Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου

Επιστροφή   Greek Aquarist's Boards - Φόρουμ συζητήσεων γιά το χόμπυ του Ενυδρείου > Ασία > Βιοτοπικά - Γεωγραφικά ενυδρεία Ασίας

Βιοτοπικά - Γεωγραφικά ενυδρεία Ασίας Παρουσιάσεις ενυδρείων Ασίας, συζητήσεις για διακόσμηση

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #91  
Παλιά 11-03-13, 08:04
Το avatar του χρήστη Stivv27
Stivv27 Ο χρήστης Stivv27 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-09-2011
Περιοχή: Γιαννιτσα
Μηνύματα: 1.130
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από borelli13 Εμφάνιση μηνυμάτων
περνα σε καποια φαση να σου δωσω και το δικο μου μαχαιροψαρο...
θα περασω!!

Τα φωτα ειναι τα μισα αναμενα!Αλλα θα μπει φυτο επιφανειας και θα σκοτινιασει!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #92  
Παλιά 11-03-13, 08:13
Το avatar του χρήστη Immortal
Immortal Ο χρήστης Immortal δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-06-2012
Περιοχή: Ζωγράφου
Μηνύματα: 269
Προεπιλογή Απ: 1000+ Δισκαδικο

Το πήρες μεγάλο, ή το είχες ήδη?
Πάντως φτιαξτου ένα μέρος να κρύβεται, θα το εκτιμήσει. Κυκλοφορούν στο εμπόριο και τα λεγόμενα ghost tubes που είναι διαφανή για να το βλέπεις...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #93  
Παλιά 11-03-13, 13:15
Το avatar του χρήστη Stivv27
Stivv27 Ο χρήστης Stivv27 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-09-2011
Περιοχή: Γιαννιτσα
Μηνύματα: 1.130
Προεπιλογή

μεγαλο το πηρα!Κρυβετε αναμεσα στα ξυλα και στις πετρες μια χαρα πιστευω ειναι απο κρυφωνες!Το βλεπω κανονικα ειδικα μολις φτασει η ωρα του ταισματος περιμενει και κανει βολτες σαν τρελο!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #94  
Παλιά 13-03-13, 19:32
Το avatar του χρήστη ΧρήστοςΠ
ΧρήστοςΠ Ο χρήστης ΧρήστοςΠ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-03-2007
Περιοχή: ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑ ΑΙΓΑΛΕΩ
Μηνύματα: 1.305
Προεπιλογή

προσοχη με τα τσανα θα πρεπει το ενυδρειο να ειναι πολύ καλα κλεισμενο απο πανω μεγαλοι δραπετες και με μεγαλη αντοχη εκτος νερού

Τωρα για κατι ποστς ποιο πανω αν οι δισκοι εχουν πρωσοπικότητα

και κατι αλλο προφανως οταν λες για 12 δισκους οτι δεν σου γεμισαν το ενυδρειο προφανως δεν μιλας για αγριους και φυσικά οχι για τελικο μεγεθος ε ?
Απάντηση με παράθεση
  #95  
Παλιά 13-03-13, 20:35
Το avatar του χρήστη Diskus fan
Diskus fan Ο χρήστης Diskus fan δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-03-2009
Περιοχή: Χαϊδάρι, Αθήνα.
Μηνύματα: 2.844
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Stivv27 Εμφάνιση μηνυμάτων
Υπαρχουν πολυ ποιο ωραια σε χρωματα αλλα και με χαρακτηρα ψαρια!Εχουμε κανει θεους τους δισκους και δεν μπορω να καταλαβω τον λογο!
Με 12 δισκους το ενυδρειο ηταν αδειο!Ειτε τους τραβουσες ενα βιντεο ειτε φωτο ηταν το ιδιο πραγμα!Τωρα πιστευω οποια τελικα απο τα 2 ειδη που θελω να βαλω μεσα και να βαλω θα γεμισω το ενυδρειο!
1. Μάλλον ασχολήθηκες ελάχιστο χρόνο μαζί τους, γι' αυτό και ΔΕΝ πρόλαβες να πάρεις την απάντηση. Το ότι έτσι (King of aquarium) τους χαρακτήρησαν αυτοί που τους πρωτομάζεψαν από το ποτάμι... ΔΕΝ είναι τυχαίο και θα έπρεπε να σε προβληματίσει λίγο. Βέβαια υπάρχει και το πλεονέκτημα που έχει αποκτηθεί πλέον.... μόλις τους βάλεις στο ενυδρείο γεννάνε... οπότε πάει κι' αυτή η μαγεία της "δυσκολίας", που υπήρχε κάποτε. Εγώ από το 1982 που τους πρωτοέβαλα σε ενυδρείο... ακόμα μαθαίνω και ΔΕΝ τους έχω χορτάσει, με αποτέλεσμα να μένει στα "σχέδια" το θαλασσινό, που πάντα είχα στο μυαλό μου.
2. Αφού ήταν άδειο έπρεπε να βάλεις κι' άλλους 12 μήπως γεμίσει. Άλλωστε και στην φύση γι' αυτό ζουν 400-500 μαζί.... για να ΜΗΝ είναι άδειος ο χώρος!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #96  
Παλιά 13-03-13, 21:05
Το avatar του χρήστη Stivv27
Stivv27 Ο χρήστης Stivv27 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-09-2011
Περιοχή: Γιαννιτσα
Μηνύματα: 1.130
Προεπιλογή

Για τα channa ξερω το καπακι που εκανα θελει 2 ατομα να το σηκωσουν εγινε πολυ βαρυ και δεν εχει κενο πουθενα!
Τωρα στο θεμα των δισκων ηταν στους 18 ποντους και δεν ηταν αγριοι!Πιστευω οτι εκανα τον κυκλο που ηθελα με αυτα τα ψαρια και δεν προκειτε να αντικρουσω καμια αποψη γιατι καθενας εχει την δικη του!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #97  
Παλιά 13-03-13, 23:01
Το avatar του χρήστη borelli13
borelli13 Ο χρήστης borelli13 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 30-04-2011
Περιοχή: БлСобндспхрплз
Μηνύματα: 13
Αποστολή μηνύματος AIM στον/στην borelli13 Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην borelli13 Send a message via Skype™ to borelli13
Προεπιλογή

Εμενα οταν μου ειπε οτι το χαλασε-γιατι ειχε καλα ψαρια μεσα-στεναχωρεθηκα
-1 δισκας...
Απάντηση με παράθεση
  #98  
Παλιά 14-03-13, 02:01
Το avatar του χρήστη harris samos
harris samos Ο χρήστης harris samos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-12-2008
Περιοχή: Σαμος
Μηνύματα: 4.507
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην harris samos
Προεπιλογή

μην ακους παλικαρι μου σα τους θυρευτες δεν εχει οσοι λενε οτι οι δισκοι εχουν προσοπικοτιτα δεν εχουν γνωρισει τα datnoid μαλλον για να δουνε συμπεριφορες και σκυλιου και τιγρης ταυτοχρονα μονο τα ματια του να δεις καταλαβενεις οτι ειναι εξυπνο αυτο το ψαρι



εγω ειχα δισκους μονο ομορφια εχουν ..... αυτο
__________________
Ένας βλάκας που περπατάει, αξίζει πιο πολύ από δέκα διανοούμενους που κάθονται...
Απάντηση με παράθεση
  #99  
Παλιά 14-03-13, 17:41
Το avatar του χρήστη Diskus fan
Diskus fan Ο χρήστης Diskus fan δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-03-2009
Περιοχή: Χαϊδάρι, Αθήνα.
Μηνύματα: 2.844
Προεπιλογή

Έχει βγει η ψυχή μου να πείσω τους δισκάδες ότι πρέπει να έχουν το κατάλληλο ενυδρείο για να βάλουν δίσκους..... ΔΕΝ θα το αντέξω και για τα "τέρατα".
Μέχρι στιγμής μόνο έναν (και μάλιστα πρώην δισκά... με τον οποίο είχαμε την σχετική διαφωνία για το μέγεθος ενυδρείου, που θα χρειάζονταν τα καινούργια ψάρια του) βλέπω να ετοιμάζει ενυδρείο για τέτοιου είδους ψάρια.
Ας ΜΗΝ το ξεκινήσουμε λοιπόν... το τι βλέπετε και τι όχι μερικοί-μερικοί!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #100  
Παλιά 14-03-13, 18:09
Christophoros Ο χρήστης Christophoros δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 15-11-2012
Περιοχή: κυπροσ
Μηνύματα: 75
Προεπιλογή

μολυ ομορφο θα φανταζε κανενα ζευγαρι oscar και καμια χρισο κοκκινι arowana
και απο στολισμο αποπσι μου αμοσ πετρεσ και μια μεγαλι ριζα

ερ. το φοντο σου ειναι απομεσα το υλικο ετσι?
θα σκουρινει?

πανεμορφο τοghost knife με εκπλικτικεσ δεξιοτιτεσ στο κολιμπι
οταν εξικιοθει με τον χορο θα σου διξει τιν ομορφια του αλλα ειναι υδιοριθμοι χαρακτιρεσ και αυτο ειναι απο ψαρι σε ψαρι διαφορετικο
Απάντηση με παράθεση
  #101  
Παλιά 14-03-13, 18:37
Το avatar του χρήστη Stivv27
Stivv27 Ο χρήστης Stivv27 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-09-2011
Περιοχή: Γιαννιτσα
Μηνύματα: 1.130
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Diskus fan Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχει βγει η ψυχή μου να πείσω τους δισκάδες ότι πρέπει να έχουν το κατάλληλο ενυδρείο για να βάλουν δίσκους....
Δηλαδη τι ακριβως ενοουμε με το καταλληλο ενυδρειο?
Λιτρα ειχαν με το παραπανω
Νερο ειχαν σουπερ
Βιολογια ειχαν
Αμμος φυλλα ριζες και πολυ λιγο φωτισμο!
Δηλαδη τι αλλο θελαν?
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #102  
Παλιά 14-03-13, 18:48
Το avatar του χρήστη nikolakis94
nikolakis94 Ο χρήστης nikolakis94 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-04-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 1.041
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Stivv27 Εμφάνιση μηνυμάτων
Δηλαδη τι ακριβως ενοουμε με το καταλληλο ενυδρειο?
Λιτρα ειχαν με το παραπανω
Νερο ειχαν σουπερ
Βιολογια ειχαν
Αμμος φυλλα ριζες και πολυ λιγο φωτισμο!
Δηλαδη τι αλλο θελαν?
Μπορει να μην σε γουσταραν ρε αδελφε
__________________


Οι γνώμες είναι σαν τα ρολόγια που φοράμε.
Ο καθένας μπορεί να δείχνει διαφορετική ώρα..
αλλά όλοι νομίζουν πως η δική τους είναι η σωστή.!
Απάντηση με παράθεση
  #103  
Παλιά 14-03-13, 18:52
Το avatar του χρήστη Diskus fan
Diskus fan Ο χρήστης Diskus fan δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-03-2009
Περιοχή: Χαϊδάρι, Αθήνα.
Μηνύματα: 2.844
Προεπιλογή

Αυτό που ήθελες (όχι ήθελαν) ήταν μερικές 10ετίες για να καταλάβεις τον χαρακτήρα τους και την προσωπικότητα τους.
Βέβαια πρέπει να ληφθεί υπ' όψιν και το ότι.... ο καθένας μας συναρπάζεται με διαφορετικά πράγματα..... όπως και το ότι κάποιοι "κουράζονται" σύντομα... με αποτέλεσμα να ΜΗΝ προλαβαίνουν.... να τα ανακαλύψουν όλα.-
Απάντηση με παράθεση
  #104  
Παλιά 14-03-13, 21:50
Το avatar του χρήστη harris samos
harris samos Ο χρήστης harris samos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-12-2008
Περιοχή: Σαμος
Μηνύματα: 4.507
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην harris samos
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Diskus fan Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχει βγει η ψυχή μου να πείσω τους δισκάδες ότι πρέπει να έχουν το κατάλληλο ενυδρείο για να βάλουν δίσκους..... ΔΕΝ θα το αντέξω και για τα "τέρατα".
Μέχρι στιγμής μόνο έναν (και μάλιστα πρώην δισκά... με τον οποίο είχαμε την σχετική διαφωνία για το μέγεθος ενυδρείου, που θα χρειάζονταν τα καινούργια ψάρια του) βλέπω να ετοιμάζει ενυδρείο για τέτοιου είδους ψάρια.
Ας ΜΗΝ το ξεκινήσουμε λοιπόν... το τι βλέπετε και τι όχι μερικοί-μερικοί!!!!
τα τερατα που λες μονο τερατα δεν ειναι πιστεψεμε 1000 λιτρα ειναι υπεραρκετα μεχρι να βγει ζευγαρι μετα τα αλλα φευγουν απλα αλλα κατορθονεις πραγματα που 5-6 στον κοσμο το κανουν να δεις αυτα τα ψαρια να γενανε σε ενυδρειο ασε λιπον τα τερατα στην ακρη ειναι αλλο επιπεδο ........
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Stivv27 Εμφάνιση μηνυμάτων
Δηλαδη τι ακριβως ενοουμε με το καταλληλο ενυδρειο?
Λιτρα ειχαν με το παραπανω
Νερο ειχαν σουπερ
Βιολογια ειχαν
Αμμος φυλλα ριζες και πολυ λιγο φωτισμο!
Δηλαδη τι αλλο θελαν?
stivv αμα βγαλεισ ακρη με τους δισκαδες σφηρα μου κλεφτηκα

τους ειχα σε 360 λιτρα 6 δεν ηταν καλα λενε
τους εβαλα σε 700 με σαμπ 200 λιτρα 11 δισκους με οσμοση με καθημερινες αλλαγες με τις καλυτερες τρωφες καταφερνα γενες αυτοι που μου ειχαν πρωτηνει να βαλω οσμοση μετα μου ειπαν οτι εχω ψαρια με ημερομηνια ληξεις σε νεκρο νερο τα ψαρια μου ηταν χαλια οπως λενε ειχα και 3 αγγελοψαρα μεσα τα εριξα 1 εκ μεσα δε θα κανουν σκελετο φωναζανε εβαζα μονο α/ο γινανε 26 εκ υψος ε σκελετο δε κανανε αστα
δες τα και εσυ και πες μου
BORKED

συγνωμη που παρεμβενω ετσι στο θεμα σου φιλε αλλα καλυτερα που δε εμπλεξες με δισκους γλυτωσες πολυ μυρλα γκρινια και ανχος και πολλες παπατζες

μεχρι να μη καπνιζω κοντα στο ενυδρειο μου ειπανε γιατι θα αρρωστησουνε ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΑ ΤΕΡΑΤΑ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΛΙΓΟΙ ΚΑΙ ΚΑΛΟΙ
__________________
Ένας βλάκας που περπατάει, αξίζει πιο πολύ από δέκα διανοούμενους που κάθονται...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη harris samos : 14-03-13 στις 21:50 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
  #105  
Παλιά 14-03-13, 21:50
Το avatar του χρήστη maxmike
maxmike Ο χρήστης maxmike δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-10-2011
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μηνύματα: 922
Προεπιλογή

haris-samos VS discus fan αυτο ειναι κατι που πρεπει να το παρακολουθησουμε σε αλλο ποστ με τιτλο δισκοι ή θηρευτες (παρολο που και οι δισκοι θυρευτες ειναι στην ουσια) στιβ φιλε βαλε οτι γουσταρεις μεσα καλη υπομονη και καλη συνεχεια ο καθενας λεει οτι θελει για ομορφια και συμπεριφορες δεν εχουν συμπεριφορες τα κοι?υπαρχει κατι ομορφοτερο απο το θαλασσινο?και μην πει κανεις εξυπνος οι δισκοι ή τα νταντοιντ γιατι θα του στηλω συστημενο ρακομελο να το πιει για πρωινο παρασκευασμενο με πρωτορακι......
Απάντηση με παράθεση
  #106  
Παλιά 14-03-13, 22:11
Το avatar του χρήστη Stivv27
Stivv27 Ο χρήστης Stivv27 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-09-2011
Περιοχή: Γιαννιτσα
Μηνύματα: 1.130
Προεπιλογή

Xαρη μαλλον φταιει το οτι δεν ειχες φοντο στο ενυδρειο!!!Και γω μια απο τα ιδια εκανα τρεξιμο τρεξιμο αγχος!Γιατι?Χομπι ειναι και να μας χαλαρωνει πρεπει οχι να τρεχω ολη την ωρα με τα βαρελια και τα μπουκαλακια!Και γι αυτο διαλεξα αυτα τα ψαρια τωρα γιατι ολοι μιλανε για πετ με χαρακτηρα!
Να το πω εγω μπας και κερδισω το ρακομελο?
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #107  
Παλιά 14-03-13, 22:19
Το avatar του χρήστη harris samos
harris samos Ο χρήστης harris samos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-12-2008
Περιοχή: Σαμος
Μηνύματα: 4.507
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην harris samos
Προεπιλογή

ΤΟ ΦΟΝΤΟ ΦΤΑΙΕΙ χαχαχαχαχαχα τελικα !!!!

ασε και με προτορακο δε το θες εκτος και πας για πνευμονια και θες να σε τριψουμε

εγω ενα θα σου πω βαλε ψαρια που να μη τσακονοντε και να τρωνε τα παντα εγω ηρεμησα περναει ο ψαρας και τα ταιζω δε χριαζετε να περνω 100 ευρω τροφες ποια
__________________
Ένας βλάκας που περπατάει, αξίζει πιο πολύ από δέκα διανοούμενους που κάθονται...
Απάντηση με παράθεση
  #108  
Παλιά 14-03-13, 22:28
Το avatar του χρήστη maxmike
maxmike Ο χρήστης maxmike δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-10-2011
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μηνύματα: 922
Προεπιλογή

Απάντηση με παράθεση
  #109  
Παλιά 15-03-13, 06:02
Το avatar του χρήστη ΧρήστοςΠ
ΧρήστοςΠ Ο χρήστης ΧρήστοςΠ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-03-2007
Περιοχή: ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑ ΑΙΓΑΛΕΩ
Μηνύματα: 1.305
Προεπιλογή

βαλτε τες ολοι μεσα στα παντελονια σας ετσι

βάλε οτι θες αδερφε μου στο ενυδρειο σου ..... και δες οτι καλυτερο μπορεις να κανεις

Αν θες την γνωμη μου γιατι ο δισκος λεγεται Βασιλιας δεν ειναι θεμα ουτε συμπεριφορας ουτε ομορφιας αυτα ειναι θεμα γουστου

Ειναι γιατι σου δινει την δυνατοτητα να κανεις πολλά και διαφορετικα πραγματα με αυτους και μπορεις να ασχολεισαι με τις ωρες αν θες

ΤΟ πως μεγαλωνει το πως θα ταιζεις το πως κανεις αλλαγες γεννες αλλες συνθηκες αν ειναι αγριοι αλλες αν ειναι εκτροφης, αλλες δυσκολιες στην αναπαραγωγη αναλογα αν ειναι εκτροφης ή αγριοι αναλογα το χρωμα του ψαριου ... να φτιαχνεις τροφη ... να ψαχνεις φαρμακα ... πολυ βιβλιογραφια απο βιβλια μεχρι μελετες πανεπιστημιων ... Διαγωνισμοι διαφορετικα ενυδρεια ..βιοτοπικα για μεγαλωμα ...μπορω να γραφω ωρες για 5 χρόνια το ειχα καψει λεμε

ΦΑΝ αν κραξεις κανεναν θα σε
Απάντηση με παράθεση
  #110  
Παλιά 15-03-13, 13:42
Το avatar του χρήστη nikolakis94
nikolakis94 Ο χρήστης nikolakis94 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-04-2012
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 1.041
Προεπιλογή

Ο καθενας εχει διαφορετικη αποψη.Αλλος χαλαρωνει ζωντας σε αποστηρωμενο περιβαλλον,κανοντας καθημερινα αλλαγες,φτιαχνοντας τροφες,κανοντας τεστ νερου καθημερινα, και αλλος βλεποντας ενα θηριο να κυκλοφορει μεσα στο ενυδρειο να σου κανει χαρες, να τρωει απο το χερι σου (μερικες φορες να τρωει και το χερι σου).Το καθε ψαρι εχει την δικια του ομορφια τον δικο του χαρακτηρα.Απο εκει και περα κανεις δεν ηρθε να σου παρει τα λεφτα απο την τσεπη και να σου πει τι ψαρια να αγορασεις.
__________________


Οι γνώμες είναι σαν τα ρολόγια που φοράμε.
Ο καθένας μπορεί να δείχνει διαφορετική ώρα..
αλλά όλοι νομίζουν πως η δική τους είναι η σωστή.!
Απάντηση με παράθεση
  #111  
Παλιά 15-03-13, 14:13
Το avatar του χρήστη Diskus fan
Diskus fan Ο χρήστης Diskus fan δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-03-2009
Περιοχή: Χαϊδάρι, Αθήνα.
Μηνύματα: 2.844
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ΧρήστοςΠ Εμφάνιση μηνυμάτων
βαλτε τες ολοι μεσα στα παντελονια σας ετσι

βάλε οτι θες αδερφε μου στο ενυδρειο σου ..... και δες οτι καλυτερο μπορεις να κανεις

Αν θες την γνωμη μου γιατι ο δισκος λεγεται Βασιλιας δεν ειναι θεμα ουτε συμπεριφορας ουτε ομορφιας αυτα ειναι θεμα γουστου

Ειναι γιατι σου δινει την δυνατοτητα να κανεις πολλά και διαφορετικα πραγματα με αυτους και μπορεις να ασχολεισαι με τις ωρες αν θες

ΤΟ πως μεγαλωνει το πως θα ταιζεις το πως κανεις αλλαγες γεννες αλλες συνθηκες αν ειναι αγριοι αλλες αν ειναι εκτροφης, αλλες δυσκολιες στην αναπαραγωγη αναλογα αν ειναι εκτροφης ή αγριοι αναλογα το χρωμα του ψαριου ... να φτιαχνεις τροφη ... να ψαχνεις φαρμακα ... πολυ βιβλιογραφια απο βιβλια μεχρι μελετες πανεπιστημιων ... Διαγωνισμοι διαφορετικα ενυδρεια ..βιοτοπικα για μεγαλωμα ...μπορω να γραφω ωρες για 5 χρόνια το ειχα καψει λεμε

ΦΑΝ αν κραξεις κανεναν θα σε
Θα μου κλάσεις ... το τσεκούρι!!!!

Απάντηση με παράθεση
  #112  
Παλιά 15-03-13, 14:53
Το avatar του χρήστη maria p
maria p Ο χρήστης maria p δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-01-2009
Περιοχή: χαλάνδρι
Μηνύματα: 1.891
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikolakis94 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο καθενας εχει διαφορετικη αποψη.Αλλος χαλαρωνει ζωντας σε αποστηρωμενο περιβαλλον,κανοντας καθημερινα αλλαγες,φτιαχνοντας τροφες,κανοντας τεστ νερου καθημερινα, και αλλος βλεποντας ενα θηριο να κυκλοφορει μεσα στο ενυδρειο να σου κανει χαρες, να τρωει απο το χερι σου (μερικες φορες να τρωει και το χερι σου).Το καθε ψαρι εχει την δικια του ομορφια τον δικο του χαρακτηρα.Απο εκει και περα κανεις δεν ηρθε να σου παρει τα λεφτα απο την τσεπη και να σου πει τι ψαρια να αγορασεις.
συμφωνώ!!! εμένα μ αρέσουν όλα!!!
όταν παιδάκι πρωτοείδα ενυδρείο (και τότε ζήτημα να υπήρχαν καμμιά δεκαριά σ όλη την αθήνα), ξετρελλάθηκα με τα νέον. από τότε, λάτρεψα χρυσόψαρα, μαγεύτηκα με τους δίσκους, θαύμασα τα όσκαρς, κι αγάπησα πάρα πολλά, ροδόστομα, μονομάχους, το χέλι του Χάρη, την κομψότητα των αγγελόψαρων, την τσαχπινιά των γκάπυς. παιδιά δεν έχει τέλος ο κατάλογος.
οπωσδήποτε όσο πιο δύσκολο το είδος στην διατήρησή του, τόσο πιο άξιο και μερακλή "χομπίστα" απαιτεί. άλλο αυτό κι άλλο οι προσωπικές προτιμήσεις. και μην προβάλουμε τις προσωπικές μας συμπάθειες και αντιπαλότητες στα ψαράκια.
Απάντηση με παράθεση
  #113  
Παλιά 15-03-13, 15:02
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ δεν είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.440
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Προεπιλογή

Αυτο που δε μπορω να καταλαβω ειναι πως μπορουν τα ειδη που εχει στο ενυδρειο του ο καθενας μπορουν να "χαρακτηρίσουν" τον κατοχο τους!
Θα ειμαι μαγκας αν εχω ενα ειδος ... θα ειμαι κατι "ξεχωριστο" αν εχω ενα αλλο ειδος!
Για μενα ολα αυτα ειναι αστεια! Ψαρια ειναι ολα ... Ο καθενας μας φιλοξενει οτι του αρεσει ... δοκιμαζει, βλεπει, κρινει τι ειναι καλυτερο για τον ιδιο! Πως μπορει καποιος ομως να επικρινει καποιον αλλο για την επιλογη του? Δεν το βλεπω σωστο -η καλυτερα ορθο-.
Δεν υπαρχουν περιορισμοι για μενα! Προσωπικα δεν με εμποδιζει τιποτα ενω εχω τους δισκους να φτιαξω ενα ενυδρειο με γκαπακια η μολυ η χρυσοψαρα η ακομα με πιρανια η επιδοξους "θηρευτες" .... Αν τα εχω δηλαδη οοοοολα μαζι θα ειμαι πιο πολυ μαγκας απο ολους?

Θα το κανω για να σας μπω στο "ματι" χεχεχε ....
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
Απάντηση με παράθεση
  #114  
Παλιά 15-03-13, 15:06
Το avatar του χρήστη maria p
maria p Ο χρήστης maria p δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-01-2009
Περιοχή: χαλάνδρι
Μηνύματα: 1.891
Προεπιλογή

εφοδιάσου και με σκόρδα γιατί θα σε φθονήσουμε όλοι!!!
Απάντηση με παράθεση
  #115  
Παλιά 15-03-13, 15:16
Το avatar του χρήστη Diskus fan
Diskus fan Ο χρήστης Diskus fan δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-03-2009
Περιοχή: Χαϊδάρι, Αθήνα.
Μηνύματα: 2.844
Προεπιλογή

Γιώργο άσε.... σε πρόλαβε άλλος (σχιστομάτης)... με παρόμοιο τρόπο!!!
Κάπου στο διαδίκτυο υπάρχει video με ένα υλικό που ρίχνεις στο ενυδρείο και μπορείς να βάλεις από σκαλάρια μέχρι θαλασσινά... το θυμάσαι;
Απάντηση με παράθεση
  #116  
Παλιά 16-03-13, 02:18
Christophoros Ο χρήστης Christophoros δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 15-11-2012
Περιοχή: κυπροσ
Μηνύματα: 75
Προεπιλογή

αφου σιζιτατε για χαρακτιρα παρτε μια ματια τον Stane
http://youtu.be/6MePdZj-3Og
Απάντηση με παράθεση
  #117  
Παλιά 16-03-13, 10:07
Το avatar του χρήστη maria p
maria p Ο χρήστης maria p δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-01-2009
Περιοχή: χαλάνδρι
Μηνύματα: 1.891
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Christophoros Εμφάνιση μηνυμάτων
αφου σιζιτατε για χαρακτιρα παρτε μια ματια τον Stane
http://youtu.be/6MePdZj-3Og
τι μου έκανες τώρα.... αυτά δεν είναι ψάρια, είναι φιλαράκια
Απάντηση με παράθεση
  #118  
Παλιά 16-03-13, 13:15
Το avatar του χρήστη harris samos
harris samos Ο χρήστης harris samos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-12-2008
Περιοχή: Σαμος
Μηνύματα: 4.507
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην harris samos
Προεπιλογή

ειπαμε τα οσκαρ ειναι τα σκυλια του ενυδρειου
αλλα εχει και αλλα ειπε κανενας τιποτα για τερατα ????

BORKED
BORKED
BORKED
__________________
Ένας βλάκας που περπατάει, αξίζει πιο πολύ από δέκα διανοούμενους που κάθονται...
Απάντηση με παράθεση
  #119  
Παλιά 16-03-13, 22:14
Το avatar του χρήστη Stivv27
Stivv27 Ο χρήστης Stivv27 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-09-2011
Περιοχή: Γιαννιτσα
Μηνύματα: 1.130
Προεπιλογή

ε ναι ετσι ακριβως ειναι τα τερατα!!!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #120  
Παλιά 16-03-13, 22:33
Christophoros Ο χρήστης Christophoros δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 15-11-2012
Περιοχή: κυπροσ
Μηνύματα: 75
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Stivv27 Εμφάνιση μηνυμάτων
ε ναι ετσι ακριβως ειναι τα τερατα!!!!
αν κατι ετσι σκευτεσε να κανισ σου το ευχομε ολοψηχα
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Συνδεδεμένοι χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
 

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Δισκαδικο Giannis_4 Δίσκοι 48 25-02-11 00:58
αλλαγη σε δισκαδικο 6981giwrgos Δίσκοι 28 24-01-11 22:24
Ερωτησεις για δισκαδικο Giannis_4 Δίσκοι 7 04-12-10 20:06
Aquascapes από Ασία gaia Παρουσιάσεις Φυτεμένων Ενυδρείων 18 08-09-06 10:40

No_parrots

Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:41.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright 2000-2016 Greek Aquarists Board
Page generated in 0,09161 seconds with 16 queries