Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Ανατολική Αφρική > Malawi

Malawi Αφιερωμένο στο "Greek Club about Cichlid Lovers from iliovas" απ' το οποίο άρχισαν ολα!

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Next
  #11  
Παλιά 14-03-17, 18:25
Το avatar του χρήστη Κλεόβουλος
Κλεόβουλος Ο χρήστης Κλεόβουλος δεν είναι συνδεδεμένος
Mratibu wa Afrika jeshi
 
Εγγραφή: 20-12-2007
Περιοχή: 41.192471Ν, 26.304201Ε
Μηνύματα: 19.386
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από fantomas Εμφάνιση μηνυμάτων
εδω ειμαι και παλι, ηδη επλυνα την πρωτη λεκανη αμμο που μαζεψα απο την παραλια, ( διαλεξα σκουροχρωμη για να μην στρεσαρονται τα ψαρια -ειμαι σιγουρος πως καπου το διαβασα στο φορουμ-) και ερχομαι τωρα στο θεμα..την επλυνα μεχρι που σταματησε να βγαζει <<αφρους>>δλδ βρωμα, και ρωτω, την βαζω στο ενυδρειο? την βάζεις ξεκιναω να ριξω και νερο με την αντλια ανοιχτη και με βαμβακι ωστε να γινει μια φιλτρανση ακομα? ναι και μετα να κανω αλλαγη στο νερο και να στησω το φιλτρο μου με τα μακαρονια/σφουγγαρια του?το εσωτερικό φίλτρο βάλτο να δουλεύει βάζοντας μόνο ενυδρειακό βαμβάκι (αν έχεις και άνθρακα καλό είναι για 2-3 μέρες) να τραβήξει ότι σκουπίδι υπάρχει ή παιρνω τα μακαρονια μου απο το φιλο που τα συντηρει στο ενυδρειο του και ξεκιναω κανονικα? μετά αφαίρεσε τα και βάλε τα κανονικά υλικά και είσαι έτοιμος να βάλεις τα πρώτα ψάρια εφόσον και οι μετρήσεις είναι καλές- αν δεν βάλεις αμέσως ψάρια τότε μέχρι να έρθουν πρέπει να ταΐζεις τη βιολογία βάζοντας τροφή σε τούλι ή καθαρή αμμωνία και αν κανω το πρωτο οσο το νερο καθαριζει και το γυριζει η αντλια, δν υπαρχει περιπτωση να χαλασει χωρις βιολογια? μπορει να ακουγουνται λιγο χαζα αλλα καλυτερα να ρωτησω παρα να ψαχνομαι πως θα διορθωσω το οποιο λαθος!!!!
και καλά κάνεις και ρωτάς
Απάντηση με παράθεση
 


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Αφρικη (γενικως) kixlidatos Βιοτοπικά - Γεωγραφικά ενυδρεία Λιμνών Ανατολικής Αφρικής 13 08-11-14 17:12
ΑΠΟ MOLLY ΛΕΩ ΓΙΑ ΑΦΡΙΚΗ(?) HLIASKR Γενικά περί Κεντρικής Αμερικής 28 13-10-11 14:31
ΑΜΕΡΙΚΗ VS ΑΦΡΙΚΗ sonic Γλυκό νερό - Γενικά 24 16-11-10 17:55
κατι σαν σκουρια απο την πανω μερια των γκαπυ.. μελινακι Ζωοτόκα 7 29-01-08 14:36
Κουνελοψαρο Απο Αφρικη....!!!! malawi Malawi 5 11-08-06 10:40

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:10.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,11707 seconds with 14 queries