Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Γλυκό Νερό - Γενικά > Εξοπλισμός - Τεχνολογία Γλυκού νερού

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #61  
Παλιά 17-05-08, 07:23
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από PascM Εμφάνιση μηνυμάτων
Είναι το 2ο
Καλα τα "ακυρα" μου καθεσαι και μετρας?
ή με αγαπας και με προσεχεις πολυ ή το αντιθετο
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #62  
Παλιά 17-05-08, 08:12
Το avatar του χρήστη PascM
PascM Ο χρήστης PascM δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 16-10-2005
Περιοχή: 127.0.0.1
Μηνύματα: 6.632
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην PascM Send a message via Skype™ to PascM
Προεπιλογή

Στο Edit έχεις και την δυνατότητα της διαγραφής του μυνηματός σου αν διαπιστώσεις οτι έκανες λάθος! (σε εύλογο διάστημα)
__________________
Μην αδικείς την ζωή είναι από μόνη της άδικη!
Όλα για το χόμπι!

...τώρα το έχω ρίξει στην κατασκευή site και την φιλοξενία Go ZEN Host
Απάντηση με παράθεση
  #63  
Παλιά 17-05-08, 11:39
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από PascM Εμφάνιση μηνυμάτων
Στο Edit έχεις και την δυνατότητα της διαγραφής του μυνηματός σου αν διαπιστώσεις οτι έκανες λάθος! (σε εύλογο διάστημα)
Δεν το ειχα δει. Ευχαριστω.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #64  
Παλιά 18-05-08, 05:18
Tolis Ο χρήστης Tolis δεν είναι συνδεδεμένος
Δικτάτωρ
 
Εγγραφή: 29-11-2002
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.612
Προεπιλογή

Εγω για να περιπλεξω λιγο τα πραγματα να πω οτι προτιμω τον τραχανα της κυρα μαρως απο τα πιστοποιημενα προιοντα?
Απάντηση με παράθεση
  #65  
Παλιά 18-05-08, 05:41
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Και γω για να τα περιπλεξω ακομα πιο πολυ.
Για να παρει πιστοποιηση ενα προιον ή εταιρεια γενικοτερα, δεν φτανει κερασμα με τραχανα κυρας Μαρως.
Απο αστακο και πανω. (οχι ενυδρειου ε?)
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #66  
Παλιά 18-05-08, 06:21
maikl Ο χρήστης maikl δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-12-2006
Περιοχή: Βεροια
Μηνύματα: 3.464
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tolis Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω για να περιπλεξω λιγο τα πραγματα να πω οτι προτιμω τον τραχανα της κυρα μαρως απο τα πιστοποιημενα προιοντα?
-Αυτο ναι ισχυει σε μερικες περιπτωσεις αλλα προσωπικα δε θα το γενικευα
__________________
«Το δις εξαμαρτειν ουκ ανδρος σοφου»
Απάντηση με παράθεση
  #67  
Παλιά 18-05-08, 12:01
Το avatar του χρήστη steady
steady Ο χρήστης steady δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-02-2005
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ(ΚΑΤΩ ΠΑΤΗΣΙΑ)-ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Μηνύματα: 2.320
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην steady
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikman Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτό μου το εξηγείς λίγο σε παρακαλώ. Για υπερτιμημένες αγγελίες μιλάς;
Αν ναι θα συμφωνήσω κι εγώ σε αυτό και γιαυτό έκανα και τη παρέμβαση.
Νομίζω μία αγγελία πώλησης με υπερτιμημένη τιμή βλάπτει πρώτα πρώτα αυτόν που θέλει να πουλήσει γιατί απλά ποιος θα το αγοράσει μεταχειρισμένο όταν μπορεί να το βρει καινούργιο με τη ίδια σχεδόν τιμή ή και φτηνότερο δε συμφωνείς;
Και φυσικά βλάπτει οικονομικά τον κάθε νέο (αγαθό αν θέλεις) χομπίστα που μπαίνει στο forum και εμπιστεύεται τα μέλη του και ψάχνει να αγοράσει κάτι σε μεταχειρισμένο το οποίο να είναι άρτιο και σε συμφέρουσα τιμή.
Νομίζω ότι τέτοιες παρεμβάσεις βοηθούν και τους αγοραστές και τους πωλητές με δεδομένο πάντα ότι δε γίνεται κάτι εσκεμμένα.
οχι μιλαω για το να πεταγεσαι στην αγγελια καποιου και μαλιστα οχι με εντελως ευγενικο κατα τη γνωμη μου υφος αλλα με υφος ανακρισης
εφοριακου!
Παράθεση:
Σκέτο το πουλάς γιατί αν ναι τότε μάλλον πανάκριβο το δίνεις.

Για τσέκαρε λοιπόν τη τιμή γιατί νομίζω έχεις κάνει κάποιο λάθος.

Εσύ το πήρες από Ελλάδα;
ακομα δεν ειδα ποτε κανεναν να κανει παρεμβαση σε ποστ μαγαζιου με λινκ απο τη ζιμπαμπουε με φτηνοτερη τιμη τον χομπιστα θα χτυπησουμε?

το να δωσεις ενα λινκ απο το ebay ειναι οτι ποιο ευκολο το να κανεις τη διαδικασια να ψωνισεις ομως να παρεις ενα ρισκο να κανεις τη συνενοηση κτλ δεν ειναι το ποιο ευκολο οποτε εγω πιστευω σε κατι αγορασμενο απο ebay η τιμη πρεπει να ειναι ενδιαμεση ebay-ελληνικης αγορας και ειναι το ποιο δικαιο...

ακομα πιστευω ο νεος χομπιστας δεν ειναι τοσο αφελης να πιστευει οτι επειδη ειμαστε ολοι καλα παιδια και αγαπαμε τα ψαρακια οτι δινεται στις αγγελιες θα ειναι σε συμφερουσα τιμη ο οποιοσδηποτε σε 5 λεπτα μπορει να γραφτει και να πουλησει οτι να ναι...


τωρα για το θεμα τις προστασιας θα συμφωνησω αλλα σε ζωντανα που ειναι αρρωστα υβριδια κτλ εκει ειναι που μπορεις να προστατεψεις αυτον που δεν εχει εμπειρια σε ενα μηχανημα ο οποιοςδηποτε πριν δωσει τα 100ευρουδακια του θα το ψαξει και λιγο πιστευω...


φιλικα παντα και χωρις διαθεση προσωπικης αντιπαραθεσης
__________________
ΚωΣτΑς
διαβαζω για την εξεταστικη...οχι για μενα για τη φουκαριαρα τη μανα μου
Απάντηση με παράθεση
  #68  
Παλιά 18-05-08, 15:11
Tolis Ο χρήστης Tolis δεν είναι συνδεδεμένος
Δικτάτωρ
 
Εγγραφή: 29-11-2002
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.612
Προεπιλογή

Παράθεση:
ακομα δεν ειδα ποτε κανεναν να κανει παρεμβαση σε ποστ μαγαζιου με λινκ απο τη ζιμπαμπουε με φτηνοτερη τιμη
απο μενα ελευθερα....
Απάντηση με παράθεση
  #69  
Παλιά 18-05-08, 22:49
Το avatar του χρήστη nikman
nikman Ο χρήστης nikman δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-05-2006
Περιοχή: Χανιά
Μηνύματα: 1.009
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην nikman Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην nikman
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από klaz Εμφάνιση μηνυμάτων
**και βεβαια nikman τη λεξη ''εξυπνακιας'' την παιρνω πισω.ηταν καθαρα θεμα στιγμιαιου εκνευρισμου και τιποτε αλλο.

Απάντηση με παράθεση
  #70  
Παλιά 18-05-08, 23:55
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από steady Εμφάνιση μηνυμάτων
..... οποτε εγω πιστευω σε κατι αγορασμενο απο ebay η τιμη πρεπει να ειναι ενδιαμεση ebay-ελληνικης αγορας και ειναι το ποιο δικαιο...
Δεν το καταλαβα αυτο.
Λες δηλαδη οτι ειναι δικαιο να αγορασω εγω κατι 10¤ απο ebay, στην ελλαδα να εχει 30¤ και να το βαζω αγγελια 20¤?
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από steady Εμφάνιση μηνυμάτων
....ακομα δεν ειδα ποτε κανεναν να κανει παρεμβαση σε ποστ μαγαζιου με λινκ απο τη ζιμπαμπουε με φτηνοτερη τιμη τον χομπιστα θα χτυπησουμε?.....
Εγω εχω δει. (να γινεται παρεμβαση εως και "κραξιμο" μπορω να πω)
Αλλα οχι με λινκ απο τη ζιμπαμπουε αν και απο τη ζιμπαμπουε δεν θα πειραζε. Το ιδιο προιον θα επαιρναν ολοι και θα πληρωναν τα μεταφορικα τους κανονικα κλπ.
Οταν βαζουμε εμεις κατι προς πωληση στο ebay, σαν "ζιμπαμπουε" ειμαστε για πολλους ξενους αγοραστες.
Δεν αξιζει το προιον μας δηλαδη?
Αν ειχε καλη τιμη και ηταν ιδιο με αλλο δεν θα ηταν συναγωνισιμο στην αγορα?

Παντα φιλικα Δελτα
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη delta66 : 18-05-08 στις 23:55 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #71  
Παλιά 19-05-08, 00:51
Το avatar του χρήστη steady
steady Ο χρήστης steady δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-02-2005
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ(ΚΑΤΩ ΠΑΤΗΣΙΑ)-ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Μηνύματα: 2.320
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην steady
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν το καταλαβα αυτο.
Λες δηλαδη οτι ειναι δικαιο να αγορασω εγω κατι 10¤ απο ebay, στην ελλαδα να εχει 30¤ και να το βαζω αγγελια 20¤?
-------------------------

για μενα προσωπικα καπως ετσι αν και δεν το ενοω τοσο μαθηματικα,η αγορα ομως απο ebay εχει και ενα ρισκο οπως και αλλους αταθμητους παραγοντες μεχρι και το συναλλαγμα η διαφορα αλλα εγω πχ αγοραζω ενα ph μετρο 5ε απο κινα και εδω κανει 15ε εσυ ποσο θα το πουλουσες φιλε δελτα?3?η μηπως 7?

Εγω εχω δει. (να γινεται παρεμβαση εως και "κραξιμο" μπορω να πω)
τον τελευταιο καιρο σε καποιες περιπτωσεις ναι ισως αλλα δεν νομιζω ποτε κανεις να ειπε στο x καταστημα οταν ανακοινωνει μια τιμη οτι στο ebay ειναι φτηνοτερο η στο aquaristic οποτε χαμηλωσε τη...
Αλλα οχι με λινκ απο τη ζιμπαμπουε αν και απο τη ζιμπαμπουε δεν θα πειραζε. Το ιδιο προιον θα επαιρναν ολοι και θα πληρωναν τα μεταφορικα τους κανονικα κλπ.
σε αυτο ισως ηταν αστοχη η παρομοιωση απλα ηθελα να δωσω εμφαση μπορει να εχει προχωρησει πολυ το θεμα των ηλεκτρονικων αγορων<ου εγω προσωπικα ειμαι εξαρτημενος> αλλα το να πουλαει καποιος κατι στην ελλαδα και ενας αλλος να δινει λινκ απο κινεζο πωλητη το θεωρω λιγο υπερβολικο λες και η πλειοψηφια των χομπιστων ψωνιζουν απο ebay και ειναι τοσο αυτονοητη η συγκριση
Οταν βαζουμε εμεις κατι προς πωληση στο ebay, σαν "ζιμπαμπουε" ειμαστε για πολλους ξενους αγοραστες.
Δεν αξιζει το προιον μας δηλαδη?
Αν ειχε καλη τιμη και ηταν ιδιο με αλλο δεν θα ηταν συναγωνισιμο στην αγορα?
σιγουρα δικιο εχεις δεν το εθιξα απο οικονομικης πλευρας της ζιμπαμπουε



Παντα φιλικα Δελτα
sorry για το κοκκινο δεν το συμπαθω εχει το υφος του καθηγητη στο σχολειο που διορθωνει αλλα βολευει το ατιμο
__________________
ΚωΣτΑς
διαβαζω για την εξεταστικη...οχι για μενα για τη φουκαριαρα τη μανα μου
Απάντηση με παράθεση
  #72  
Παλιά 19-05-08, 01:42
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Επειδη ειναι δυσκολο να κανω παραθεση ετσι οπως εγραψες μεσα στο ποστ μου, θα τα πω ολα μαζι.
Αν το βλεπεις ετσι (σαν "εισαγωγεας" που κερδιζει απο το "καπελο") τοτε να εισαι ετοιμος και εσυ για "κραξιμο" οπως και τα καταστηματα.
Οσο για τα λινκς απο ebay, δεν εχει σημασια απο που ειναι, αρκει να ερχεται σε μενα το προιον σε σωστη κατασταση και σε καλη τιμη.
Εσυ δεν τα προτιμας αυτα τα λινκς για να αγοραζεις πιο φτηνα και να εχεις μεγαλυτερο κερδος?
Εγω αν πωλουσα κατι θα ηταν γιατι δεν το χρειαζομαι και φυσικα οχι πιο ακριβα απ'οτι τι αγορασα
Μπορει να μη γραφεται οπως το λες ακριβως, "στο x καταστημα οταν ανακοινωνει μια τιμη οτι στο ebay ειναι φτηνοτερο η στο aquaristic οποτε χαμηλωσε τη..."
Αλλα οταν δοθει η ευκαιρια (σε εμενα τουλαχιστον) να κανω μια αγοραστικη προταση σε ενα αρχαριο, δεν θα τον στειλω στον ακριβο.
και οταν αυτο γραφτει απο μενα 2-3 φορες και απο σενα αλλες τοσες και το ιδιο κι απο αλλους, τοτε ο ακριβος θα αρχισει να το σκεφτεται πιο σοβαρα οταν δεν βλεπει το ονομα του στην αγοραστικη πιτα ουτε ξοφαλτσα που λενε.

Φιλικα Δελτα
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #73  
Παλιά 19-05-08, 02:15
Το avatar του χρήστη steady
steady Ο χρήστης steady δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-02-2005
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ(ΚΑΤΩ ΠΑΤΗΣΙΑ)-ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Μηνύματα: 2.320
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην steady
Προεπιλογή

ουτε σαν εισαγωγεας το βλεπω ουτε για κερδοσκοπια μιλαω και φυσικα για κατι που δεν το χρειαζομαι αλλο προσπαθω να σου πω η δεν εκφραζομαι εγω καλα και εχει απολυτη σχεση με το τι θεωρεις εσυ τιμιο

Παράθεση:
Αλλα οταν δοθει η ευκαιρια (σε εμενα τουλαχιστον) να κανω μια αγοραστικη προταση σε ενα αρχαριο, δεν θα τον στειλω στον ακριβο.
και οταν αυτο γραφτει απο μενα 2-3 φορες και απο σενα αλλες τοσες και το ιδιο κι απο αλλους, τοτε ο ακριβος θα αρχισει να το σκεφτεται πιο σοβαρα οταν δεν βλεπει το ονομα του στην αγοραστικη πιτα ουτε ξοφαλτσα που λενε.
σωστα αυτα που λες αλλα και παλι δεν θεωρω ακριβο κατι που πουλιεται σε τιμη λιγο παραπανω απο το ebay πχ ενω στην αγορα της ευρωπης για να μην πω της ελλαδας εχει τεραστιες αποκλησεις

τωρα αν καποιος θελει να κερδοσκοπισει η οχι απο μια αγγελια εμενα προσωπικα δεν με αφορα ουτε με νοιαζει οταν η τιμη ειναι τιμια και το προιον σε σωστη ποιοτητα ουτε κατι παρανομο ειναι ουτε κατι ιδεολογικα εναντια στο χομπι

εξαλου με το να μπαινουμε δερβενακες η αστυνομοι στις τιμες των αγγελιων δεν κανουμε τιποτα του ουσιαστικο απο το να γραφουμε απεραντα τοπικ οπως αυτο
ενω αρχαριοι διπλοποσταρουν προβληματα που εχουν αλλα βαριομαστε να απαντησουμε ξανα για τον κυκλο του αζωτου αμα ειναι ομως για αντιπαραθεση πρωτοι ειμαστε <δεν μιλαω προσωπικα και εγω σιγουρα το κανω>
ετσι βοηθας τον αρχαριο..

το αγοραστικο κοινο αργα η γρηγορα αποβαλει απο μονο του τις υπερβολικες τιμες ,αλλο πραγμα να επεμβαινεις για να διασφαλισεις την ποιοτητα

δεν ξερω αλλα μου φαινεται παραλογο το 99,9%(και το πιστευω το ποσοστο αυτο γιατι ελλαδα δεν ειναι μονο θεσσαλονικη και αθηνα)των πετσοπ να εχουν τα ψαρια σε αθλιες συνθηκες στηβαγμενα και να υποφερουν και να μην μπορουμε να κανουμε κατι σαν χομπιστες και να μας πειραζει τοσο που το ph-controler(τρομαρα μας) πουλιεται 5ε παραπανω αποτι απο τον κινεζο στο ebay
__________________
ΚωΣτΑς
διαβαζω για την εξεταστικη...οχι για μενα για τη φουκαριαρα τη μανα μου
Απάντηση με παράθεση
  #74  
Παλιά 19-05-08, 02:26
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από steady Εμφάνιση μηνυμάτων
...εξαλου με το να μπαινουμε δερβενακες η αστυνομοι στις τιμες των αγγελιων δεν κανουμε τιποτα του ουσιαστικο απο το να γραφουμε απεραντα τοπικ οπως αυτο.....
Ναι αλλα σκεψου ενα αρχαριο που μπηκε να ενημερωθει και να αγορασει και τιποτα "ευκαιρια" μεταχειρισμενο και μετα απο λιγο καταλαβει οτι τον κοροιδεψανε σε αυτο το φορουμ (και τους παιρνει ολους η μπαλα) και κανεις δεν βρεθηκε να του πει μια συμβουλη.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από steady Εμφάνιση μηνυμάτων
ενω αρχαριοι διπλοποσταρουν προβληματα που εχουν αλλα βαριομαστε να απαντησουμε ξανα για τον κυκλο του αζωτου αμα ειναι ομως για αντιπαραθεση πρωτοι ειμαστε <δεν μιλαω προσωπικα και εγω σιγουρα το κανω>
Εγω βλεπω πολλους που τα γραφουν και τα ξαναγραφουν και λινκ και κοντρα λινκ και πολλες φορες βρισκουν και το μπελα του κιολας.
Να μη σου βαλω λινκ με 500 λεξεις ποστ μου σε αρχαριο και οχι μια φορα μονο.
και τωρα που ασχολουμαστε στην ουσια πανω σε αυτο το θεμα γραφουμε.

Φιλικα Δελτα
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #75  
Παλιά 19-05-08, 02:40
Το avatar του χρήστη steady
steady Ο χρήστης steady δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-02-2005
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ(ΚΑΤΩ ΠΑΤΗΣΙΑ)-ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Μηνύματα: 2.320
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην steady
Προεπιλογή

Παράθεση:
Ναι αλλα σκεψου ενα αρχαριο που μπηκε να ενημερωθει και να αγορασει και τιποτα "ευκαιρια" μεταχειρισμενο και μετα απο λιγο καταλαβει οτι τον κοροιδεψανε σε αυτο το φορουμ (και τους παιρνει ολους η μπαλα) και κανεις δεν βρεθηκε να του πει μια συμβουλη.
δεν καταλαβαινω ο αρχαριος ειναι τοσο εξοικιωμενος με το pc ωστε να κανει αμεσα αγορες απο το ebay και δεν καταλαβαινει πως σε ενα forum ο οποιος δηποτε μπορει να γραφτει πανευκολα σε 5 λεπτα και να πουλησει οτιδηποτε ωστε να κατηγορισει το forum?δεν νομιζω οτι τους περνει ολους η μπαλα..

Παράθεση:
Εγω βλεπω πολλους που τα γραφουν και τα ξαναγραφουν και λινκ και κοντρα λινκ και πολλες φορες βρισκουν και το μπελα του κιολας.
οπως τα λες λοιπον αυτο το φορουμ εχει σοβαροτερα προβληματα -αφου αυτοι που απαντανε στους νεους βρισκουν το μπελα τους- απο το αν μια αγγελια ειναι ακριβη σε σχεση με το ebay ουτε καν με την γερμανικη αγορα...
μαλιστα

Παράθεση:
Να μη σου βαλω λινκ με 500 λεξεις ποστ μου σε αρχαριο και οχι μια φορα μονο.
οποτε εχεις την συνειδηση σου ησυχη και μπορεις να κραζεις αφοβα ετσι?τα χεις και στα αγαπημενα τα λινκ αυτα?
συγνωμη για το ειρωνικο σχολιο αλλα αλλο να περιαυτολογεις και αλλο το να επιχειρηματολογεις...

επειδη δεν θελω να παει σε προσωπικη αντιπαραθεση και δεν ξερω πως εκλαμβανονται οι κουβεντες μου και νομιζω οτι το εξαντλησαμε το θεμα και προσωπικα δεν θελω να συνεχισω παραπανω δεν βρισκω το νοημα...
__________________
ΚωΣτΑς
διαβαζω για την εξεταστικη...οχι για μενα για τη φουκαριαρα τη μανα μου
Απάντηση με παράθεση
  #76  
Παλιά 19-05-08, 02:42
Το avatar του χρήστη PascM
PascM Ο χρήστης PascM δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 16-10-2005
Περιοχή: 127.0.0.1
Μηνύματα: 6.632
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην PascM Send a message via Skype™ to PascM
Προεπιλογή

Στο τέλος σας βλέπω να τσακώνεστε!! Δεν πάτε για ύπνο λεω εγώ και το Σάββατο στον σύλλογα να σας περάσω από ιερά εξέταση!!
__________________
Μην αδικείς την ζωή είναι από μόνη της άδικη!
Όλα για το χόμπι!

...τώρα το έχω ρίξει στην κατασκευή site και την φιλοξενία Go ZEN Host
Απάντηση με παράθεση
  #77  
Παλιά 19-05-08, 03:13
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από steady Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν καταλαβαινω ο αρχαριος ειναι τοσο εξοικιωμενος με το pc ωστε να κανει αμεσα αγορες απο το ebay και δεν καταλαβαινει πως σε ενα forum ο οποιος δηποτε μπορει να γραφτει πανευκολα σε 5 λεπτα και να πουλησει οτιδηποτε ωστε να κατηγορισει το forum?δεν νομιζω οτι τους περνει ολους η μπαλα..
Ενας αρχαριος στα ενυδρειακα μπορει να ειναι πολυ εμπειρος στη χρηση του υπολογιστη, αν δεν το εχεις σκεφτει.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από steady Εμφάνιση μηνυμάτων
οπως τα λες λοιπον αυτο το φορουμ εχει σοβαροτερα προβληματα -αφου αυτοι που απαντανε στους νεους βρισκουν το μπελα τους- απο το αν μια αγγελια ειναι ακριβη σε σχεση με το ebay ουτε καν με την γερμανικη αγορα...
μαλιστα
Δεν το εχει το φορουμ το προβλημα εδω αλλα τα ιδια τα ατομα που βρισκουν το "μπελα" τους, οπως εδω στη συγκεκριμενη περιπτωση ο nikman.
Το φορουμ ειναι καλυμενο νομικα, ομως ηθικα μπορει και να ισχυσει αυτο που ειπα.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από steady Εμφάνιση μηνυμάτων
οποτε εχεις την συνειδηση σου ησυχη και μπορεις να κραζεις αφοβα ετσι?τα χεις και στα αγαπημενα τα λινκ αυτα?
συγνωμη για το ειρωνικο σχολιο αλλα αλλο να περιαυτολογεις και αλλο το να επιχειρηματολογεις...
Την συνειδηση μου δεν χρειαζεται να την εχω υσηχη, γιατι δεν ειμαι υποχρεωμενος να το κανω.
Αν θελω γραφω.
Οχι δεν τα εχω στα αγαπημενα λινκ αλλα υπαρχει και η "αναζητηση".
Τα λινκ στα ποστ μου δεν τα χρησιμοποιω γιατι ειναι δυσκολο να πετυχεις ιδια περιπτωση μαζεμενων προβληματων και ερωτησεων απο καποιον.
Αν χρειαζοταν ναι θα τα εβαζα στα "αγαπημενα".
Προτιμω να βαζω εκει ομως καλα και χρησιμα λινκς απο πληροφοριες για τα ψαρια μας και απο προιοντα με καλες τιμες που χρησιμοποιω και προτεινω και σε αλλους λυσεις οπως διαβαζω και εγω αλλων.
Γι'αυτο δεν ειναι αλλωστε το φορουμ?
Εγω που νομιζεις μαθαινω πραγματα?
Στο πανεπιστημιο, στις ιχθυοκαλιεργειες?

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από steady Εμφάνιση μηνυμάτων
επειδη δεν θελω να παει σε προσωπικη αντιπαραθεση και δεν ξερω πως εκλαμβανονται οι κουβεντες μου και νομιζω οτι το εξαντλησαμε το θεμα και προσωπικα δεν θελω να συνεχισω παραπανω δεν βρισκω το νοημα...
Φυσικα, κουβεντα και ανταλλαγη αποψεων κανουμε.
Αν νομιζεις οτι περιαυτολογησα καλως.
Αυτο το σχολιο το εκανα για να δικαιολογησω την συμμετοχη μου σε αυτο το "ανουσιο" κατα τη γνωμη σου θεμα, που συζηταμε ενω θα μπορουσαμε να βοηθαμε αρχαριους.
Μπορεις να μου δωσεις μονο καποια ιδεα για επιχειρηματολογια, αντι περιαυτολογια στο συγκεκριμενο σημειο, αφου ενοιασα οτι απευθυνθηκες προσωπικα σε εμενα και στην ενασχοληση μου με το παρων θεμα.
Αλλιως αν νομιζεις οτι υπαρχει περιπτωση να εκνευριστεις τελειωνουμε την κουβεντα μας εδω.
Φιλικα Δελτα
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
  #78  
Παλιά 19-05-08, 08:29
Το avatar του χρήστη steady
steady Ο χρήστης steady δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-02-2005
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ(ΚΑΤΩ ΠΑΤΗΣΙΑ)-ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Μηνύματα: 2.320
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην steady
Προεπιλογή

σε κανενα απολυτος σημειο δεν ειχα σκοπο να αναφερθω προσωπικα σε εσενα φιλε μου εστω και αν εδωσα αυτη την εντυπωση που νομιζω οτι δεν την εδωσα
παντα προσπαθω να στηριζω τα επιχειρηματα μου και οχι να κανω επιθεση στον αλλον η να περιευτολογω για να κερδισω τις εντυπωσεις ετσι..

Παράθεση:
Ενας αρχαριος στα ενυδρειακα μπορει να ειναι πολυ εμπειρος στη χρηση του υπολογιστη, αν δεν το εχεις σκεφτει.
αυτο ακριβως λεω το να ξερεις οτι σε ενα forum μπορει να μπει ο οποιοσδηποτε και να πουλησει κατι ειναι υπολογιστικη γνωση οχι ενυδρειακη γνωση οποτε παω παλι εδω
Παράθεση:
δεν καταλαβαινω ο αρχαριος ειναι τοσο εξοικιωμενος με το pc ωστε να κανει αμεσα αγορες απο το ebay και δεν καταλαβαινει πως σε ενα forum ο οποιος δηποτε μπορει να γραφτει πανευκολα σε 5 λεπτα και να πουλησει οτιδηποτε ωστε να κατηγορισει το forum?δεν νομιζω οτι τους περνει ολους η μπαλα..

Παράθεση:
Αλλιως αν νομιζεις οτι υπαρχει περιπτωση να εκνευριστεις τελειωνουμε την κουβεντα μας εδω.
υπομονη εχω αρκετη αλλα το να ξεσκιζεις την κουβεντα σε ενα τοπικ δεν εχει ουσια πιστευω και οι δυο μας καταλαβαμε τι θελει να πει ο αλλος οποτε ας το σταματησουμε εδω αχτη το χω μια φορα να μην το ξεσκισω γιατι με προκαλεις τωρα ε?
__________________
ΚωΣτΑς
διαβαζω για την εξεταστικη...οχι για μενα για τη φουκαριαρα τη μανα μου
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
pHμετρο-CO2controller κλπ... Fonamstel DIY . Φτιάχτο μόνος σου 6 18-01-05 20:31
Συνάντηση Πατρινών κλπ κλπ halvas69 Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου 13 18-04-04 23:58
Περιοδικά κλπ Tolis Βιβλιογραφία Γλυκού Νερού 0 11-12-02 03:56

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:05.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,08168 seconds with 15 queries