Bettas 0 22-12-02 19:06
ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΕ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΔΥΟ ΕΤΩΝ newfish Γλυκό νερό - Γενικά 1 21-12-02 01:02
Συλλογή και Διατήρηση ειδών σαν κατοικίδια Tolis Γλυκό νερό - Γενικά 0 11-12-02 04:00

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 03:17.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,11932 seconds with 13 queries